Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xsjado93


xsjado93
senior tag

[link] :DDD

Your life is a lie.

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

Természetesen ajánlott kategória. 6/128, a szokásos SD665 szintű hardver helyett SD730 szintű, van VWL1, akkuidő jó, kijelző elfogadható.
Tök jó.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3) zsolt501 válasza xsjado93 (#1) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nekem is pont ez jutott az eszembe. :DD

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4) Patrik.Varga


Patrik.Varga
tag

Mennyi pénzt kaptatok ezért a "tesztért"? :W :W :W

- 90e forintos túlárazott ipari hulladékra adtok 7 pontos ár/érték arány?
- Pro > Takarékos hardware VS Kontra > Gyenge teljesítmény? - Döntsétek már el, mi legyen.

(#5) kbyte1024 válasza Patrik.Varga (#4) üzenetére


kbyte1024
addikt

Maradjunk annyiban hogy ez kaka :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#6) Bazi.Joe


Bazi.Joe
tag

Ha kicsi a tét a kedvem sötét!! :)

(#7) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kár érte.. kiváló ügynök volt ...

@janeszgol: Na végre pontos teljesítménymeghatározás. :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) janeszgol válasza Patrik.Varga (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

Fél-egy éve ennyiért még simán kaptál Helio P22 teljesítménnyel tabletet.
Ott a Realme Tab, Nokia T széria... lényegesen jobb kijelző, de lényegesen gyengébb hardver.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#9) Graphics válasza janeszgol (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Oks, visszaszívom ... :D

P22 hogy jön össze a G80-cal? :D Utóbbi 2x jobb teljesítményű

Nagyon nagy szakadék van a kettő között. Az elsőnél még jó voltál, másodjára miért rontod el?

Még az UniSoc T606 is többet tud egy P22-nél.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) kakuk.tamas válasza Patrik.Varga (#4) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ezt senki se listaáron fogja megvenni, hanem új vagy meglévő előfizu mellé.
Szóval lehet akár 20ezer forint is a tab, ami meg már egész baráti.

Gyereknek első játszós tabnak tökéletes, de még el tudom képzelni okosotthonos vezérlőnek is.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#11) Graphics válasza kakuk.tamas (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A gyereknek tablettől kapok agyfaszt... Vagy mi vagyunk "zombik", hogy valós gyerekkort szeretnénk a gyereknek, nem egy digitális de'frászt, aki figyelemzavarral küzd......

A gyereknek nem kellene tablet... Környezetemben látom, hogy lett digitális drogos a gyerek, akit csak úgy tudnak megetetni, ha elétolják a képernyőt... Olyan függőséget alakítanak ki észrevétlenül a szülők, amit nem kéne..

Ha lesz gyereked, kétszer is meggondolod majd, hogy kell-e ez nektek...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) kzcs


kzcs
tag

Most megnéztem mennyiért adná nekem, mivel le van járva a hűségem a Telekomnál és ha újra hosszabbítanék akkor Így nézne ki:
84 480 Ft listaár helyett
Kedvezményes készülékár: 50 380 Ft mely havi 22x2.290 vagy egy összegben.
Ennyiért sem éri meg, mert könyvtámasznak viszont könnyű. :(

(#13) kakuk.tamas válasza Graphics (#11) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

14 éves is gyerek. És megy mondjuk koleszba.
Ezen néz filmet, olvas…
Nem 5-6 évesre gondoltam.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#14) Graphics válasza kakuk.tamas (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jó, hát jobb ekkora méretű tabletre tutujgatni a jancsit... :DDD Így már érthetőek az igények.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) doooo


doooo
veterán

85 ezerért ez nagyon nem járja.
Pláne nem ha egy évre veszi az ember (mert ugye írjátok ti is, hogy több évre nem lehet tervezni ezzel).

(#16) kakuk.tamas válasza Graphics (#14) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Jobb hát. :DDD

Amikor én voltam 14 évesen koleszos, SE K300 meg K500-ason néztem az inspirációt… :DDD Aztán meg egy emelettel feljebb ment a gyakorlat a csajnál. :C

Az unokahugom amúgy ilyen korú (de ne tutujgasson semmit se…), de neki olyan tab kell, amire tud rajzolni.
Amikor a kezébe aztam az iPadem, az első dolga egy rajzprogi letöltése volt, és olyan Garfield-ot rajzolt, hogy majdnem lemászott a kijelzőről.

Szóval neki vagy iPad vagy a Samu S szériás tab jöhet szóba.
Csak drágállom neki… :K

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#17) Graphics válasza kakuk.tamas (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szóval valakinek rajzolásra kell, másnak meg rejszolásra. :DDD

Bocsi ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) kakuk.tamas válasza Graphics (#17) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Megfogtad a lényeget. (De áthallásos) :DDD :C

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#19) démosthenés


démosthenés
csendes tag

De mi volt a meglepő extra?
Netán az hogy nem hullott atomjaira a teszt között?
Na mindegy, ha hozzám vágnák akkor is csak arra használnám hogy oda vágjam ahhoz aki küldte :))

(#20) Armagedown


Armagedown
őstag

Azt hittem, hogy az IPS kijelző a minimum, erre itt van ez sima tft kijelzővel :D

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#21) janeszgol válasza Graphics (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem azt írtam, hogy a Realme az P22 szintű. Az egy másik mondat már.
Bár nem volt egyértelmű. Nagyon jól tudom, hogy milyen teljesítménye van a Realme Tabnak.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#22) janeszgol válasza Armagedown (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

Samsung is TFT-vel adja ebben a kategóriában. IPS-t a Nokia, Realme ad például.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#23) janeszgol válasza doooo (#15) üzenetére


janeszgol
félisten

A Samsung ennyiért ezt adja: [link]
3, illetve 4 GB memóriával.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#24) janeszgol válasza janeszgol (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Igazából mégis egyértelmű, mivel az első mondat múltidő volt, a következő meg jelenidő.
A múltbeli sértéseket ne itt vezetgesd le Graphics.
Én vagyok a legtisztább azzal, hogy itt mi milyen szintű teljesítményben. Én voltam az, aki magyarázta, hogy pl az SD480 hova helyezkedik el, mert rajtam kívül senki nem tudta.
Pont. És lesz-rom ki mit gondol erről.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#25) mad823


mad823
őstag

Jók ezek az "ennyiért hulladék" kommentek, csak akkor kéne ennyiért alternatívát is mondani. Ja, hogy nincs?

(#26) janeszgol válasza mad823 (#25) üzenetére


janeszgol
félisten

Pontosan. Szebb kijelzővel van, csak éppen gyengébb hardverrel.
A legnagyobb vicc az volt, aki 50-et sem adna érte. 50-ért értelmes telefont alig találsz, nemhogy tabletet.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#27) baluponthu


baluponthu
csendes tag

Pont most néztem én is, kéne valami kanapén fekvős, havi 1880ért adná a T-testvér ... Azért már elbizonytalanodtam

(#28) Graphics válasza janeszgol (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mondjuk így nem lesz könnyű.

Igen, látom, hogy tisztában vagy.
Múltbeli dolgok nem érdekelnek viszont, felesleges ezzel "érvelned".
Engedd el.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) Öcsielvtárs válasza baluponthu (#27) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Pont erre vettem egy Lenovot. (M10 Plus (3rd gen) SD680) Ez sem ér 100k-t, de a T-től havonta 2500 HUF nem pénz, egy csomag cigi... És fetrengés közben (is) tökéletes tartalomfogyasztásra. Na most erre havi 2k körül a T tablet is jó.

Samsung A54

(#30) janeszgol válasza Öcsielvtárs (#29) üzenetére


janeszgol
félisten

Az SD680-nál jobb a hardver ebben. Kijelzőben viszont a Lenovo jobb. Nem tudom hangzásban milyen lehet.
Nézzétek, ha egy gyereknek kell tablet, mert Robloxozni szeretne, akkor az igaz, hogy jól fut az SD680-on is, de ez a hardver alkalmasabb a játékra. Mást igazából nem tudok felhozni, mert filmre, olvasásra inkább a kijelző minősége a fontos.

Én személyesen a Nokia T10 vs Galaxy Tab A7 Lite 8.7"-t tudom felhozni. Hardveresen is jobb a Nokia, de kijelző minőségben akkora a különbség a Nokia javára, hogy azt még a vak is látja. Szóval ha hardveresen a Tab A7 lenne a jobb, akkor is a Nokiát venném, ha nem játékra lenne.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#31) vmk válasza janeszgol (#30) üzenetére


vmk
tag

De a Nokia T10 csak 3/32Gb, ez pedig 6/128Gb. Plusz a T-s 5G-s is. Vagy valami elkerülte a figyelmem?
Mondjuk a kijelző nekem is fontosabb szempont lenne, bár hosszú távon... ki tudja.

A Nokiánál nem lesz az, mint régen a 32Gb-os telóknál, hogy 1 év múlva használhatatlan lett, mert annyi frissítés jött rá, hogy elfogyott a helyed?

(#32) hegedus001 válasza Graphics (#11) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Nélunk Decemberben jön a picúr, alapvetően mi, főleg én munkámból kifolyólag is baromi sokat ahsználom ezeket (teló-laptop-iapd) de tudatosan készülünk erre, hogy kb minimálisat kapja meg. ahogyan a tudatos használat megtanítására is igykezni fogunk, ebben biztos vagyok. Évekig neveltünk a feleségemmel fiatalokifjúsági szervezeten keresztül, több száz gyerekkel foglalkoztunk, így úgy gondolom jól állunk ilyen szempontból.

nameg hihetetlen amikor a gyerekek felfedezik a természetet és a kinti világot, totál más személyiségük lesz sok esetben. Persze ez sokkal több idő és effort mint oda b*szni a disnit :(

Eladó iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#33) hegedus001 válasza mad823 (#25) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Egyszerűen el kell fogadni, hogy ennyiért nincs. Tessék félre tenni és venni egy ipadet modnjuk 70 ért használtan. az még évekig kiszolgál. Én pl abszolút nem vagyok híve az ilyen szemét szaporításnak.

Eladó iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#34) janeszgol válasza vmk (#31) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen. Olvasásra elég a 3GB ram is, filmre viszont szűk a flash, oda jobb a több. Bár konkrétan nem a cikkbeli tablettel hasonlítottam össze, hanem a Tab A7 Lite-tal, de igen.
Hidd el, vacak kijelzőn merengetni a szemed...

Én még azt is bevállalom, hogy kevesebb filmet tudok rámásolni, de a kijelző minősége jó legyen.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#35) consono válasza Öcsielvtárs (#29) üzenetére


consono
nagyúr

Pont ezen gondolkodom én is, hogy ennyiért simán bevállalnám anyukámnak. 75 éves, nincs nála net, de ezzel le lenne az is fedve. Lehetne videón hívni, képeket küldeni, stb...

"In God we trust. All others must bring data"

(#36) kellareg


kellareg
junior tag

Hűséghosszabbításért cserébe hozzámvágták.
"Ennyiért" a hülyének is megéri...

(#37) viragdani01 válasza démosthenés (#19) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

Az, hogy van benne eSIM.

(És az is, amit te írsz. :DD)

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#38) tha_answer válasza janeszgol (#30) üzenetére


tha_answer
őstag

(#39) Öcsielvtárs válasza consono (#35) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Azért nézd meg előtte milyen a hálózati lefedettség, van e a szolgáltatódnál normális térerő a lakásban, nálam 4G sincs a szobában, 2G-n meg lassú lesz a videó-telefonálás... De maga a cucc sztem erre simán alkalmas.

Samsung A54

(#40) janeszgol válasza tha_answer (#38) üzenetére


janeszgol
félisten

Az akkori áráért. Akkor képzeld el, hogy a Tab A7 Lite.nak mennyire vacak kijelzője van.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#41) consono válasza Öcsielvtárs (#39) üzenetére


consono
nagyúr

Az a baj, hogy ez a lutri kategória :) Telekomosok vagyunk, nekem iPhone-on anyukámnál alig alig volt netem, feleségemnek Samsung S21-en meg ment rendesen... Nehéz lesz teszt nélkül megmondani.

"In God we trust. All others must bring data"

(#42) kbyte1024 válasza hegedus001 (#33) üzenetére


kbyte1024
addikt

Hatalmas+1 :B Én is ezt szajkozom minden hulladék tablet tesztnél.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#43) balintka válasza janeszgol (#40) üzenetére


balintka
addikt

Tényleg az, nekem ilyen tab-om van. Oldalról marha nagy a bevilágítása fekete háttér előtt. És marha lassú... Fél éves, de valami jobbra akarom cserélni majd, alap játékokra, netre, filmre kellene majd valami helyette, mert még ezekhez is döcög eléggé.

[ Szerkesztve ]

(#44) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Bog feje a második oldalon mindent elmond a készülékről :C

Amúgy jó tablet, de na..

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#45) cs.zs. válasza Öcsielvtárs (#29) üzenetére


cs.zs.
addikt

Jaja, nekünk is ugyanaz van, 4/128 M10 Plus, 3.gen, Snapdr, 4G.
A 6GB rammal és az 5G-vel a T-nél az előny, a kijelzőjét nem tudom, de ennek a Lenovonak kifejezetten marha szép képe van. Tetszik.
Yettelnél amúgy jóárasítva is tudják adni, 100 ezret nekem sem érne meg,
eMagon 109.000 Ft gyári tokban, érintőcerkával csomagolva
(utóbbi önmagában 15000 Ft)

...

(#46) Öcsielvtárs válasza cs.zs. (#45) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Valóban, szerintem is kifejezetten szép a kijelző, a Lenovo IPS, a T nem az. (én is néztem utólag cerkát, de annyit nem adok érte...)

Samsung A54

(#47) ridiculous


ridiculous
aktív tag

Nem akarok senkit megbántani, de ez ugyanolyan ipari hulladék mint a T Phone, ennyiért meg főleg.. :DDD

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#48) cs.zs. válasza ridiculous (#47) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nekünk már van tabletünk, és extrém olcsón jutottunk hozzá, így már tényleg csak visszafogott érdeklődéssel nézegetem a kínálatot.

Úgy illene nyilatkoznod, hogy

6GB ramos sim-kártyát is fogadó tabletek között ez vagy az azért jobb, mert...

Inkább ezt nézzétek mert...

Inkább azt mert...

Simán csak leokádni a legegyszerűbb, persze, de ez mennyiben segít annak, aki épp keresgél?

...

(#49) bubuka71 válasza kakuk.tamas (#10) üzenetére


bubuka71
aktív tag

Én megvettem listaáron. Csinálja amit kell

(#50) gabor1974


gabor1974
tag

Feleslegesen van lehúzva s nem a helyén kezelve a tablet. S6 lite samu a munkaeszközöm kizárólag szabad ég alatt használom, s képzeld az is fos, meg szinte minden amit napfény ér ott csak a vaksizás marad.
Az ár/belepakolt érték arányban simán jó a tablet.a kamerát ezekről már simán elhagyhatnák az sem száz aki ilyennel bohóckodik, s még hülyének is nézik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.