Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

úgy tűnik, a Bethesdának jót tett az MS felvásárlás és összekapták magukat.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) kicsako válasza anulu (#1) üzenetére


kicsako
őstag

2 éve vásárolták fel a Besthesdát, a játék pedig már kb. 7 éve elkezdték fejleszteni, sok beleszólása nem volt az MS-nek valószínűleg.

(#3) Döglött Róka válasza kicsako (#2) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Tehat az elmult ket evben nem tortent semmi erdemi a Bethesdanal. Jo tudni.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#4) boost


boost
addikt

Én egy űr-Skyrimet (94 pont volt anno) vártam, sőt, annál valami jobbat, hiszen eltelt azóta több mint 10 év, ahhoz képest nekem a 88 pont kevéske. (Tudom, lehet kővel dobálni, de nincs MINDENRE időm. Sőt, nagyon kevés időm van, ezért a lehető legjobb játékokkal szeretek játszani. ) Nem érzem azt, hogy annyira összekapta magát a Bethesda.

(#5) gyimger válasza boost (#4) üzenetére


gyimger
őstag

"It's 88 on opencritic. That's the same score as Spider-Man, Horizon: Forbidden West, Ratchet and Clank: Rift Apart and Final Fantasy XVI. It's also higher then games like Ghost of Tsushima, Returnal, and Death Stranding."

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#6) LLKobe válasza boost (#4) üzenetére


LLKobe
veterán

Sajnos manapság már ez megy. Ami "csak" nagyon jó, az már lecsó, mert nem kiemelkedően jó instant klasszikus.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#7) boost válasza LLKobe (#6) üzenetére


boost
addikt

Bizonyos kor felett, és munka, család valamint egyéb hobbik mellett már csak instant klasszikusokra van idő. Ez olyan, mint, hogy szeretek grillezni, de nem grillezek minden hétvégén, csak évente kétszer, háromszor. Viszont akkor arra rákészülök, hogy frankó legyen. Ilyen nálam a videójáték is. Ezért maradt ki az FF16, a Horizon FW, meg amit felsorolt a kolléga... De pl megvolt idén a Zelda.

(#8) kicsako válasza Döglött Róka (#3) üzenetére


kicsako
őstag

Egyetértek :DDD

#Boost: Értékeléstől függetlenü+l még lehet számodra 10/10es játék, adj neki egy esélyt.
A 96os metascore és 9.0-s játékos értékeléses BG3 is van akinek nem tetszik, más meg világ végéig elmenne érte(köztük én is).

[ Szerkesztve ]

(#9) Yodamest válasza kicsako (#8) üzenetére


Yodamest
addikt

Vagy ne is beszéljünk a különféle pixelgrafikás rpg-kről, amiknek folyamat 95-100%-os az értékelése... miközben gyakorlatilag egy snes játék, mind grafikában, mind komplexitásban. Illetve a Visual Novellek is ugyan ez a kategória, azok sem állnak meg 90% alatt soha, pedig gyak. egy interaktív képregény az egész, minimális játékmechanikát tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

(#10) Xaels


Xaels
félisten

Elnézve a konzolos teszteket, azért messze nem egy 10-es játék. Az arc animációk sokszor botrányosak még drága PC-n is, az meg a másik, hogy egy ex vicc ,hogy még a 30fps-t sem képes beton stabilan tartani még a nagy konzolon sem. Kicsit úgy érzem 1-2 helyen túl lett pontozva.

Yodamest de azokért nem kérnek el (előfizetésen kívül) közel 30k-t és nem is egy Bethesda dolgozik rajtuk majd egy évtizedig.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#11) Yodamest válasza Xaels (#10) üzenetére


Yodamest
addikt

Én nagyon azt érzem itt, hogy valamiért megint ilyen No mans sky/Cyberpunk/bármilyen űrös sci-fi effektus áll fenn: valamiért ezekre úgy rárepül mindenki mint légy a ....., aztán jön a nagy pofára esés és kb 2 hónap múlva már a kutya nem beszél róluk.

(#12) Yodamest válasza Xaels (#10) üzenetére


Yodamest
addikt

De az értékelésekbe nem szabadna ilyen faktoroknak beleszámítani, hogy mennyi ideig készült meg ki dolgozott rajta.

(#13) myckey válasza Xaels (#10) üzenetére


myckey
veterán

Arc az mindig is Bethesda védjegye volt, ahogy animáció is....nem feltétlen pozitív értelemben. :DDD
De itt van javulás, ráadásul van TPS nézet is, meg mászás/kapaszkodás interakció stb...

Azért ha hozza az Oblivion Skyrim vafy jobb FO minőséget ( hozza teszteken ) , akkor szar nem lehet.
persze van ahol a sztori, kaarakterek, rpg elemek stb...nem jönnek be, térképpel is van gond ....
De a performance is érdekes, már vannak komoly tesztek , lehet nézegetni

Jó ez !
Szabadon kell barangolni, a hatalmas világ pedig adja magát, és remek a játékélmény.

YODA
Köze nincs NOMAN vagy Cyberp pofára eséshez ! :N :N nem is értelek, honnan veszed ezt ....

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#14) Xaels válasza myckey (#13) üzenetére


Xaels
félisten

Nem azt mondtam, hogy szar de azért a 10/10 erős.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#15) myckey válasza Xaels (#14) üzenetére


myckey
veterán

Én sem azt mondtam, hogy szart mondtál ...
De 10/10 et sem mondtam. :N ;]

Én már átolvastam raklapt kritikát, nem mindegyik van elájulva...nekem itt a prémium kiadás, kaptam vga mellé. :D

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#16) BusinessGuy


BusinessGuy
senior tag

Nem rossz ez a játék az értékeléseinek a java 8-9 pont fölötti csak 1-1 teszter húzza lejjebb. Eddig a valóság valahol 8-9 körül van.
Ami viszont feltünt:

1. Ismétlődés. Szokásos Bethesda betegség hogy adott helyszint cselekményt ismételgetnek, itt is jelen van kb mint a Skyrim-ben amikor a 86. dungeon is ugyan úgy náz ki. Ez a kisebb gond, pláne egy ekkora játékban....

2. A nagyobb gond hogy nincs HDR nincs fényerő vagy gamma beállitás, semmi. A játék SDR-ben és HDR-ben is konkrétan mosott túl világos fos ami érthetetlen mert például a menük jól be vannak lőve. Neten is egyre többen zörögnek rajta joggal, konkrétan olyan érzés oleden játszani mintha valami hulladék TN paneles monitort nézne az ember.....Nincs fekete,nincs rendes kontraszt. Ez igy wtf 2023-ban, és erről miért nem szólt egy teszt sem...?

(#17) Yodamest válasza myckey (#13) üzenetére


Yodamest
addikt

Mármint a hasonlatot arra értettem, hogy kb annyira lesz tartós ez a hype mint azoknál. 1-2 hónap és kb annyi játékosa sem lesz, mint a több mint 1 éves elden ringnek.

(#18) Komplikato


Komplikato
veterán

Mindíg le voltak maradva grafika ügyileg a játékaikkal, de cserébe kenyérpirítón is mentek. Arc animáció meg pont annyira béna, mint az összes olyan játékban ahol szerkeszthető karakterek vannak és/vagy beépített szájszinkron. Amit fel lehet róni tutira, az az irgalmatlan sűrű töltőképernyő.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#19) myckey válasza Yodamest (#17) üzenetére


myckey
veterán

:Y
aha, te tudod...klassz infok.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#20) Wesder válasza kicsako (#2) üzenetére


Wesder
félisten

Kaptak +2 èv fejlesztèsi időt, egyèbkènt 2021-ben már kiadta volna a Bethesda.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#21) kicsako válasza Wesder (#20) üzenetére


kicsako
őstag

Na ez nekem új. köszi az infót :R

(#22) Krissz1983


Krissz1983
aktív tag

Néhány hónapja jöttem át a kék oldalra ( redfall betette a kaput) de olvasva a teszteket és nézve Pistiéket úgy érzem hogy végre a zöld oldal is kapott egy igazán jó játékot. :R :R :R
Őszintén irigylésre méltó game. Sajnálom hogy nem multiplatform.
Jó játékot Box/pc community :C

Give them nothing but take from them everything

(#23) Montanaxy


Montanaxy
aktív tag

Hát nálam ez 6-7-es játék. Max erős akcióban venném meg. Sokkal jobban várom az Avatart. :(

(#24) Gave válasza BusinessGuy (#16) üzenetére


Gave
addikt

Szerintem is jó a 80 pont indulásnak, a Nintendo játékosok fogják lehúzni. PC-n 90+ idővel ahogy a modok is jönnek hozzá és olcsóbb lesz a gép amin szépen fut.

#2. Szerintem sem jó a trend, én ReShadet használok erre. amit FO4-hez használok majdnem jó is lesz ha jól gondolom:

(#25) Felesbandi válasza Yodamest (#17) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Ja, Skyrim-el se jatszik mar senki evek ota... :U

(#26) Wesder válasza Montanaxy (#23) üzenetére


Wesder
félisten

Jó kis Avatar skines Far Cry. Innoválni fog. :K

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#27) LLKobe válasza Montanaxy (#23) üzenetére


LLKobe
veterán

Gondolom fél óra stream nézésből le tudtad vonni ezt a végső következtetést...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#28) BusinessGuy válasza Montanaxy (#23) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Nálad. :) Meg egy elenyésző kisebbségnél.
Avatar kapásból ott indit hogy Ubisoft cim tehát minden amit mondanak amit mutatnak el kell osztani kettővel és az elmúlt 10-15 év tapasztalata alapján a büdös életbe nem nőnek fel openworld szinten egy Bethesdához sem egyéb másik OW fejlesztőhöz.


Gave: igen én is most dobtam rá reshade-et, vicces hogy a 0. napon erre van szükség mert valami állat kifelejtette a gamma/Brightness beállitást.....

(#29) myckey válasza BusinessGuy (#28) üzenetére


myckey
veterán

ennek sincs sok értelme, szétfikázni a másikat....stb.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#30) Felesbandi


Felesbandi
senior tag

Ertekelesek alapjan teljesen jo jatek lesz ez, de egyesek mar most temetik... Kicsit PS fan hatszelet erzek ebben (mondom ugy, hogy XSX-et PS5-re csereltem nemreg), plane hogy sokan mar a kiszivargott fomenu alapjan leszurtek, hogy hulladek lesz a jatek (na vajon melyik konzol fele huznak).

Skyrim-el mai napig rengetegen jatszanak, moddoljak, ez varhatoan meg evek mulva is igy lesz. Pont nem erdekli oket, hogy milyen az arcanimacio, vagy hogy a grafika mennyire nem top kategorias (plane 10+ ev tavlatabol). Tetszik, vagy sem, a Bethesda jatekaira (szinte) nincs alternativa.

Ha sikerult nem total elszurniuk a Starfield-et, akkor benne van a pakliban, hogy ez is klasszikussa novi ki magat. Nyilvan nem mindenki fogja szeretni, nekem pl. a Fallout nem jon be (pusztan a vilaga miatt), de ha hozza azt, amit egy Bethesda jatektol var a nep, nagy baj nem lehet.

(#31) BusinessGuy válasza myckey (#29) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Jogos de nem az embert hanem magát az Ubit szóltam le. Videók alapján meg ne akarjunk pontszámot dobni semmire..... Főleg úgy hogy közel 60 tesztből több mint a 80-90%-a 8-9-es vagy afölötti és van 1-1 oldal ami lejjebb értékeli. Olyan oldalak mint az angol IGN ahol a Deathloppra meg 10 pontot adtak.... :C

Persze messze még a játék vége de eddig ez a stuff lazán hozza a 8-9-es átlagot, és Bethesda szinten is fejlődtek jópár dologban. Már csak egy Star Wars mod kell :C

Ha ez a játék a Nintendo vagy a Sony szineiben jelenik meg már kultklasszikussá avatták volna a neten..... Elég elkeseritő hogy ott tart a fanatizmus hogy játékokat húznak le vagy épp kiáltanak ki világbajnoknak pusztán azért mert XY platformra exkluziv....

[ Szerkesztve ]

(#32) pRoject22


pRoject22
őstag

Nincs benne Ray Tracing, gondolom nem véletlenül, 13700K, DDR5 7200 , 4080 mellett 1440p-n minden ultra FRS nélkül 70-80 fps, FSR-el 100-110 de a kép nagyjából ugyanúgy néz ki mint natívban, nem rossz az az FSR2 ^^

¯\_(ツ)_/¯

(#33) myckey válasza BusinessGuy (#31) üzenetére


myckey
veterán

De nem mondtam hogy az emberre céloztál, elég az ha feleslegesen nekimegyünk egymás játékának...UBI címekben is van nagyon is szórakoztató, meg máshol is.
Neki most ez egy 6-7es játék, és jobban várja avatart....egészségére. annyi baj legyen. írtak már ebbe a topicba rosszabbat is.....( irracionálisabb dolgot )

Amiket pedig most leírtál, én is összeszedtem, fentebb...
( pl. sztm a karakterek, arc, mimika mozgásanimálás interakció, meg tps nézet stb...ezek mind hatalmas plusz dolgok, Bet gamehez mérten. ) Egyetértek veled !
Én egyébként folyamat az ellenkiritikákat ovlasom, idehaza és nemzetköziben is, pláne a kommenteket.

Ma talán neki tudok ugrani a játéknak, és várom mennyire fog meg....mert az élmény érdekel majd, nem a keményvonalas RPG elemek, arra ott a BG3. :K

Ellenben pár grafikai beállítás orvoslását azért várom tőlük....mondjuk, meg lehet oldani, ez is jól moddolható. :C

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#34) Wesder


Wesder
félisten

Már el is kèszült a DLSS mod a játékhoz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#35) BusinessGuy válasza myckey (#33) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Elsőként a brightness funkciót kéne betenniük mert ez nagyon gyászos igy. Pc-n szerencsére megoldja egy Reshade, de konzolon esélyed sincs.

Ilyen alapból.....

Ilyesminek kéne lennie (ez reshade-el)




Nagyon nekiestek a neten emiatt és teljesen jogosan, az egy dolog hogy HDR nincs, de hogy SDR-ben is ilyen fakó legyen és nulla beállitás van rá alapból...

(#36) myckey válasza BusinessGuy (#35) üzenetére


myckey
veterán

Aha, én is találkotztam ezzel....
Másik a Fov. bár arra is találtam redditen okosságot, és profin megy is. :K

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#37) pRoject22 válasza BusinessGuy (#35) üzenetére


pRoject22
őstag

Ez melyik Reshade mod? Mert ahogy nézem kettő van fent már a nexuson

¯\_(ツ)_/¯

(#38) markknight


markknight
veterán

Elég csúnya karaktereket lehet összerakni ebben a játékban ahogy látom :D Tiszta red dead online feelingem volt :D

(#39) Montanaxy


Montanaxy
aktív tag

Nekem az is fura, hogy ez egy űrscifi, és egy darab földönkívülit nem láttam benne, pedig több óra streamet megnéztem már több helyen.

(#40) - = Zk = - válasza pRoject22 (#37) üzenetére


- = Zk = -
félisten

reshade?.... még él?! woow <3
én nV GameFilter-t használok évek óta amihez lehet....

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41) gyimger válasza Montanaxy (#39) üzenetére


gyimger
őstag

Talán (tényleg tipp) ennek köze van a történethez is. Mármint azért, mert képesek vagyunk az űrben utazni és a környező galaxist betelepíteni, attól még nem leszünk Star Wars univerzum.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#42) SpazzMaticus


SpazzMaticus
tag

Hát én kipróbáltam ezt a "csodát", és én azért még inkább várok legalább az első unofficial patch megjelenéséig... :D

Mást inkább nem írok, sokan vannak még itt "emelkedett érzelmi" állapotban, és nem akarok senki lelkébe esetleg belegázolni, pár hónap után sokkal higgadtabb beszélgetéseket kehet majd folytatni a game ről... :D

Viszont az a jó a bethesda játékaiban, hogy egy nagyon jó alapot szolgáltatnak a modder közösségnek. Eltelik 2-3-év, és akár egy egészen kiemelkedő játékot is faraghatnak belőle.

Egy Fallout 4-et is pl. ma százszor jobban megéri játszani mint megjelenéskor, nekik köszönhetően. :)

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy nemi betegség...

(#43) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ránéztem a megfelelő oldalra, tényleg kijött. :)

(#44) BusinessGuy válasza pRoject22 (#37) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Én ezt raktam fel, a colorless verziót mert nekem az alap túl színes volt.
[link]

- = ZK =-: Sajnos nv gamefilter nem támogatott egyelőre az AMD szponzoráció miatt.

(#45) - = Zk = - válasza BusinessGuy (#44) üzenetére


- = Zk = -
félisten

szerk
mármint miben? Starfield?
nekem mükszik... nV 3080

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#46) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Szerintem senki nem várt GOTY-t, kb. azt hozta, amire számítani lehetett a Bethesdától.
És ez nálam 25-30 eurót ér, úgyhogy türelmesen várok.
Jött egy rakás igazán jó játék idén (talán még az általam is nagyon sokat szapult Cyberpunkot is feltámasztják ezzel a 2.0 update-el, meglátjuk), szerintem egy évig, vagy még tovább is elleszek velük...aztán majd valamikor jöhet a Starfield jóárasítva.

[ Szerkesztve ]

(#47) BusinessGuy válasza - = Zk = - (#45) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Hm...Akkor lehet drivert kéne frissítenem vagy nem tudom, reggel reshade elött próbáltam akkor azt írta ki a játékban a filter behpzásra hogy not supported...
Köszi ránézek mert a shaderezés azért egy 5-10 fps-t elvett. :R

(#48) jimpo


jimpo
aktív tag

(#50) ati3x válasza Yodamest (#11) üzenetére


ati3x
senior tag

Premium van, most vettem a 6700 xt-t. Tegnap én is elkezdtem. Vegyesek az érzéseim 4-5 óra után. Grafika jó, de nem egetrengető. Na mondom belövöm a HOTAS-t. Nem támogatja. Még egy mezei joystikot se. Az űrhajózás kimerül annyiban, hogy űrhajóba be, ugrás A-ból B-be. Játék közben kb annyit tölt mint a Witcher első része. SSD ide vagy oda, néha elég idegesítő, hogy 3-4 percenként tölt 5-10 másodpercet. Nekem kicsit "érzetre" witcher kompintásnak tűnik. Eddig pl úgy érzem, a Witcher 3 jobb, élvezhetőbb. Azzal pár éve elég sokat nyomtam.. Pedig inkább "űrhajós" vagyok. Egyenlőre űrhajós részben pl az ELITE sokkal jobb. Nem rossz, lehet csak a felszínt kapargatom, és csak hagyni kell neki időt.. De nálam egyenlőre azt a hatást érte el, hogy lehet hogy inkább az ELITE-t, és a Wtcher 3-at kéne újrakezdeni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.