Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Texas ti-83

Hozzászólások

(#1) Gaskin


Gaskin
aktív tag

Remélem vagyunk egy páran, akik birtokolják ezt a nagyszerű kis gépet. Én most kaptam, és a terjedelmes használati útmutatót is éppen csak átfutottam, de már rögtön van pár kérdés ami felvetődött bennem. Remélem lesz valaki aki válaszol is nekem:
- Nehezen tudom elhinni, hogy nem raktak ebbe a gépbe BackSpace-t. Nekem úgy tűnik, hogy nincs ilyen funkció, de javítsatok ki ha tévednék.
- Érdekelne, hogy Link kábellel van-e a lehetőség a gépben tárolt programjaim átvételére PC-re. Irogatnak két Texas közötti kommunikációrol, de ezt konkrétan nem találtam sehol.
- Ha az előző kérdésre igen a válasz, vagyis fel-le töltögethetőek a programok PC-re, akkor érdekelne, hogy vannak-e valahol letölthető programok a géphez. Vagy ha nincsenek, akkor legalább beírható programlisták vannak-e valahol a Net-en? (Szerintem amúgy is elég gyér a programozásról szóló melléklet. A számomra legfontosabb: solver programból való használatát éppen csak megemlítették. A használatát magamnak kellet kiderítenem. Szerencsére működik.)
Előre is kösz.

(#2) Senky


Senky
csendes tag

Szia!
Én most karácsonykor lettem tulajdonosa ennek a csodálatos masinának!:)
De azokkal amiket leírtál totálisan egyetértek, sőt még lenne egy kérdésem:
Valóban nincs benne a gépben a számrendszerek közti átváltás?
Köszi a válszt!
Senky

(#3) Gaskin válasza Senky (#2) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Számrendszerek közti átváltás tényleg nincs. Egyébként van egy frankó kis honlap, ahol lehet találni dögivel szoftvereket hozzá. Még 3d-seket is! Itt amúgy is van minden. Most hogy látom milyen jó a szoftver ellátottsága a 83-asnak, már nem is hiányzik a 89-es.
http://www.ticalc.org/ illetve:
http://www.ticalc.org/pub/83/basic/math/
(Persze kell hozzá bütykölni egy link kábelt. Ahhoz is van itt rajz.)

(#4) GP-Sz válasza Gaskin (#3) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Örülök ennek a topicnak, mert mikor megláttam, eszembe jutott, hogy be kéne már nézni a Texas honlapra, aztán egy csomó appot tettek ingyenesen elérhetőve Ti89re, amiket jól le is töltöttem :)

(#5) Senky válasza Gaskin (#3) üzenetére


Senky
csendes tag

Köszi a címeket, tényleg hasznosak! Baár ettől a kábelépítéstől tartok egy kicsit!:)
Láttam, hogy a programok között van számrendszeres is!!!!:)))

(#6) Gaskin válasza Senky (#5) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Összeraktam a kábelt. Kb 400ft-ból kijött. A baj csak annyi, hogy nem működik.:) Mintha nem is lenne. Pedig full azt raktam össze, ami az ábrán van. Max a dióda értéke lehetne rossz. Mondjuk félsiker, mert látszólag még nem tettem tönkre semmit.

(#7) DAni198 válasza Gaskin (#6) üzenetére


DAni198
csendes tag

Nyugi, a gyári soros link kábel se az igazi, sokszor ezt se veszi észre a gép.
Én, bár van gyári kábelem, megépítettem ezt Bővebben: link
és teljesen ugyanúgy működött mint a gyári. TI83+-al használtam, de most 89 van :)

[Szerkesztve]

NEC MultiSpeed HD laptop, V30-as proci (turbo286 klón), 640k(-nak elég nek kell lennie), 20MB vinyó, CGA video, 640x200 LCD :)

(#8) TOMKTOM


TOMKTOM
csendes tag

Nekem egy TI 92 Plus-om van, a komunikációja elég bugos, valószínűleg kontakt hiba miatt.

Nagyon király gép, ez tényleg mindet tud. Mondjuk vizsgán néha érdekesen néznek rám, főleg, amikor semmit sem tudok, és nem én akarok kimenni elsőnek, ezért éppen magjong-ozok, vagy valami más játékot nyomok.

Progi iszonyat mennyiségben van hozzá a neten, google-val könnyű találni.

[kép]
[kép]

(#9) Senky válasza DAni198 (#7) üzenetére


Senky
csendes tag

Lenne egy kérdésem: HA neked úgyis két kábeled van, esetleg nem adnád el nekem az egyiket? Még mindig izgulok a bütykölésen, hogy nehogy elcsesszem a gépemet! Mit szólsz?:)

[Szerkesztve]

(#10) Gaskin válasza TOMKTOM (#8) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Hát igen. Brutál a géped. Én is sokáig töprengtem, hogy ne cseréljem-e a vissza a ti83-at, egy ti89-re. Aztán maradtam ennél. Ha jól belegondolok, akkor egyetemi tanulmányaim alatt talán egyszer sem kellet volna használnom a felületábrázolós cuccot, pedig a leginkább az keltette fel a 89-esben a ''birtoklási vágyamat''. Persze tudom, hogy még vagy 650000 dologban tudnak többet, mind a 83-as.

(#11) DAni198 válasza Senky (#9) üzenetére


DAni198
csendes tag

Sajna már nincs meg az épített verzió, mert eladtam a 83-assal együtt.
Ha építesz és a zener diódák a helyükön vannak nem tudod kinyírni a gépet.

NEC MultiSpeed HD laptop, V30-as proci (turbo286 klón), 640k(-nak elég nek kell lennie), 20MB vinyó, CGA video, 640x200 LCD :)

(#12) Senky


Senky
csendes tag

Szia Mindenki!!!

Szóval van ez a csodálatos gépem(ti-83-as), de még van mit tanulnom!
Az a helyzet, hogy végtelen sorok összegét kell számolnunk! Kérdésem: hogyan hasznosithatnám a Drága pici masinámat egy ilyen példa kiszámításánál?-->
1. Konvergensek -e az alábbi sorozatok és mi a határértékük?

(#13) Senky


Senky
csendes tag

Természetesen nem tudtam beilleszteni amit akartam, de megpróbálok egy példát leirni mezei módon:

pl1
szumma n=1-től végtelenig[( gyökalatt(n+1)-gyökalatt(n)]

Hogyan tudnám bevetni a gépet egy ilyen feladatnál?
Köszi a segit!
Senky

(#14) borvendeg válasza Senky (#2) üzenetére


borvendeg
csendes tag

Hello!
Az említett leírás magyar nyelvű? Ha igen akkor honnan szerezted? Esetleg el tudnád juttatni nekem is?
Sehol nem találok magyar leírást TI-83 géphez.

"Aki élni fél, az félig él."

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Texas ti-83
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.