Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  State Of Decay 2

Hozzászólások

(#1) Lifer092


Lifer092
senior tag

Megjelenés: 2018.05.22.
Műfaj: Survival Game
Kiadó: Microsoft Studios
Fejlesztő: Undead Labs
Motor: Unreal Engine
Platformok: Xbox One / Windows 10 (Xbox Play Anywhere)

Vásárlás: Microsoft Store

Gépigény:

Minimum

Supported OS: Windows 10 x64
Processor: AMD FX-6300 or Intel i5-2500 @ 2.7GHz
RAM: 8 GB
Video Card: NVIDIA GeForce GTX 760 or AMD Radeon HD 7870 with 2GB memory
DirectX: 11
Hard Drive: 20GB

Javasolt

Supported OS: Windows 10 x64
Processor: AMD FX-8350 or i5 4570 @ 3.2 GHz or better
RAM: 16GB
Video Card: NVIDIA GeForce GTX 960 or AMD Radeon R9 380 with 4GB memory or better
DirectX: 11
Hard Drive: 20GB

[ Szerkesztve ]

(#2) Lifer092


Lifer092
senior tag

Mivel sem az első, sem pedig az aktuális második résznek nem találtam konkrét topikot, ahol a játékkal kapcsolatos gondolatokat, tanácsokat lehet egymással megosztani így gondoltam létrehozok egyet. :))

(#3) johnbl válasza Lifer092 (#2) üzenetére


johnbl
csendes tag

Hali, üdvözlendő ötlet :R

Szívesen játszanék multi-ban, ehhez keresek játékosokat :)

Üdv.

PS.: Az első résszel több száz órát játszottam, a második részbe tegnap kezdtem bele. 5 óra játék után: sajna tényleg nem durrant akkorát, mint kellett volna, de egy pár hétig biztos, hogy zombikat fogok öldösni. U4 motoros játékhoz képest szerintem tök jól optimalizált lett. Megvan az a nyomasztó hangulata, mint az első résznek, ha a teljes árát nem is, de 1-2 hónapnyi game pass-t mindenképpen megér.

(#4) Lifer092 válasza johnbl (#3) üzenetére


Lifer092
senior tag

Én teljesen új motoros vagyok a játékban. Az első rész totál kimaradt, így fejest ugrottam a "látatlanba". - Tegnap néhány órát már játszottam vele, meg kell hagyni, jó kis játék. Nekem alapból bejön minden ilyen túlélős/gyűjtögetős játék, pláne ha még harcrendszer is helyet kap benne. :) - Valóban nem egy világmegváltó alkotás, de szerintem a műfaj kedvelőinek szerez majd jó pár száz órát, nekem különösen, mivel ahogy említettem az első rész kimaradt, így ez nekem teljesen új.

Az optimalizálás relatíve valóban jól sikerült, de azért vannak benne kérdőjelek számomra. - Néhány beállítást visszább kellett vennem, az adatlapomon látható konfiggal FHD-ben. Mert ultrán sok helyen számomra érthetetlen okból a fix 60fps -ből hirtelen lett 27. - De patchekkel biztos fognak rajta finomítani, friss megjelenésről van szó. :) Így megtaláltam azt a beállítást amivel még szép, de nincs akadás, sem drop.

Reméljük még sikerül néhány embert összeszedni a topikba. :))

[ Szerkesztve ]

(#5) LoGeN90


LoGeN90
aktív tag

Kipróbáltam én is tegnap, nem rossz, de húzócímnek azért kevés. Este 3 haverral kipróbáljuk a coopot, attól azért sokat várok.

(#6) RudY válasza Lifer092 (#2) üzenetére


RudY
addikt

Javasolnám esetleg a Game Pass elérhetőségét is betenni, PC-sek is kihasználtják, így kedvezőbb némileg a játék ára. Plusz Play Anywhere, tehát PC és Xbox is mehet, egyszeri beszerzéssel.
Annak ellenére, hogy semmi kimagasló nincs benne (sőt), mégis be tud szippantani egy kis bóklászásra.
One X-en natív 4K mellett 30 fps, de volna még mit optimalizálni rajta jócskán. :U
Már 2 emberem halt éhen, úgyhogy javaslom a kajagyűjtő pontok mielőbbi felederítését (az üzemenyaglelőhelyek után)... még most sem találtam sokat, úgyhogy inkább megyek is guglizni a tippeket. :DDD

(#7) Steven


Steven
addikt

Jól olvastam hogy multizni csak úgy lehet ha végig viszed a játékot ... vagy ez bullshit és simán lehet tolni coopba már az első perctől fogva? :R

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#8) LoGeN90 válasza Steven (#7) üzenetére


LoGeN90
aktív tag

Kell tolni vele vmennyit, de minimalis kb 10perc.

4en nyomtuk most kicsit es hat bugos, lagos (gondolom a GS miatt sokan toltak), de coopban azert van elvezeti faktorja. Kar,h nem csiszoltak jobbra, de dlckkel hatha tudnak rajta majd foltozni.

(#9) Steven


Steven
addikt

Tegnap este toltuk cimborával...

Hááát, engem nem győzött meg, igen csak atom bugos ... de fő probléma , hogy annyira tele van rakva gyűjtögetős meg idő kivárós dolgokkal ( pl építés fél óra), hogy totál elveszik a játék élmény.

A másik fő probléma , hogy legyártottam az ágyakat és haver meg össze esett :DD nem bírt befeküdni "guest" ként az ágyba ez mi?

Nem tudunk úgy létrehozni játékot , hogy egymás Tash ába normálisan turkáljunk szórakozni kell az átadással.... nem lehet megnézni kinél mi van stb....
nekem ez így feleselgessen bonyolultnak tűnik. Nálam valszeg ez totál off bár lehet adok még egy esélyt

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#10) Lifer092


Lifer092
senior tag

Nem nagy tábora van a játéknak sajnos ahogyan elnézem.... - Az az igazság hogy a tegnapi napon jómagam is refundoltam az MS Store-nál, mert noha azt mondtam hogy szeretem az ilyen játékokat, ami így is van. De ez valahogy mégsem jött úgy át, mint amire számítottam. :(

Egyik az, hogy optimalizálatlan lett nagyon, annak ellenére hogy Unreal Engine -es, ami köztudottan nem egy gépzabáló motor, nagyon jól optimalizált LENNE. Ellenben pl. a CryEngine-el ami kb. akármilyen gépet képes megenni reggelire. Ez esetben nem is lepődtem volna meg ezen, de Unreal esetében kicsit "rosszul érintett". Pláne hogy grafikailag sem egy nagy eresztés a játék, tehát nem tudom igazából mi indokolja azt hogy ennyire optimalizálatlan legyen. - Illetve nagyon sok benne a bug, friss megjelenés, biztos fognak rajta javítani, de úgy éreztem hogy egyáltalán nem ér annyit, amennyiért az MS Store-ban kínálják, így ezért kértem rá refundot, meg a gamebreaking fps droppok miatt is (Ez volt az elsődleges amiért így döntöttem). - Ami csak előjött, akármit állítottam. Valószínűleg ez is egy bug.

Pár hónap múlva majd, ha már jött hozzá egy jó adag patch, frissítés, akkor a Game Pass keretében visszanézek rá, de így, ebben a formájában nekem sajnos nem jött át.... :U :(

A topikot meghagyom ennek ellenére, szívesen olvasom ha valakinek van bármi megjegyzése, infója, vagy netán többen lennénk. - Mert később nincs kizárva, ha helyrepofozzák, hogy visszatérek én is. Mert maga a műfaj érdekel, csak a körítés lett gyenge. Pláne húzócímnek.

[ Szerkesztve ]

(#11) LoGeN90


LoGeN90
aktív tag

Hát bugos, lagos, de mi azért tegnap is 3 órát elökörködtünk a haverokkal. Remélem, hogy a SoT-hoz hasonlóan itt is ki fognak azért tolni egy pár GB-os updatet, mert az elfogadhatatlan, hogy egy MS-exclusive címnél akadjon a játék.. és akkor még a tartalomról is nem beszéltem.

[ Szerkesztve ]

(#12) batman91 válasza Lifer092 (#10) üzenetére


batman91
őstag

Még csak meg se forduljon a fejedben, hogy bezárod ez a topicot! :)

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#13) RudY


RudY
addikt

(#14) Lifer092 válasza batman91 (#12) üzenetére


Lifer092
senior tag

Nem fog! :)

Azért is mondtam hogy figyelem a topikot, ha sikerül nekik javítani a játékon akkor visszatérek mert érdekel a műfaj, de ez így sajnos nem jött át, pláne ennyiért. - De Game Pass -al sem, itt alapvetően a játékkal van gond. Számomra a legnagyobb gond az iszonyat fps droppok voltak, pedig a gépem megvan az ajánlottnak, a memóriát kivéve, de nem hinném hogy az okozna bizonyos helyeken 60 ról 30 fps-re droppolást.

Maga az ötlet jó, a megvalósítás is jó, de még van benne potenciál bőven. Muszáj tartalom update-et kiadni, illetve optimalizációs patcheket ha meg akarják tartani húzó címnek, pláne hogy ez a játék az MS egyik nagy lövése idén.

(#15) twi452


twi452
senior tag

Én box-on nyúzom a játékot remélem nem gond..( :) )

Tegnap kicsit beparáztatott egy buggal a játék.. Az egyik baráti csoportosulás küldetését kicsit alábecsültem és a temérdek sima + vérzombi horda + sikoltozók után megjelent 2 juggernaut is..
Ami egy enyhe kis káoszt és pánikot okozott..xD
A vége az lett, hogy meghalt a főnök npc-jük..
Gondolom valami mission failed feliratnak kellett volna jönnie vagy valami..de csak eltűnt az egész ui, menü gombokra nem reagált semmit.. minden más ment ezen kívül így vertük le a maradék zombikat

Úgyhogy kiléptem, játék bezárás a menüből aztán újraindít.. szerencsére visszajött az ui..persze az npc halott, a társai ott matatnak a helyen továbbra is, a térképen is ugyanúgy jelölve vannak viszont azóta se szóltak újra, hogy kéne valami nekik.
Gondolom ennek a küldetés sorozatnak így lőttek..pedig pont autószerelő srácok és a leírás szerint valamilyen fasza járgányt adnak ha segítek nekik.

(#16) batman91 válasza Lifer092 (#14) üzenetére


batman91
őstag

Még az első részében is vannak fps droppok rendesen. Pedig nem mostani darab és már jó párszor updatelték is azt.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#17) twi452


twi452
senior tag

Tegnap sikeresen "felszabadítottam" a várost a kolóniával.. kicsit vegyes érzéseim vannak a játékkal kapcsolatban.

Az segít az újrakezdésben, hogy komoly szeretetcsomagot választhatsz a következő játékra és ezért megéri új vezetővel is végignyomni mert mindegyik mást ad az újrakezdéshez. Pontosabban a 4-ből kettőt kell választani. Nekem nyilván még csak egy volt meg de az is szép lökést ad az új kolóniának a 3 korábbi karakterről amit vihetsz tovább nem is beszélve :)

A negatívum, hogy kicsit olyan indie játéknak tűnik amivel eljátszol mert szereted de ott van benned, hogy valami plusz hiányzik belőle.

Azért még fogom nyomni mert szerintem jópár dolgot még nem fedeztem fel illetve most már megismertem az alap koncepciót úgyhogy nem lesz olyan rohanás és idegeskedés, meg jobban odafigyelek a segítséget kérő baráti társaságokra mert az első játékomban ez nem nagyon sikerült.. végül az autószerelő srácok eltűntek a térképről idővel úgyhogy azt buktam :D

(#18) twi452


twi452
senior tag

Látom tényleg csak én játszom ezzel..xD

Második játékra már azért más képet fest a dolog..
Kétszer sikerült elkapni a spéci árust aki nem csak rövid ideig marad hanem talán 2 vagy 3 órán át. Na nála vannak aztán a csoda dolgok :)
Mindig volt nála mindhárom autó fejlesztő csomag és kegyetlen durva fegyverek.
.50es anti material puska, 40mm-es gránátvető, mindenféle gépkarabély :)
Az egyik fő emberemnél saját küldetéséből lett egy op .22-es kaliberű saját hangtompítós 40+ tár kapacítású távcsöves puskája ami alig akar tönkremenni. Lopakodós embernek vettem a kereskedőtől egy hangtompítós vectort, simán lehet vele távolabbról infestation-öket pucolni csak ki kell csalogatni a Z-t a házból :)

Most egy másik nagyobb bázisra fészkeltem be magam és sheriff a vezető.. állandóan jönnek az egymással marakodó küldetések amiket helyre kell hozni..
4 különböző csoportosulás él jelenleg rajtam kívül a térképen abból 3 szövetséges és fejenként 2 vagy 3 különböző buffot/rádiós segítséget adnak már. A 4-ediket sikerült a törvénykezésem alkalmával elidegeníteni mert nem az ő oldalukra álltam a vitában.

Külön vicces h a vezető egy mexikói suhanc és viccesek a beszólásai főként így mint a törvény keze a vidéken xD

Szépen gyűjtögetem a kocsikat és fejlesztem fel őket..hát hm elég jók lesznek a fejlesztés után csak ennyit mondok :)

Még gyűjtök egy egészséges adag influence-t és átmegyek valamelyik másik térképre velük megnézni mi van ott :)

[ Szerkesztve ]

(#19) LoGeN90


LoGeN90
aktív tag

Ma ujabb 5 gb-os update erkezett.

(#20) Benir8


Benir8
senior tag

Tegnap megvettem a Game Pass-ot 200 ft-ér. Gondoltam kipróbálok ezt a Sod 2. részét, az elsőt ismerem.
Ennyiért megéri. :C

(#21) Matej válasza Benir8 (#20) üzenetére


Matej
tag

Jómagam is így tettem.

Szerintem nem rossz a játé, a második kört tolom épp a túlélőkkel.
Természetesen vannak benen hibák, sajnos játékmechanikaiak is, nem csak az optimalizáció terén.

MaTeJ

(#22) HKorn


HKorn
addikt

Új épületet hogy lehet építeni, ha a kertben mind a 3 helyet már beépítettem?

Run&Ride

(#23) twi452 válasza HKorn (#22) üzenetére


twi452
senior tag

Csak úgy, hogy lebontod valamelyiket és a helyére építesz mást.

Ha több hely kell akkor nyilván át kell költözni nagyobb helyre de érdemes jól átgondolni, hogy mik vannak beépítve ott, milyen szabad helyek vannak és milyen outpostokat kell cserélni vagy szerezni, hogy az új hely működőképes legyen számodra.

(#24) HKorn válasza twi452 (#23) üzenetére


HKorn
addikt

Köszi. Outpostra kell emberek rakni, hogy pihenjenek? 4 hely van a szálláson plusz outpostban 2, de nem vágom mikor melyik hogy pihen

Run&Ride

(#26) twi452 válasza HKorn (#24) üzenetére


twi452
senior tag

Nem kell senkit sehova pakolni, annyira nem mély a játék :)
Az ágy csak egy "nyersanyag" mint a többi, mindegy, hogy hol vannak az ágyak ha van elég akkor nem csökken tőle a morál.

A pihenés meg automatikus, az épp nem aktív embereid pihennek és nyerik vissza a staminát nem nagyon kell vele igazából foglalkozni. Mindig pihent embereket vigyél ki a többit elintézik odahaza :)

[ Szerkesztve ]

(#27) twi452 válasza RudY (#25) üzenetére


twi452
senior tag

Elolvastam a cikket és kb én is pont ezt éreztem a játékkal kapcsolatban.
Tök jó és ötletes de van egy ilyen indie játék beütése amitől valahogy soványka érzése van az embernek :)
Jó pár órát eltöltöttem eddig vele és tetszett :)

[ Szerkesztve ]

(#28) LoGeN90


LoGeN90
aktív tag

Majusban az USAban nem a GoW vagy a Detroit volt a legjobban fogyo jatek, hanem a SoD2. :)

Forras: ign Hungary

(#29) HKorn válasza twi452 (#26) üzenetére


HKorn
addikt

Ok kösz.

Lehet indie játék, de engem már az elején sokkal jobban lekötött, mint a dying light. Az szerintem AA játék ellenére sokkal gyengébb.

Run&Ride

(#30) batman91 válasza HKorn (#29) üzenetére


batman91
őstag

Pontosan, én is ugyan ezt érzem. :R

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#31) HKorn


HKorn
addikt

Infestation szintjét hogy lehet lejebb vinni? Mindig ezzel traktál a bal felső részben a játék, hogy rontja a morált.

Run&Ride

(#32) twi452 válasza HKorn (#31) üzenetére


twi452
senior tag

Vannak házak amikbe befészkelik magukat random a dögök. Általában 1 sikoltozó és egy tucat zé van bennük aztán később nyilván egyre keményebbek lesznek ezek is.
Sárga házként jelöli a térkép is. Megölöd az összes zombit a házban (ki is írja, hogy mennyi van még hátra) és ezzel eltűnik az az infestation.
Ezeket megcsinálgatod időnként és nem fognak rinyálni miatta :)

[ Szerkesztve ]

(#33) HKorn válasza twi452 (#32) üzenetére


HKorn
addikt

Áhh, ok. Ezek a zöld házak nem?

Az a baj, hogy embereim egy kivételével iszonyat satnyák, felszerelésem is gyenge, nem győzőm javítgatni a fegyvereket. Lőfegyverből nem állok rosszul, de lőszerből igen, szal Rambózni se nagyon tudok.

autóm is gallyra megy hamar, azt is mindig tankolni meg javítani kell.

Nem egyszerű a game, de rendkívül elszórakozok vele :)

Run&Ride

(#34) twi452 válasza HKorn (#33) üzenetére


twi452
senior tag

Lehet zöld.. egy ideje nem játszottam vele :D
Autóra vigyázni kell és zombikat lehetőleg csak a kinyitott ajtóval szabad elütni mert attól nem sérül a gépezet kivétel a nagydarabnál mert ott egyből repül az ajtó :D

[ Szerkesztve ]

(#35) HKorn válasza twi452 (#34) üzenetére


HKorn
addikt

Kösz az autós tippet.

Másik idegesítő dolog a folyamatos helyhiány, főleg mikor messze megyek a bázistól lootolni, sosincselég helyem hazavinni a cuccokat.

Hátizsákból mi a legnagyobb kapacitású? Nekem 8-asok vannak.

Run&Ride

(#36) twi452 válasza HKorn (#35) üzenetére


twi452
senior tag

8-as hacsak nincs valami spéci változat mint néhány fegyvernél is amik 1-1 karakter saját questjéből lesz meg.
Helyhiányt az outpostok elhelyezése tud orvosolni, hogy ne kelljen visszamenni a fő bázisra állandóan kiüríteni a tatyót.
Itt lehet kicsit trükközni is ezzel ha van egy szabad outpost helyed akkor egy közeli házat elfoglalsz, lepakolod a cuccokat majd "lebontod" és visszakapod az árát.
Szóval ingyen kipakoltad a cuccokat távolról. Legalábbis amikor legutóbb játszottam még így volt, hogy bontásnál az egész outpost ára visszajött.

A nyersanyagos tatyókra meg kocsi csomagtartó..azzal vissza kell menni ugye :)
Nálam a bázisnál is van 4-5 felesleges kocsi parkoltatva amikben lehet tárolni a cuccokat ha a bázis raktárába már nem fér épp be mert akkor csak "megromlik" és elvész.

Az eleje ennyire odafigyelős aztán ahogy összeállnak a dolgok egyre kevesebbet kell ezzel foglalkozni és lehet írtani a zét, csinálni a küldiket, segíteni stb

[ Szerkesztve ]

(#37) HKorn válasza twi452 (#36) üzenetére


HKorn
addikt

Cool ,köszi :)

Run&Ride

(#38) Matej válasza twi452 (#36) üzenetére


Matej
tag

Aranyat érő tanácsok.

A másik, hogy ha kinyírod az összes blood heart-ot, akkor nem fognak olyan nagyon nyüzsögni a fertőzött srácok, lehet kis levegőt venni.

Ui.: Toljátok coop-ban?

[ Szerkesztve ]

MaTeJ

(#39) HKorn válasza Matej (#38) üzenetére


HKorn
addikt

Mondjuk az elég nagy szopatás, hogy nem tudsz outpost-ra építeni, mert jelenlegi 3 épület nagyon kevés. Van egy orvosi épület, egy kert meg egy műhely, de kb kéne villany, meg kaja meg tréning center is.

Új embert csapatba hogy lehet szerezni? Van egy üres helyem, de nem futok össze senkivel aki becsatlakozna, csak olyanokkal akik üzletelni akarnak.

Run&Ride

(#40) Matej válasza HKorn (#39) üzenetére


Matej
tag

- Gyűjts pontokat és költözz nagyobb bázisra.
- Előfordul, hogy amikor beszélsz egy túlélővel megjelenik az opció, hogy felveheted a csapatba, sőt néha egész bandák akarnak belépni. Viszont mivel elég komoly megkötések vannak az elérhető lehetőségekben, túl nagy bagázst nincs értelme összegyűjteni, mert csak verekedni fognak egymással. :)

- Szerezz .50-es puskát, azzal egy Plague Heart 3 lövés. Nagy könnyebbség.

MaTeJ

(#41) HKorn válasza Matej (#40) üzenetére


HKorn
addikt

Zsír, köszi

Run&Ride

(#42) twi452 válasza Matej (#40) üzenetére


twi452
senior tag

Az új patch-el már 6 lövés kell az .50-esből és mindegyik ilyen kaliberű fegyvernek lecsökkentették a tárkapacitását szóval egy újratöltés kell nem lehet olyan egyszerűen és biztonságosan likvidálni vele többet :)

(#43) Matej válasza twi452 (#42) üzenetére


Matej
tag

Ez a megoldás, legyen a legnagyobb fegyver is fogpiszkáló :)

MaTeJ

(#44) twi452 válasza Matej (#43) üzenetére


twi452
senior tag

Mondjuk az vicces volt, hogy minden veszély nélkül bármelyiket ki tudtad szedni egy pillanat alatt :D Valamit kellett ezzel kezdeni :)

(#45) Matej válasza twi452 (#44) üzenetére


Matej
tag

Ebben teljesen igazad van, ezt kellett volna megjelenés előtt végiggondolni és letesztelni.

utálom, ezt a módit, ami pár éve megy. Kitoljuk a játékot, nem kell balance-olni a játékosok úgyis nyivákolni fognak majd. Letesztelik Ők, mi meg kijavítjuk, amit tudunk.

Mellesleg ezt játékmechanikával is meg lehetett volna oldani.

Az én kedvenc megoldásom a sípoló bomba. :) :)

MaTeJ

(#46) HKorn


HKorn
addikt

Mondjuk én eddig is mit össze sz*ptam a plague heart-okkal, rendszerint egy autóm bánta, mert befutottam hogy kicsaljam a pirosszeműeket, aztán beültem a kocsiba és ment a dodzsem.

Meg kb elpuffogtattam összes ammo-m, mire kiszedtem és nem ritkán egyik emberem ott maradt a harcban :)

Run&Ride

(#47) Matej válasza HKorn (#46) üzenetére


Matej
tag

Ha tudsz már gyártani bombákat, (kedvencem az, ami robbanás előtt hangoskodik, azokkal elég jól el lehet intézni a piros bácsikat.

MaTeJ

(#48) Rick3D


Rick3D
senior tag

Sziasztok ,

Volna kedve valakinek coopban kitolni ?

(#49) tiborv


tiborv
aktív tag

Játszik még valaki vele? Elég hamar lehalt a topik

D2r.guide; http://classic.battle.net/diablo2exp/; https://d2.maxroll.gg/

(#50) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Steamen lehet tolni.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  State Of Decay 2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.