Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41801) rptr válasza pilóta (#41787) üzenetére


rptr
csendes tag

Ezzel csak az a bajom, hogy napokig/hetekig neztem, ahogy a 3as villamosnal szakado ho/eso/onoseso kozepette aszfaltoznak (elsoprogettek nagyjabol a havat/latyakot, aztan ment az aszfalt a vizes utra), ugyanezt muveltek a gyepszonyeg lerakasakor (aztan atmentek a frissen lerakott, atazott gyepent nehezgepekkel). A 2es villamos vonalan is a legnagyobb hidegben, fagyban, hoban ment a betonozas, aszfaltozas. Szoval akkor miert pont most allt le a munka?:) Lehet, hogy amit most csinalnanak meg, azt nem kellene 2 ev mulva ujra csinalni (kb ennyi lesz a gar ra, mint ugy altalaban Szegeden mindenre). Tehat az a fura, hogy ahogy jott a jo ido, leallt minden, addig meg vagy 100 ember porgott a 2es/3as villamos vonalan.

Nameg betonba ontottek a fel varost, mikozben a nagy zo"d projekt volt a cel (ettol meg a 2es vonalan nem lehetetlen, hogy lesz belole valami, de 1 km fuves szakaszert talan nem kellene funyiro villamost beszerezni, ami szinten tervben van, muhahaha).

Bezzeg az Arkad epul mintha huznak. Igaz az nem kozpenzbol megy (mutyi ott is van boven persze).

Nem lehet mindenkit megfelelmliteni. Ugyeszsegi felugyelettel szepen ki kellene vizsgalni a saros ugyeket (legalabb Szegeden), aztan bortonbe az osszes korrupt szemetladat (vagy kinai mintara kivegezni 1 heten belul), aztan majd meglatjuk. Ezzel egyebkent mar most latszik, hogy annyi lenne a baj, hogy van akinek mindenhova eler a keze es nem a fo bunosok, vagy egyatalan nem a bunosok kerulnenek bortonbe/fold ala. (magyarul nem tudok jo megoldast) Szeged a felelossegharitas mintapeldaja a kozigazgatasban, valahogy mindig a takariton a felelos a vegen az eltunk/elherdalt milliokert.

Ami itt folyik kicsiben (30md + egyeb), az alapjan el lehet kepzelni mi lesz a 3000md HUF-fal, amit most lenyulnak (+14 havi a MNYP-ban maradoktol, amit sose kap vissza senki):
Qrva anyjat a nevenincs kepviseloknek

Kozben szlovakiaban meg megerositettek az ongondoskodo rendszert es szepen vilagossa tettek, hogy egy ido utan csokkeni kezdenek a nyugdijak (oregedo tarsadalomban, ha tobb a nyugdijas, mint az adofizeto, akkor ugyan hogy fognak fenntartani hitelfelvetel nelkul egy rendszert?)

Reform, kiadascsokkentes, atszervezes 0:1 Penzlenyulas, 2-3 evre tuzoltas.
Sz@rul all a meccs.

(#41802) boba6 válasza pilóta (#41757) üzenetére


boba6
aktív tag

tőlem hasonló kondíciókkal elvihető egy bontatlan SimCity 4 :DDD
kb.500ft értékben csoki/sör

egyéb hirtelen ami eszembe jut: (nem csoki/sörért)
CPU: E8400, E4500, E2180, X2 3800+ AM2

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#41803) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Használt Quad Core procija (LG775) nincs valakinek véletlenül eladó? :U

Akár csoki/sörért is... ;]

They drew first blood....

(#41804) bolcsodal válasza bolcsodal (#41803) üzenetére


bolcsodal
addikt

LG775 ---> LGA775 :B

They drew first blood....

(#41805) Agyasima


Agyasima
senior tag

Úgy néz ki, hogy még mindig szükségem lenne
SD RAM-ra, lehetőleg 128 MB-osra (256-os is jó lehet) lehetőleg 133 MHz-es frekvenciával. Adjatok! :)

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#41806) totya694 válasza Agyasima (#41805) üzenetére


totya694
őstag

Ment PÜ

Üdv:Attila

(#41807) ErőVarázsló


ErőVarázsló
tag

szakmai kérdés
win7 adott
van a visszaállítás ha nem indul

kérdések:
-a., hogy lehet lekapcsolni
-b hogy le lehet a visszaállítást visszaállítani

Magán orvosi ügyelet Szegeden www.szegedorvosiugyelet.hu ph-soknak kedvezmény telefonon gyorsabb: 70-kettő281171

(#41808) LordVader80 válasza ErőVarázsló (#41807) üzenetére


LordVader80
senior tag

itt biztos tudnak választ adni majd :K

May The Force Be With You!

(#41809) Rick4


Rick4
félisten

Van egy pár OCZ reaper 2X2GB-os DDR2-es 1066-os memóriamodul kit-em, (még as doboz is egy a kettőnek), mennyit érhetnek ezek? Kb 7-8 hónaposak lehetnek, vissza kellene keresnem, gari még 10 év mínusz a 7-8 hó.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#41810) LordVader80 válasza Rick4 (#41809) üzenetére


LordVader80
senior tag

(még as doboz is egy a kettőnek) -->általában a gyári kit-ek egy dobozban vannak, nem? :P

May The Force Be With You!

(#41811) Frenky89 válasza LordVader80 (#41810) üzenetére


Frenky89
őstag

Én úgy értelmeztem, hogy 2db 2x2 van, vagy nem?

(#41812) Rick4 válasza LordVader80 (#41810) üzenetére


Rick4
félisten

Na jó, akkor tényleg rosszul írtam, tehát van egy 2X2GB-os kit ami lassan eladó. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#41813) WindyJoe válasza rptr (#41801) üzenetére


WindyJoe
aktív tag

LOOL
"funyiro villamos"
Ezen jót borultam... Nézegettem én is, hogy jól néz ki a villamossín "sziget" a fűvel, de kíváncsi vagyok meddig fog megmaradni.
1. A téli sós homok nagyon jót fog neki tenni.
2. Mindenki ott fog átmászkálni azon keresztül és le lesz taposva.

De majd meg látjuk...

A nyugdíj pénz egy részét lehet lenyúlják, de akkor is a MNYP bevezetése (főleg kötelezése) volt a legnagyobb elqrás.
Pl itt is le van írva a lényeg:
"a BR 8%-át a választott MNYP-hoz (magánnyugdíjpénztár), míg a BR 1,5%-át az állami nyugdíjbiztosításhoz utalja a munkaadó"
"Az állami nyugdíjpénztár adja a nyugdíj 75%-át, míg a MNYP a hiányzó (általában legalább 25%) részt. 2004-ig törvényi garancia volt arra, hogy ha a tag MNYP-i számláján nincs meg a hiányzó 25%, akkor az állam ezt kiegészíti."
Hm, hogy is van ez, több, mint 80%-ot fizetek be a MNYP-ba és a nyugdíjamnak csak 25%-át adja (vagy annyit se)...? Ebben mi a ráció? Hol éri ez meg az államnak? Miért képes egy állam ilyen döntést hozni, ha nem a kenőpénz van ennek a hátterében is.
Van/volt itt mutyizás rendesen.
Nem feltétlen index-re kell hagyatkozni...

A lelövetésekkel részben egyet értek, csak az a baj, hogy ha mindez "hivatalos" keretek közt menne, akkor nem mindig feltétlenül a tényleges felelős lenne kiiktatva...

A díszburkolatokat valóban megtanulhatnák már letenni, épp ma mentem a guttenbergen keresztül. A kövek között már sehol nem volt a kitöltés (már ha volt egyáltalán). Innentől meg már csak a szerencse kérdése mikor megy arra egy nagyobb jármű, ami kicsit átrendezi azokat. Tegnap épp a lófaránál lévő szép piros díszburkolaton csúsztam el binyóval, mert nem hajlandók a leszórt trutyit föltakarítani, tele van apró kaviccsal, meg nagy sárfoltokkal. Jégen sem csúsztam még ekkorát. Undorítóan néz ki a macskakő is, ráadásul bakancs kivételével nem lehet rajta közlekedni, mert kitörik az ember lába, meg agyrázkódást kap a biciklivel.

Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

(#41814) John_Doe


John_Doe
senior tag

Gondoltam leírom milyen érdekességet produkál újabban a gépem.
Áramtalanítás utáni első indulásnál nincs kép amíg a windows töltőképernyőig el nem jut a boot folyamat utána minden rendben van. Ezt csakis abban az esetben történik meg ha a gép teljesen áramtalanítva volt újraindítás vagy sima kikapcsolás bekapcsolás után nem. Azt régóta csinálja hogy áramtalanítás utáni indításkor bekapcs kikapcs majd indul ahogy kell neki de ez ahogy az alaplapom fórumát olvastam nem ritka jelenség ha tuningolva van a proci.

Shal'kek nem'ron!

(#41815) Agyasima


Agyasima
senior tag

Ért valaki a Microsoft Imternet Security and Acceleration Server 2004-hez?

Próbálnék itt egy port átirányítást beállítani rajta, de sehogy sem boldogulok.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#41816) ErőVarázsló válasza ErőVarázsló (#41807) üzenetére


ErőVarázsló
tag

ők nem tudtak de megoldottam

cmd /k bcdedit /set {default} recoveryenabled No

Magán orvosi ügyelet Szegeden www.szegedorvosiugyelet.hu ph-soknak kedvezmény telefonon gyorsabb: 70-kettő281171

(#41817) bolcsodal válasza John_Doe (#41814) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ez inkább Gigabyte jelenség. Nekem is ezt csinálja a lapom ha áramtalanítom, nem a tuninggal van összefüggésben.

Az, hogy nem ad képet viszont nem normális szerintem... :U

They drew first blood....

(#41818) proper válasza John_Doe (#41814) üzenetére


proper
őstag

és ha átdugod a másik kimenetre a monitort?

(#41819) _Petya_


_Petya_
őstag

Eladó CPU-k:

- Athlon XP 1800+ S462: 1 tábla csoki
- Athlon64 3000+ S939: 2k

Mindkettőhöz ajándék cooler :)

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#41820) John_Doe válasza proper (#41818) üzenetére


John_Doe
senior tag

Ez nekem is eszembe jutott mert volt már hogy driver telepítés után megcserélődött de most nem volt driver csere és egyszerre két monitor van rákötve de egyiken sincs kép.

Shal'kek nem'ron!

(#41821) kispéé válasza WindyJoe (#41813) üzenetére


kispéé
aktív tag

Arról nem is beszélve, hogy miért beszélünk nyugdíj "lenyúlásról", mikor mindenkinek megvan a lehetősége maradni MNYP-ban. Most akkor miért mondja mindenki,hogy lenyúlás? :U

(#41822) maláj válasza kispéé (#41821) üzenetére


maláj
őstag

én már megcsináltattam - 5 perc alatt megvan az egész cucc ;)

(#41823) mgoogyi válasza rptr (#41800) üzenetére


mgoogyi
senior tag

"Nem lehet, hogy lejart a husege annak, aki horror szamlat kapott?
TvNetWork-nel anno szoltak, hogy lehet, hogy nem fognak jelezni, ha lejar, ugyhogy figyeljek oda, mivel akkor a 15e-es szamla fog jonni automatikusan."

De, erről van szó. Decemberben nem értesítettek, hogy lejár a hűségem, holott a tv-network-ös szerződésben az van, hogy az utsó számlán ott lesz a figyelmeztetés.
Decemberi számla nem jött és már nem is fog. Ezért jött nekem 2x11k-s számla tegnap...

(#41824) John_Doe válasza mgoogyi (#41823) üzenetére


John_Doe
senior tag

Na ez nekem is megvolt. December végén járt le a hűség amit a tvnetwork-nél írtam alá tegnap jött a számla a digi-től hogy 11k a január+február (3500 Ft a január 8334 Ft a február) decemberről persze nem volt csekk. Még tegnap este berohantunk hogy akkor mi ezt most felmondanánk és kötnénk egy digis szerződést szintén 3500-ért. és így most van egy 7000-es csekk a januári tvnetwork-ös és februári digi-s netröl. Ami viszont érdekes ahogy ezt elszámolták. A 11835 Ft tartozásból úgy lett 7000 hogy papíron befizettem 4835 Ft-ot.

Shal'kek nem'ron!

(#41825) LordVader80 válasza ErőVarázsló (#41816) üzenetére


LordVader80
senior tag

:R :C :R

May The Force Be With You!

(#41826) ShadowX


ShadowX
őstag

Valaki nem tud közületek (vagy ha ismer az is jó) olyan embert, aki képes nekem magnókazettáról cd-re digitalizálni? Nyelvvizsga hanganyagot kellene...

(#41827) pilóta


pilóta
nagyúr

Meg tudja mondani valaki, hogy Szegeden (belváros) mennyire lágy vagy kemény a víz? (ha lehet számszerű értékkel)
Mosogatógép miatt kérdezem, hogy kell-e bele só...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#41828) SirRasor válasza pilóta (#41827) üzenetére


SirRasor
őstag

Engem meg az érdekelne, hogy egyáltalán mennyire iható :D
Egyébként a keménység a csövek miatt nem picit helyspecifikus? Szóval konkrétan azt a vizet kéne letesztelni, ahonnan folyik.

Make Love not war!

(#41829) pilóta válasza SirRasor (#41828) üzenetére


pilóta
nagyúr

Azt, hogy mennyire iható azt nem tudom, évek óta nem próbáltam, csak tisztítva iszom :D
Annyira azért nem helyspecifikus, inkább víztoronyspecifikus, de nagy különbség még abban sincs. Nagyjából az egész Dél-alföldi térségben kb. egyforma...
Azt tudom, hogy viszonylag kemény, csak nem mindegy mennyire, mert a közepesen kemény még elmegy a leírás szerint a kombinált tablettával is, de ha egy bizonyos érték fölött van, akkor mindenképp kell neki külön só a használatija szerint.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#41830) SirRasor válasza pilóta (#41829) üzenetére


SirRasor
őstag

Kár, pedig már kezdtem reménykedni. Reméltem, hogy ha 1 helyen rossz íze van a csapvíznek, akkor máshol talán még jó lehet.

Házilag tisztítod, vagy palackban veszed?

Make Love not war!

(#41831) rptr válasza kispéé (#41821) üzenetére


rptr
csendes tag

Mindossze azert, mert ha Te maradsz, attol meg 14 havi maganos penzedet az allam lenyulja es nem kapod vissza soha. (2010.nov.1-2011.dec.31-ig).

Ezert vicc az, hogy ha maradsz, azzal lemondasz az allami nyugdijrol, a kovetkezo sorban meg a kovetkezo all:
"Aki tag marad, annak 10%-os nyugdíjjáruléka 2012 januárjától kezd újra befolyni a pénztárba. A tagdíj nélküli 14 hónapot a nyugdíj megállapításánál úgy fogják figyelembe venni, mintha arra az idoszakra vonatkozón minden kötelezettségének eleget tett volna a TB felé, vagyis ezen idoszak után teljes mértéku nyugdíjjogosultság kerül kiszámításra."

LOL

(#41832) rptr


rptr
csendes tag

Van itt egy elado Kingston 8GB SDHC Class 4 memo kartya. 2.5e
1 het probagar

(#41833) pilóta válasza SirRasor (#41830) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ozmózisos víztisztítóval.
Az az egy hátránya van, hogy más vizet már nem tudok meginni, még az ásványvíz is undorító :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#41834) bolcsodal válasza pilóta (#41833) üzenetére


bolcsodal
addikt

És az egészséges? Nekünk hozott fel az alsószomszéd ilyen vizet...meg akart fűzni, hogy vegyünk mi is ilyen készüléket...Szerintem elég szar íze volt, lehet elmérték a visszasózást, de nem innék ilyent az biztos...

They drew first blood....

(#41835) WindyJoe válasza pilóta (#41833) üzenetére


WindyJoe
aktív tag

:Y :Y :Y
Desztvizet iszol?????
És a sok finom ásványi anyag hogy kerül be a szervezetedbe?
A keménységet meg próbáld ki, most nem mind1 mit mondanak a számok? Ha nem mosogat rendesen, akkor az erősebbet kell bele tenni és kész.

SirRasor: Ez annyira hely függő, hogy lehet a szomszédban jó, de nálad meg ihatatlan. Ez teljes mértékben a csőrendszertől függ. Alapból a szegedi vízben sok vas van, tehát nem itteninek fura lehet az íze (Én ezen nőttem föl, úgyhogy nekem finom (: ). Ez fokozódhat, ha olyan helyen lax, amerre régi+hosszú vezeték megy. Aztán az ihatóság nagymértékben függ a vízhőmérséklettől is. Szóval ez az itteni 28 °C-os csapvíz nem a legkellemesebb. Gondolom észre vetted, hogy nem mind1 mikor nyitod ki a csapot, éjszaka hidegebb, nappal főleg este (mikor sokan fürdenek) melegebb. Ha kertvárosban lax, ott szerencsére mindig hideg, mert kihűl, mire a toronyból kiér. (:
Voltam olyan panelban havernál, ahol egyszerűen nem bírtam meginni a csapvizet, mert valami nagyon fura íze volt.

rptr: Ne essünk át a ló túloldalára, a MNYP nyúlta le a nyögdíjakat az államtól, nem az állam tőled! Szted miért kellene a BR-d 1,5%-ából a te nyugdíjad 75%-át fizetnie az államnak? És nem csak h miért, hanem MIBŐL?

Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

(#41836) Gergello


Gergello
addikt

Nekem van itthon egy ilyen víztisztító, 1xer volt használva. Egy ezresért lehet vinni. :K

(#41837) Attix82 válasza Gergello (#41836) üzenetére


Attix82
őstag

Garancia papirja megvan? :DDD

(#41838) bolcsodal válasza WindyJoe (#41835) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nem teljesen desztvíz, de majdnem. A sókat vissza kell juttatni a szűrt vízbe, amit egy szintén a cég által gyártott sókeverékkel tudsz megtenni. Dupla lenyúlás szerintem..először fizetsz a készülékért, amivel kiszűröd a vízből a sókat, majd fizetsz azért is hogy visszakerüljenek a nélkülözhetetlen ásványi anyagok a szűrt vízbe.

Ráadásul a membránt időnként cserélni kell (vízminőségtől is függ) és ha megsérül komoly fertőzés is lehet belőle...

Olyan esetben van egyáltalán létjogosultsága ennek a készüléknek, ahol tényleg veszélyes meginni a vizet.... :U

They drew first blood....

(#41839) madstunt válasza pilóta (#41829) üzenetére


madstunt
addikt

mivel nem mészkőhegységen élünk, szegeden egyáltalán nem kemény a víz, van erről fasza térkép valahol asszem amúgy, de én ezt anno még mérve is láttam a képesítőmön (nembeszélve, hogy elméleti anyagban is benne volt :D )
sőt a víztoronyfüggő se igazán elvileg, mert a frekvenciaszabályzós szivattyúk óta a víztornyok kihasználtsága nem olyan nagy, mint volt az 15 éve (az más kérdés, hogy a vízfogyasztás is kisebb, ez is az oka)
SirRasor a víz ízét elég sokminden befolyásolja, nem feltétlenül azért rossz ízű mert kemény. a keménységet a kalcium, magnézium ionok sói okozzák például ha jól vág az emlékezetem , a rossz, fémes ízt meg a csőből kioldódó fémionok is, de a tisztításkor, ártalmatlansága miatt ki nem tisztított dolgok is okozhatják

amúgy nem értem minek venni ezeket az utólag tisztított vizeket. ígyis olyan sok kezelésen átaesik, főleg a legújabb eu által megszabott határok óta, hogy max akkor árt ha belefulladsz

[ Szerkesztve ]

(#41840) pilóta válasza WindyJoe (#41835) üzenetére


pilóta
nagyúr

A sok finom ásványi anyag úgy jut a szervezetembe, hogy évente csak ezért külön megeszek egy csirkecombot sütve, abban kb. annyi ásványi anyag van, mint 10 köbméter vízben... :D
Már több éve csak ezt iszom, és tényleg durva, hogy mennyire undorító a csapvíz, mintha szennyvizet innál olyan az íze. Pedig régebben gond nélkül megittam, nem is ézertem.

A keménységet nem tudom így kipróbálni, mert valszeg pár hét múlva kiderülne, hogy vízköves lett-e vagy sem, de inkább nem várnám ezt ki...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#41841) pilóta válasza Gergello (#41836) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ha tényleg ozmózisos, akkor én garancia nélkül is viszem. Komolyan...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#41842) pilóta válasza madstunt (#41839) üzenetére


pilóta
nagyúr

ígyis olyan sok kezelésen átaesik, főleg a legújabb eu által megszabott határok óta, hogy max akkor árt ha belefulladsz

Pont ez a baj vele. Sok finom klórt is megiszol vele...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#41843) kispéé válasza rptr (#41831) üzenetére


kispéé
aktív tag

Ezt még nem hallottam, tehát Te arra gondolsz, hogy ezen a 14 hónap alatt befizetett nyugdíjjárulékod nem a MNYP-ba megy, hanem az államiba, majd 2012 jan.-tól ismét MNYP-be fog menni. És amit eddig befizettél, az az államnál marad.
Ez világos, bár erre nem tudok mit mondani, vannak érvek pro és kontra mindkét oldalról. Csakhogy, engem az nyugtalanít, hogy ha én odajutok, hogy nyugdíjas leszek, akkor honnan fogom tudni, hogy az addig befizetett járulékaim a MNYP-be mennyit fog érni, mivel az inflációt nem fogják figyelembe venni, kitudja mennyi ideig lesz elég az a megtakarított pénz. Ha idő előtt elfogy, akkor mehetek a híd alá, mert az állam nem fog eltartani. Ha viszont visszalépsz, az állam mindig is korrigálni fogja a nyugdíjadat az infláció mértékével, hasonlóan mint most és azt életed végéig kapni fogod.
Persze borul az egész feltevésem, ha esetleg négy év múlva visszaállítják most lebontott rendszert és így tovább és így tovább...

(#41844) viny válasza pilóta (#41827) üzenetére


viny
tag

Dr. Galbács Zoltán jegyzetéből idézve:
"...A szegedi csapvíz keménysége német keménységi fokban kifejezve: 12-13. ..."
Remélem hasznos infó számodra!

[ Szerkesztve ]

Never underestimate the power of a sick mind!

(#41845) johnny82 válasza pilóta (#41842) üzenetére


johnny82
őstag

Igyál sört.

(#41846) pilóta válasza viny (#41844) üzenetére


pilóta
nagyúr

Köszi! :R

Aki él és nem boldog, az téved!

(#41847) viny válasza pilóta (#41846) üzenetére


viny
tag

Nincs mit, máskor is! :)

Never underestimate the power of a sick mind!

(#41848) ShadowX válasza pilóta (#41840) üzenetére


ShadowX
őstag

"Már több éve csak ezt iszom, és tényleg durva, hogy mennyire undorító a csapvíz, mintha szennyvizet innál olyan az íze."

Ettől meg is jött a kedvem, hogy igyak egy kis sz@ros-hugy*s vizet... :DDD

(#41849) SirRasor


SirRasor
őstag

Jajj, a sok tételhalomban nem is néztem ide :DD

Szóval membrános víztisztító. Gondoltam még régen rá, hogy kéne ilyet szerezni, de párom lebeszélt, mert ilyet tanult a suliban, és ezek sok mindent kiszűrnek, de sajnos pont a legrosszabb dolgokat nem tudják, pölö hormonokat. Azt mondta, hogy a tanára szerint ezeket csakis kémiai úton lehet megtisztítani, de ezek a membrános izék meg nem jók arra, mert csak szimplán szűrnek. Azok a víztisztítók, amiknek van kémiai előtisztító részük, meg mocskosul drágák, tehát azért felejtősek.
Szerintem ha már van csapvíz, és olcsó, akkor érdemes ilyet inni, ha tényleg nincs borzalmas íze. A vas meg külön jó is a szervezetnek :))
Az ásványvizekkel úgy vagyok, hogy túlságosan sterilek, egészségesek, és erről mindig az jut eszembe, hogy egy kis kosz kell a szervezetnek, vagy különben ellustul az immunrendszer.

Amúgy régen volt olyan Tápén, hogy kissé szennyvíz szaga volt a csapvíznek ;]

Edit: Nincs szükség itt tisztításra

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#41850) Rick4 válasza SirRasor (#41849) üzenetére


Rick4
félisten

Én kb tizenöt éve bizniszeltem mechanikai szűrő + aktívszenes-ezüstös víztisztítókkal, hát két pohár vízből nem volt nehéz még egy szürkehályogosnak sem, hogy melyik ment keresztül a vízszűrőn.
Nem mellesleg ami a csapból folyik, az nem ivóvíz, hanem vezetékes víz,. nagy különbség. Én inkább anna-kúti vizet iszom, azzal nincsen baj, évente 2X 1 hónapra szüneteltetem, akkor nagyon alacsony ásványianyag tartalmú szénsavmentes ásványvizet iszok, és rendben is van minden.
Ilyet mindenkinek érdemes feltenni (konkrétan a legelsőre gondolok): [link], nem egy nagy pénz és legalább onnantól nem sz@rban fürdik az ember, plusz talán a mosógépbe se szennyvíz kerül... Érdemes ránézni pár nap után, hogy eddig mi is volt az amit megittunk, garantálom, mindenkinek elmegy a kedve onnantól a csapvízivástól..

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.