Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Márton


Márton
nagyúr

Processzoros topikban mar irtam, hogy a Spire ventit sikerult leszabalyoznom 2800rol 1800 rpm-re, igy szepen lecsendesedett, a proci meg emelkedett 3 fokot.
Ez eddig OK.
Utana meg mindig zavart a tapventi hangja, lecsereltem egy masik (szerintem halkabb) 8 centisre. A baj az, hogy nekem meg ez is hangos :)
300W-os a tap, szoval valami biztonsagos megoldas kene.

A tuningnet oldalan azt olvastam, hogy 7V-on jaratva es megforditva a ventit (tehat befele fujja a hideg levegot), jobban huti a bordakat, mint alapbol.
Igaz lehet-e ez?
Az biztos igaz, hogy igy tobb por jut be (erre figyelni fogok), es hogy a hazon belul is talan melegebb lesz (de ezt majd +1 rendszerventivel megoldom).
A kerdes csak az, hogy tuti nem fog-e elfustolni a tapom?
(megvan pakolva rendesen, 1.8xp, 2 dvd, 2 hdd, stb)

koszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2) vipera


vipera
csendes tag

Én nem ajánlanám a befelé fújatást!!!!!
Ugyanis evvel felborítod a ház légáramlatát, ami a doboz elejétől indul és a hátulja felé tart. :(

Vipera

(#3) Ploszi


Ploszi
senior tag

mi lenne, ha lecserélnéd egy hőmérsékletszabályzós ventire? ha nem kell, kevesebbet pörög és halk, ha meg kell jobban, de nem hagyja leégni a tápot? :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#4) LukE


LukE
veterán

Meg ha lehet, akkor ne 7V-on, kicsi az esélye a zárlatnak, de egy ellenállás kb 5ft, na jó, nagyobb teljesítményű kicsit több. Mindkettőnél kell forrasztgatni, de az ellenállás sehogyse tudja kinyírni a gépedet.

A venti elől/mögül vágd ki a rácsokat, az örvények is hangosak tudnak lenni. Esetleg egy vékony drót hűtőrácsot tegyél oda, de ha nem nyúlkál bele senki, akkor akár az sem kell.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#5) Witlok


Witlok
tag

A 7V szerintem se túl biztonságos, ráadásul a tápon belül a nyákon is forrasztgatni kellene hozzá.

Megoldás lehet a manuális vagy automatikus fordulatszámszabályzós venti vagy egy igazán halk és megbízható Papst ventit kellene szerezned.

Ha alacsony fordulaton akarod járatni a ventit és van kedved a barkácsoláshoz akkor szerintem a proci felett kívülre szerelj fel mégegyet a tápra és kösd sorba őket - sokkal jobb lessz a ház és a táp szellőzése és biztos halk lesz :D

(#6) hogyishívnak? válasza Ploszi (#3) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Nem biztos hogy sikerül. Én is megpróbáltam a tápomba 1 ENERMAX fordulatszab. ventit beletenni az eredeti helyett. Gép összeszerel nem indul. Visszacseréltem és megy. Direkt megnéztem a tápban nincs e külön áramkör a ventinek kialakitva és nemvolt.Utána még 1 szer kipróbáltam de csak készenléti táp müködik. Mindenkinek javaslom a Mercury tápon ne kisérletezzen és ha teheti cserélje le valami jobbra a tápot mert erősen észrevehető az alacsony költségű kivitelezése. :( (márkás alkatrész nincs benne és a zavarszűrés fele is hiányzik)

Tibi

(#7) Márton


Márton
nagyúr

Vipera:

Nemtudom, az en hazamban tul sok legaramlat nem lehet..
Elol nincs venti, ami szivna. Hatul meg csak a vga-n van 1, meg a procin, tehat a
haz oldalat kifele fujo nincs. A befele fujasnak azert lenne ertelme, mert ekkor hideg levegot kap a borda, mig szivaskor ugye kiszedi a meleget, de mi jon a helyere? Ugyanugy meleg az alaplaptol..

Ploszi kosz az otletet a homersekletszamalyzasra, de azt hiszem az meg inkabb az idegeimre menne, ha allandoan mas lenne a hangja a gepemnek :)
Egyszer volt ilyen gyari tapom. Nem sokaig..

Luke: 7V azert jo megoldas, mert konnyed adhatok neki 12-5-bol. Ja azt nem mondtam, hogy nem az eredeti madzagokrol kapja mar a tapot, hanem a gep belsejebol. Igy nem is kell forrasztgatni mar. A racsot pedig kivagtam a venti mogul, de nekem nem jott be a trukk, sot: HANGOSABB lett. Hogy miert, ne kerdezd.

Witlok: Papst? Nem hallottam a markarol. Ha nem draga, szobajohet.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#8) LordX válasza Márton (#7) üzenetére


LordX
veterán

A 7V azért rossz megoldás, mert könnyen adhatsz neki 12-5-ből... És ha rövidzárlat van a ventiben, akkor az 5V-os drótokon szépen megjelenik a 12...

Asszem nem kell túlmagyarázni mit kell cserélni ekkor: táp, alaplap, videokártya, vincsi, memória, HDD, CD, stb...

(#9) Ploszi válasza Márton (#7) üzenetére


Ploszi
senior tag

a Papst drága, de atomhalk :D

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.