Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Stanley-B. válasza sittes79 (#49) üzenetére


Stanley-B.
őstag

az ethernet adapter ára a fenti bejegyzésemben közölt áron kapható azóta is.
Tetőhöz való adapter attól függ, hogy melyiket szeretnéd:

flashing mount: 36660 Ft

long wall mount: 28300 Ft

pivot mount: 22800 Ft

short wall mount: 24400 Ft

a flashing mount vízzáró és az extra kábel feltekeréséhez is van benne hely, a legtöbb tetőre ezért inkább az ajánlott a Pivot mounttal szemben.

(#52) Stanley-B. válasza Orcsi (#50) üzenetére


Stanley-B.
őstag

csak az ügyfelek tudnak hozzáférni a Starlink shophoz.

(#53) sittes79 válasza Stanley-B. (#52) üzenetére


sittes79
addikt

Köszi.

Akkor a flashing mount meg az adapter +50k, igaz egyszer kell megvenni...

(#54) Orcsi válasza Stanley-B. (#52) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Koszi! :C

Same shit, different day!

(#55) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Pontosan hogy van itt a szerződés? Bármikor le lehet mondani?

(#56) Stanley-B. válasza sittes79 (#55) üzenetére


Stanley-B.
őstag

igen.
Az első 30 napig ráadásul díjmentesen kipróbálhatod, ha nem jön be, visszaküldheted teljes visszatérítésért.

(#57) sittes79 válasza Stanley-B. (#56) üzenetére


sittes79
addikt

hmm ez nem rossz, köszi az infot. plussz cuccokat rendelhetem együtt tányérral vagy csak utána?

(#58) Stanley-B. válasza sittes79 (#57) üzenetére


Stanley-B.
őstag

ha jól rémlik csak utána vált elérhetővé az a felület ahol lehetett rendelni.
Viszont úgyis ingyen szállítanak mindent és pár nap alatt megjön Los Angelesből DHL Expressel szóval nem nagy gond.

[ Szerkesztve ]

(#59) kulu22 válasza sittes79 (#53) üzenetére


kulu22
aktív tag

Arra figyelj, hogy a flashing mount-hoz kell egy pivot is!
"Designed for water-tight protection when installing Starlink on shingles or siding and provides storage for extra cable. Requires additional purchase of Pivot Mount."

[ Szerkesztve ]

(#60) sittes79 válasza kulu22 (#59) üzenetére


sittes79
addikt

Értem köszi az infót.

(#61) tixo94


tixo94
friss újonc

Sziasztok!

Sajnos olyan helyen élek (zártkerti ingatlan a városon kívül) ahol nincs más lehetőség az internetre csak a következők:
- Routeres mobilnet triconnect /ez van jelenleg/ (7300 Ft havonta)
- Znet mikrohullámú internet 80/10 Garantált 20/2,5 (12 000 Ft + havonta 8000 Ft)
- Starlink (200.000Ft + havonta 17 000Ft)

A jelenlegi mobilnet nagyon lassú kültéri antennával is. Ha valaki rendelkezik Znet-es internettel, az tudna küldeni speedtest-es mérést, hogy milyen gyors, és milyen stabil? Nem merem beköttetni ha nagyon magas lesz a ping, mert akkor nem tudok váltani a hűségidő végett. Válasszam inkább a Starlinket? Fontos lenne a ping az online játékok miatt.

(#62) sittes79 válasza tixo94 (#61) üzenetére


sittes79
addikt

Az nem úgy van hogy kimegy a kábelmester a znet tol és fél méri a helyzetet? Az lenne a logikus

(#63) 4Grider válasza sittes79 (#62) üzenetére


4Grider
nagyúr

Többnyire csak rálátást néznek. Abból még nem derül ki az adott zóna jellemző és maximum csomagkésése.

(#64) tixo94


tixo94
friss újonc

Igen, sajnos legfeljebb azt nézik hogy a garantált meglegyen, az pedig kevés a boldogsághoz... Persze azt is akkor amikor a szerződés megvan, 1 év hűséggel és ez elég lutri. Hűség idő nélkül a kiépítés 90.000ft. Sok eszköz használja a netet, játszani pedig 4g nettel nem tudok. Kb 5mb-ot mérek, jobb esetben 10-et. Ezért gondoltam hogy hátha valakinek van znet előfizetése vagy túl van már ezen az erőlködésen és a starlink lett a megoldás. :F

(#65) steeldoom


steeldoom
újonc

Sziasztok megjött az én starlinkem is egyenlőre nagyon szuper 15-30 mb letöltés 4k videók simmán mennek.
Igazi megváltás a 600 kb /s invitel után . Közép magyarországon élek .fejér megyében a duna partjánál . Huh nagyon le vagyok nyűgözve eddig :C

(#66) Stanley-B. válasza steeldoom (#65) üzenetére


Stanley-B.
őstag

ha csak 15-30 akkor valami nagy gond van, én 250 alatt nem szoktam mérni. De még mikor egy faág belógott és zavarta akkor is megvolt 120.
Nézd meg az appban, hogy mi zavarja

[ Szerkesztve ]

(#67) sittes79 válasza Stanley-B. (#66) üzenetére


sittes79
addikt

Ha mb akkor nem rossz, a tied is annyi kb csak oszd el 8al :)

(#68) steeldoom válasza Stanley-B. (#66) üzenetére


steeldoom
újonc

Bocs az amatőr fogalmazasért én már megabájtosítottam az eredményt . 150-300Mbit körül van. Hétvégén felkerül a tetőre .

(#69) steeldoom válasza Stanley-B. (#66) üzenetére


steeldoom
újonc

De köszönöm,hogy mondtad így már ezer százalék ,hogy vándorol a tetőre .

[ Szerkesztve ]

(#70) steeldoom válasza steeldoom (#69) üzenetére


steeldoom
újonc

(#71) sittes79 válasza steeldoom (#69) üzenetére


sittes79
addikt

Stanley-B.

Tudtok nekem tolni egy főleg kompetitiv játék tesztet ping-lag miatt?

pl: cod, overwatch 2, doom, pubg, apex

Tetőre szereléshez mennyire kell szaki illetve villámlástól tartok kicsit!?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#72) steeldoom válasza steeldoom (#69) üzenetére


steeldoom
újonc

Vlamiért nem mutatja a kirakott képet de a 3D térkép mutatja ,hogy van egy két piros folt a láthatóságában .

(#73) Stanley-B. válasza sittes79 (#67) üzenetére


Stanley-B.
őstag

igazad van, fáradt voltam. Meg nem igazán szoktam megabájtban megadott sebességet látni :)

(#74) Stanley-B. válasza steeldoom (#69) üzenetére


Stanley-B.
őstag

én a helyedben elgondolkoznék a póznán is egyébként ha a helyszín lehetővé teszi

- ha elmész valahova, könnyen el tudod vinni ha kell (nyaralóba, sátrazáshoz, lakókocsiba stb)
- a SpaceX szerint a durva jégesőt is bírja az eszköz, én látva hogy autókkal is mit képes művelni, 100% hogy behozom kintről jégesőben

Nekem egy 2 méteres póznán van. Acélcsövet betonoztam le, lefestettem matt feketére, hogy jól nézzen ki, a terminál ráfogatva pedig a gyári Starlink pózna adapterrel van, ami direkt azért van, hogy ha nem a gyári Starlink póznát használod, akkor kb bármilyen egyéb póznára is rá tudd pattintani egy mozdulattal.

[ Szerkesztve ]

(#75) Stanley-B. válasza steeldoom (#72) üzenetére


Stanley-B.
őstag

ezen májusi fotómon ha jól emlékszem 3%-os kitakarás volt és ez már érezhető volt némiképp a sebességen. De valahol fel is hívja erre a figyelmet a Starlink, hogy igazából pár százalékos zavarás is konkrétan szakadást eredményezhet a kapcsolatban a műholdak állásától függően ezért 100%-os rálátásra kellene törekedni amennyiben a helyszín lehetővé tesz.
Ha jól rémlik ez a 2-3%-os kitakarás napi szinten kb összesen 5-7 percnyi kiesést eredményezett, ezek ilyen 1-3 másodperces szakadásokból tevődtek össze. Normál netezésnél, de még hang és videohívásoknál sem vehető észre szinte, online játéknál már gond lehet.

(#76) Stanley-B. válasza sittes79 (#71) üzenetére


Stanley-B.
őstag

ezek egyike sincs meg sajnos, én csak konzolon játszok.
De a Star Wars Battlefront 2 összemérhető ezekkel, abszolút semmilyen probléma nincs játék közben. De ez csak akkor lehetséges, ha 100%-ban szabad rálátása van az égboltra a terminálnak a Starlink szerint. Ehhez a telepítés után el kell telnie legalább 12 órának, hogy meglegyen a pontos eredmény. A telefonos appal kimért rálátás jó támpont (meg kell csinálni első bekapcsolás előtt úgyis), de én azt nem 100%-os pontosságúnak mondanám, inkább olyan 90%-osnak.
De ha már telóval kimérve sem 100% akkor oda eleve nem kell felszerelni, főleg ha tetőn van vagy lebetonozott póznán, azt elég problémás korrigálni.

Amúgy könnyű felszerelni tetőre ha az emberben van egy kis rátermettség. Én személy szerint biztos hogy nem szerelném fel magamnak a tetőre a pivot/flashing mountot, a többi az oké. A kábel bevezetéséhez kell még fúrni is, a Starlink árul amúgy kábelvezetéshez való kitet, aminek része egyébként a kifúrt lyukba való szilikonos szigetelés, egyebek mellett.

[ Szerkesztve ]

(#77) sittes79 válasza Stanley-B. (#76) üzenetére


sittes79
addikt

Köszi az infot, Hála Isten szomszéd srác ezt csinálja egy internetes cégnél szerel mindent is, remélem segít benne.

-mobillal bemértem már és a kertből is csak 0,69% volt a kitakarás, gondolom tetőn még jobb lenne.

-akkor ezeket a kiegészítőket csak azután lehet rendelni ha megrendeltem a dish-t vagy jöhet egyszerre minden?

-melyik tartót érdemes megvenni?

(#78) Stanley-B. válasza sittes79 (#77) üzenetére


Stanley-B.
őstag

őszintén szólva nem vagyok biztos benne hogy most hogy van, mikor én leadtam a rendelést a dishre rögtön akkor amikor megnyílt rá a regisztráció (bőven több mint 1 évvel a szállítás előtt) akkor még nem volt shop részleg egyáltalán.

igazából szerintem irreleváns, mert mindent ingyen szállítanak. Még ha nem is tudod a dish mellé berakni az adott kiegészítő(ke)t, ha a dish után közvetlenül megrendeled azokat, habár külön csomagban jön majd, külön küldeményazonosítóval, de nem fog többe kerülni.

Én short wall mountot venném ha az ingatlan olyan hogy elég, ha nem, akkor a long wall mountot. Könnyebb felszerelni sokkal mint a másik kettő megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#79) kulu22 válasza sittes79 (#77) üzenetére


kulu22
aktív tag

Csak külön tudod megrendelni (de a tányér megrendelése után azonnal lehetőséged van rá) és ahogy Stanley-B mondja, külön csomagban érkezik (nekem 1 nap különbséggel jöttek meg).

(#80) steeldoom válasza sittes79 (#77) üzenetére


steeldoom
újonc

Én a rendelés után rögtön leadtam a kiegészítőkre a rendelést és egyszerre jöttek meg .

(#81) Vivira


Vivira
csendes tag

Sziasztok!

Egyéb lehetőség hiányában én is megrendeltem a Starlinket. Értesített a DHL Express, hogy hamarosan érkezik és cégként vagy magánszemélyként akarom vámkezeltetni. Nem is gondoltam eddig rá, hogy erre a 200.700 ft-ra kell még vám+áfa-t fizetni ?

(#82) Eiki válasza Vivira (#81) üzenetére


Eiki
tag

Nekem az eredeti antenna + router párosnál ez nem merült fel, Amszterdamból küldték. A fali tartó és az Ethernet adapter viszont USA-ból érkezett - ott annyit választottam, hogy intézze a DHL és vegül semmilyen extra költségem nem lett.

BTW lassan másfél hónapja használom a Starlinket, pár tapasztalat ami másnak is hasznos lehet:

- Az antenna és router közötti kábel végeihez a csatlakozók fixen vannak rögzítve - ezek a csatlakozók kifejezetten nagyok. Ez akkor szívás, ha a kábelt meglévő kábelcsatornába próbálod áthúzni - szabvány gégecsőben esélytelen.
- A gyári "short wall mount" nagyon rövid, átlagos háztető esetén éppen hogy csak elég a magassága. Nálam csak úgy tudtam betenni az antennát, ha a stow módot kikapcsoltam és beállt vízszintesbe. Használat közben még mozog az antenna, de az már belefér.
- A gyári router bár megbízható, de szerintem kifejezetten lassú. Én bridge módba kapcsolva használom egy Unifi Dream Router-be vezetve, így tökéletes.
- A tetőre téve gyakorlatilag 0 a betakarás. Ennek ellenére a Unifi ISP teszteken látszik, hogy néha így is van csomagvesztés - igaz ez semmilyen gondot nem okoz.

Összességében nagyon elégedett vagyok. A lehetőségekhez képest gyors, stabil, remek a felhasználói élmény. Megváltás a mobilnetes szívás után. :R

(#83) Stanley-B. válasza Vivira (#81) üzenetére


Stanley-B.
őstag

mondd h magánszemélyként, a SpaceX delivery duty paid csomagként küldi, a feladó fizeti az összes költséget (áfa, stb), neked nem kell már.

[ Szerkesztve ]

(#84) Orcsi


Orcsi
aktív tag

Megrendeltem a cuccot December 22-én tartóval ethernet átalakítóval és ma reggel megérkezett ... Németországi címről jött minden ... nagyon kíváncsi vagyok mi tud a cucc :). Na majd holnap felszerelem és akkor le is mondom az ACE telecomos netet, amit Február 1-el emelnek 30'000 forintra így nem is kérdéses nekünk, hogy a 18700 forintos havidíj az megéri-e vagy sem .... főleg hogy 20/20-ról váltunk ... hát remélem magasabb sebességre ...

Same shit, different day!

(#85) Orcsi


Orcsi
aktív tag

Ja és "csak" 183'900 volt a szett ára + falitartó 28'300 meg adapter 16'400

Azt akartam is kérdezni, hogy a havi számla terhelés az mindig ugyanaz HUFban vagy olyan mint a spotifiy hogy EURban van oszt ha szar a forint akkor így jártál kisbarátom ...

Same shit, different day!

(#86) Eiki válasza Orcsi (#85) üzenetére


Eiki
tag

Forint

(#87) Orcsi válasza Eiki (#86) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Köszi! az akkor korrekt!

Más. Felraktam szépen pozicionálta magát és gondoltam akkor szépen rákötöm a meglévő wifi routerre od ahol a régi net is bejött de a router nem akarta az igazságot gyorsan kicseréltem egy switchre és akkor minden ment szépen a maga utján .... nem vagyok nagy guru de akkor a starlink ethernet leágazás az nem olyan mint pl a amit bedugunk a routerbe mint internet link ?

Lehet csak bena vagyok egy asus router RT-NT18U ra akartam rákötni ..

Same shit, different day!

(#88) Eiki válasza Orcsi (#87) üzenetére


Eiki
tag

De, csak előtte állítsd at a Starlinket Bridge módba. Google ezer guide-öt kidob majd ra.

(#89) sittes79 válasza Orcsi (#84) üzenetére


sittes79
addikt

Én is most rendeltem igaz irorszagba, de meg transit-ban van, hiaba csak szigetre jon. :) viszont durva árazés van itt 85 eur havonta dish 450 eur volt. Igen elvileg bridge mode es ugy mukodik third party routerrel.

(#90) Eiki


Eiki
tag

Ma megállt a Starlink-em mint a szeg. Korábban is volt már 5-10mp-es service degradation, de most megállt és 1 óra downtime volt. Végül áramtalanítás oldotta meg... Remélem nem lesz többet ilyen, nem akarok a padlásra mászkálni emiatt.

(#91) sittes79


sittes79
addikt

Hali,

Hol lehetne venni feketen ethernet adaptert, bakker 4 hetet kell varni vagy meg többet a shop-ból!?

Köszi

(#92) kulu22 válasza sittes79 (#91) üzenetére


kulu22
aktív tag

Tuti várni kell? Tegnapelőtt rendeltem csőadaptert és tegnap feladták, holott nekem is írta, hogy várakozási idő van.

(#93) sittes79 válasza kulu22 (#92) üzenetére


sittes79
addikt

Az antenna maga megjött illetve a mount is kb 10 nap alatt kivéve az ethernet adapter. Aztan lehet a DHL kavarta el, rájuk írok. Az a furi, hogy a mount és az adapter egy rendelés szam alatt volt, a mount megjött, de ethernet adapter nem. :O

(#94) sittes79


sittes79
addikt

Közben felkerult a ház tetőre a dish, sajnos van mellettünk egy erdő sáv, ráadásul dombon vannak a fák, ilyen értékek lettek az első 6 órában. Sok a network issue sajnos. De még így is sokkal jobb mint a mobilnet az átlag 5-10mbit/s el.


(#95) Orcsi válasza sittes79 (#94) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Szerintem a network issue nem fugg ossze a visibilityvel annyira szorosan … nalam semmi se zavarja szinte megis van network issue …

mondjuk pont ma van valmi gebasz… :F

Same shit, different day!

(#96) sittes79 válasza Orcsi (#95) üzenetére


sittes79
addikt

Redditen is olvasom, nagyon sok embernel van network issue, szinte minden 2ik topic errol szol. Elvileg a 1 sec alatti az normalis, viszont sokan panaszkodnak, hogy nem megy az online game mert igy mindig szakadas van.

(#97) sittes79


sittes79
addikt

Nincs valakinek egy elado ethernet adapter? kezdek idegallapotba kerulni egyet elkevert dhl, rendeltem meg egyet az meg talan februarban jon, customer support meg egy vicc. tipikus musk stilben mukodik ez a ceg is...fasza a technologia, de hatterorszag egy rakas ***

(#98) Barney182


Barney182
újonc

Sziasztok!
Tapasztaltabbak segítségét/véleményét szeretném kérdezni: mennyire mobilis a starlink?

Látom a honlapjukon, hogy "szereld fel a kocsid tetejére és vidd magaddal", de ténylegesen használhatom úgy, hogy bekapcsolom a mező közepén, használom, aztán arrébb viszem 100 méterrel, újra bekapcsolom és újra minden megy rendben? :) Nagyon új még nekem a téma, lassú mobilnetekhez vagyok szokva és olyan jó lenne egy működőképes, gyors net - akár az erdő/mező közepén is!

Köszi előre is a segítséget!

(#99) sittes79 válasza Barney182 (#98) üzenetére


sittes79
addikt

Én fixen vagyok de mintha lenne rv lehetőség [link] csak drágább asszem

(#100) kulu22 válasza sittes79 (#99) üzenetére


kulu22
aktív tag

Havi +4e Ft-ért lehet bekapcsolni, hogy a saját címeden kívül is használd (kontinensen belül, max 3 hónapig). Ez a portability, ennél az otthoni címeden elsőbbséget élvezel a netes forgalomban. Az RV alapból olyan hogy hurcolhatod (ugyanannyiba kerül mint az alapcsomag + hordozhatóság), de ott egyik cellában sem vagy priorizálva, még az otthoniban sem. Van még az új ami teljesen mobil, ez megy mozgás közben is, viszont ezekkel a vevőkkel nem kompatibilis a szolgáltatás, ami hozzá való vevőegység meg ha jól emlékszem 2500$ körül van, és a havidíja is 135$.
Ja, mégvalami, az RV-t fel tudod függeszteni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.