Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) birno


birno
addikt

Sziasztok!

TCP port forward-ot szeretnék csinálni xp-ről xp-re ssh-n keresztül.
Az otthoni gépemre feltelepítettem a Winsshd progit, router is van, 22-es port átirányítva, putty-val be is tudok jelentkezni az otthoni gépre.
A 777-es porton szeretném megvalósítani a TCP forwardot, de itt el is akadtam.
Felraktam a jana proxy severét, mert ha jól tudom arra szükség lesz, ez a 3128-as portot használja http proxynak, IP beállításoknál a router címét is megadtam, de proxynak csak a 127.0.0.1-et pipáltam be.
Winsshd beállításaiban a proxy profiles-nál megadtam a 127.0.0.1-et 3128-as portal.
Account settingsnél a windows groupson belül egyenlőre az everyone-t használtam, ott IP rules-t érintetlenül hagytam vagyis elvileg figyel minden interfacest és portot, C2S rulesnál pedig interfaces-t hagytam 0.0.0.0-án a port 777 a target 127.0.0.1 és a port 3128(ezt sem vágom pl. hogy itt a proxyt kell-e megadni s ha nem akkor mit).
Ha puttyban tunnelnél source-nek beirom a 777-en és dinamikusra rakom, bejelentkezem rendszergazdaként, Operaban/Firefoxban http proxynak megadom a 127.0.0.1-et 777-es porttal s ha beakarok hozni egy lapot nagy fehérséget kapok, érdekes mód még hibaüzenet sem jön.
Routerben a 777-es port szintén átirányítva, bár nem tudom ez szükséges-e.
Tudnátok segíteni?

[Szerkesztve]

(#2) akasp válasza birno (#1) üzenetére


akasp
senior tag

Ezt a hálózatok, szolgáltatók c. fórumba kellett volna...

(#3) L3zl13 válasza birno (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Akkor sem müxik, ha dinamikus helyett lokális tunnelt állítasz be?

Aki hülye, haljon meg!

(#4) birno válasza akasp (#2) üzenetére


birno
addikt

Akkor majd egy moderátor áthelyezi, de végül is az alkalmazást nem tudom beállítani. :)

(#5) birno válasza L3zl13 (#3) üzenetére


birno
addikt

Ilyenkor destinationnek a külső ip-m és az átirányított portot(777) adom meg, igaz?
Ha igen akkor nem, ugyanaz történik mint dinamikusnál..

(#6) L3zl13 válasza birno (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Háát, igazából nem tudom mit akarsz elérni ezzel a tunellezéssel.

Én arra használom, hogy otthonról a céges linux szerveren keresztül elérjem a benti gépemet remote desktoppal.
Tehát nekem a forrás a saját gépem 3390-es portja, a cél pedig a benti gépem privát IP-je (Nem a szerver külső vagy belső IP-je!), és ott a default remote desktop port.

És csatlakozásnál pedig a localhost:3390-re csatlakozom, amit a tunell továbbít a benti gépem 3389-es portjára.

Remélem a példából rájössz, hogy neked mire van szükséged. Vagy próbáld pontosabban körülírni, hogy mit szeretnél elérni.




Aki hülye, haljon meg!

(#7) birno válasza L3zl13 (#6) üzenetére


birno
addikt

A meloból szeretném használni az otthoni net kapcsolatom.
Ezt egy ismerős megcsinálta, de neki linux szervere van, simán beetrminál, dinamikus 777-es port és már megy is neki a net a szerverén keresztül.
Erre lenne szükségem.
Kipróbáltam, hogy az otthoni belső ip-m adom meg a 777-es porttal, akkor már ezt válaszolta: Nem lehet kapcsolódni a proxy kiszolgálóhoz. A hozzáférés megtagadva.
Haladás, viszont nem értem miért van megtagadva a hozzáférés.

(#8) L3zl13 válasza birno (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

''A meloból szeretném használni az otthoni net kapcsolatom.''
Melóban hogy jutsz ki a netre? Proxy vagy más?
Otthon a géped közvetlenül kint van a neten, publikus IP-vel, vagy router vagy egyéb?

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#9) akasp válasza birno (#4) üzenetére


akasp
senior tag

ok, no problem

(#10) birno válasza L3zl13 (#8) üzenetére


birno
addikt

Otthon router van, meloból proxyn keresztül megy a net.
Viszont putty használatnál nem tudom mi van, mert nem adok meg semmilyen proxyt, akkor szerintem csak simán kimegy a netre(gondolom egy tűzfal azért van).
Ftp használatnál sincs proxy vagy tűzfal megadva s simán kienged.
Érdekesség még, hogy a putty bezárása után is azt mondja a böngésző, hogy nem tud a proxyhoz kapcsolódni. :F

[Szerkesztve]

(#11) L3zl13 válasza birno (#10) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Aham. Akkor szvsz Destinationnek a saját otthoni géped belső IP-jét kell megadnod, és azt a portot amelyikre csatlakozni akarsz.
És akkor még kérdéses, hogy a Winsshd jól van-e bekonfigolva...

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#12) birno válasza L3zl13 (#11) üzenetére


birno
addikt

Megadtam a belső IP-m, portnak a 777-et, elvileg azt továbbítja a winsshd a proxyhoz, de nem ment, ha a proxy portját írtam destinationnek akkor sem volt jó.
Nagyon valószinű, hogy a winsshd van rosszul konfigolva, de annyira nem értek hozzá.
Te nem próbáltad vagy tudsz más módszer a tcp forward két xp között?

(#13) L3zl13 válasza birno (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

VPN-t meg lehet próbálni

Aki hülye, haljon meg!

(#14) birno válasza L3zl13 (#13) üzenetére


birno
addikt

Nem enged új kapcsolatot létrehozni, úgyhogy UP.

(#15) birno válasza birno (#14) üzenetére


birno
addikt

UP

(#16) birno


birno
addikt

UP

(#17) birno


birno
addikt

UP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.