Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Több VGA Sok monitorral (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok nemvolt időm az egész forumot átnyálazni van-e ezzel foglalkozó topic de amit átnéztem ott nemtaláltam ezért nyitok egyet.
Azlenne a kérdésem hogy van gyintegralt VGA-val rendelkező alaplapunk ha bedobunk egy VGA kártyát még mellé akkor megoldható-e az hogy mindkét vgat hazsnálja a gép? vagy mi a menete hogy 2nél több monitort tudjunk rákötni egy gépre

minimum 3 monitorról lenne szóde lehet hogy 4 lenne.
Előre is köszönöm a segitséget

(#2) szab.tam válasza Songo (#1) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hi!

igen, megoldható. konfigleírásom-ban a 2. gépnél pont ilyen van.

az alaplapi vga egy nvidia 7100. annak a dvi-án lóg 1*22" 1680x1050, harmadlagos kitejesztés.

a pcie16x-ben pedig egy gainward 210:
dvi, szintén 22" 1680*1050, elsődleges kitejesztés, win tálca, stb.
és a vga hdm-ijén lóg egy fullhd tv, 1920*1080, harmadlagos kiterjesztés.

a kijelzők rádugása után többször is újra kellett indítnai a gépet, kvázi bele kell döngölni a fejébe az új helyzetet. ezt már párszor lekövettem, hgoy kihagytam. azután meg ment a csodálkozás.

az alaplapon kellett valamit állítani a biosban, asszem talán "multi way vga", vagy hasonlót, hogy aktív legyen minden.

pár jótanács:
a driver miatt egy platform legyen. elvileg működhet vegyesen ati nvidia-val is, de össze is akadhat...

a driver panelből lehet a kijelzők sorszámá állítani, (ez nem ugyanaz, mint az eslődleges windows asztal), és az 1-es mindig a legnagyobb felbontású legyen. különben egyes alkalmazások a nagyobb kijelzőn csak a kisebb méretében jelennek meg. pl. nálam a power dvd 7. ha az 1. kijelző az 1680-, akor a tv hiába fullhd, egy gyászkeret van a kép körül. amióta a tv ikonján van az 1, azóta minden ok...

még sok egyéb furfang előjöhet, évek óta művelem a témát....

kíváncsiságból rádugtam az alaplapi vga analóg kimenetésre is egy monitort. simán ment a 4-es asztalkiterjesztés is....

ha van kérdésed, nyugodtan dobhatod privátban is...

üdv! :)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#3) szab.tam


szab.tam
nagyúr

a kijelzők kiterjesztésánek a számait kicsit összekutyultam, de ez amúgy is másodlagos kérdés...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Több VGA Sok monitorral (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.