Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lamadou


lamadou
senior tag

Pls Help me!
Tegnap jött meg az új gépem, miután hazahoztuk vártunk is két órát, hogy át melegedjen. Az volt a terv hogy a régi gépből kivesszük a winchestert meg a CD-írót átrakjuk és kész. Ki is vettük mind a kettőt de amikor átraktuk akkor nem nagyon találta a windows-t a winyón. Utána olvastam és azt írták, hogy az NTFS rendszereknél kell egy plusz rendszerindító lemez (NTLDR). Ezt meg is próbáltam össze hozni de valami nem stimmel. A pontos konfig a szöveg alatt. Pls HELP!

(#2) slug válasza lamadou (#1) üzenetére


slug
senior tag

A jumperokat allitsd at, amin van a rendszer, azt allitsd master-re, a masikat slave-re

(#3) lamadou


lamadou
senior tag

Már próbáltam. Más ötlet?

(#4) anaqer


anaqer
veterán

Alighanem újra kell telepítened a windowst. :(

NT kernel már egy alaplapcsere után sem indul el, legalábbis én kétszer cseréltem alaplapot ( 440BX -> KT400 -> NF2 ) WinXP mellett, és mindkétszer újra kellett telepíteni...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#5) Zsiba válasza lamadou (#1) üzenetére


Zsiba
senior tag

Ha jól értem egy régi gépből kivetted a WINXP winchestert és átraktad egy új gépbe és a winxp nem indul el???!!!

Ha így van, akkor ez így nem fog menni. Nem fog elindulni az XP. Újra kell raknod a winxp-t (reinstall)

''One Ring to rule them all...''

(#6) Zsiba válasza Zsiba (#5) üzenetére


Zsiba
senior tag

Hú de sok szóismétlés.....

''One Ring to rule them all...''

(#7) lamadou


lamadou
senior tag

Ha újra installozom de nem a régi helyére akkor a régi utána el fog indulni?

(#8) kamikaze boci válasza lamadou (#1) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Ezt nem teljesen értem, egy az egyben át akarod rakni az OS-t tartalmazó hdd-t az új gépbe? Még alaplapcserénél csak-csak, ha az eszközkezelőben kellő alapossággal lövöd ki az alaplaphoz tartozó eszközöket (XP), de az egész gépnél ez nem nagyon fog sikerülni.

Nem nagyon lehet máshogy megoldani, mint újratelepítéssel..

egyéb állatfajták

(#9) anaqer válasza lamadou (#7) üzenetére


anaqer
veterán

:F

Más könyvtárba telepíted, vagy mire gondoltál? Akkor látni fogod az előző windowst is, de bootolni akkor sem tudsz majd róla, csak a friss telepítésről...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#10) szepi79 válasza lamadou (#7) üzenetére


szepi79
őstag

ha ugyanarra a particióra rakod, akkor nem. Ha másikra, akkor felrak egy boot-menüt, és neked minden indításnál ki választanod, melyik induljon.

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#11) kamikaze boci válasza lamadou (#7) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Megpróbálhatod a helyreállítás opciót választani telepítéskor, esetleg segíthet..

egyéb állatfajták

(#12) kamikaze boci válasza szepi79 (#10) üzenetére


kamikaze boci
őstag

De ugye a régi akkor sem fog elindulni, vagyis nem lenne értelme ;]

egyéb állatfajták

(#13) szepi79 válasza kamikaze boci (#12) üzenetére


szepi79
őstag

De mi van, ha vissza akarja rakni a régi gépébe? Akkor van egy kicsike értelme. (Mondjuk télleg nem sok, de hát a kedves topikindító nem erre volt kiváncsi)

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#14) burgatshow válasza anaqer (#4) üzenetére


burgatshow
veterán

Nekem sikerült! :DDD

(#15) Csigapa válasza anaqer (#9) üzenetére


Csigapa
tag

Én csináltam már ilyet, a bootmenüben 3 win közül lehetett választani, közte egy fébemaradt telepítést :( , persze csak a lgújabb indult, viszont szar volt az egész.
Ha újratelepíted, úgy emlékszem átveszi a beállításokat (felhasználók, reg) így a leginkább fájdalommentes.

Ne egyél mosatlan rajzszöget!!!

(#16) q0w1e2


q0w1e2
tag

boot-olj xp lemezről, válaszd a javítást, és minden megmarad. az egész hardver környezetet fel kell ismertetni a rendszerrel. ne partícionálj, mert akkar nem csak az xp, hanem minden el fog tünni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.