Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Khailmaan


Khailmaan
csendes tag

Hi.

DC-vel toltogettem multkoraban dokumentumokat valakitol, egy egesz konyvtarat. Most at akartam helyezni, de amikor megprobalom, vindoz kozli, hogy nem olvashato a file vagy, hogy nincs meg a file(ami eleg vicces mert ott figyel a konyvtarban mind a 4, merettel,datummal stb)
Gondolom a hiba oka az lehet, hogy vmi idegen kodlap karaktereit tartalmazzak a fileok nevei, amire figyelmeztetett is parszor a TC a konyvtar megnyitasakor.
Probaltam DiskDoctort meg egyebeket, de hibat sem talal, es torolni sem engedi oket.
Ugye nem csak egy full particioformat oldja csak meg a problemamat?

a fileok nevei(nem rohog :D) : Valószínûségszámítás puskaX.doc
ahol x=1,2,3,4
Az a csunya kamu ű lehet a gond?

Koszi

(#2) nkpolip


nkpolip
tag

Nézd meg nem írásvédett a file. Ha az akkor tedd írhatóvá. Esetleg nem használja valami másik progi. Ha nem segít semmi akkor ne foglalkozz vele. Próbáld meg egy hét múlva letörölni. Nekem már bejött. Hogy akkor mért törölte le nekem ne kérdezd, de már töbször ez volt a megoldás.

(#3) Khailmaan válasza nkpolip (#2) üzenetére


Khailmaan
csendes tag

.doc file mind a 4. semmi nem hasznalja, downloads konyvtarban van..

de egy erdekes dolgot eszrevettem. jobb klikkre mas menut hoz elo, mint ha barmilyen mas filera klikkelnek. nincs tulajdonsagok menu stb. Olyan van helyette legalul, hogy adatlap, de arra nem reagal. bal klikkre nem jon fel a word hanem asszondja nincs meg a file :)

de majd kiprobalom amit mondtal :)

(#4) Trak válasza Khailmaan (#3) üzenetére


Trak
addikt

Total commanderből próbáld törölni.
Ha nem megy, akkor dosból.
Ha az sem, akkor format...;]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#5) Ati77


Ati77
tag

Nálam is pont ez a probléma. Csak itt a Torrentspy.com-ról való torrent letöltéseknél jöttek létre valamiért 0 bájtos, így viselkedő fájlok. A neveik: ''CABH1F22.'', ''CAMJCHUJ.'',''CAG5YZMV.'' és még három hasonló, gondolom a pont lehet a probléma a végükön.
Más menü jön be jobb gombra itt is (alul adatlap), és fájl nincs meg-et ír, ha le akarom törölni. Minden attribútumuk aktív egyébként. Ezek 6-7 hónapja vannak ott, azóta probáltam lemezellenőrzést, NDD-t, Chkdsk-t, probáltam TC-ben, és intézőben is törölni. DOS-ban nem lehet, mert NTFS partíció. Formatálás gondolom eltüntetné, de van rajta 70 GB adat.

(#6) BigBadPlaYeR válasza Khailmaan (#1) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Unlocker 1.7.6 freeware progi. Ráadásul magyar verzió is van belőle a www.honositomuhely.hu -n. Nekem eddig minden hasonló problémát megoldott.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#7) Benmartin válasza Ati77 (#5) üzenetére


Benmartin
senior tag

tweak xp-ben van fájlmegsemmisítés.

(#8) Sanyo válasza Khailmaan (#1) üzenetére


Sanyo
senior tag

Jól gondolod, az ű betü a gond. :) Sima windows explorerben nevezd át, vagy ott jobb klikk és törlés.

(#9) mobal


mobal
MODERÁTOR

ajánlom még az unlocker progit is. free tud magyarul és azt is megmutatja mi használaj (lehet ,hogy itt más a bibi de hátha :) )

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#10) Ati77 válasza Benmartin (#7) üzenetére


Ati77
tag

Nem működik, mert nem húzza be azt.

És az unlocker sem jó, menü más ezért nincs unlock funkció + nem is lockolt.

Maradna a formatálás ?

[Szerkesztve]

(#11) Lacika_ válasza Ati77 (#10) üzenetére


Lacika_
aktív tag

Norton Commander, simán XP alól indítva

[link]

(#12) #90996736


#90996736
törölt tag

en ezeket ugy oldottam meg hogy adminkent jelentkeztem be XPre. nem, nem a szokvanyos admin accounttal hanem boszen nyomogatva F8at :D es csokkentett modban adminkent. Ami mostpontosan nem tudom de nagyobb jogosultsagokkal rendelkezik mint mikor csak hagyom hogy a login screen-t behozza. szal csokkentett modban siman lejatszhato torolhetoek ezek a fileok.

amugy en ntfs permission / jogokra gyanakszom, volt mar nalam ilyen doksinal, filmnel stb ... de erdekes modon a filmet amit nem tudtam normal modban adminkent lejatszani csokkentett modban siman lejatszotta ... szal sztem itt lesz a kutya elasva.

[Szerkesztve]

(#13) Benmartin válasza #90996736 (#12) üzenetére


Benmartin
senior tag

ugy érted nem rendszergazdák csoportjaként hanem rendszergazdaként jelentkeztél be.

(#14) #90996736 válasza Benmartin (#13) üzenetére


#90996736
törölt tag

bevallom nem tudom a terminologiat :) hogy pontosan hogy hivjak ezt az accountot, lenyeg hogy installnal asszem ezt hozod letre. aztan mikor XP feltelepult, es uj accountot hozat veled letre akkor mar egy limitalt jogosultsagu admin accountot hoz letre ... de ha vhol rosszul mondom majd kijavitanak. a file torlesre ez nekem eddig mindig megoldas volt.

(#15) turho válasza Lacika_ (#11) üzenetére


turho
őstag

Üdv!
Nekem is kellene, de nem indul el a letöltés. 2 MP3 könyvtártól nem tudok megszabadulni sehogy, torrentes téma volt.

(#16) Benmartin válasza #90996736 (#14) üzenetére


Benmartin
senior tag

aha akkor ez az amit írtam ha a bejelntkező képernyőnél nem csökkentett mód nyomsz egy ctrl+alt+delt és beírod hogy Rendszergazda+jelszo akkor is be tudsz jelentkezni.

(#17) Benmartin válasza turho (#15) üzenetére


Benmartin
senior tag

http://www.altap.cz/salam_en/norton_commander.html

(#18) turho válasza Benmartin (#17) üzenetére


turho
őstag

Köszi. Sajna nem oldja meg a gondot. A rendszer nem találja a megadott elérési utat....kísértetmappa :)

(#19) Benmartin válasza turho (#18) üzenetére


Benmartin
senior tag

én még megpróbálnám ultimate boot cd-vel azon van file kezelő.

(#20) Rici válasza #90996736 (#14) üzenetére


Rici
tag

Annak az adminnak is ugyanolyan jogai vannak, mint az eredetinek.

''Limitált jogú'' adminról nincs értelme beszélni, mert aki admin, az mindent megtehet.

(#21) #90996736 válasza Rici (#20) üzenetére


#90996736
törölt tag

mivel van tobbfele jogosultsag, sztem igenis vannak kulonbsegek adminok kozott ... de nem ragaszkodom tulzottan a velemenyem abszolute helyessegehez.

Annak az adminnak is ugyanolyan jogai vannak, mint az eredetinek. ez mar csak azert sem igaz mert ugye a ket admin accountba beloggolva kulon kulon nem ugyanolyan jogaid vannak ezekkel a fileokkal ... ezert is nyilt a topic. persze meg mindig elofordulhat hogy nem jogosultsag gond lesz ... de nekem ez az accountok kozotti valtas mindig torolhetove tette a file-t.

pelda ... local admin, domain admin ... stb. ezek biztosan nem ugyanolyan jogosultsagokkal rendelkeznek.

[Szerkesztve]

elnezest a sok szerkesztesert ... regota nem jartam itt :)

[Szerkesztve]

(#22) Rici válasza #90996736 (#21) üzenetére


Rici
tag

Igen, arról valóban van értelme beszélni, hogy az egyik admin bizonyos fájlokra vagy könyvtárakra csak magának állít be hozzáférést, és nem az Administrators csoportnak.

Csak ennek a beállításnak nincs túl sok értelme, mert a másik admin bármikor visszaadhatja a jogokat magának.

És hidd el, hogyha nem állítottál semmilyen NTFS jogokat, akkor bármelyik adminnal pontosan ugyanannyi jogod lesz egy fájlra, mert alapból sehol sincsen az Administrator nevű usernek joga, hanem mindenhol az Administrators csoportnak van joga.

És egyébként sem valószínű, hogy a fájlairól saját admin accountjától elvenné a jogot, hogy aztán majd csak jól az eredeti admin accounttal törölhesse le....

Egyébként ki kell hogy ábrándítsalak, tartományi rendszer esetén a local adminnak pontosan ugyanannyi joga van egy kliensgépen, mint a domain adminnak. De ebbe inkább ne menjünk bele, mert úgy látom, hogy csak hallottál a témáról, de még részleteiben nem foglalkoztál vele.

Hogy az eredeti témához is szóljak, szinte biztos, hogy nem az NTFS jogokkal van a gond, hanem azzal, hogy valami nyitva tartja a fájlt, pl. filmeknél könnyen előjöhet az, hogy az intézőben a fájllistában megpróbál hozzá előnézeti képet gyártani, de ez valahogy nem sikerül neki valami félresikerült kodek miatt, és emiatt fogva marad a fájl, nem lehet letörölni. Erre az egyszerűbb esetre jó a cmd.exe és a del parancssori megoldás. Ha a furcsa karakterekkel van a gond, akkor pedig meg kell próbálni a del parancsban a fájlra a 8.3-as nevével hivatkozni.

(#23) corlagon válasza turho (#18) üzenetére


corlagon
senior tag

Ha tényleg a jogokkal vagy nyitott fájlokkal lene gond, legegyszerűbb bootolni egy live windows cd-ről (Pl. BartPE-vel összedobhatsz egyet negyedóra alatt) és tc-vel simán letörölni.

Ha a fájlrendszerrel van gond, dos boot + sysinternals ntfsdos + norton kombóval próbálkoznék.

(#24) Ati77 válasza Benmartin (#17) üzenetére


Ati77
tag

Nem elérhető a fájl/partíció szerinte.

(#25) Ati77 válasza Rici (#22) üzenetére


Ati77
tag

Del-nél azt írja, hogy nincs ilyen fájl.

(#26) Ati77


Ati77
tag

Egy írásra is képpes ntfsdos-t tratalmazó commandert töltök, majd megnézem (ERD Commander 2003).

(#27) Ati77


Ati77
tag

Gondolom nem védett, mert ez már újabb windows (akkor nem marad védett, nem ?).

(#28) Rici válasza Ati77 (#25) üzenetére


Rici
tag

Parancssorban a következőket próbáld: lépj be a fájlt tartalmazó könyvtárba.
Add ki a ''dir /a /n /x'' parancsot (idézőjelek nélkül).
Ekkor kapsz egy listát, ahol a fájlok neve úgy szerepel, hogy van a 8.3-as név, és utána írva a rendes (Windows alatt látható) neve.
Ezután add ki a del parancsot, de úgy, hogy a a fájlra a 8.3 -as nevével hivatkozol.

Talán segít.

(#29) Ati77 válasza Rici (#28) üzenetére


Ati77
tag

Így se találja. :O

(#30) ityam


ityam
senior tag

nah nekem is az a problemam hogy felraktam a vistat es leszedesnel rengeteg file ra irja ki hogy nem tudja torolni. mar meguntam nyomogatni a skip gonbot is.
probaltam az unlocket progit is es az egy parat leszedett es eleg sokra mondja meg hogy majd kovetkezo ujrainditasnal tudja csak leszedni, nadepersze akkor sem sikerul neki:(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.