Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Szerviz? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) SzaboZ


SzaboZ
csendes tag

Akkor okosodik az ember,ha kérdez. Hol JAVITANAK videokártyát? Radeon 9700-as.Külföldön vettem,tehát nem garanciális.Olyan hely kellene,ahol eséllyel nyúlnak hozzá.Köszi.

(#2) Sefter válasza SzaboZ (#1) üzenetére


Sefter
veterán

Mi a hibajelenség?

Psn ID: sefter_hun

(#3) SzaboZ válasza Sefter (#2) üzenetére


SzaboZ
csendes tag

Az úgy volt... Ki kellett venni a kártyát a gépből és valahogy a visszarakásnál f@sz voltam és az egyik memória melletti SMD kondenzátor leesett.Innentöl kezdve kampec.Elvittem egy telefonjavitóba,ahol visszaforrasztották a helyére,de a baj nem szünt meg.A probléma részletezve: Alaphelyzetben nincs semmi baja,de ha egy grafikus alkalmazás elindul(leginkább játék),akkor tele van a képernyö priodikusan ismétlődő pixelsorozatokkal(csíkok,stb)Amúgy megy minden,csak nem jól.Remélem érthetöen fogalmaztam.

(#4) AND1 válasza SzaboZ (#3) üzenetére


AND1
őstag

uhh...az a szegény radeon :))

Egy régi PH-s.

(#5) biker válasza SzaboZ (#3) üzenetére


biker
nagyúr

a pettyezés ált. memória hiba.

...és az egyik memória melletti SMD kondenzátor leesett...
magától ugyan nem.

99% hogy vagy a letörésénél, vagy a forrasztásánál sérült a memória. vagy a nyáklemez.
a memória vezetés valahol megszakadt, stb

megoldások:
- elviszed korrekt szervízbe, és imádkozol.
- máskor vagy nem te szerelsz, vagy ésszel csinálod.

ezek nem esnek le maguktól...
általában a ''nehogymá ne menjen be'' miatt, ami nem a pc-szerelés alapkelléke...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6) SzaboZ


SzaboZ
csendes tag

Ha nem találok ki jobbat,akkor azt hiszem megpróbálom a Pulsar szervizét.Talán nem küldenek el a francba.Vagy valami olyan helyet,ahol hoznak be nagyobb mennyiségben Radeont.Tán csak nem mindegyiknek a kuka a sorsa akármilyen kis hiba esetén.

(#7) SzaboZ


SzaboZ
csendes tag

Bakker.Egy szóval nem mondtam,hogy nem vagyok egy orbitális pénisz.Nem magától esett le.Tőlem.A pontos koreográfia az volt,hogy nem fértem rendesen a géphez és vakon az AGP oldása közben nyomtam le a kondit.Baromállatmódon.Ez tény.Mindenesetre a szitu adott és meg kellene oldani.Ez van :(

(#8) biker válasza SzaboZ (#7) üzenetére


biker
nagyúr

jól van na...

én meg ilyeneket szerelek (mmint áramköröket) és tudom, mi erő kell a letöréshez, és nem értem, miért nyomtad annyira...

amugy rosszabbul is járhattál volna, tipikusan a AGP érintkező belenyomása az alaplapba, mikor ferdén felakad, demegnyomommég
és lehet eldobni az agp-t, ha nincs mákod

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#9) biker válasza SzaboZ (#7) üzenetére


biker
nagyúr

az sme lehetetlen, hogy a szervízes csávó forrasztáskor cseszte el, ha pl túlhevítette a 4rétegű nyákot, és átégette a lakkot, vagy hasonló.

nézni ezerrel nagyítóval, stb

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10) SzaboZ


SzaboZ
csendes tag

Nem a szervizes nyuvasztotta ki.Az profi.Már elötte is ugyanezt csinálta a karesz csak a visszaforrasztás után nem javult meg.A szakember szerint az csak egy szűrőkondenzátor.Jó,ha ott van,de nem kell csak, a biztonság kedvéért. Viszont a memória nem áll ki a nyákból. Az nem kaphatott. Bár az elmélet ugye...

(#11) biker válasza SzaboZ (#10) üzenetére


biker
nagyúr

akkor vszínű keresni kéne egy karcolás nyomot a nyákon, lehet meghúztad a kareszt közben

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12) Sefter válasza SzaboZ (#6) üzenetére


Sefter
veterán

A Pulsar szervizt felejtsd el.... (Ott dolgoztam két héttel ezelőttig...)
Ha elvállalnák akkor is a Bluefish-be vinnék mert ott van erre ember.
Bluefish = Pulsar csak az előbbi kisker az utóbbi nagyker. A tulajdonosok ugyan azok...

Psn ID: sefter_hun

(#13) SzaboZ


SzaboZ
csendes tag

Akkor megpróbálom a Kékhalat. Holnap kiszedem,aztán a napfényben átnézem.Napfény legalább van bőven :(
Egyéb 5let? Szervízcím?

(#14) SzaboZ


SzaboZ
csendes tag

Voltam a Bluefishben. 40 fok alsó hangon a szervízben.Egy manus volt előttem,azaz jó 25 perc után következtem.A szervizes gyerek max 1 év tapasztalattal húszéves korának minden súlyával tévedhetetlenül megállapította zacskón keresztül,hogy ramhiba és mint ilyen javíthatatlan.Szal ennyi a Kékhalról.Szomorúságomban akartam egy újat venni.Az meg nincs.
Nézegettem a kártyát és úgy néz ki,hogy a bizonyos kondenzátor mellett egy hatlábú 1*2 mm-es cybercsótány két lábán,mintha összefolyt volna a cin.
Köv kérdés: HOL tudnak ilyen eszméletlenül preciz forrasztást javítani szép hazánkban????

(#15) Polesz válasza SzaboZ (#14) üzenetére


Polesz
addikt

Bárhol ahol elektronikai műszerészek vannak és van megfelelő célszerszám a közelben. Itt egerben a haverommal csináltatok ilyeneket. Ultrabrutálul megforrasztják a legkisebb lábakat is :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#16) biker válasza SzaboZ (#14) üzenetére


biker
nagyúr

bárhol...
még olyan nagyon precíz gép sem kell majd hozzá, csak nagyon vékony ónszippantó zsinór, olyan 0.8-as körüli.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#17) SzaboZ


SzaboZ
csendes tag

Olyan arik vagytok :) Elmesélném,hogy én a faiparban tevékenykedek.Az elektronyika inkább hobbi.Amerre én forgolodom inkább adnak bubinga fát,vagy zebranot, mint preciziós forrasztásokat csinálnak.Ez általában rendben van,de most forrasztani kellene.... Szal mondjatok már valami okosat lécci,lécci!

(#18) biker válasza SzaboZ (#17) üzenetére


biker
nagyúr

mondjuk visszaviszed a telefonos taghoz, és megmutatod neki, ő megnézi, leszívja a fölösleget, és kiderül mi a hézag.
én csak azért nem szívesen, mert nincs hőfokszabályzós pákám, sem asztali gépem, amiben utána tesztelnénk, ugyhogy ha el is hoznád, akkor kis trükkel meg lehetne oldani, de tesztelni nem tudnánk...


amugy nem tudsz faforgácsot szállítani egereimnek és patkányaimnak? ha már it ttartunk? :)
komolyan!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#19) SzaboZ


SzaboZ
csendes tag

MEGPROBALOM A TELCSIS HAPSIT.
Forgács: adok,amennyi csak kell,de az a gebasz,hogy volt nálam egyszer 1 ember,aki ilyeneket zacsiz be és állatkereskedéseknek adja el.Annak nem kellett,mert nem egyenletes a forgács mérete.Ilyen lambériagyártásnál keletkezik. Ha neked jó az egyenetlen is,akkor telerakatom a csomagtartódat :)

(#20) biker válasza SzaboZ (#19) üzenetére


biker
nagyúr

datáimnál látható elérhetőségekből válassz!
és megdumáljuk!

mellesleg:
- egyik dög sem nézi, milyen a forgács
- kereskedőnél is árulnak ám olyat, amiben fűrészpor is van a forgács mellé, meg 5centis darabok is...

sztem jó lesz, és esetleg el is hordanék időnként egy adagot...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21) Sea-you


Sea-you
csendes tag

SzaboZ: a stilus ismeros valahonnan :)) Egeszen veletlenul nem az a szabozé vagy akire en gondolok? :DD

(#22) SzaboZ


SzaboZ
csendes tag

Nem hiszem,de megtisztelő, ha gondolsz rám.Még ha nem is rám gondolsz.:))

(#23) SzaboZ


SzaboZ
csendes tag

Lábak szétválasztva.Minden müxik.
Kistökösnek a Kékhalban: Nem ramhiba.
Köszi mindenkinek.

(#24) PaladiN válasza SzaboZ (#23) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Gratula a kitartó hozzáállásodhoz.
Meg is lett az eredménye :))
Már épp szólni akartam hogy ha a hibás cuccot el lehetne-e kérni egy kis tesztelgetésre....:O

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#25) lesaux válasza SzaboZ (#23) üzenetére


lesaux
veterán

Nem mész vissza a kistököshöz?

(#26) SzaboZ


SzaboZ
csendes tag

Dehogy.Még a végén komplexusa lesz, aztán nem venném a lelkemre,ha a késöbbiekben miattam lenne szaporodásképtelen.:)

(#27) biker válasza SzaboZ (#23) üzenetére


biker
nagyúr

akkor örülök hogy hallgattál a #18-amra, és visszavitted :))

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Szerviz? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.