Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Thumbnail kép honlapra (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Bazsiii


Bazsiii
tag

Hali,
kellemes karácsonyt mindenkinek! Problémám:

honlapot készítek a frontpage segítségével. Képek kis thumbnailjét akarnám betenni az oldalba, amelyekre ha kattintanak, akkor megjenik a rendes nagy kép.

Eddig már ezerszer csnáltam és működött is, de tegnap óta a következő történik:

Rendesen megcsinálom a thumbnaileket, mikor a vinyómról ellenőrzöm, hogy néz ki az oldal, minden frankó, minden látszik.
Feltöltöm akárhova (uw/nexus), és csak a szöveg lásztik, a thumbnaileknek még a helye sem, mintha be sem linkeltem volna őket az oldalra!

Csak mondom, hogy a képek _small-jait is feltöltöttem természetesen és az eredeti képeket is. Itt egy példa:

http://www.nexus.hu/diary//stpetersb.htm

Még viccesebb, hogy a képek is külön fennvannak, csak az oldalam nem érzékeli, DE MIÉRRRTT?? Miért csak a szöveg jelenik meg és a képek soha??

Kérem, ha valaki tud seítsen, mert megőrülök.
köszi
Bazsiii



[Szerkesztve]

How much wood would a wood chuck chuck, if a wood chuck could chuck wood?

(#2) Bazsesz válasza Bazsiii (#1) üzenetére


Bazsesz
őstag

Én Macromedia Dreamweaver 4 és ACDsee 5 párosítást használom. Nekem kirakja rendesen, semmi gond. ACDsee-ben lekicsínyitem 160*120-ra, aztán beillesztem a laba, majd belinkelem a képhez.

Mikor anno Frontpage-eztem, akkor az volt a hibája, hogy hiába adtam meg neki, hogy a webről küldje a linkeket, mindig a vinyóról akarta. Lehet, hogy nálad is ez a baja.

Ha akarod, nézd meg az oldalam: [L]http://bazsesz.xw.hu[/L]

w: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#3) Bazsiii


Bazsiii
tag

köszi,
kipróbálom. Csak az a kérdés, hogy ha a honlap egyik felét 2 hónapja jól megcsinálta, akkor most miért nem működik?

How much wood would a wood chuck chuck, if a wood chuck could chuck wood?

(#4) [w] válasza Bazsiii (#3) üzenetére


[w]
őstag

sztem ne panikolj, sajnos a nexus ilyen...
altalaban el kell telnie egy kis idonek (neha napokban merheto), mig frissiti a server a tartalmat.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#5) nap válasza Bazsiii (#1) üzenetére


nap
addikt

Adtal ra jogokat a szerveren? :P

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#6) [w] válasza nap (#5) üzenetére


[w]
őstag

milyen jogokat kellett volna adnia, mire es minek/kinek?:F

cmdr PETER W. VOLKOV

(#7) Bazsiii


Bazsiii
tag

ezt a jogos dolgot én sem értem. HMM??! Amúgy a szöveg sajnos azonnal megjelenik és ha változtatom a változtatás is, úgyhogy asszem sajnos nem ez lesz a megoldás.. sajnos. Pedig nagyon szeretnék képekeeettt!!:0

How much wood would a wood chuck chuck, if a wood chuck could chuck wood?

(#8) salazol válasza Bazsiii (#1) üzenetére


salazol
őstag

Nézd meg a forráskódban, mi az elérése a thumbnail-eknek.
Pl. ha dreamweaverből hozok létre új html filet, az eléréseket rosszul linkeli, amíg egyszer nem mentek html fájlba.

(#9) salazol válasza salazol (#8) üzenetére


salazol
őstag

Szorri, megnéztem, az jó.
Nálam az első kép jól jön, a többi nem.

(#10) steveetm válasza [w] (#6) üzenetére


steveetm
őstag

ha kell akkor olvasást adni mindenkinek, egyébként meg biztos fel vannak töltve azok a képek a serverre?
Üdv.: steveetm

(#11) Bash válasza Bazsiii (#1) üzenetére


Bash
őstag

Szia Bazsiii!

Nálam az első indexkép bejön és rákattintva is előjön az eredeti. A problémádon nem tudok segíteni, csak kérdezni szeretnék. Ki van a képen és mikor készült?

http://bashtravel.com/

(#12) lesaux


lesaux
veterán

Biztos, hogy fel vannak töltve a képek a szerverre? És biztos, hogy a megfelelô néven? Én
próbaképpen átnevezném a képeket meg persze a HTML-ben is, hogy mondjuk sp1kicsi, sp2kicsi
vagy ilyesmi.

(#13) drwho


drwho
tag

Hi!

A probléma megoldása szerintem az lehet, ha minden file kisbetűs!
Valószínű, hogy a html-ben nagybetűs a link, a szerver pedig kisbetűket ismer.
Egyszerűen legyen minden kisbetűs! Pl a wincomm.-ban nevezd át, még akkor is, a kisbetűsnek látszik!:)

[Szerkesztve]

(#14) Bazsiii válasza Bash (#11) üzenetére


Bazsiii
tag

Hali,

először is mindenkinek köszönöm a segítséget, a kis-nagybetűkön már én is gondolkodtam, total commenderrel át is neveztem minden kiterjesztést kisbetűsre, de az egész fájlnevet még nem, megprószálom este. (Nexus nem jön be ugyanis).

Bash: a képen én vagyok meg egy haverom a barátnőjével (remélem jó képről beszélek) és nyáron készült. Az egész honlapon csak az évek során tett utazásaikról készült képek vannak, meg majd lesz némi szöveg is.
bye
Bazsiii
ui. az átnevezést megpróbálom, aztán tudósítok. Mindenkinek még egyszer köszönöm a segítséget!

How much wood would a wood chuck chuck, if a wood chuck could chuck wood?

(#15) Bazsiii


Bazsiii
tag

A megoldás:

nem tudom miért, de ha a thumbnail képek méretét megváltoztatom, minden látszik és minden jó!!! Eddig 120x90-el dolgoztam, semmi sem látszott, csak viccből átállítottam 81-re és minden működik rendesen. Erre valaki tud magyarázatot?..

Újabb kérdésem, de nem akarok új topikot nyitni:
Hogy kell azt egcsinálni, hogy jobb egér gom katt-ra ne lehessen képeket másolni a weblapról, vagy kijelölni szöveget?

köszönöm, ha valaki segít:
Bazsiii

How much wood would a wood chuck chuck, if a wood chuck could chuck wood?

(#16) salazol válasza Bazsiii (#15) üzenetére


salazol
őstag

javascripttel, de ha a javát tiltva mennek fel a honlapodra, akkor hatástalan.
A megoldás az lehet, ha úgy oldod meg, hogy a honlap java nélkül egyáltalán ne jöjjön be.

Szerk:
Kispályásnak érzem a dolgot és röhögök az ilyesmin. Vágólapra bármikor kirakható bármilyen oldal. Ha nem akarod hogy letöltsék, ne rakd fel a képeket.

[Szerkesztve]

(#17) Bazsiii válasza salazol (#16) üzenetére


Bazsiii
tag

Salazol:
köszi a választ! mint elméleti probléma érdekelt, a képeimet meg bárki oda tölti, ahova akarja!
Bazsiii

How much wood would a wood chuck chuck, if a wood chuck could chuck wood?

(#18) salazol válasza Bazsiii (#17) üzenetére


salazol
őstag

Ha a konkrét megvalósítás is érdekel elméletileg, mint probléma, akkor a Thomas Web Műhelyt ajánlom.
[L]http://twm.faxunil.hu[/L]
Ott a javascripteknél van több megoldás erre a dologra.
Még egy tipp a kijátszására: pl. az ideiglenesen letöltött fájlok könyvtárából kimásolni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Thumbnail kép honlapra (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.