Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD lassú halál? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) veilside03


veilside03
csendes tag

Sziasztok. Van egy több, mint 1 éves Kingston SH103S3120G, 120GB-s SSD-m. Mostanában feltűnő hibákra lettem figyelmes, amit először nem az SSD-nek tudtam be. a VGA HDMI csatlakozóján keresztül kötöttem a TV-re, sercegett a hang és belassult a videó/zene, játék alatt is produkálta a hibát, mindenhol. Lett cserélve alaplap és videokártya is, de a hiba megmaradt. Minap a HDD Regenerator programmal ellenőriztem a lemezeket, és egy érdekes dolgogra lettem figyelmes, miszerint azonnal mentsem le az adataimat, és rengeteg féle hibaüzenetet produkált (képeken) + a progi szerint közös csatornán van a SSD + HDD kombóm, pedig nem is, hisz mivel mindegyik külön SATA kábelen külön SATA csatlakozóra van kötve, nem lehetnek közös csatornán. Biztonság kedvéért átkötöttem az egyiket SATA0-ba a másikat SATA5-be, de minden kombinációban ezt írja. Ez fals diagnózis lenne, vagy van valami értelme (a közös channel dolognak)?:

[hiba1]
[hiba2]
[same_channel]

Nem tudtam mire vélni a dolgot, lefuttattam egy SSD tesztelő progit is, és itt is meglepő problémába ütköztem, ERROR-t kaptam (kép), ráadásul az írási sebesség bőven elmarad az elvárt sebességtől (555 MB/s):

[teszt_telepites_elott]

Újratelepítettem a gépet, gondolván lehet, hogy csak szoftveres baj. Sajnos nem, ugyan úgy előjönek a pop-up ablakok a hibákkal, és ugyanúgy hibát ír az SSD teszter progi.

[teszt_telepites_utan]

CrystalDiskInfo progi még kb. 9 évnyi élettartamot becsül neki, HDSentinel nem talál problémát, HDD Regeneratorral próbáltam javítani, de ezek ellenére nem érzékel hibás szektorokat, blokkokat.
A bootolási folyamat jónak tűnik, elég gyorsan bekapcsol a gép. De kezdek félni, visszaküldjem gariba? És ha visszadobja a szervíz, hogy ez jó? Másnál volt ilyen jelenség?

[ Szerkesztve ]

(#2) Fire/SOUL/CD válasza veilside03 (#1) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

3. képet linkelj,
1. Hard Disk Sentinel-ről
2. SSDOK-ról
3. Crystal Disk Mark-ról, úgy mérve, ahogy az 1.pontban van.

A választ már ne ide írd, hanem ebbe a topikba, ez zárva lesz.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3) Qru


Qru
MODERÁTOR

Zártam a témát.

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD lassú halál? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.