Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Barney182 válasza kulu22 (#100) üzenetére


Barney182
újonc

Köszönöm a gyors válaszokat! Még nem teljesen világos, így tovább kérdeznék! :)

Ha "residential" verziót rendelek, akkor portability előfizetéssel elvihetem magammal máshova is - de max 3 hónapig tehetem ezt meg és utána már nem? Nem láttam ezzel kapcsolatos információt, de gondolom csak nem jó helyen kerestem...

Hardveresen van különbség a residential és RV között?

Mozgás közben alapvetően nem szükséges, hogy működjön, inkább csak az, hogy elvihessem magammal akár egy erdőbe, akár egy másik mezőre - szóval különböző helyekre. :)

(#102) kulu22 válasza Barney182 (#101) üzenetére


kulu22
aktív tag

Hogy mi történik a második hónap után (rosszul emlékeztem: "International Travel: Starlink can only be used within the same continent as the registered Shipping Address. If you use Starlink in a foreign country for more than two months, you will be required to move your account to your new location or purchase an additional Starlink to maintain service."), azt nem tudom megmondani. Vélhetően korlátozzák vagy felfüggesztik a hozzáférést. Viszont a fentiek alapján országon belül nincs ilyen limit.
A hardware ugyanaz mindkét esetben, az in-motion-hoz kell másik fajta.

Amúgy: [link]

(#103) Barney182 válasza kulu22 (#102) üzenetére


Barney182
újonc

Ó, az szuper, ha országon belül bárhova lehet vinni! Köszi az infókat és a linket is! :)

(#104) kulu22 válasza Barney182 (#103) üzenetére


kulu22
aktív tag

Nincs mit, de azért olvasd át alaposan te is. Simán emlékezhetek vagy értelmezhetem rosszul.

(#105) Barney182 válasza kulu22 (#104) üzenetére


Barney182
újonc

Természetesen! :)Köszönöm! :) Néztem, hogy esetleg a high performance/flat high performance jelentősen jobb sebességet/stabilitást hozna-e, de ez nem nyert egyelőre megerősítést.

(#106) Orcsi válasza kulu22 (#102) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Gondolom azert van az orszag korlat mivel mas orszagban mas az elofizetes osszege, es hat nekik se mindegy mennyit csengetsz… 🤑

Same shit, different day!

(#107) kulu22 válasza Orcsi (#106) üzenetére


kulu22
aktív tag

Van benne valami, ezen még nem méláztam el, mindenesetre itthon meglehetősen baráti az ára.

(#108) sittes79 válasza Orcsi (#106) üzenetére


sittes79
addikt

Igy van , itt Irorszagban 85 eur ,eloszor arra gondoltam majd muterék kiküdik, de sajnos nem lehet atvegni muskot :)

(#109) sittes79


sittes79
addikt

Elindultak a v2 műholdak vagy az új fw de új csúcs van

(#110) kulu22 válasza sittes79 (#109) üzenetére


kulu22
aktív tag

Sima residental?

(#111) sittes79 válasza kulu22 (#110) üzenetére


sittes79
addikt

Igen, sima res

(#112) Stanley-B. válasza sittes79 (#109) üzenetére


Stanley-B.
őstag

szerintem nem, en eddig is rendszeresen mertem 320 kornyeken.

(#113) Barney182


Barney182
újonc

Sziasztok!
Megérkezett a residential starlink. Szerettem volna beüzemelni, de nem a tartózkodási helyemen voltam ekkor, úgyhogy hozzáadtam a portability módot. A setupban addig eljutottam, hogy megpróbáljon csatlakozni, de mindig network issuet kaptam. Mivel más ötletem nem volt, átállítottam "RECREATIONAL VEHICLE"-re a szolgáltalást, de semmi. Egyik módban sem tudott csatlakozni a starlink.
Arra felhívták a figyelmet, hogy ha átállítom RV-re a szolgáltatást, akkor nem lehet vele visszajönni residential-ra (de amúgy miért is nem?!), szóval ezt nyilván én nem csináltam jól, de egyébként nem igazán tudom, hogy mit kellett volna tenni.

Írtam a supportnak már jó ideje, semmi reakció. Az sem világos, hogy mikortól számítják a beígért 30 napos próbaidőt, mert eltelt kb 2 hét és már fizetni is kellett. Szóval egyelőre csalódott vagyok - továbbra is elismerem, az RV-ra átállást én "rontottam el"...

Ha van ötlete bárkinek, hogy mit lehetne tenni, írja meg, örömmel fogadom! :)
Előre is köszi!

(#114) sittes79 válasza Barney182 (#113) üzenetére


sittes79
addikt

Szerintem support, annyi a gond, hogy rohadtul kevesen vannak vagy sok a meló, kb 3 hét mire nekem válaszoltak, amúgy nagyon segitokészek csak jussanak el hozzad, utána megoldják pikk-pakk.

(#115) Barney182 válasza sittes79 (#114) üzenetére


Barney182
újonc

Akkor várok tovább türelmesen! :) Köszi az infót, ez legalább bíztató!

(#116) benczeb


benczeb
aktív tag

Azt hiszem, Apáméknál kukázzuk az Invitelt. Évek óta nincs rendesen net, ha megy, akkor max 4 Mbps le, és 0,5 fel, valami jó kis ADSL havi 8500-ért. Nem vagyok egy nagy DIY mester, de hátha nem fog ki rajtam.

Van esetleg rá mód, hogy valahogy ellenőrizzem még a kit megvásárlása előtt, hogy hova lenne érdemes felszerelni a házon?

(#117) Eiki válasza benczeb (#116) üzenetére


Eiki
tag

Elvileg van ilyen funkció a Starlink appban, kamera+gyro+gps kell.

(#118) sittes79 válasza benczeb (#116) üzenetére


sittes79
addikt

Ja letoltod az appot az megmond mindent is, kitakaras, lehetseges speed stb.

(#119) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

azzal számolj, hogy teljesen tisztán kell rálátnia az égre majd, vékonyabb faágak is zavarhatják.

(#120) kulu22


kulu22
aktív tag

Sziasztok! Nálatok sem vonta le automatikusan az aktuális havidíjat? Kézzel rányomtam ugyan és rendeződött, de eddig minden hónapban ment közbeavatkozás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#121) Eiki válasza kulu22 (#120) üzenetére


Eiki
tag

Nekem levonta, bár két héttel később mint szokta.

(#122) kulu22 válasza Eiki (#121) üzenetére


kulu22
aktív tag

Egy hetet vártam, utána fizettem ki. Mindegy, remélem nem lesz kavarodás belőle hogy önállóskodtam. Köszi a választ.

(#123) kuk@c


kuk@c
tag

Sziasztok!

VPN-t próbált már valaki használni? Pl. távoli szerverre kapcsolódást l2tp protokollon keresztül.
Vagy van erről valahol egy leírás hogy mit enged és mit nem?

Válaszotokat köszönöm!

@

"Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

(#124) sittes79 válasza kuk@c (#123) üzenetére


sittes79
addikt

Iyet találtam:

"Will enterprise site-to-site VPN or SDWAN appliances work on Starlink?
Yes. Like client VPN applications, NAT traversal support via TCP or UDP is required on the Starlink side of the VPN/SDWAN appliance. VPNs that rely on protocols 47 (GRE), 50 (ESP), 51 (AH), 115 (L2TP) are dropped by CGNAT at this time."

"Does Starlink work with VPNs?
Yes. Starlink supports VPNs that use TCP or UDP. SSL based VPNs typically work best to traverse CGNAT. NAT traversal support is required by the VPN.
We are unable to provide support for troubleshooting services for VPN connectivity issues. The Starlink App also may not work correctly when using VPN. Please contact your VPN provider for further support."

[ Szerkesztve ]

(#125) sittes79


sittes79
addikt

Úgy néz ki jön a Fibre, nem tudom megtartsam e tartaleknak :)

El lehet adni a hardvert valahogy, gondolom support nak kell írni?

(#126) smity


smity
csendes tag

Sziasztok! Az Új V2-vel és frissítés után jobb lett? Csak kíváncsiság! :)

Szoftverteszt.hu - Online Informatikai szoftvermagazin és hírportál, Tipushiba.hu - Autó típushoibák A-Z-ig

(#127) Barney182


Barney182
újonc

Sziasztok!

Január óta tart a kálváriám a starlinkkel, gondoltam megosztom veletek, illetve ha valakinek van bármi tanácsa, ötlete, örömmel fogadom. :)

Az első kit, ami megjött, konkrétan nem működött. Felvettem a supporttal a kapcsolatot, akik jónéhány levélváltás és próbálkozás után megállapították, hogy hagyjuk ezt a kitet, küldenek másikat.

Azt talán hagyjuk is, hogy a DHL nem keresett meg rendesen (nem tudok hirtelen más ilyen jellegű szolgáltatót mondani, amelyik nem küld se emailt, se smst, hogy érkezik, de lehet, hogy csak szerencsém volt eddig...), de végül megtaláltam a postán a csomagomat. Kibontás és setupolás közben lett gyanús, hogy a wifi el van nevezve már, de a starlinkbe érkező kábel is rendesen meg van törve, szóval mint rájöttem: ez egy használt kit.

Egyébként ez végre működött jól, örömmel be is üzemeltem - csak aztán elkövettem egy hibát...jeleztem a supportnak, hogy használt készletet kaptam, törött kábellel, láthatóan használt tányérral, stb. Kértek képeket, majd miután megkapták őket, mindenféle egyeztetés nélkül berendeltek nekem egy újabb kitet, a nálam lévőre pedig küldtek emailt, hogy vissza kell juttassam határidőre, ha nem történik meg, akkor ugye fizethetem az egész kit árát. (Btw direkt kértem őket, hogy ne töröljenek semmit, hagyják az előfizetést, stb.)

A DHL-t megint hagyjuk, mert a tracking nem működött és 2 hétig semmilyen mozgást nem jelzett a csomagkövetés, már kezdtem aggódni, hogy mi lesz. Ezúttal jobban figyeltem és bár nem én voltam otthon, a csomagot átvette egy családtagom. Este láttam, hogy már a doboz is szét van iszonyatosan repedve, de egyébként is bontott az egész, felnyitva a tetejét pedig már nem is csodálkoztam ezek után, hogy ez is egy használt kit, annyi különbséggel, hogy még retkesebb volt minden, a routeren ujjlenyomatok, a kábeleken (bár egyáltalán nem olyan állapotban, mint a második kitnél, de) apróbb sérülések, a doboz koszos, stb...A router lejelszavazva, csak a 6-szor kihúz-bedug resettel tudtam hozzáférni, hogy aztán a következő üzenet fogadjon az alkalmazásban: "Unexpected location". A honlapon próbáltam beregisztrálni magamhoz az új starlinket, de ott a "device already assigned" üzenet miatt nem jutottam tovább.

Szóval nem működik ez sem jelenleg. Írtam a supportnak, küldtem képeket, minden alkalommal kulturált módon váltottunk leveleket, de erősen kellett fegyelmeznem magam, mert fontos, hogy működjön, és nem akartam, hogy "gond legyen"...Úgy egyébként értetlenül állok az egész helyzet előtt, sosem találkoztam még ilyen céggel (szerencsére).

Próbáltam meggyőzni őket, hogy hadd tartsam meg a 2. kitet, mert az legalább működik, és amúgy sincs értelme egy másik használt (és nem működő) kit megtartásának, de egyelőre nem jött válasz. Mit gondoltok? Valamit másképp kellene csinálnom?

(#128) sittes79 válasza Barney182 (#127) üzenetére


sittes79
addikt

Aztaqrva, belekeverettél rendesen, sajnos a support nincs a helyzet magaslatán nekem 3 hét múltán válaszoltak, folyamatosan para volt bennem, hogy minden működjön mert support egy rakás...

Rengeteg hasznaltat adnak el sajnos, gondolom nincs kapacitásuk átnézni, egyre többen vannak az ügyfelek, érződik, itt Írországban csökken is az átlag sebesség. Januárban 300 felett voltam, most max 200 mb/s., ami a 5 mb/s hez képest is kiváló :)

Próbáld le dealelni velük, hogy megtartanád a másodikat csak hagyjanak békén :)

DHL nekem is elhagyott egy lan adaptert, de küldtek egy másikat.

(#129) fifferfiffer


fifferfiffer
csendes újonc

felkerult hozzank is az antenna, haz legtetejere igy nincs arnyekolas, 100-400 mbit tud, egyelore szemelyesen nem tudom kiprobalni mert kulfoldon vagyok de a telfonos app-ban is lehet tesztelgetni meg allitgatni.

Szallitasnal volt egy erdekes dolog, elvileg DHL el jott a csomag de a helyi posta szallitotta ki, a kismeretu fali tartot csak akkor lehet megrendelni ha mar megrendelted az antennat, emiatt 2 kulon csomagba jottek, es a postas csak bejegyezte hogy senki nem volt otthon, es a szomszednak!! dobott be egy ertesitot, nehany nap mulva a szomszed hozza az ertesitot nekunk hogy van egy csomag a postan, bementek es ott volt a fali tarto csomagja a postan, ez azert nagyon gagyi egy szallitas volt.

Amugy mukodik rendesen, mivel en nem sokat vagyok otthon ugy voltam vele hogy vagy lemondom es ujra kerem mindig a szolgaltatast vagy atvaltok roaming-ba. Vseg 2x 2 het re kellene evente, a hazban Yettel terero van de nagyon gyenge, nappal nem lehet netezni vele.

Melyik a jobb, lemondani es ujra kerni a "residential"-t vagy a "roam" es pause/unpause? Azt olvastam hogy ha lemondom akkor a varakozasi lista vegere kerulok, helyileg ez Nograd megye Balassagyarmat, szerintem ezen a kornyeken nem sokan fognak elofizetni Starlink-re, igy akkor nem is lenne varakozasi lista sem ugye? Mikor rendeltem az antannet kb 10 nap alatt ki is szallitottak Nemetorszagbol.

Azt meg tudja nekem erositeni valaki hogy a Roam az havi 21k huf? mert annyit ir ki a starlink honlapja ha a magyar sim kartyamrol netezek kulfoldon, de ha belepek a starlink app-ba ott mar 38k huf per ho ir ki, ez csak azert van mert kulfoldrol lepek be az app-ba?
Gondolom ha MO teruleten lepnek be a app-ba akkor 21k irna ki, ezt meg tudna nezni nekem valaki?

[ Szerkesztve ]

(#130) Ziog válasza fifferfiffer (#129) üzenetére


Ziog
aktív tag

Nem az appban, hanem online néztem, de nekem is 38k-t ír ki, ha meg szeretném rendelni.

(#131) fifferfiffer válasza Ziog (#130) üzenetére


fifferfiffer
csendes újonc

na hat remelem nem szorakoznak ennyit az arral mert arra felhuzom a szemoldokom, ha ennyire draga a roam akkor lemondom es ujra kerem amikor kell, plane ugy hogy a honlap tovabbra is 21k -t ir

(#132) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Sziasztok!
Haveromnak ma szereltem fel az antennat. Egesz jol hasit. De am allandoban csak 100korul tud.
Udv Szlovakiabol :R

(#133) sittes79 válasza Erwinke (#132) üzenetére


sittes79
addikt

Elég hektikus a sebesség sajnos főleg minnél több az ugyfel.
Nekem ez a history saját routeren keresztül mérve Ethernet adapterrel és a starlink router bypass módban.

(#134) Erwinke válasza sittes79 (#133) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Es ez gondolod fog javulni ha minel tobb muholdjuk lesz fenn? :(

(#135) sittes79 válasza Erwinke (#134) üzenetére


sittes79
addikt

Elvileg kellene, illetve ha sikerul v2-et mukodesre birni akkor az is segitene.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#136) fifferfiffer


fifferfiffer
csendes újonc

Sajnos a roam felment 21 ezerrol 38420 forint ra, support megerősítette

(#137) kulu22 válasza fifferfiffer (#136) üzenetére


kulu22
aktív tag

A mobility szerencsére (még) maradt +4e / periódus, mondjuk ez téged nem húz ki a vízből.

[ Szerkesztve ]

(#138) fifferfiffer válasza kulu22 (#137) üzenetére


fifferfiffer
csendes újonc

Az lesz hogy nyáron fizetem par honapra aztán lemondom, utana meg vissza, szerintem a környéken senki nem akar fizetni a Starlink ert igy viszont nem lesz varokozasi lista sem, plusz megmarad a prioritas, csak igy a customer support al kell mindig bohóckodni , most nézek opciokat külső antenna plusz 5g router re, meg nincs 5g felénk de, olyan megoldas kell amiben az antenna dobozában van a router a tetőn es lan kabel megy csak fel, azon kapja a tapot és küldi vissza az adatot, ugyanaz alapvetően mint a Starlink antenna csak mobilnetre, es akkor lehet valogatni a mobilnet es Starlink között

(#139) Istvann33


Istvann33
újonc

Időközben megoldódott a problémám. Azért követem tovább az itt lévő újdonságokat.

[ Szerkesztve ]

(#140) sittes79


sittes79
addikt

Azt esetleg tudja valaki, hogy ha lemondom a szolgáltatást, de antennát megtartanam mint vész esetére, akkor mennyi idő, ha vissza szeretném kapcsoltatni?

(#141) fifferfiffer válasza sittes79 (#140) üzenetére


fifferfiffer
csendes újonc

en is ezt fogom csinalni, mert nem akarom atvaltani a fiokit roam -ra mert nem lehet visszavaltani, ugyhogy le fogom mondani, nekem par nap alatt valaszolt a support igy szerintem kb ennyi lesz az ugyintezese

de a Starlink csak annyit mond hogy be fogsz kerulni a lista legaljara es ha barki var az antennara vagy a szolgaltatasra 25km korzetben akkor te leszel a legutolso, mivel en Nograd megye-Szlovak hatar kornyeken fogom hasznalni, szerintem ezen a kornyeken a legtobb ember nem hajlando havi 17k fizetni a netetert plane nem egy egyszeri 200k huf befektetessel ezert szerintem senki nem lesz elottem a listan, de ezt neked kell megbecsulni, ha surun lakott jol kereso emberek laknak 25km korzetben akkor lehet hogy tobbet kell varakozni.

Jelenleg az USA tele van fizeto kepes kereselettel es sokan mennenek a nagyvarostol tavol ezert ott tuti varni kell, de MO-on eleve csak azert lett Starlink mert amikor ukrajna folott mar volt a haboru miatt Musk adott nekik ingyen netet meg vagy 2000 antennat, utana az USA kormanyan akarta bevasalni a penzt, ok nem fizettek, utana az EU-val egyezkedett es ok fizettek, par millio USD-rol van szo, es akkor vhogy az EU elerte hogy a tobbi kelet EU orszag folott is kapcsolja mar be, de ez is mutatja hogy a Starlink total nem szamit vevokre kelet EU regioban csak elvetve

(#142) sittes79 válasza fifferfiffer (#141) üzenetére


sittes79
addikt

Hmm értem, itt jól keresők vannak, de eléggé alakul az optika kiepitese is, na mindegy akkor a lényeg ha lemondom hátra sorolnak, mondjuk logikus.

És annyira nem sűrűn lakott rész. Ebben a lakoparkba 25 ház van es kettőn van starlink.

(#143) Istvann33


Istvann33
újonc

Üdv mindenkinek!
Az az egyszerű kérdésem lenne hogy itt magyarországon milyen irányba pozícionálja magát a jelvevő? (Észak, Dél vagy esetleg időnként változik?)

Ez elég számottevő lenne nekem mert ha rossz irányba fordul felszerelés után elég jelentősen takarnak be az óriási fák. Több közülük akár 20métert is elér így nem tudom fölé helyezni. Viszont másik irányban a terület teljesen szabad.

(#144) fifferfiffer válasza Istvann33 (#143) üzenetére


fifferfiffer
csendes újonc

Eszakra fog beállni, a honlapon is irjak, a déli féltekén délre fordul az északin eszakra, amúgy az applikáció nagyon pontosan jelzi hogy hogyan áll az antenna, tényleges is az antenna ugy all a teton ahogy a kép mutatja

Ez ezert a haz eszaki felere tettem a tetogerincre, mert pont a ház felol elhajlik es telen a jégcsapok nem fogjak a tetohoz fagyasztani az antennát.

[kép]

(#145) Istvann33 válasza fifferfiffer (#144) üzenetére


Istvann33
újonc

Köszönöm a gyors választ. :R
Nem tudtam mennyire pontos amit az applikáció mutat. Viszont így jóval könnyebb dolgom lesz.

(#146) kulu22


kulu22
aktív tag

Kivették a Portability-t és húzós árú alacsony prioritású csomagok lettel helyette. Remek.

(#147) Orcsi


Orcsi
aktív tag

Sziasztok ha valakit esetleg erdekel egy starlink szett eladósorba került hardverapron megtalálható…. 15 ev után behúztak az optikait Csomádon ….

Same shit, different day!

(#148) Eiki válasza Orcsi (#147) üzenetére


Eiki
tag

Szia, bocs a privat kerdesert de melyik szolgaltato az? En Szadan vagyok, ugyanezzel szivok es ezert hasznalok en is Starlinket…

[ Szerkesztve ]

(#149) Orcsi válasza Eiki (#148) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Szia MTelekom lett.

[ Szerkesztve ]

Same shit, different day!

(#150) Eiki válasza Orcsi (#149) üzenetére


Eiki
tag

:R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.