Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) refruit


refruit
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert aggódom a gépem egészsége miatt.
A probléma a következő:

Amikor bekapcsolom a szünetmentest, ugye bekapcsolódik a monitor, s áramot kap a táp is, de amikor benyomom a power on gombot, akkor ugyan világít a zöld led, asszem az alaplapi venti isw elindul, igaz eléggé nyöszörög, de semmi más nem történik, a vinyókat nem halklom felpörögni, persze a gép sem bootol fel, a monitor sötét marad. Mindehhez társul valami elég rémisztő nyöszörgő hang, mintha ''szenvedne'' alacsony fordulatszámon a venti, nyöszörög. Semmi hibajelzés (sípolás) nincs, a gombot nyomva tartva (4 sec) ki tudom kapcsolni, vagy kinyomom a UPS-t. Pár próba után hajlandó normálisan elindulni, s semmi problémát nem tapasztalok, de már rettegek újrta ki, ill. utána bekapcsolni a gépet.

A beteg konfig:
NF7-S rev 2
barton 2,5
hynix 512 ram
sapphire rad. 9500
tunerkártya
2 maxtor 120G
1 cd író + 1 olvasó
enermax 350W aktív pfc-s táp

Annyi még hozzátartozik, hogy próbáltam kikapcsolni a biosban az apic módot, utána nem indult a win, de ez szoftveres gond, mert felbootolt rendesen, csak a win nem akart elindulni. Visszaállítottam, de most meg ez a hardweres boot hiba okoz álm,atlan éjszakákat.
Eddig nem volt gondom vele, s fogalmam sincs, mi lehet a gáz.

Minden ötletet szívesen várok.

Üdv:
Ref



(#2) Mazlee


Mazlee
aktív tag

milyen teljesitményü a szünetmentes?

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#3) Som@ válasza refruit (#1) üzenetére


Som@
őstag

A szünetmentest minek kikapcsolni? Nem lehet, hogy ez a gond? Hogy először az veszi fel a teljesítményt?

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#4) refruit


refruit
csendes tag

600VA, elvileg 300W-ot bír, de a progi a winben csak 50%-os terhelést ír ki. Amúgy ha túl van terhelve, sípol. Ha valami hiba van vele, máshogy sípol. Ha bekapcsolom, akkor mindig sípol (nem túlherhelés, hanem hiba) pár másodpercig, utána kattan, s minden ok. Már hónapok óta így használom, s használtam is a géppel, a régebbivel is, s semmi gond nem volt vele.

(#5) bendi válasza Som@ (#3) üzenetére


bendi
tag

Szerintem is először a szünetmentes töltődik fel...
Nincs rajta vmi ledecske, ami jelzi, mikor indulhatnak a dolgok? Régebbieken volt

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#6) bendi válasza refruit (#4) üzenetére


bendi
tag

Lehet, hogy az aksija kaksi... :))

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#7) refruit


refruit
csendes tag

Azért kapcsolom ki, mert utálom, ha áram alatt van a gép a hülye atx miatt + a monitoromon nincs kikapcs gomb. Ezért, mivel 100%-on van az akku, kinyomom az ups-t, ami így is tölt, ha kell neki. Ezért nem hiszem ,hogy ez lenne a gond.

(#8) pilóta válasza refruit (#1) üzenetére


pilóta
nagyúr

NE KAPCSOLD KI A SZÜNETMENTEST!

Hagyd bekapcsolva 1-2 órát, és utána próbálkozz a gép bekapcsolásával.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9) refruit


refruit
csendes tag

De eddig akkor mért nem szarakodott???Már 2 hónapja használtam így, csak most kezdett bekrepálni, ezért gondoltam, hogy esetleg valami táp vagy alaplapi probléma, valami zárlat vagy ilyesmi.

(#10) TheVeryGuest válasza refruit (#1) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

A monitor miért kapcsolódik be?
Az is a szünetmentesről megy?

Amúgy Bekapcsoláskor a tápventillátor elindul?

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#11) refruit


refruit
csendes tag

A monitor is rá van kötve a UPS-re, de az összeterhelés csak max. 50% így is.
A tápventit meg ma megnézem, gőzöm sincs, de gondolom a táp nem hajlandó áramot adni, ha egyik ventije sem forog. Pedig van áram, mert az alaplap kap. Igazviszont , hogy a házhűtő ventiket nem látom forogni. :(

(#12) TheVeryGuest válasza refruit (#11) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Próbáld kitalálni honnan jön a hang, nem-e a tápból. Nekem volt olyan halott tápom ami furcsa hangokat adott.

Mondjuk nem Enermax volt.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#13) PeliScan


PeliScan
addikt

Nem próbáltad még UPS nélkül?! :)

(#14) refruit


refruit
csendes tag

Köszi, megnézem, de szerintem csak az alaplap szar gyári ventije csinálja, ergó szerintem csak a lap kap áramot. De mondom, pár próba után bekapcsolódik rendesen, s a hardware monitor is stabil, normál feszültségeket jelez. Ennek ellenére lehet táphiba? zsír új, garis még

(#15) refruit


refruit
csendes tag

Ma kipróbálok mindent, amit mondtatok. Reménykedem.

(#16) Rawulf válasza refruit (#15) üzenetére


Rawulf
őstag

Nekem van UPS, villámvédelem, MAX-X számítógépvédő áramkör! :D

"Please state the nature of the medical emergency."

(#17) Goose-T


Goose-T
veterán

Senki nem hallott még olyanról, hogy Fan Fail alarm? Ha becsokizik az egyik venti, a BIOS nem indítja el a gépet. Amúgy elôször próbáld meg UPS nélkül.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#18) Rawulf válasza Goose-T (#17) üzenetére


Rawulf
őstag

Szegény régi KT266A-m akkor behalt volna! :) Abban még nem védte semmi a cuccot! :D

"Please state the nature of the medical emergency."

(#19) refruit


refruit
csendes tag

Ez a ventis dolog már nekem is megfordult a fejemben. Hallottam már korábban is vhol, hogy az NF7-s-re szerelt northbridge venti elég szar, s hamar elkezd búgni, esetleg akadozni. Lehet, hogy emiatt nem akar bootolni? De egy ilyen venticsere kiüti a garit, nem? Mert én 2 évvel kértem. Olyan lehet, hogy kap minden áramot, csak mondjuk kisfeszt, pl. a 12 volt helyett 6-ot vagy ilyesmi, mert ha igen, akkor nagyon hamar tönkrevág nekem mindent ez a szar enermax, ha tényleg ő a ludas, s mégsem a venti.

(#20) Rawulf válasza refruit (#19) üzenetére


Rawulf
őstag

Vissza lehet ragasztani a régit, de javasolom, hogy vigyétek vissza gar.-iba! :D

"Please state the nature of the medical emergency."

(#21) Xpod


Xpod
addikt

Aventiről jut eszembe nem kapcsoltad be a BIOS-ban, hogy a cpuventi leállásakkor lelövi a gépet? Ha igen nézd meg a proci hűtőt.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#22) Rawulf válasza Xpod (#21) üzenetére


Rawulf
őstag

suspend dolgokat elvből disabled-re rakom! :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#23) Xpod válasza Rawulf (#22) üzenetére


Xpod
addikt

Ez nem suspend. Ez az alaplapi hővédelem.
BIOS -> PC HEALT STATUS

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#24) Rawulf válasza Xpod (#23) üzenetére


Rawulf
őstag

Tudom mire gondolsz, de a fan-os dolgokat jól el kell olvasni biza! :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#25) Xpod


Xpod
addikt

Akkor csak egy ötletem van a tápnak sok amit rárakott és eddig bírta.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#26) Xpod válasza Rawulf (#24) üzenetére


Xpod
addikt

Egyébként mire gondolsz ezzel?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#27) Rawulf válasza Xpod (#25) üzenetére


Rawulf
őstag

1 enként ki kell próbálni a cuccokat, az a tuti! Láttam már rossz Connect3D ATI kártyát... ;]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#28) Xpod válasza Rawulf (#27) üzenetére


Xpod
addikt

Ezzel egyetértek :C

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#29) Rawulf válasza Xpod (#28) üzenetére


Rawulf
őstag

Köszönöm! :DD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#30) refruit


refruit
csendes tag

Új fejlemény srácok!

Levettem az UPS-t, a tünet ugyanaz. :( Szóval ez kilőve. Most megnéztem milyen belül, amikor ezt csinálja, hát elég gáz: a lapon égnek a ledek, na meg elöl is. A CPU venti marha lassan forog, mintha nagyon kisfeszt kapna + a házhűtő is marha lassú, a 3 közül csak az egyiket látom forogni, na meg a tápventi is iszonyú lassan forog. A vinyók szerintem fel se pörögnek, ha egyáltalán kapnak áramot.

Továbbra sincs semmi sípolás, vagy ilyesmi, marad a nyöszörgés, mi a túró lehet ez? Kezdek komolyan parázni.

(#31) steveetm válasza refruit (#30) üzenetére


steveetm
őstag

Sztem másik táppal próbáld meg.
UPS már csak azért sem lehetett róla, mert csak akkor megy aksiról, ha nem kap áramot, ha kap, akkor tökmind1 hogy fel van töltve vagy nincs. Az első bekapcsolásnál meg önteszt miatt kell várni...
Üdv.: steveetm

(#32) Xpod


Xpod
addikt

Ha nincs csere tápod akkor próbáld meg csökkenteni a fogyasztókat.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#33) refruit


refruit
csendes tag

De azért ez nagyon durva. Pont azért vettem enermaxot, hogy ilyen gondom véletlen se legyen. Egyáltalán, ha valóban túl kicsi feszültséget ad a táp bekapcskor, akkor annak milyen következményei lehetnek az alkatrészekre, pl. vincsire? Remélem nem cseszi el.

(#34) steveetm válasza refruit (#33) üzenetére


steveetm
őstag

Akármennyit kötsz rá ugyanakkora feszültséget kell leadnia, max akkora terhelése lenne, hogy nem bírná el.
Ez nem soros kapscolás hogy minél több van rajta anál kisebb a feszültség az egyes alkatrészeken:)
Üdv.: steveetm

(#35) Xpod válasza refruit (#33) üzenetére


Xpod
addikt

Nekem Chieftek tápom van de 12V-otmég nem mért az alaplapom +11,92 és +11,78 ingadozik semmi plussz nincs rajta.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#36) refruit


refruit
csendes tag

Ennyire azért én sem vagyok hülye. De pont te írtad, hogy kellene LEADNIA, de mivel túl alacsony fordulatszámon pörögnek a ventik, nem látok más magyarázatot, mithogy mégis túl kicsi feszültséget ad le a táp, ami nagyon gáz.
Azért ne mondjátok, hogy ezzel a konfiggal egy 350-es túl van terhelve, nincs húzva semmi.

(#37) steveetm válasza refruit (#36) üzenetére


steveetm
őstag

jó azt nem is neked mondtam, de levontad a következtetést, ami helyes, most nemtom min kell még filózni. csere táp és próba.
Üdv.: steveetm

(#38) Xpod válasza steveetm (#37) üzenetére


Xpod
addikt

Ha nekem írtad az előzőt:

először nagy terhelésnél először az áramerősség ingadozhat

másodszor feszültsingadozás

végül el sem indul.

Lassan foroghat, vagyel sem indul a venti ha nincs meg amegfelelő feszültség és áram erősség.

Ha nem nekem írtad akkor Sorry.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#39) steveetm válasza Xpod (#38) üzenetére


steveetm
őstag

igen neked írtam.
Világos ha nincs meg a feszültség lassan forog, DE! attól hogy leveszel dolgokat a feszültség ugyanakkuoura marad(ingen van egy nagyon kicsi ingadozás, de tekintsük állandónak).
De tökmind1, ne vitatkozzunk ezen, mindképp tápcsere, ez a lényeg.
Üdv.: steveetm

(#40) Bogyó bá' válasza refruit (#36) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Tök véletlen, kósza ötlet: Nem lehet, hogy az ATX-csatlakozód kontakthibás az alaplapodon? Nincs megbarnulva a müanyag háza a dugónak?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#41) rATdrAgOn


rATdrAgOn
senior tag

Ez pedig tapegyseg lesz erosen. :)
A tipikus ''elhalt a tap'' hangeffektus :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#42) Xpod válasza steveetm (#39) üzenetére


Xpod
addikt

Nem akarom folytatni a vitát de amit az előbbi hozzászólásnál írtam először még mindig lehetséges.
Kevesebb fogyasztó-> nagyobb áramerősség azonos feszültség.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#43) steveetm válasza Xpod (#42) üzenetére


steveetm
őstag

ha kevesebb a fogyasztó akkor kisebb lesz az áramerősség, tényleg ne folytassuk:(
Irj mail, szivesen megbeszélem ezt, vagy keressünk másik topicot rá.
Üdv.: steveetm

(#44) Xpod válasza steveetm (#43) üzenetére


Xpod
addikt

Bocs rosszul látszik:
Kevesebb fogyasztó -> nagyobb áramerősség azonos feszültség.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#45) Xpod válasza Xpod (#44) üzenetére


Xpod
addikt

A kettő között az nem reláció.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#46) refruit


refruit
csendes tag

Ha mégis táphiba, akkor hogy lehet, hogy egyáltalán elindul. Mondom, 3x-4x próbálkozom, s rendesen felbootol, a hw monitor pedig stabil fesz-t jelez, ezért volt derült égből villámcsapás, amikor először kezdett szarakodni.
Meg mért most kezdte el 1,5 hónap után, ha esetleg túl van terhelve, amit kétlek.
Holnap visszaviszem, sajna kedvenc ''M'' boltunkban vettem, szal nem tudom mire számítsak. Egyúttal lecserélem az abit szar zörgő alaplapi ventijét is egy zalmanra.

(#47) refruit


refruit
csendes tag

Amúgy nincs megbarnulva a tápcsati, megnéztem.

(#48) Xpod


Xpod
addikt

A márkás tápokjobban bírják a túlterhelést (hatényleg ez a gond) és nem reagálnak úgy mint olcsóbb(ócskább) társaik.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#49) refruit


refruit
csendes tag

AMúgy mit gondoltok, a többi alkatrésznek mennyire ártott meg ez a kis kaland??

(#50) Xpod válasza refruit (#49) üzenetére


Xpod
addikt

Ez csak csere után derül ki.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.