Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Svéd nyelv

Hozzászólások

(#701) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Sziasztok!
Néha néha felbukkanok meg eltűnök, de most úgy tűnik, maradok :)
Ha minden jól megy, jövő hónap végén indulok a messzi havas északra.
És elkezdtem végre nekiállni a nyelvnek
Nyelvtanra a wikis linket használom kis kiegészítéssel, de a szavak tanulása meg főleg a kiejtés nem egyszerű. Most épp egy svéd chatoldal belépő képernyőjéről fordítgatom a szavakat kifejezéseket, de kicsit megakadtam...
Din e-post lämnas ej ut till utomstående, utan används endast för vår kontakt med dig.
Ez nagyjából azt jelenti, nem adják ki az email címemet harmadik félnek. (google translate + logika) De szeretném megérteni, hogy épül fel, szavanként, ha valaki elmagyarázná nekem, megköszönném :R Végre valahol elolvasom az apróbetűs részt is ;]

A Nya Mål és a kreatív svéd között vacilálok még, svéd haver kreatívot ajánlja nekem viszont a Nya Mål szimpatikusabb :D
De a legjobb elkezdeni svédül chatelni és keresni a csajokat :DDD

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#702) proci985 válasza SQX_Barto (#701) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

chatoldal: elején ne használd, egyrészt nem fogod érteni, másrészt lehet nem akarod átvenni a tizenévesek eléggé elszúrt nemformális helyesírását. illusztráció:
tizenéves: Ja ä Hanna och ja tycker om dej.
svéd: Jag är Hanna och jag tycker om dig.
remélem érzed:). és akkor még nem beszéltünk az angolból átvett kifejezésekről, meg a tájszólásról, meg az egyéb vicces dolgokról. amiket az ember nem akar használni bizonyos helyzetekben.

első könyv: igazából mindegy. nya mål már utánna jött ki, hogy én átmentem sfin, másikról nem is hallottam még.kezdőkönyvet ha ráfekeszel úgyis napok/hetek kérdése lenyomni.

Din (Tied) e-post (email) lämnas (lesz adva, passzívban van) ej (nem, negálásra ez az egyik szó amit használnak) ut (ki) till (nak/nek) utomstående (kívülálló), utan (hanem/ehelyett) används (használódik/használva lesz, passzív) endast (csak) för (azért hogy/valaminek, angol "to") vår (mienk) kontakt (kapcsolat) med (val vel) dig (te).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#703) Avicularia


Avicularia
veterán

nagyon cool,elkezdődik a 3 napos hosszú hétvége és Svédországban 3 napig nem lehet alkoholt venni sehol,csak vendéglátóhelyen kapsz :U :(
micsoda szar rendszer,még jó hogy van itthon pia :D

(#704) SQX_Barto válasza Avicularia (#703) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Én örülök, hogy antialkesz vagyok... :)
Nézegettem a svéd csajok adatlapjait, eddig egyet sem találtam, ahol Nej lett volna az alkoholra... :(
#proci985: Köszi a fordítást, elég nehéz mondat, szerintem visszatérek könnyebb dolgokhoz...
Chatre meg csak felnézegetek nézegetek pár adatlapot azt lelépek, szóval nem vagyok rajta túl aktív...
Lesz pár nap szünetem, kicsit bele kellene húznom a svédbe. Július végéig valami nagyon minimum nyelvtudást össze kellene hoznom, ha lehet... (csak ahhoz kitartás is kellene :( )

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#705) Avicularia válasza SQX_Barto (#704) üzenetére


Avicularia
veterán

mondj le az antialkeszságról,az itt nem nyerő :D
mondom ezt már egy fél üveg bacardi után :DDD

(#706) SQX_Barto válasza Avicularia (#705) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Én úgy vagyok vele, hogy nincs szükségem rá, kb 3 éve nem ittam semmit, előtte is az ivászat csak az osztálykirándulásokra és a szilveszterekre korlátozódott.
Nem szereti a gyomrom az alkoholt meg én sem :)

Svéd barátnő (vagy minimum ismerős) meg kell majd gyakorolni, tanulni a nyelvet az alkeszségüket meg majd elviselem valahogy (utálom a részegeket)
Alig várom végre kiérjek... :))

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#707) Avicularia válasza SQX_Barto (#706) üzenetére


Avicularia
veterán

a lényeg,hogy ne beszélj közös nyelvet a nővel,különben nem fogod használni a svédet,nálunk is ez van
ebből a szempontból hátrány,ha tudsz angolul,mivel mindig azt fogod használni

(#708) SQX_Barto válasza Avicularia (#707) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Majdnem 4 évet éltem Angliában, de megpróbálok a lehető leghamarabb svédre váltani...
Amíg nincs normális svéd nyelvtudásom, addig egy normális melóra esélyem sincs.
És szeretnék Svédben végre letelepedni és lenyugodni, biztos hátteret létrehozni magamnak (az elmúlt 6-7 évben ha 20-30 helyen nem laktam/dolgoztam, akkor sehol sem)
Meg 6 (vagy házassággal 3) év múlva az állampolgárság alap dolog, hogy kitűzött cél :)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#709) Avicularia válasza SQX_Barto (#708) üzenetére


Avicularia
veterán

Hát ez nehéz lesz,én szarul tudok angolul,de mindig azt használom ha kell.
Egyszerüen nem értem meg az itteni akcentust három és fél év után.
Ha tévét nézek azt jobban értem,de ott mintha más nyelvet beszélnének.
Egyszer kétdeztem az egyik tanárnőmet,mit csináljak adj tanácsot,nem értem a skånska-t. Azt válaszolta költözz el :U

(#710) SQX_Barto válasza Avicularia (#709) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Jó fej tanár lehet...
Én felköltözöm északra ott nem tudom milyen akcentussal beszélnek.
Havernak nagyon sok svéd haverja van, szóval beszélgetőpartnerekben szerintem nem lesz hiány, meg kell majd nekem is értenem valahogy (és a beszéd megértése Angliában sem volt az erős oldalam, főleg északon Newcastle-ben :D )
Nehéz lesz, de ez kell nekem ahhoz, hogy boldoguljak végre az életben és helyrerakjam a dolgokat...

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#711) Avicularia válasza SQX_Barto (#710) üzenetére


Avicularia
veterán

Jó fej tanár,arra akart utalni,hogy nem fogom tudni túlzottan megtanulni.
Egyszerübb ha Stockholmba költözök.
A rikssvenskát sokkal könnyebb véleményem szerint megérteni,mint a skånskát. Nem egyszer láttam tévében,ha egy itteni ember beszél,akkor azt feliratozzák,mert a Stockholmiak nem értik meg.

(#712) Sipi16 válasza SQX_Barto (#704) üzenetére


Sipi16
senior tag

Ez a chat egy társkeresö amúgy. :U

Az itteni csajok meg kétszer annyit isznak mint az apjuk, úgyhogy ne lepödj meg ha buliba nagy elferdüléseket látsz. ;)

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#713) Avicularia


Avicularia
veterán

Lángos árak a piacon
Ínyencek figyelmébe ajánlom a lekváros,tejszínhabos lángost :U

(#714) proci985 válasza Avicularia (#713) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

durva. én egy hete 10 koronáért ettem Győrben;>.

SQX_Barto: július végéig ha ráfekszel B1ig fel lehet jutni. 5 hét nagyon sok idő.

vannak egyébként absztinensek, helyzetfüggő, ki mennyit iszik.

mennyire gondoltad északra? älvdalska pl brutális, stockholmska könnyű, norrländska speciális. skånska szerintem érthető egy idő után, de tényleg szokni kell.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#715) SQX_Barto válasza proci985 (#714) üzenetére


SQX_Barto
addikt

meló (meg néha túlóra) mellett megpróbálok ráfeküdni de erős motivációs hiányokkal meg lustasággal küzdöm.. :(
Még Stockholm fölé jócskán... :)
Első körben nagyon gáz a svéd kiejtés, azok uzán amiket hallgattam eddig (Kreativ Svéd Nya Mal
A B1 mit takar?
Legnagyobb gondom a nyelv keretek közé szorítása, főleg a szókincs, hogy milyen szavakra fókuszáljak. Nyelvtan elvileg a Wikis kezdetnek elég sőt még sok is.

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#716) CYBERIA válasza SQX_Barto (#715) üzenetére


CYBERIA
őstag

„Legnagyobb gondom a nyelv keretek közé szorítása, főleg a szókincs, hogy milyen szavakra fókuszáljak.”

Szerintem nézd meg ezt a listát, ez a szavakat az előfordulásuk gyakoriságának sorrendjében listázza, tehát szerintem a histonmetyltransferas, realisationsvinstbeskattning és hasonló szavak biztosan nincsenek az első néhány tízezer szó között, ellenben olyan alapvető szavakkal kezdődik, mint például jag, det és är.

[länk]

Ami neked kell, az az sv_50K. Szótár kelleni fog hozzá, mert ez statisztika, nem szótár, viszont a formátum miatt akár bele is tudod írni a fordításodat.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#717) SQX_Barto válasza CYBERIA (#716) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Nagyon köszönöm, ez talán segíteni fog valamennyit :R
a lista nem rossz. Tényleg ezek a leggyakoribbak a hétköznapi beszédben is. (svéd haver komentje:) )
Ha egy nyelvből rendesen fókuszálva össze lennének rendezve a szavak, meg rendesen rendszerezve lenne a nyelvtani rész (ami svédnél pl elég jól sikerült), akkor célirányosan meg lehetne tanulni egy nyelvet szerintem. Nekem legalábbis mindig a szókincs célirányos fejlesztésével voltak gondjaim, mind németben, mind angolban, mind most svédben.
Megpróbálok ez alapján szavakat tanulni mert se a Nya Mal se a Kreatív svéd nem szimpatikus valamiért... :U

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#718) truba


truba
tag

Sziasztok,

Kérdezném a Svédországban élőket, hogy mire lehet számítani akkor ha egy svéd cég állásajánlatot kínál. Elsősorban arra vagyok kíváncsi, hogy betartják-e szavukat, és tényleg annyira segítőkészek-e mint amit hallani róluk.

Röviden elmondom, hogy miről van szó: feleségem több eü. végzettséggel rendelkezik( védőnő+mentőtiszt-főiskolai oklevél, + csecsemő-és gyermekápoló szakiskolai végzettség) és valahogy kapcsolatba került egy svéd eü.-i szolgáltatóval aki állást ajánlott neki mint iskolai védőnő. Állítólag az eü. ott is igen szar állapotban van. (munkaerő terén)

Pár email váltása után, angolul skype-on keresztül volt egy interjú, ahol a feleségemnek felkínálták már a említett állást, betölteni 2013.01.01-től lehet(az interjú előtt emailben kellett küldeni a megfelelő végzettséget igazoló iratok scan-nelt formáját illetve egyéb iratok másolatát)

Nos amit a svédek ígértek: ingyenes lakhatás 2 évig-opcionálisan hosszabbítható, ingyenes nyelvoktatás, megfelelő elhelyezése a gyereknek a bölcsődébe.
A fizetés kb. 500.000-550.000. Ft-nak megfelelő korona.

Leginkább arra vagyok kíváncsi, hogy tényleg ilyen normálisan állnak a dolgokhoz, illetve arra, hogy ez a pénz ott mire elég.

Valamint arra is adhatnátok tippet, hogy nekem mit lenne érdemes kezdenem odakinn.
Miből van kevés, mi számít hiányszakmának.

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#719) Avicularia válasza truba (#718) üzenetére


Avicularia
veterán

Szia

Élettársam is nővér, azt hallottam tőle, hogy sokan mennek majd nyugdíjba, szóval biztos keresnek ilyen munkára embereket. Ha annyi pénzt megkap és ingyen van a szállás ahogy írtad, akkor szépen ki lehet jönni a pénzből, mert a lakás a legdrágább. Itt Malmöben 4-5K alatt nem találsz megfelelőt lakást. Vidéken van olcsóbban is. Óvodát fizetni kell ha van jövedelmed, ha jól tudom. Svéd nyelvtanulás államilag ingyenes mindenkinek, miután megkaptad az itteni személyi számodat.

(#720) truba válasza Avicularia (#719) üzenetére


truba
tag

Köszi, a segítséget. A munka Skane-megyében van( azt hiszem így írják). és elvileg az egész megyére kiterjed.
A gyerek-még csak 3 hónapos így talán nem kerül majd sokkba a bölcsi-ovi. Esetleg amíg pici én is vigyázhatok rá, legalábbis addig míg nekem nem lesz munkám.

Mondjuk nem tudom, hogy én mit tudnék dolgozni odakinn, mivel én nem sokk mindenhez értek.( végeztem egy vasúti szakközepet-vasúti szerelőként-de soha nem dolgoztam benne, illetve RSZKI-t és rendőrként dolgozom már 14 éve) plusz egy fősulit NKE-n de ez is speciális végzettséget ad. Van még angol alapfokú nyelvvizsgám.
Nem tudom, talán a rendőrit át lehetne váltani esetlegesen biztonsági őrire, vagy valami hasonlóra.

Szerinted mit lenne érdemes tanulni ebben a félévben amivel ott ellehetne helyezkedni. ( a nyelven kívül)

(#721) proci985 válasza truba (#720) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

csinálj egy CVt és házalj, biztonsági/rendőr lehet menne, hacsak nem kell hozzá valami speciális.

amit én 2 éve láttam, hogy nagyon ment és relatíve gyorsan megvan, az az undersjuterska/idősgondozó, de férfiaknál azt láttam, hogy az izmosabbak (rendőr vagy, ami fizikumot feltételez) mentek fizikai munkásnak, pl rakodni vagy sírköveshez. oda még nagyon nyelvtudás se kell, ismertem olyat, aki sfi C mellett olyat dolgozott.

meg ha mész SFI/komvuxba, ahol a nyelvet is tanítják, ott szokott lenni handledare, ők szoktak tudni abban segíteni, hogy a Te kompetenciáiddal merre lenne érdemes elkezdeni, illetve mit érdemes pályázni.

NKEs fősuli -> högskolverket felel a felsőfokú diplomák akkreditálásáért.

ja és mire kijössz, a tanulmányaidra (érettségi/szakközép záró; diploma és esetleg a tárgylista; ha van ECDL; nyelvvizsga) legyen meg az eredeti és ha nincs rajta angolul, akkor az angol fordítás is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#722) truba válasza proci985 (#721) üzenetére


truba
tag

Köszi a segítséget, fősulinál az oklevélnek van angol része, és tartozik hozzá egy diploma melléklet is, ennek szintén van angol része. Nyelvvizsgának szintén van angol része.

Szakközép érettségi+ RSZKI+szakma az csak magyar nyelvű. Akkor ezt fordíttatom angolra, (esetleg svédre-talán ez még kézenfekvőnek látszik)

Munkának én is gondoltam a rakodóra, illetve a sofőrire is. De én is úgy találtam, hogy a fizikai munkák terén lehet talán a legkönnyebben elhelyezkedni.

(#723) proci985 válasza truba (#722) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

remek, azt se kell akkor fordítani.

nézd, ezek olyan munkák, amihez nem kell nyelvtudás. de ha fél évet szánsz nyelvtanulásra, annyi idő alatt tényleg keményen tolva egy középfokú szintig el lehet jutni. az meg kb mindenhova elég: ismerek olyan pszichiátert, aki egy kéthónapos gyorskurzus után már rendelt, és azoknak beszéltetni kell a betegeket...

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#724) SQX_Barto válasza CYBERIA (#716) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Mégegyszer köszönöm a listát Neked! :R (bár néha voltak töltelék betűk, azokat kiszedtem, gyanítom a 100.000-ben benne rejtőzik az egész abc)
Ez alapján kidolgoztam egy rendszert és az első 1000 szót elsajátítom kezdetnek. Mellette nyelvtan tanulás/megértés/alkalmazás meg "levezetésnek" Nya Mål hanganyag hallgatás, hogy ragadjon rám kis kiejtés.
Ha nagyon jól haladok a szavakkal, vagy esetleg csúszik az indulás, akkor továbblépek az 1000-ről...

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#725) truba


truba
tag

Ezen a héten mi is elkezdtük a nyelvet tanulni, hogy januárban mikor kiköltözünk legyen valami alap tudásunk.

(#726) truba


truba
tag

Megvan az indulás ideje: 2013. áprilisában.(sajnos a tervezetthez képest pár hónapos csúszás lesz)

[ Szerkesztve ]

(#727) proci985 válasza truba (#726) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

na remek. nyelvtanulás hogy megy?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#728) truba válasza proci985 (#727) üzenetére


truba
tag

Haladunk, kb. most alapfok közeli tudásunk lehet.

(#729) SQX_Barto válasza truba (#726) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Sok sikert! Én még nem tudom mikor kezdek el megint tanulni és legfőképp mikor jutok ki, olyan 2014 környékére saccolnám, még vannak előtte terveim...
Legalább még nem halt meg a topik :P

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#730) Avicularia


Avicularia
veterán

Pár szó a jogosítványcseréről.
Nekem hivatásos van, szóval a sima B valszeg egyszerűbb ,de max ugyanilyen lehet.
Nyomtatványokat megkaptam a transportstyrelsen-től, minden kitölt, 600 koronás csekk befizet, jogsi és a papírok be a borítékba,ajánlottan felad transportstyrelsen-nek 74 korona. Március 19. napon.
Aztán kiderült, hogy lemaradt egy papír amin nyilatkozni kell különböző betegségekről, de minden önbevalláson alapul egyedül szemészetre kellett elmennem ahol kiderült, hogy már nem olyan jó a szemem így 44 felé,úgyhogy szemüveg kell. Vizsgálat 300 sek. Önbevallás és szemészeti papír beküld megint ajánlva ismét 74 korona. Levelet kapok ismét egy kérdőívvel amihez csatolni kell egy igazolványképet (100sek) amit majd beszkennelnek, illetve a jogosítványra megint valami díj amit csekken kell befizetni 150 sek. 3-5 munkanapot mondanak telefonon a jogsi elkészítésére. E hónap 19.én küldtem vissza a fényképes papírt, ma kaptam az értesítőt, hogy mehetek ki a kikötőbe valami företag postára átvenni. Szóval két hétvégét beleszámítva 10 nap alatt megcsinálták. Szerencsére nem írták bele, hogy csak szemüvegben vezethetek, pedig a birka szemorvos azt mondta, de csak olvasáshoz kell a szemüveg. Magyar jogsim januárban járt volna le, ahhoz csapták hozzá az öt évet, szóval több mint öt és fél évre megkaptam, a következő már úgyis csak 3 évre lesz meg mert 45 felett csak annyira adják a hivatásost.
Ebben a kicsit több mint egy hónapban volt jó sok üresjárat, szóval simán megvan egy hónap alatt a csere, és ebben benne van hogy lekérdezik Magyarországtól, hogy valódi-e a jogsid.

(#731) proci985 válasza Avicularia (#730) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

sima B is hasonlóan gyors, mínusz a szemészet, az oda nem kell. betegségekre nem emlékszem. árakra is mintha olcsóbb lett volna, de már elég rég csináltam és annyira nem emlékszem.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#732) Avicularia válasza proci985 (#731) üzenetére


Avicularia
veterán

Négy és fél év után már ideje volt valami svensk legitimation-t csináltatnom :D
Magyarországon a hivatásoshoz nekem legutóbb szemészetre, ekg-ra, vérvételre, vizeletvizsgálatra ill. háziorvoshoz kellett mennem a hivatásosommal 2009-ben.

[ Szerkesztve ]

(#733) proci985 válasza Avicularia (#732) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jaja, nem árt:D.

sima B hosszabbítása is egyszerűbb. a magyar hosszabbítás nekem ott esett ki, hogy háziorvost is be kellett volna iktatni, az meg nem fért bele az időbe. de sima svéd B jó, nincs lejárati dátuma:).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#734) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Hej!

Byealex mennyire téma? :DDD

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#735) Avicularia válasza CYBERIA (#734) üzenetére


Avicularia
veterán

Én nem tudom, ahhoz el kéne olvasni valami ezzel kapcsolatos hírt. Kis wannabe svéd a fickó, biztos bejön a svéd fiataloknak :D

(#736) zolikaDB válasza truba (#726) üzenetére


zolikaDB
veterán

Na, kint vagy már?

(#737) truba válasza zolikaDB (#736) üzenetére


truba
tag

Már nem, kint voltunk 4 hónapot aztán családi okok miatt visszajöttünk. Talán majd jövőre visszamegyünk, de egyenlőre itthon van rám szükség.

(#738) zolikaDB válasza truba (#737) üzenetére


zolikaDB
veterán

És milyen volt az a 4 hónap, ha nem indiszkrét, arról mesélhetsz!

(#739) kew válasza kew (#40) üzenetére


kew
senior tag

Hali,

Sokan kerestétek rajtam ebben a hszben linkelt nyelvkönyveket. Idő közben az a tárhely megszűnt, de feltettem egy másik helyre őket. Az alábbi linken elérhetőek! :)

http://hojo.hu/temp/sved/

[ Szerkesztve ]

(#740) SQX_Barto válasza kew (#739) üzenetére


SQX_Barto
addikt

A(z esetleges) többiek nevében is köszönöm! :R
Nem akarom elkiabálni (meg mert nálam sosem biztos semmi), de lehet nyáron megyek ki haverhoz, Östersund-ba. Pont most húztam le mindent, és nekiállok tanulni holnaptól.

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#741) Avicularia


Avicularia
veterán

Néha vicc ez az ország :U Erőltetik, hogy ne használj készpénzt. Maradt 2 darab régi ezresem, ami dec 31.ig volt érvényes. Aki itt él az tudja, de a többiek kedvéért elmondom, hogy halandó ember ezressel gyakorlatilag sosem találkozik. 5 éve élek itt és még sosem láttam ezrest, mikor is decemberben eladtam egy laptopot és a vevő a 6200-as vételárat ezresekben hozta. Néztem is nagyokat. Automatából sosem kapsz ezrest, bármennyi pénzt is veszel ki, csak bankból lehet hozzájutni. Na most Malmöben van 8 Swedbank fiók, aminél számlám van. Ebből a nyolcból kettőben foglalkoznak készpénzzel, a többi készpénzmentes bankfiók. Miután hosszan sorba álltam az egyikben kicseréltetni a pénzt, az ügyintéző közölte, hogy a pénzt nem tudják becserélni, csak azt lehet ha berakom a számlámra. Kérdezem, mi van akkor ha nincs bankszámlám. Akkor el kell küldenem a svéd nemzeti banknak postán a pénzt és majd valamikor kicserélik és visszakapom volt a válasz. Pff. svéd bürokrácia, nem jobb a magyarnál semmivel.

(#742) proci985 válasza Avicularia (#741) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

miert, van uj ezres?:D na ez uj.

en azt tesztelem, hogy kb ket honapja nem hordok magamnal kpt, eddig egesz jol megy.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#743) Avicularia válasza proci985 (#742) üzenetére


Avicularia
veterán

Ja, fémszálas. Amúgy ugyanaz mint a régi, nem a Dag Hammarskjöld-ös.
Az új Greta Garbo-s százas nagyon tetszik nekem [link]

[ Szerkesztve ]

(#744) Sipi16 válasza Avicularia (#741) üzenetére


Sipi16
senior tag

Mi csak úgy hívjuk, hogy svarta pengar. ;)

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#745) Avicularia válasza Sipi16 (#744) üzenetére


Avicularia
veterán

Hát igen, leginkább úgy lehet vele találkozni :)

(#746) Avicularia


Avicularia
veterán

Tegnap láttam az új hosszú buszt itt Malmöben. Máshol is jár már ilyen, nem tudjátok?
[link]

(#747) CYBERIA válasza Avicularia (#746) üzenetére


CYBERIA
őstag

Úgy néz ki, igen: [link]

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#748) Avicularia válasza CYBERIA (#747) üzenetére


Avicularia
veterán

Mondjuk Svédországra gondoltam máshol alatt, de kösz a cikket. Ezek szerint Malmöben és Skånéban fognak egyelőre közlekedni.

(#749) Weareus


Weareus
addikt

Sziasztok.
Kissé halott a topik, de azért egy próbát megér.
Gyógyszerészként most állnék neki németül vagy svédül tanulni. Ez attól függ, hogy melyik országban keresnek jobban/fizetnek többet egy gyógyszerésznek.
Erre nézve van valakinek hasznos tippje?
Persze nézegetem a neten a dolgokat, de mindkét ország mellett-ellen szólnak érvek, igazából jó lenne valami biztosat tudni...

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#750) Bjørgersson válasza Weareus (#749) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Angollal hogy állsz?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Svéd nyelv
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.