Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Szerver hosting

Hozzászólások

(#1) Dr_Watson


Dr_Watson
tag

Sziasztok,

Saját szerveremet szeretném elhelyezni valahol, valakinek a géptermében. A profi szerver hosting szolgáltatásoknál olcsóbb megoldást keresek, azért mert a tipikus szolgáltatásaik jelentős részére nincs szükségem, úgy mint:
- Rendszeres backup (megoldottam magam)
- Rendszeres technikai ellenőrzés (távfelügyelettel elvégzem)
- Domain regisztráció (meg van a használni kívánt domain)
- Domain karbantartás (a jelenlegi domain regisztrátorommal elégedett vagyok és a primary és secondary ns szolgáltatást én biztosítom)
- Forgalmi statisztika (megoldottam magam)
- Dial-up biztosítása (megoldva a szolgáltató nélkül)
- Szünetmentes (saját szünetmentesem van)
- Tűzfal szolgáltatás (saját tűzfalam van)

Tehát a következőre keresek vállalakozót a lehető legjobb áron:
- Egyenlőre 2, később 3 db szerver elhelyezhetősége
- 1 db szünetmentes elhelyezése (saját)
- 1 db switch elhelyezése a szerverek közötti kommunikációra (saját)
- Internet kapcsolat (nyílvánvaló :)) )
- A gépterem megközelíthetősége munkanapokon, munkaidőben, amennyiben szükséges (nem kell 7*24)
- Valami biztonsági védelem a kiszolgálókra, ha nincs az a ''szolgáltató'' kockázata
- 1 db publikus IP cím

A havi forgalma a szervereimnek elhanyagolható, ami áprilisban 700MB-ot jelentett.

A szerverek és a futtatott alkalmazások mindegyike jogtiszta, amiket a szükséges papírokkal igazolni tudok. Egyébként a kiszolgálókat kutatási célokra használom, nincs web szolgáltatás, nincs fájlcserélés, a teljes forgalmat a kiszolgálók távoli elérése és a levelezési forgalom generálta.

Szóval várom az ajánlatokat. Amennyiben neked nem a pénz a fontos esetleg a munkámmal kapcsolatos segítségemet is feltudom ajánlani, de erről csak privátban. Akit érdekel, az határozza meg, hogy ~ milyen ráfordítással biztosítaná ezt a szolgáltatást és utána megegyezhetünk, ha gondoljátok.
Persze most rögtön adódhat a kérdés, hogy mivel foglalkozom: számítástechnikai vonalon dolgozom.

Üdv:

Dr. Watson

(#2) Dr_Watson válasza Dr_Watson (#1) üzenetére


Dr_Watson
tag

Senki? :(

Dr. Watson

(#3) Incognito válasza Dr_Watson (#2) üzenetére


Incognito
senior tag

Szerintem várj hétfő, esetleg keddig. Akkor majd jövvek a hozzászólások (a melóhelyekről). A türelem rőzsét terem. :D

(#4) Dr_Watson válasza Incognito (#3) üzenetére


Dr_Watson
tag

Senki nem tud segíteni?

Dr. Watson

(#5) nap válasza Dr_Watson (#4) üzenetére


nap
addikt

Nyugi! Azt nem irtad, hogy AZONNAL kell... :)
Meg azt se, hogy melyik telepules.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#6) Dr_Watson válasza nap (#5) üzenetére


Dr_Watson
tag

Ja-ja teljesen igazad van.

Település: Budapest

Hogy mikorra kell? Nem égetően sűrgős, mondjuk 1-2 hónapon belül jó lenne ha realizálódhatna a helyzet. Szeptemberig van helyük a vasaknak, de szeretném a lehető leghamarabb elhozni a gépeket a jelenlegi helyről, mert
1, messze van
2, a konstrukció nem az igazi


Holnap repülök Seattle-be, így hát a héten nem tudom átvinni a vasakat az ''új telephelyre'' még ha sikerül is megegyezni valakivel, de email-ben és a fórumon megtudjuk vitatni. Jövő héttől személyesen is elérhető leszek, így akár találkozni is tudunk, ha valaki ajánl valamit.

Üdv:

Dr. Watson

(#7) Dr_Watson válasza Dr_Watson (#6) üzenetére


Dr_Watson
tag

Akkor ez azt jelenti, hogy senki?

:(

Dr. Watson

(#8) PaladiN válasza Dr_Watson (#7) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Lehet hogy sěrěbben kellene uppolni.
Gyorsan merül a topicod.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#9) Dr_Watson válasza PaladiN (#8) üzenetére


Dr_Watson
tag

UP

:(

Dr. Watson

(#10) dobi válasza Dr_Watson (#9) üzenetére


dobi
aktív tag

Interware...

vagy c3-on de azt nem tudom miket szolgáltat...

(#11) dshk


dshk
aktív tag

a szolgáltatások amiket leírsz, az a co-location cégeknél is opcionális szokott lenni, amiért külön kell fizetni.
Minek 700 MB forgalomra 3 gép?

(#12) Dr_Watson válasza dshk (#11) üzenetére


Dr_Watson
tag

Az 1 db Internetes IP címből arra következtetsz hogy mind 3 gép kommunikál az Interneten?

A szervereknek nem csak olyan feladatuk van általában, hogy a hálózaton eszeveszett forgalmat generáljanak. Az össz internet forgalmam a bejövő és kimenő SMTP levelek és a távmenedzsment, de nem ez a ''profilja'' a gépparknak, mert mint azt írtam is, kutatási célokat szolgál az egész és minden egyéb kommunikációt a 3 gép egymásközött végez el és nem az Internet irányából.

Üdv:

Dr. Watson

(#13) killgates@


killgates@
csendes tag

Néhány héten belül szeretnék beállítani egy szervert valamelyik szolgáltatóhoz. Sok extra szolgáltatásra nem lenne szükségem csak egy fix ip címre valamint megbízható Internet kapcsolatra, amiből elég lenne a 10 Mb/s is. Természetesen a lehető legolcsóbb megoldás érdekelne. Ideáig a 10.000 Ft+áfa/hó volt a legolcsóbb amit találtam. Ha valaki tud olcsóbbat megköszönném ha megosztaná velem.

(#14) killgates@


killgates@
csendes tag

UP!

(#15) belo888


belo888
csendes tag

Nálam el tudod helyezni a szerveredet elég korrekt áron.
Nem szeretnék reklámozni, úgyhogy ha érdekel, írj!

[Szerkesztve]

(#16) Sasfészek


Sasfészek
tag

Sziasztok!

Kicsit poros ez a topik de van jó pár megválaszolatlan kérdésem, ezért leporolom a topikot és felteszem őket :D

Szerver hosting szolgáltatót keresek, de elég sok érdekességet láttam mostanában!

Például vannak olyan játék szerver szolgáltatók akik oda írják hogy 60Mbit külföld a sávszélességük gépenként. Leellenőriztem, hogy hol vannak a gépeik, és a Victor Hugóban vannak elhelyezve.
Csak azaz érdekesség, hogy amelyik szerver hosting szolgáltatón keresztül vannak elhelyezve a gépeik azok maximum 1 megabit külföld sebességet biztosítanak! Akkor most mi van?

Hogy lehet olyan szerver hosting szolgáltatót találni akiknél van normális külföldi vonal is, tehát 50Mbit, akár több szervert is el lehet helyezni, de cserébe nem kérik el az összes pénzemet? Interware pl. elég kemény!

Találtam server seed szolgáltatót, játék szerver szolgáltatót is akiknek gyors külföldijük volt és biztosan nem fizetnek a vonalért milliókat. Mert nincs akkora bevételük. De akkor, hogy lehet ilyet találni?

Valaki árulja el mi a pálya! Nem érdekel ha fekete, ha mocskos a dolog és az sem ha hivatalos, csak szeretnék tisztán látni, és persze ilyen lehetőséghez én is hozzájutni!
Tényleg nagyon hálás lennék ha valaki felvilágosítana és segítene a tisztánlátás végett!

Előre is ezer köszönet!

[ Szerkesztve ]

(#17) Sasfészek


Sasfészek
tag

Senkinek nincs tippje?

(#18) Sasfészek


Sasfészek
tag

Nahh mégegy UP-ot nyomok aztán feladom! :D

Valaki tud segíteni?

(#20) duracell89


duracell89
senior tag

Sziasztok!

A közeljövőben elhelyezek pár szervert, ehhez kéne tanács.
A mostani szolgáltató nem jött be, hátha van valakinek tapasztalata.

Kinéztem 1-2 szolgáltatót, ahol jók az árak és jónak néz ki a dolog:

szerverhosting.org
giganet

Valaki van ezeknél a szolgáltatóknál?

jól jönne valami infó! :)

köszi!

(#21) duracell89 válasza duracell89 (#20) üzenetére


duracell89
senior tag

up?:)

(#22) ServerWorld válasza duracell89 (#20) üzenetére


ServerWorld
újonc

Üdv.!

Szeretném bemutatni a ************-ot. Ez egy új *********iroda , ahol törekszünk a kedvező árakra és a széleskörű igények kielégítésére!

Jelenlegi akciós ajánlatunk például:

********
********
********

További ajánlatokért, részletekért látogass el a weboldalunkra: **********

[ Módosította: Racecam ]

(#23) Winner_hun válasza ServerWorld (#22) üzenetére


Winner_hun
félisten

Alapelvek

a fórum nem ingyenes felület vállalatok, vállalkozások számára. Médiaajánlatunk itt elérhető!

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24) Racecam válasza ServerWorld (#22) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Moderálva. Minden további információ Winner_hun hozzászólásában.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#25) normal válasza duracell89 (#20) üzenetére


normal
tag

Az Intervér 30000 haviért adja,
a csúcs, aki ugyanott szobáztat minket 20-ért,
az .orgos amit írsz, meg 12-ért havonta.
Hmm, ez hogy van? Minnél több a viszonteladó, annál olcsóbb? :F

Szikrázik a köd, csicseregnek a varjak, virágzik a penész! Csuhaj!

(#26) K Nándor válasza normal (#25) üzenetére


K Nándor
tag

Aki drágábban adja annál értelem szerűen kevesebben osztozkodnak azon a sávszélen normál esetben 1Gb/s havonta 60k+szoba az nem tudom mennyi és ezt ennyiért nem tudja kiadni úgy ,hogy haszna is legyen és még adózzon is utána így úgyan ezen a sávszélességen többen is osztozkodnak általában az alapcsomagban 100Mb/s garantált.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Szerver hosting
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.