Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:03:32

LOGOUT.hu

TP-Link WR842ND - N300 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) jpisti válasza jpisti (#900) üzenetére


jpisti
senior tag

:D :D :DDD Megy ez, csak csinálni kell! Már az Xp-s gépek is nyomtatnak!
:C :C :C

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#902) Gabee8


Gabee8
csendes tag

Sziasztok!
Valaki feltette erre a routerre DD-WRT alatt a transmission-t?
Ha igen kéne egy kis segítség.
Üdv Gabee

Biostar B365GTA i5-9600K Win7 x64

(#903) janyi válasza janyi (#897) üzenetére


janyi
csendes tag

Senki nem tud segíteni?
Már mindent megpróbáltam, de még midig nem tudom írni a hálózati meghajtót! :(

(#904) Keraa


Keraa
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy hogyan kell ezt a rootert beállítani:TP-link WR842ND v2
A média playernél beállítom a mappát a Tv látja is a video nevű mappát benne a fájlt de nem játsza le (pedig amúgy lejátssza a tv) a számítógép pedig csak 1 (a sokból) videót lát de az viszont játssza.

Előre is köszönöm!

(#905) krealon válasza janyi (#897) üzenetére


krealon
veterán

"Létrehozási maszk: 0770
Könyvtár maszk: 0770
"

Probald ezt:
Létrehozási maszk: 0777
Könyvtár maszk: 0777

Hogy miert? --> http://www.cab.u-szeged.hu/local/doc/UNIX/orlando/2.html

(#906) repvez


repvez
addikt

Még mindig van hogy megszakad a netem vagy inkább a gép bekapcsolásakor nem kapcsolódik és 2-3x ujrainditt a PC majd utánna mindenféle egyébb állitgatás nélkül kapcsolódik és egész nap nincs vele gond mig megy a gép.
A DHCP beállitást megcsináltam amit lent javasoltak és a legfrissebb decemberi firmware van a routeren
V1es kiadású, már kezd nagyon bosszantani a dolog, hogy wifin van kapcsolat állandoan viszont kábelen a PC-vel meg gondjai vannak. Már probáltam kábelt is cserélni és az alaplapi drivert is frissitettem.

(#907) janyi válasza krealon (#905) üzenetére


janyi
csendes tag

Nagy nehezen sikerült beállítani. Egy hajszállal azelőtt, hogy feladtam volna. A csatolásnál kellett átállítani az eszközt. Feléledt a torrent, megy a dlna is!
Egy gondom van csupán.

A dinamikus dns nem megy. dyndns.hu ról van a cím. Ha beállítom működik is egy darabig aztán egyszer csak megáll. Gondolom nem frissíti az ip címet.
Valakinek van már tapasztalata, ezt hogy lehet megoldani?

(#908) jpisti válasza jpisti (#900) üzenetére


jpisti
senior tag

Már több mint 4 napja mennek a routerek mindenféle gond nélkül, tehát ideje tovább lépni...
Van egy 32GB-os pendrive-om amiből szeretnék egy hálózati meghajtót csinálni.

Lehetőleg, nem ftp-t vagy hasonlót, amire külön kell bejelentkezni, hanem olyat amit minden gép mountol és az intézőben szépen látszik a bekapcsoláskor (már ha lehet ilyet egyáltalán...)
Amikor bedugtam a pent a routerbe akkor formáztam a routerrel, méghozzá úgy hogy 15% swap és 85% storage legyen. De, a többi beállításhoz kellene némi segítség: (a felhasználókat már természetesen én hoztam létre...)

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#909) jpisti válasza repvez (#906) üzenetére


jpisti
senior tag

A gyári firmekkel nekem sem volt sok szerencsém. (lásd.: lentebb) Nekem is volt valami olyasmi mint neked. Nekem az egyik routerem, méghozzá az amelyiken a net van, csinált olyat, hogy net volt wlan-on is de az admin felületre nem engedett be!
Azon kívül, sűrűn, volt hogy naponta 4-5 alkalommal megszakadt a kapcsolat vele és csak az áramtalanítás segített!
Feltettem rá a Gargoyle firmware-t és azóta nyugi van! Pont most néztem és 4 napja és 5 órája megy a router és az utolsó 2 napban és majdnem 20 órában online is vagyok! Ilyet a gyári firm nem tudott!!!
http://www.gargoyle-router.com/download.php
innen kell letöltened a "gargoyle_1.6.0-ar71xx-generic-tl-wr842n-v1-squashfs-sysupgrade.bin" nevű fájlt és lehet hogy át is kell nevezned valami rövidebbre a frissítés előtt!

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#910) Claude Leon válasza jpisti (#909) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Csak óvatosan!
Gyárira nem a -factory.bin kell?

(#911) jpisti válasza Claude Leon (#910) üzenetére


jpisti
senior tag

...hát, lehet... mindenesetre én ezt használtam mindkettőnél és megy minden frankón... lehet, hogy pont azért ;) :U

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#912) repvez válasza jpisti (#909) üzenetére


repvez
addikt

Köszi,de ahogy látom a beállitás még neked is okoz egy kis gondot.Akkor én azt sem tudnám,hogy hogy kezdjek neki.Nem vagyok egy nagy gépbuherátor.
És szerencsém se szokott lenni,mert amit leirnak,hogy hogyan kéne lenni,na nálam az pont valahogy máshoz van és máris megakadt a müvelet.

(#913) batagy válasza Claude Leon (#910) üzenetére


batagy
őstag

De, gyári firmware esetén a "factory.bin" kell!

Amúgy kösz az infót, hogy elérhető a Gargoyle 1.6.0! Én is Gargoyle-t használok, 1.5.11 van fönt.

Meglévő Gargoyle esetén akkor a "sysupgrade.bin" verzió kell?

[ Szerkesztve ]

(#914) jpisti válasza batagy (#913) üzenetére


jpisti
senior tag

Ha régebb óta használod a Gargoyle firmet, nem segítenél a #908-as hsz-ben ecsetelt problémámban?

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#915) jpisti válasza repvez (#912) üzenetére


jpisti
senior tag

Ezt nem értem! Inkább úgy kellene hozzáállnod a problémához, hogy ha nekem is sikerült akkor neked miért ne menne?! Én is teljesen sötét vagyok a témában... látod annyira, hogy rossz fw-fájlt használtam az update-hez... és mégis sikerült összekalapálnom úgy, hogy az addig a gyári fw-vel naponta többször is lefagyó és egyhuzamban 2-3 napnál többet soha nem működő routerem már 5 napja és 7 órája ketyeg és 3 napja és 21 órája a neten van minden gond nélkül!!!
Pedig nekem nem csak egy sima pppoe kapcsolatot kellett csak konfigurálni, hanem két routert kellett össze hozni + egy hálózati nyomtatót...

Szóval: csak bátorság!

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#916) batagy válasza jpisti (#914) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

A megosztást jól csinálod a screenshotok szerint.
Annyi, hogy neked csak a CIFS kell, ez a Windows-os hálózatmegosztás. az FTP-re és NFS-re nincs szükséged. Azt nem kell bekattintani.

Utána, még alatta lévő "Add Shared Disk" gombra is rá kell kattintani! Majd az egészre Save Changes.
Ezt megtetted? Mert úgy tűnik a screenshoton hogy az "Add Shared Disk" gombra nem kattintottál rá.

És ezt minden userre meg kell tenni, legalábbis ha userenként állítod be.

Amúgy egy dolgot nem értek csak. A pendrive-re minek SWAP partíciót tenni? Ezen a pendrive-on nem oprendszer fut, igaz? Akkor nem kell rá SWAP, csak 1 db partíció. Ez lehet EXT4, ha az tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#917) Keraa


Keraa
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni?
Van egy Tp-link WDR3500 v1 00000000 routerem és a sebessége nem az igazi....
Ha egy mobil winchestert csatlakoztatok hozzá ( vagy pendrivét teljesen mindegy) akkor a hálózati sebesség 2.5 MB/s (20Mbit/sec videó másolásánál) ha a hálózatba kötött (otthoni csoport) számítógépek (egyik gépről a másik gépre másolásnál) között mérem akkor 5.5 MB/s (44Mbit/sec ua. a videónak a másolása)

Lehet ezt gyorsítani valahogy? Abszolút kezdő vagyok hálózatépítésben beállításban. :(

A hálózatban lévő Tv (hálózati kábellel összekötve nem wifi ) látja a Tp-linket a mappát is ahol a videónak kellene lennie (ott is van) de a videófájlt már nem. :(

Előre is köszönöm! :R

Ui: Bocsánat, hogy ide írok de a saját fóruma nem nagyon pörög és pont ezt a routert váltotta le a jelenlegi. Ott is hasonló volt a két gép közötti sebesség. ( a csatlakoztatott pendrivét sajnos sehogyan sem sikerült elérnem, nem látta egyik gép sem)

[ Szerkesztve ]

(#918) repvez válasza jpisti (#915) üzenetére


repvez
addikt

De mivel nem nagyon láttam még róla egy szájbarágós leirást,hogy mit hogyan igy fogalmam sincs mit kéne tennem,de agogy látom a 842nd-ról nincs is leirás vagy hogy támogatná.
Ha fel is tenném és a usb portra tennék egy pendrivot akkor azt bármikor bárhonnan elérhetném a gép ? milyen sebességgel lehetne másolni,torrentezés vagy weblapot lehetne rajta müködtetni

[ Szerkesztve ]

(#919) jpisti válasza repvez (#918) üzenetére


jpisti
senior tag

Nem bonyolult! A WAN és a WLAN kapcsolatot konfigurálni gyakorlatilag ugyan úgy kell mint szinte bármelyik esetben, kellenek a felhasználó és a jelszó, meg engedélyezni kell a WLAN-t és meghatározni a biztonsági módszert, létrehozni a jelszót és kész!
USB-t csatlakoztatni lentebb leírták (a System->USB Storage találod) hogyan lehet, csak annyit hozzá, hogy nem kell CIFS/FTP user-t létrehozni, csak a CIFS/FTP Anonymous Access-t kell Read/Write-ra állítani és már kész is!
A sebességet most teszteltem: egy 450 MB-os fájlt 22xx kbyte/s sebességgel kezdte és azután stabilan ~3500 kbyte/s sebességgel szűk 2 perc alatt másolta át... ami nem valami combos, de nekem simán megfelel!

Azt, hogy hogyan tudod majd kívülről interneten keresztül elérni, meg a torrent és a weblap dolgát nem tudom. Azt majd elmagyarázzák a többiek, akik nálam jobban értenek hozzá!

(az internetes elérés, illetve a weblap engem is érdekel!)

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#920) batagy válasza batagy (#913) üzenetére


batagy
őstag

Gargoyle 1.5.11-ről sikeresen upgrade-eltem 1.6.0-ra.
A "sysupgrade.bin"-t kell ilyenkor használni.

1. Beállítások mentése.
2. Upgrade, de beállításokat NE tartsa meg.
3. Router újraindul, 192.168.1.1 címen. LAN kábel be (nekem csak Wifi megy a géphez).
4. Beállítások betöltése, router reboot, LAN kábel ki.

(#921) jpisti válasza batagy (#920) üzenetére


jpisti
senior tag

Szerinted, ha a gyári fw-nél lementem a beállításokat akkor azok például a Gargoyle-be letölthetőek lesznek majd?
(van a munkahelyemen egy 3G-s TL-MR-3220 router ami régebben sokat vacakolt, igaz: most egy ideje jól megy és ami jól működik ahhoz nem szabad hozzányúlni, de fel szeretnék készülni egy fw-update-ra...)

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#922) spiky03


spiky03
veterán

Engem is érdekelne egy olyan fw, amivel a router nem dobja el hetente a netet. :W
Mert így azt csinálom, hogy minden hétvégén kihúzom majd visszadugom neki az energiát.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#923) batagy válasza jpisti (#921) üzenetére


batagy
őstag

Nem!

A hivatalos firmware és a Gargoyle firmware beállítás export fájlja teljesen különböző formátum, nem tudod egyiket a másikba betölteni.

Ettől függetlenül érdemes lementeni a TL-MR-3220 router beállításait a gyárival, hogy szükség esetén vissza tudd tölteni, de nyilván az csak a gyárijába tölthető be.

#922) spiky03
Gargoyle többünknek bevált. Nagyon egyszerű firmware, nincsenek benne túlbonyolított beállítások. De ez pont elég is egy átlag usernek.

[ Szerkesztve ]

(#924) krealon válasza jpisti (#921) üzenetére


krealon
veterán

"Szerinted, ha a gyári fw-nél lementem a beállításokat akkor azok például a Gargoyle-be letölthetőek lesznek majd?"

Nem.

(#925) spiky03 válasza batagy (#923) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem sem kell semmi extra, csak a port forwarding meg a DDNS funkció a NAS miatt.

Ha ezeket is tudja akkor merre találom: :) :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#926) batagy válasza spiky03 (#925) üzenetére


batagy
őstag

Van Port Forward (tűzfal beállítások alatt) és DDNS is. :)

Itt van

Ez a fájl kell, ha gyáriból installálod, ha V1-es routered van:
gargoyle_1.6.0-ar71xx-generic-tl-wr842n-v1-squashfs-factory.bin

Itt írtam egy rövid infót. Az előbbi fájlnevet nevezd át valami rövidebbre, mert a hivatalos firmware így nem eszi meg.

Az egész előtt természetesen készíts backup-ot az eredeti beállításokról, vészhelyzet esetére.

Wifi gombbal valü kapcsolása alapból nem megy rajta, egy kis módosítás kell hozzá, nem bonyolult, azt is ott írtam.

(#927) spiky03 válasza batagy (#926) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönöm szépen. :R

Majd megnézem nekem melyik verzió van meg.
A honlapról frissítettem eddig egyszer csak a gyári fw-el.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#928) xKRIPAPAx


xKRIPAPAx
csendes tag

tl-wr842nd routerben az egyik legjobb fícsör az internetről elérhető ftp szerver beállítása, mégsem találni hozzá egy épkézláb tutorialt / leírást.

:R Ha valaki közületek már sikeresen beállította, kérem ossza meg a tudását velünk. :R

" Leadership is something you earn, something you're chosen for. You can't come in yelling, 'I'm your leader!' If it happens, it's because the other guys respect you. " - Ben Roethlisberger -

(#929) pitman válasza Keraa (#904) üzenetére


pitman
őstag

Hasonló problémám van nekem is. Beállítottam a média szervert (csak próbából néhány mp3 fájllal), számítógép alól el tudom érni, egy részüket lejátssza, egy részükre azt mondja, hogy nem támogatott fájlformátum.
A TV látja a szervert, lehet tallózni a fájlokat, viszont egyet sem játszik le, mindegyikre azt mondja, hogy nem támogatott formátum (ugyanarról a pendrive-ról közvetlenül természetesen mindet lejátssza). Azok esetében, amiket a számítógép sem játszik le, más hibaüzenetet ad, és le is választja a forráslistából a rootert.
Mit lehet ilyenkor csinálni? Nem nagyon látok semmilyen beállítási lehetőséget.

(#930) pitman


pitman
őstag

V2-es verzióhoz létezik olyan openwrt firmware, ami tartalmazza a webes felületet? Azt látom, hogy a kopasz verzióra ezt le kell tölteni, de nem nem egészen értem a menetét. Ráadásul a rooteremen alapból nincs net elérés, azt egy másik rootertől kapja wifin, így nem merek vele kísérletezni, mert szinte 100%, hogy nem fogok boldogulni, főleg úgy, hogy nem tudom mit is csinálok.
Tulajdonképpen csak a media szerver funkció miatt lenne rá szükségem, mert minden más tökéletesen működik a gyári firmware-rel is, legalábbis azt tudja, mi nekem kellene.

(#931) jpisti


jpisti
senior tag

Nekem, most olyan gondom van, hogy torrentezés közben ingadozik a sebesség. (uTorrent 3.3.2)

Ilyenkor például a böngészőben is ha frissítek egy lapot, akkor a lap nem található üzenetet kapok... és egyébként is lassú a net.
A gyári fw-vel jól ment a torrent, csak amint leírtam korábban, nagyon instabil volt a dolog. Most meg a Gargoyle fw-el stabil, csak a torrent alatt hányja össze magát és úgy is marad amíg újra nem indítom a routert...
Van esetleg valami beállítás amivel tudok javítani a dolgon?

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#932) jpisti


jpisti
senior tag

Na, most is pl. emiatt nem tudtam szerkeszteni az előző hsz-t...

Meg még van egy olyan, hogy szeretnék a fw-be telepíteni egy DLNA plugin-t ami meg is jelenik a plugin listában de egyedül ez olyan megjegyzéssel, hogy: Package Cannot Be Installed (Insufficient Disk Space)
Ezzel mit lehetne kezdeni?

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#933) batagy válasza jpisti (#932) üzenetére


batagy
őstag

A hibaüzenet egyértelmű: "Insufficient Disk Space".

Azaz ezen a routeren kevés a flash terület ahhoz, hogy a DLNA plugint telepítsd.

A torrent alatti belassulásra nincs ötletem. Pontosabban van, de nem biztos hogy tudok segíteni. Szerintem inkább a kliens oldalon (az uTorrent-ben) lehetne korlátozni bizonyos paramétereket, a letöltési szálak számát vagy ilyesmi. Régen nálam is előfordult hasonló gond, uTorrent-tel, de akkor még nem használtam routert, viszont amikor megindult az uTorrent, akkor maga a gép hálókártyáját hányta össze úgy, hogy utána már csak gép reboot segített. Emlékszek hogy valamilyen uTorrent beállítás segített, de meg nem mondom hogy micsoda. Az advanced beállítások között volt. Olyasmire keresnék neten hogy limiting uTorrent load vagy ilyesmi.

(#934) jpisti válasza batagy (#933) üzenetére


jpisti
senior tag

Tehát fizikailag nem lehet ezt a területet növelni?
A torrent klienst meg megpróbálom frissíteni, vagy visszatenni a régebbi verziót, azzal emlékeim szerint jól működött.

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#935) batagy válasza jpisti (#934) üzenetére


batagy
őstag

Nem tudod növelni a területet, mert ez beépített a routerben. Ne feledd, hogy a WR842-ben csak 8 MB flash terület van.

(#936) BaluArc


BaluArc
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap vettem egy WR842ND V2 -t.
Kérdezném hogy a V2 -re lehet alter. firmware-t rakni,
ha lehet mifélét?
Amikor kinéztem még nem tudtam hogy van V1, V2 is !
Pedig fontos szempont volt vásárláskor az alter. firmware támogatás.
:(((
Üdv. , és kösz!

Samsung Galaxy S4 GT-I9515, Evolve Infinity TwinCorder HD, TP-LINK TL-WR842ND v2

(#937) jpisti


jpisti
senior tag

Hát, csak sz@rakszik a torrent... egy másik klienssel is ingadozik és le-le rugja a netet megszakad a routernél a kapcsolat és újra kapcsolódik.

Szerintem a router beállításaiban kellene piszkálni, vagy nem is tudom... ha valakinek lenne ötlete azt nagyon megköszönném! Már tényleg csak ez hiányzik a boldogsághoz...

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#938) krealon válasza BaluArc (#936) üzenetére


krealon
veterán

poli27 kolega keszitett egy osszeallitast az aktualis trunk OpenWRT-rol, tobbek kozott TL-WR842ND v2-re is.

(#939) BaluArc válasza krealon (#938) üzenetére


BaluArc
csendes tag

Köszönöm segítséged!
Még egy dolgot nem értek: a firmware nevekben le van maradva a végéről a D
Vagyis a wr842n-v2 az jó a TP-LINK TL-WR842ND v2 -re?
:)) ?

Samsung Galaxy S4 GT-I9515, Evolve Infinity TwinCorder HD, TP-LINK TL-WR842ND v2

(#940) rolko


rolko
őstag

Sziasztok!
Mennyire alkalmas ez a router 24/7ben print és ftp szolgáltatások futtatására? Egy HP1010es kerülne rá és egy 3,5" vinyó, a napi mentéseknek. Lehet ez értelmes alternatíva vagy nézzek más megoldás után?

[ Szerkesztve ]

(#941) batagy válasza BaluArc (#939) üzenetére


batagy
őstag

A "D" csak annyit jelent, hogy az antenna lecsatolható vagy nem. Szóval az nem számít.

A V1 és V2 különbség számít.
"Vagyis a wr842n-v2 az jó a TP-LINK TL-WR842ND v2 -re?"
Igen, ha találtál V2-es firmware-t.

(#942) Macipalika


Macipalika
csendes tag

Sziasztok!
Samsung Smart tv-s hozzászólást még nem találtam itt.
842ND-m van gyári frissítéssel (TL-WR842ND_V1_130322).
Ami nekem nem működik az hogy a smart tv-n nem látom a routeren lévő usb-t és így nem tudom lejátszani a filmeket rajta hálózaton keresztül. Asztali gépről megy a filmlejátszás megosztott mappából.
A router-t látja a tv.
Az usb beállításokba megosztottam a mappát.
Az ftp-t sikerült beállítani azt látja az asztali gép.
Előre is köszönöm a segítséget!

Nokia 3220, Sonyericsson w580i, w760i, Lg gt500, Samsung Omnia II, Nokia E7, Concorde Speed tablet, Samsung Galaxy Advance,Huawei Ascend P7

(#943) batagy válasza Macipalika (#942) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Smart TV-ből nem is fogod látni az USB-s vinyót, legalábbis ha a hivatalos firmware-t használod a routeren.

Ugyanis:
- a Smart TV a Samba/CIFS hálózati megosztást kétlem, hogy támogatja.
- a DLNA a hivatalos firmware-rel nem működik, sőt nem is támogatott, csak a Windows Media Servert támogatja a router.
- FTP nem alkalmas lejátszáshoz.

A megoldás kétféle lehet:
- a routerre olyan firmware-t tenni, ami tud rendes DLNA-t. De ez se biztos hogy egyszerű. jpisti próbálta előbb a Gargoyle firmware-rel, de kevés a hely rajta a DLNA pluginhoz. Szerintem amúgy nem éri meg DLNA-val szórakozni.
- jobb megoldás ha veszel egy médialejátszót ami tud Sambs/CIFS-ről lejátszani.

(#944) pitman válasza Macipalika (#942) üzenetére


pitman
őstag

Macipalika:
Néhány hozzászólással korábban én is erről írtam, bár konkrét TV típust nem adtam meg. A gyári szoftverrel a TV-n, csak a megosztott mappaszerkezetet lehet böngészni, semmit sem játszik le. PC, a fájlok egy részét nem játssza csak le, tehát a gyári Fw kissé bugos/hiányos.

batagy:
A krealon által a 938-as hozzászólásban említett fw verzióval érdemes lehet kísérletezni? Ott a felsorolásban benne van a samba és a minidnla, ezekkel működhetne a dolog?
(A külön médialejátszós megoldás nekem nem szimpatikus, mikor a TV önmagában is képes lenne erre.)

(#945) superg


superg
senior tag

Engem is ilyen DLNA-s ,tv-s filmlejátszás érdekelne ezzel a routerrel kapcsolatban.Másik topikban azt mondták már a hardver sem biztos hogy pl 1080p filmekkel megbírkozik,vagyis az adatot még áttolná de a külső hdd-t
nem tudja olyan sebességgel olvasni.Macipalika te milyen filmmel próbáltad pc-n?
De ha még egy DLNA-s firmware sem megy fel rá,akkor tényleg hagyom én is a francba.

(#946) krealon válasza pitman (#944) üzenetére


krealon
veterán

"(A külön médialejátszós megoldás nekem nem szimpatikus, mikor a TV önmagában is képes lenne erre.)"

De tisztaban kell lenned vele, hogy a DLNA protokol szerinti lejatszas erosen korlatozott kepessegu. Nem merheto ossze egy kulonallo lejatszoval.
A DLNA nagyon keves formatumot es tamogat. A PC-s mediaszerverek azert jatszank le mindent, mert a nem szabvanyos fajlokat atkodoljak. Egy router erre nem kepes / alkalmas.
Gyakran jon olyan kerdes, hogy a TV-be dugott USB pendrive-rol lejatszik egy filmet a TV, de ugyanezt a filmet a router-rol DLNA-n keresztul miert nem. Pontosan a korlatozott formatum-tamogatas miatt.

(#947) pitman válasza krealon (#946) üzenetére


pitman
őstag

Nekem már az elég lenne, ha sima mp3 fájlokkal működne a dolog, de nem működik a gyári szoftverével.

Illetve akkor ne írják rá a dobozára, hogy tud ilyen funkciót, ha nem működik, vagy írják rá, hogy csak ilyen, meg ilyen esetben megy egyébként nem....

(#948) krealon válasza pitman (#947) üzenetére


krealon
veterán

Why do I hate DLNA protocol so much ?

"In simple words, DLNA can be defined as “UPnP A/V with restrictions“. "

"You’ll find below the only supported stream characteristics:

- Image Codecs: JPEG, PNG
- Audio Codecs: AC3, AMR, ATRAC3, LPCM, MP3, MPEG4, WMA
- Video Codecs: MPEG 1, MPEG 2, MPEG 4 Part 2 (a.k.a DivX), MPEG 4 Part 10 (a.k.a H.264), WMV9.
- Containers: MPEG PS/TS, MP4, ASF for video files …

As you can see, many media formats are purely and simply dropped because no one use them in industry, that’s quite simple to understand. As you may have seen, no free audio codec is supported (Ogg/Vorbis, FLAC …), nor is WMV10 (a.k.a VC-1), which tends to replace WMV9 more and more but, more interestingly, neither AVI nor Matroska (MKV) containers are supported. This just means that 99% of video files are not DLNA compliant and thus, can’t be streamed as it."

(#949) pitman válasza krealon (#948) üzenetére


pitman
őstag

Értem miről beszélsz, nekem elég lenne amit támogat, ha működne.

[ Szerkesztve ]

(#950) batagy válasza pitman (#944) üzenetére


batagy
őstag

"A krealon által a 938-as hozzászólásban említett fw verzióval érdemes lehet kísérletezni? Ott a felsorolásban benne van a samba és a minidnla, ezekkel működhetne a dolog?"
Igen, az működhet elvileg! Ha felmegy a routerre a firmware. Van benne V2-es verzió is.

OpenWRT-vel nincs tapasztalatom, de ha vállalkozó kedvű vagy, próbáld ki! Kísérletezni érdemes :)
poli27 írta, hogy abban a buildben nincs NTFS támogatás, ezt vedd figyelembe. Ez azt jelenti, hogy az USB-s vinyót EXT3-mal érdemes formázni!

A kodekekkel kapcsolatban, talán nem annyira vészes a helyzet, mint amit krealon említ. Ha DLNA szerver (ebben az esetben a minidlna) megosztja magát a container formátumot, akkor már a fájl lejátszása a klienstől, nem?

A DLNA problémája inkább a kezelés, pl felirat kezelés.

A superg által említett korlát, hogy lassan olvas vinyóról, az lehet még korlát a routeren, nagy bitrátájú filmek esetén.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.