Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gomez


Gomez
aktív tag

Üdvözlet mindenkinek!
Most töltöttem le ezt a nagy tudásúnak mondott, hangfájlokat kezelő programot (mely ráadásul freeware :DD ), és így első ránézésre rendkívül bonyolultnak tűnik a kezelése. Mivel a program súgójából nem sok derült ki számomra, ezért ebben a topicban a működtetésével kapcsolatos kérdéseket vetnék fel, melyekre remélhetőleg válasz is érkezik....

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#2) Gomez


Gomez
aktív tag

(Elvileg) a progi alkalmas ID3 tag-ok szerkesztésére.
Első kérdésem az lenne, miként lehet egyszerre több fájl azonos (pl. előadó) tag részét szerkeszteni?

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#3) fokukac válasza Gomez (#2) üzenetére


fokukac
nagyúr

ha átnevezésre használnád, és ez a progi bonyolult számodra (amit nem csodálok, mert számomra is az... ;)) akkor próbáld ki a Tag&Rename nevű programot, az sokkal egyszerűben kezelhető, és a tag-szerkesztős része is sokkal egyszerűbbnek tűnik számomra. Bővebben: link

igaz, ez nem freeware, hanem fizetős, csak 30 napos verzió, de arra a 30 napra is megéri, (meg egy kis segédprogrammal is lehet rajta segíteni, ha nagyon muszáj, persze ez nem javasolt, alapelvekbe ütköző dolog... pfuj! :D :D)

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#4) Gomez válasza fokukac (#3) üzenetére


Gomez
aktív tag

Hm. Jónak tűnik ez a program, köszönöm szépen. :C

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#5) Gomez válasza fokukac (#3) üzenetére


Gomez
aktív tag

Á, hát ez valami zseniális egy program! Most látom csak, hogy a fájl névből is tud ID3 tag-ot csinálni! :DD :C

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#6) fokukac válasza Gomez (#5) üzenetére


fokukac
nagyúr

mindent tud...
profi átnevező, át-tag-elő progi. ;)

más, mint a The Godfather, az ahogy nézem, inkább zenekatalogizáló progi, ami tud mást is, csak elég bonyolult.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#7) Fauszt


Fauszt
senior tag

No nekem is lenne ezzel a programmal kapcsolatban kérdésem.
Szóval én fájlnévből szeretném elkészíteni a tag-eket. A fájlok egy könyvtárban vannak melyek egy album számai, szépen sorban. A fájlok a következő struktúrában vannak elnevezve:
<track number>. <artist> - <title>.mp3
A gondom az, hogy ezt a formátumot nem tudom neki megmondani, mert ő alaphelyzetben elválasztó karakternek a '' - '' karakter(eke)t tekinti, s ezért a
<track number>. <artist> részt egyetlen token-ként (%F1) kezeli. Szóval hogy tudnám megmondani neki, hogy a ''.'' előtti rész az a sorszám, azután jön az előadó, majd a számcím?

(#8) Fauszt válasza Fauszt (#7) üzenetére


Fauszt
senior tag

up

(#9) Fauszt válasza Fauszt (#7) üzenetére


Fauszt
senior tag

:F

(#10) Fauszt válasza Fauszt (#7) üzenetére


Fauszt
senior tag

up

(#11) nofreenick válasza Fauszt (#10) üzenetére


nofreenick
aktív tag

mondjuk a tc-ben van csoportos átnevezés, amivel ki tudod cserélni a '.'-t '-'-re, de ez csak amolyan barbár megoldás :)

szerk: tc=total commander

[Szerkesztve]

(#12) Fauszt válasza nofreenick (#11) üzenetére


Fauszt
senior tag

ja azt vágom, de jó lenne egylépésben ezzel a ''nagy tudású'' hangfájl-átnevező, ID3 címke-szerkesztő programmal megoldani, nem hiszem el, hogy nem alkalmas rá, de nem jöttem rá, hogyan lehetséges ezt megoldani. Na mindegy, azért kösz hogy legalább próbáltál segíteni.
Esetleg ha valaki tud ehhez hasonló ingyenes progit, ami a freedb adatbázisát is támogatja, akkor az is érdekelne!

(#13) nofreenick válasza Fauszt (#12) üzenetére


nofreenick
aktív tag

a programot nem ismerem, csak a leírásod alapján próbáltam megoldást találni :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.