Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Tft 18'' folott (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!!!

Erdeklodnek Uraim, hogy kinek vannak tapasztalatai ezekkel a cuccosokkal! Most egy 18'' NEC figyel ISP-s TFT gyonyoru e kepe, de nem vagyok elegedett a frissitesi idejevel /response time/. Ereklodnek, hogy van-e valakinek tapasztalata a legujabb 1880SX-szel, aminek mar 33ms a response time-ja! Vagy esetleg mas hasonloan premium kategorias cuccal /eizo, viewsonic etc./?
Ismetlem a kepminosege az egyik legszebb amit eddig lattam, fantasztikus a feometriaja, csak az a franya lassusag!

Koszi

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2) wassermann


wassermann
addikt

Szerintem kicsit várnod kellene, mert a SAM***G nemrég rukkolt elő egy új panellal aminek a főbb tulajdonságai (kontraszt, fényerő, gyorsaság) verik az átlag mezőnyt. Sajna még csak 15''-osig létezik - de már ezt sem lehet kapni, mert elkapkodták.
Ami a lényeg: a konkurens gyártók is kénytelenek lesznek javítani a panelek tulajdonságain vagy az árból engedni, ha sok cuccuk van még raktáron.

(#3) igi


igi
aktív tag

Igaz, hogy csak 17''-os, de olyasmi, ami neked kell:
[L]http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=18223[/L]

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#4) >guest< válasza neduddki (#1) üzenetére


>guest<
tag

Nézd meg a Sony X sorozatot (X72) talán 18''-ban is van. Nekem teccik...

Na leléptem...

(#5) >guest< válasza >guest< (#4) üzenetére


>guest<
tag

na SDM-X82, van feketében is.

sajna a link túl hosszú.

Na leléptem...

(#6) cadaver


cadaver
tag

biztos en vagyok a hulye :))

(#7) mzperx


mzperx
aktív tag

Nos:

A TFT szép dolog... én is most voltam monitor/tft vásárlásban. A következőkre jutottam: meggyőző méret a 19-es TFT, ez kb hasonló képméretet ad mint a 21-es CRT. kb 10 mm mínusz széltében, míg magasságban azonos. A 18-19-es TFT-k képaránya nem 4:3 (1600x1200, 1280x960, 1024x768). Általában 1280x1024 nativ felbontás van, ami jó, és kellemes... persze nincs konvergencia-, geometriahiba, van viszont pixelhiba, ami sajna elég elterjedt... 18-as TFT-t talán találsz, megnézheted, megveheted.... 19-esre esélyed nincs... szzerettem volna megnézni, voltam pár cégnél, pénzel, és mondtam, hogy megveszem ha jó, de nincs, csak rendelésre 1-3 hét, persze csak ha fizettél.... Általában 7 subpixel hiba megengedett... de ha látod, akkor látod és mondjuk 6 szubpixel hiba az szívás.... Plusz ott van még a response time is, ami most már elég jónak mondható a profibb daraboknál (ViewSonic, Iiyama, Samsung).... de megnézni mondom csak a kisebbeket lehet.... általában az előbb említett sorrend a mérvadó....
Hát ezen tulajdonságok mérlegelése után vettem egy olyan monitort, amit ismertem és nem cslódtam benne: SONY GDM F-520. Nálam az első is, meg most a második is ugyanolyan jól muzsikál....

Ennyit tudok hozzászólni... szerintem szép meg jó a TFT, ha valaki az említett gondokkal megbarátkozik, de szerintem még kb egy év és akkor lesz az igazi.... Érdekes lesz az OLED monitor....

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#8) neduddki válasza cadaver (#6) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Nem vagy hujje,cs ak nem egyrol beszelunk, te a normal kepfrissitesre gondolsz, ami egyik fontos tulajdonsaga a CRT-nek, A TFT-nel respons timenak nezezik a mire en gondolok! Gyakorlacice aszt jelenti, hogy mekkora a tehetetlensege a pixeleknek, mig a CRT-nel 150ms addig a 250-300ms a TFT-nel jonak szamit, ez aszt jelenti, hogy mennyi ido kell amig egy feher pixel feherre valt,esetleg fordita, de majd tok mindegy! Az elottem fekvo/neha allo :-))) NEC1810X nel azt jelenti, hogy filmeket nezni teljesen tokeletesn lehet, nem erzekelem az elmosodast, de jatekok altt NSFHP2 vagy MAFIA alatt gyors kepvaltasoknal felfedezheto es igen cak zavaro es faraszto!
A Samsungokra vissza terve, Ok a legnagyobb gyartok, marmint a folyadekkristalyos lapoke, de MVA nevezetu dologgal, aminek relative jo a response timeje, de a latoszogek kissebek mint IPS, raadasul akepminoseg sem igazi! Indoklas! Ket 171B-t tettuk fel az utobbi idoben es minthogy csak D-SUB van rajta a minoseg kiabrandito, egy CRT utan valoszinuleg okes, de meg a korabban egy masik forumban emlegetett HP1720L-is veri oket termeszetesen DVI-n! Na mara enny meg folytatom:-)))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9) neduddki válasza mzperx (#7) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi!

Hat ez sem mindig igaz! Ahova en jaro ottan egymas mellet pihena 15-17-18 sot 20 colos NEC-ek darabjai! Meg lehet nezni el lehet roluk beszelgetni!
Monden TFT pixelhibas termeszetesen csak az a kerdes mejjike mennyi van??? En ket napig keresgeltem, nme tul nagy aktivitassal, de nem igazan talaltam tul sokat, raadasul mindegyik tavol van a masiktol es nem zavarokak!!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#10) mzperx válasza neduddki (#9) üzenetére


mzperx
aktív tag

Akkor te nagyon jó helyen dolgozol... Most már megvan a monitor, de ha leközelebb ilyen gondban leszek, akkor téged foglak keresni....

És mondjuk ennyi pénznél azért már meg akarom nézni, és ha nem tetszik nem akarom megvenni... de szerintem zsábkamacskát senki sem szereti.....

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Tft 18'' folott (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.