Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SPQR3


SPQR3
csendes tag

ma ezt találtam:

''Előfizetőink jogosultak, hogy jelen közlemény közzétételét követő 8
napon belül a szerződés azonnali hatályú felmondására, mely esetben az
előfizetői szerződés rendes felmondására vonatkozó következmények
érvényesek.
Amennyiben Előfizetőnk a szerződés megkötésekor kötelezettséget vállalt
arra, hogy a szolgáltatást meghatározott időtartam alatt, az ebből eredő
kedvezményekért veszi igénybe ( pl. hűségnyilatkozattal ), úgy az
előfizetői szerződést csak abban az esetben mondhatja fel 15 (tizenöt )
napos határidő mellett, ha jelen módosítások az igénybe vett
kedvezményeket érintik. Amennyiben az előfizető e feltétekkel mondja fel
az előfizetői szerződést, úgy a T-Online Magyarország Rt. nem
követelheti a szerződés felmondását követő időszakra eső kedvezmények
összegét.''

Ezt egy fórumban olvastam egyenlőre nem tudom hogy honnan van, de erre hivatkozva szeretném a T-Online netemet lemondani. Valaki tudna segíteni?Tehát ha én holnap bemegyek a T-Onlinehoz akkor kötbér nélkül felmondhatom a netem, ugye? Még 6 hónap hűségem lenne hátra. Valami T-s dolgozó tudna segíteni hogy ez a 15 nap meddig tart, és hogy milyen szerződést nyomtassak ki hogy az ügyfélszolgálaton felfogják mit akarok? Nagyon fontos lenne. Már rég meg akartam szabadulni a vezetékes vonal/ADSL párostól. 1234-en lehetetlen ügyintézőhöz jutni. Kb 40.000-et sporólhatok ha átmegyek a Chellohoz. HEEELP!

[Szerkesztve]

(#2) SPQR3 válasza SPQR3 (#1) üzenetére


SPQR3
csendes tag

Megtaláltam, az ÁSZFben 8.1-es pontjában van. Nekem semmiféle értesítést nem küldtek...

(#3) SPQR3


SPQR3
csendes tag

Az ügyfélszolgálaton megerősítettek, tehát a 06/1/411-05-50 -es fax számra kell névvel, címmel előfizetési adatokkal egy faxott küldeni amelyben az új szerződési feltételkre hivatkozva LE LEHET mondani a netet, méhozzá kötbér nélkül. Holnap munkahelyről küldjük is a faxot :D

(#4) SPQR3 válasza SPQR3 (#3) üzenetére


SPQR3
csendes tag



Írtam egy felmondólevelet: http://spqr300.uw.hu/felmondás.doc LÉGYSZI olvassátok már át hogy szerintetek jó lett-e. Holnap reggel rögtön elküldöm. (nem az igazi nevem, címem van a levélben még). Ha bárki valami kivetnivalót találna a levélben az is szóljón lécci. Segítsetek harcolni a nagy gonosz csúnya multi ellen. A felelősség ugyis az enyém.


A rendes felmondás az azt jelenti hogy olyan mintha tök simán fognám magam és minden ok nélkül felmondanék?

(#5) nagydee válasza SPQR3 (#1) üzenetére


nagydee
tag

hüm... a chello meg alapból forgalomkorlátos 5/30/60 giga per hónappal...
igaz, csak a saját hálózatán kivülre...

Nem a fizetésem kevés, csak ritkán adják...

(#6) Pompi válasza SPQR3 (#4) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nekem nem jön be a doc (Error 404).

Feel Good Inc.

(#7) Krix válasza Pompi (#6) üzenetére


Krix
őstag

Ékezet nélkül próbáltad?

If it is not broken then don't fix it!

(#8) nagydee válasza Pompi (#6) üzenetére


nagydee
tag

nekem bejött, de nem tetszik...

Nem a fizetésem kevés, csak ritkán adják...

(#9) Pompi válasza Krix (#7) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Hehe ott a pont, ezt nem is figyetlem, csak kopipézteltem :DDD

Feel Good Inc.

(#10) Lala6


Lala6
őstag

Én nem fenyegetőznék a levélben és nem is idéznék az ÁSZF-ből. Tudják ők, hogy mi van benne.
3 sorba leírnám, hogy erre-arra a pontra hivatkozva szeretném megszüntetni az internetem, és kész.

(#11) Shalala válasza SPQR3 (#4) üzenetére


Shalala
senior tag

elolvastam a levelet.

Kivancsi vagyok valaszolnak -e 8 napon belul :)

(#12) szesa


szesa
senior tag

Ha kotottem egy eves szerzodest pl 1 honapja, ezzel most akkor le is mondhatom es nem kell fizetnem se a tovabbi egy evet ?

-

(#13) szesa


szesa
senior tag

''Amennyiben az előfizető e feltétekkel mondja fel
az előfizetői szerződést, úgy a T-Online Magyarország Rt. nem
követelheti a szerződés felmondását követő időszakra eső kedvezmények
összegét.'''



...nem
követelheti a szerződés felmondását követő időszakra eső kedvezmények
összegét


Ez nem azt jelenti ha pl egy evre 12000-ert egy havidijas elofizetes, akkor abbol csak a kedvezmeny osszeget nem kell kifizetni?

Peldaul

Husegnyilatkozat nelkul 16 EFt/hó
1 eves nyilatkozattal 12 E Ft/hó

a kedvezmeny 4 E Ft.

Tehat csak ezt a 4 ezret nem kell kifizetni de a tovabbi idoszakra 12000-ret ki kell nem? :U

Remelem rosszul gondolom.

-

(#14) Krix válasza szesa (#13) üzenetére


Krix
őstag

Vagy a 4e kedvezményt kifizetteti veled visszamenőleg? Mert csak a felmondást követő időszakra nem kéri... :F

If it is not broken then don't fix it!

(#15) Shalala válasza szesa (#13) üzenetére


Shalala
senior tag

nem.
ha siman felmondod akkor is csak a kedvezmenyt kell kifizetni nem pedig az egesz havidijat.
Most meg a kedvezmenyt se kell.

(#16) sullerj válasza Shalala (#15) üzenetére


sullerj
tag

Hűségidőn belül NEM lehet lemondani kötbér nélkül. Ebben biztosak lehettek

(#17) frankie!


frankie!
őstag

Sziasztok!

Nagy gondban vagyok, lenne egy kérdésem! Előfizettem az ADSL-re az Externetnél (PH,HWSW), ki is küldték az ismert D-link modemet, be is kötöttem úgy, ahogy kell, a hálókártya is rendben van, sőt sms-t is küldtek, hogy a T-com aktiválta az adsl vonalat. Mégsincs internet! Nem tudom beállítani a modemet a böngészőn keresztül, az Opera azt írja ki, hogy hálózati probléma. Mi lehet az oka? az ADSL Link led egyfolytában gyorsan villog, ahelyett, hogy folyamatosan világítana az elején. Arra gyanakszom, hogy a vonallal van valami gond! Amikor fölveszem a telefont, olyan furcsa hangok vannak, mint a modemes időkben.

Próbáltam elérni az Externet ügyfélszolgálatot telefonon, senki nem veszi föl, e-mailre sem válaszolnak.

Találkozott valaki hasonló problémával? Segítsetek! :Y

(#18) iday válasza frankie! (#17) üzenetére


iday
aktív tag

Hali.

Ha a telefonba furcsa zajokat hallasz akkor szerintem azt a szüröt rosszul kötötted be.
Van rajta phone, line, dsl csatlakozo.
Phone a telefonkészülékhez megy, a line a telefonvonalba (falba), dsl meg a modembe.
A d-link modemeken a status led nem világit folyamatosan hanem állandoan villog ha van kapcsolat a központal.
A modemet nem kell beállitanod.
Egy bizonyos pppoe szoftvert kell letöltened. Ha win9x,me,2k rendszered van.
Ha xp-d van akkor a kapcsolat varázslonál betudod állitani.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#19) _Hunter_ válasza frankie! (#17) üzenetére


_Hunter_
őstag

Nekem is néha gyorsan villog az ADSL led ahelyett, hogy folyamatosan égne. Nálam ez azért van mert elég sz@r a falban lévő csatlakozó, de egy gyufaszál segítségével megoldottam. :D Most világít. Kívétel amikor a cicánk kiszedi a falból.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#20) bullseye válasza frankie! (#17) üzenetére


bullseye
addikt

ha össze van kötve a modem és a gép, akkor a gép látja, vagy a tálcában szép vörös X virít a LAN ikonon?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#21) frankie!


frankie!
őstag

Köszi a segítséget, de még mindig nem jutottam semmire. A 100Mbites hálózat létrejött rendesen, de az az érdekes, hogy néha megjelenik a piros x-es ikon, majd újra eltűnik. Tehát valami érintkezési hiba is lehet. Lehet nekem is gyufaszállal kéne próbálkoznom? :) Az nem lehet, hogy a hálókártya rossz? Most vettem, 1500 Ft volt, lehet vmi nagyon gyagyi! (A csomagolása nagyon ízléstelen volt!)

A cuccokat jól dugtam össze, a kábelek vadiújak, a szűrőt még egy másik géppel is kipróbáltam, és működött.

A gépem sem mai darab, de ez gondolom nem lehet gond!

(#22) bullseye válasza frankie! (#21) üzenetére


bullseye
addikt

hol piros/hol nem az nekem nem ismerős, de velem megesett, hogy egy modemcsere után nem láttam a rendszert, mert az új modemhez már nem patch hanem crosskábel köllött volna... ha van kéznél egy, hamar kizárható a probléma, kárt meg nem okoz.

gagyi kártya driverei rendben? gép korától függően esetleg kiosztás ütközik?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#23) vtechun válasza SPQR3 (#1) üzenetére


vtechun
veterán

szerintem ez az ÁSZF módosítás nem érinti a kedvezmények körét..., a kedvezmény az árban van benne, tehat ha vallalsz huseget akkor olcsobb lesz az ár, az meg nem valtozott...

(#24) frankie!


frankie!
őstag

A driver elvileg jó, rendesen felismeri (bár a mellékelt floppy-n az xp könyvtárban lévő 3 pár kb-os fájlt nem tudta beolvasni, de a 98 driverben lévő bájtra ugyanannyi volt, és működött azzal is.) Úgy tűnik ütközés sincs.

Átvittem unokatesómhoz a 8 eres UTP kábelt amit adtak hozzá, nála azzal nem volt jó a hálózat (más modeme van), nálam viszont az ő 4 eres kábele nem ért semmit. Úgy látszik ez modemfüggő?(mindkét hálókártyával próbáltam) A patch/cross kábel, amit írtál, bullseye nem ezt jelenti?

Tehát vszínűleg nem a hardverrel van a gond. A gépmatuzsálem egyébként egy még használható Asus P5A-B lapon egy AMD K6-II 500Mhz@517.5(4.5*115), 256 Mb rammal, az Xp is (vígan?:)) elfut rajta.

Próbáltam hívni a Tékomot és a Externetet is, egymásra mutogattak (ez jellemző itthon pl. parlament + még pár helyen), de vszínű az Eszternet lesz a hunyó. Lehet mégis ki kell hívni azt a biz. műszaki kollégát...:(

(#25) frankie!


frankie!
őstag

Kijött a szerelő (kb. korombeli volt), sok mindent nem csinált, de megállapította, hogy nem aktiválta még a vonalat a t-com (annak ellenére, hogy kaptunk értesítést kb. 1 hete, hogy mégis, és ez áll. nem egyedi eset!)

Innentől kezdve van a t-komnak 72 órája, hogy aktiválja, ha nem, énnemtommilesz. Talán jogi útra tereljük a dolgot.

[Szerkesztve]

(#26) szesa válasza frankie! (#25) üzenetére


szesa
senior tag

ez kellemetlen de milyert itt targyaljatok ezt?

:(((

most akkor nincs egyetertes a szerzodesfelmondassal kapcsolatban ?

-

(#27) SPQR3


SPQR3
csendes tag

A HWSW-n vezető cikk született a felvetésemből hogy a T-Online 150GB limite ha nem is az ÁSZF-et, de egyéb hírközlési, fogyasztóvédelmi törvényeket sért. http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=29985&count17=1 Ha multimiller lennék, vagy Amerikában élnék azt hiszem már rég bepereltem volna T-Online-t. A fenyegető hangvételű lemondó levelemet szerencsére nem küldtem el, mert abban főleg a 8 napos ÁSZF-ben rögzített lemondási jogomra hivatkoztam, és ahogy más fórumokon elmondták ez nem lett volna jó indok. Sajnos ez az intézkedés megint csak nem makulátlanul legális. Van egy ügyvéd ismerősünk, valószínűlegmost ezekre hivatkozva írok egy másik levelet.

(#28) Frenky87


Frenky87
aktív tag

Érdekes levelet kaptam ma. Meg is lepődtem és kicsit elszomorított a dolog. Ha nem gond, bemásolom a levelet:

Tisztelt Ügyfelünk!
Köszönjük, hogy a T-Online Magyarország ADSL-szolgáltatását választotta!

Tájékoztatjuk, hogy a szerződésében foglalt kedvezményes havidíja (mely 7990 Ft) 2005. december 31-ig érvényes, mivel ezen dátummal az akció időtartama lejár. Szerződése szerint 2006. január 1-jétől további elkötelezettség vállalása nélkül, aktuális díjszabásunk alapján az 1 éves elkötelezettségű ADSL Hobbi szolgáltatás havidíját számláznánk ki Önnek, mely bruttó 10 500 Ft lenne.

Szeretnénk megköszönni, hogy a T-Online hűséges ügyfele, ezért a kedvezményes időszak lejártát követően speciális kedvezményt kínálunk Önnek! Különleges ajánlatunk keretében az Ön havidíja 2006. január 1-jétől, további elkötelezettség vállalása nélkül automatikusan 10 500 forint helyett csak bruttó 9 500 Ft lesz!

Ezt a havidíjkedvezményt Ön automatikusan megkapja, azonban annak érdekében, hogy Ön és családtagjai biztonságosan, vezeték nélkül és multimédiás élményekkel gazdagabban internetezhessen, egyedi ajánlattal lepjük meg. Ismerje meg kedvező ajánlatunkat, mely kizárólag a 2004. év végi akciónk keretében szerződött ügyfeleinknek, így Önnek is készült!

****blablabla reklám****
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tehát 1600Ft-tal többet kell fizetnem havonta (amit másra is tudnék költeni). Nem kicseszés ez ezért a netért?? Ilyen kicsi le/feltöltés és mostanában sorozatosan kikapcsol a modemem, ami csak ModemReset után áll helyre. Sajnos meg van kötve a kezem, mert UPC nincs felénk (meg nem is kellene a 30G-s korlát miatt) a mikrós net kitelepítése meg eléggé sok (20-tól 50k-ig). Bocsánat,ha off, de úgy gondolom ez a szerződésmódosításhoz hozzá tartozik.....

///

(#29) shabbarulez válasza Frenky87 (#28) üzenetére


shabbarulez
őstag

Nagyon meglepő ebben nincs. Ismert volt az a tény hogy a tavaly év végi ADSL akció keretében egy 25%-os nagykereskedelmi kedvezményt adott az internetszolgáltatóknak a fatáv, ezért voltak akkor olyan kedvezményes havidíjjal akciós csomagok. Viszont ezt a nagykereskedelmi árkedvezményt csak 1 év futamidőre adta a fatáv, ez is ismert dolog volt.

Szóval sok csodálkozni való nincs ezen. A 10ezres csomagot akkor akciósan megkaptad 8-ért 1 éven át, de most ez a kedvezmény végetért. Így aztán a jelenlegi díjakat kell fizetni amire ad egy ezres kedvezményt a Tí. Sokkal olcsóbban máshol sem fogod megkapni, ennek jelenleg ez az ára.

A hibás működést a szolgáltatód felé jelentsd le. Ha beigazolódik a hiba és pl. a modem az oka akkor a fatáv majd kicseréli. Az is lehet hogy túl messzire lax a központtól és a tavaszi sebesség duplázást már nem viseli el probléma mentesen a vonalad. Ezt ha kimérik a fatávosok akkor könnyen kiderül. Ezen a modem csere orvosolhat, egyes újabb típusok hibatűrő képessége jobb nagyon távolságon, de túl nagy csodára azok sem képesek. Előfordulhat hogy vissza kell venni a sebességed a korábbi értékre hogy stabil maradhasson.

(#30) Frenky87


Frenky87
aktív tag

Ez csak az utóbbi 2-3 hónapban jött elő,de már februártól v márciustól (nemtom pontosan) duplázva vok. Tehát ez nem lehet gond. Ha lesz időm szólok nekik,bár most még annyira nem zavaró.. Azért köszi :)

///

(#31) kgyuri válasza shabbarulez (#29) üzenetére


kgyuri
tag

Szia!

Azért az 1M csomagot szolgáltató váltással meg lehet kapni jelenleg 8125HUF-ért a tvnet-nél! :R

Ez -1300 jelent havonta! :C

Én is át fogom vinni az anyósét hozzájuk 1 hónap múlva!

Boldog, békés Karácsonyt és sikerekben gazdag új évet kívánok!

Üdv.: GYuri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.