Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Speciális levegőterelés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) engusz


engusz
veterán

Kérdésem lenne, hogy a következő kis gyári szettel (vagy hasonlóval) találkozott-e már valaki?





Egyébként ezekhez a házakhoz adják alapból és elméletileg az Intel ajánlásával készült...
[L]http://www.chenbro.com.tw/product/product.jsp?p=1&s=102&pid=45[/L]

Szeretnék egy ilyenhez (vagy hasonlóhoz) hozzájutni úgy, hogy nem veszek meg egy egész házat!

Előre is thx!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#2) Hory válasza engusz (#1) üzenetére


Hory
aktív tag

Azt azért sejted, hogy ez milyen hangos lesz? Egyszerűbb, ha leveszed a ház oldalát.

(#3) engusz válasza Hory (#2) üzenetére


engusz
veterán

Nekem a sima ventillátoros megoldás volt. Azt hiszem, hogy annál nem hangosabb... :P

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#4) LordX válasza Hory (#2) üzenetére


LordX
veterán

Biztos vagy ebben? Ha igen, még nem találkoztál jól kialakított levegőztetésű házzal... (bár akkor nem áll fent a kérdéses ''probléma'' :) )

(#5) Ploszi


Ploszi
senior tag

ezt így kell felszerelni, ahogy a képen van? kifelé? nem nagyon vágom, hogy így mi értelme van??

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#6) engusz válasza Ploszi (#5) üzenetére


engusz
veterán

Befelé van természetesen...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#7) zrubi válasza Hory (#2) üzenetére


zrubi
senior tag

Miért lenne hangos???

Ez csak annyit tesz, hogy a procihűtő ventillátora kintről szívja be a hideg(ebb) levegőt és azzal hűti a procit. Mert ugye a csőben nincs ventillátor.

A ház oldalának levétele pedig azt eredményezi, hogy telelmegy porral + nem lehet tervezett levegőáramlásról beszőéni a ház belsejében. Ennek eredménye extrém esetben a winyó(k) megsütése

zrubi.hu

(#8) zrubi válasza Ploszi (#5) üzenetére


zrubi
senior tag

Ha jól megnézed ez befelé van... :P

zrubi.hu

(#9) botye válasza Ploszi (#5) üzenetére


botye
tag

Nem! Befelé! Az a cél, hogy közvetkenül a cpu környékéről szívhassa el a levegőt a ventillátor... :)
Szvsz semmit nem ér... ;] Egy jól átgondolt ''légáramlás szabályozás'' és kész... ;]

A gödrök első számú törvénye: Ha benne vagy, ne áss tovább!

(#10) engusz


engusz
veterán

Akkor senki nem tud Nekem ilyet szerezni? :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#11) boygo válasza Ploszi (#5) üzenetére


boygo
aktív tag

Ez egy nagyon szuper hűtés forma ! Nekem is kellene. A házon kívüli levegőt szívja be és egyenesen a procira terelve. Tehát a proci magasságába kell felszerelni. Ezért sokkal jobb lesz a proci hűtése mert nem a házban lévő meleg levegőt használja a hűtéshez.
Semmivel sem lesz hangosabb.

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#12) zrubi válasza botye (#9) üzenetére


zrubi
senior tag

nem nyert... :(

#7-ben leírtam, hogy miért jó.

zrubi.hu

(#13) botye válasza zrubi (#7) üzenetére


botye
tag

Ez nem a ház oldalán található ventillátorhoz tartozik? Mert akkor nem a cpu hűtőhöz visz levegőt, hanem onnan szív el... Na mindegy...
Amit a ház oldalának levételéről írsz, az tökéletesen fedi a valóságot. Láttam már ''embert'', amint a hdd-jét siratja... ;]

A gödrök első számú törvénye: Ha benne vagy, ne áss tovább!

(#14) botye válasza zrubi (#12) üzenetére


botye
tag

A második képen én akkor is látok egy ventillátort... :(

A gödrök első számú törvénye: Ha benne vagy, ne áss tovább!

(#15) engusz válasza botye (#14) üzenetére


engusz
veterán

Az a régi házamon lévő mod...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#16) botye válasza engusz (#15) üzenetére


botye
tag

Ja... hátha két helyről van a fénykép... akkor nem csoda, hogy nem tudom összerakni a részleteket... :F

A gödrök első számú törvénye: Ha benne vagy, ne áss tovább!

(#17) botye válasza engusz (#10) üzenetére


botye
tag

Csinálj magadnak egyet. PVC csőből nem olyan nagy ördöngősség... :D

A gödrök első számú törvénye: Ha benne vagy, ne áss tovább!

(#18) boygo válasza botye (#16) üzenetére


boygo
aktív tag

Úgy van ahogy írtam. :P

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#19) Den válasza botye (#14) üzenetére


Den
veterán

ha történetesen van is ventilátor, a befelé is fújhat...

www.simson4t.hu

(#20) Ploszi


Ploszi
senior tag

befelé OK, valamennyit biztos javít és nem jár nagyobb zajjal, az overclock.hu-n árulnak légterelőt, nem ilyet hanem könyök alakút

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#21) botye válasza Ploszi (#20) üzenetére


botye
tag

Csak az nem erre a feladatra való...

A gödrök első számú törvénye: Ha benne vagy, ne áss tovább!

(#22) engusz válasza botye (#17) üzenetére


engusz
veterán

Megcsinálnám! Csak attól tartok, hogy nem lenne ilyen jól kivitelezett. No meg nem lehetne csavargatni a fölső zöld részt! Azt is fontosnak tartom, mivel nem biztos, hogy mindíg ez a procihűtőm marad...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#23) zrubi válasza botye (#16) üzenetére


zrubi
senior tag

pedig odaírta: :)

Egyébként ilyet lehet otthon házilag is készíteni. Én már csináltam is, csak én a ház elejére, hogy az első venti ne a földről szívja a port. De aztán vettem egy Codegen házat, amihez már nem kellett, mert az elején csak ''rács'' van.

zrubi.hu

(#24) Ploszi válasza botye (#21) üzenetére


Ploszi
senior tag

hanem? cső-cső, csak az nem az oldallapra, hanem a hátlapra van kivezetve, magyarul hátulról szívná a hűs levegőt, de ha tévedek, szívesen veszem az okosítást :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#25) engusz válasza Ploszi (#24) üzenetére


engusz
veterán

Láttam már azt, de Nekem ez a megoldás tetszik!

Még mindíg várom azt az embert, aki már összefutott valami ilyesmivel! :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#26) botye válasza Ploszi (#24) üzenetére


botye
tag

Amit te láttál, az nem a cpu hűtő és a blokk közé kerül?
Elvileg csendesítésre szolgálna, meg hogy a mag közepe is kapjon egy kis huzatot. (Merthogy elvileg a ventillátor közepén nincs légmozgás, hiszen ott van a motor. Ennek a 90 fokos idomnak köszönhetően a ventillátorból jövő levegő szétterjed és a mag közepét is éri...)
Mostan lusta vagyok megkeresni, de volt róla szó itt is... :) Az ötlet jó, de nem ér semmit, mert amennyivel jobban terül a levegő, annál nagyobb sebességgel kell áramoltatni, így vagy a venti sebességét kell feljebb venni, vagy nem hűt olyan jól... ;] Vagyis ''csendesítésre'' gyakorlatilag alkalmatlan...

A gödrök első számú törvénye: Ha benne vagy, ne áss tovább!

(#27) Ploszi válasza botye (#26) üzenetére


Ploszi
senior tag

neked is igazad van, az volt az egyik rész, a másik meg hogy kintről szívja(azért könyök alakú) 1:1 :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#28) mura81


mura81
senior tag

asszem a Thermaltake árul duct modokat. Tonképpen egy ''cső'' kerül a procventi felé, mely aztán kivülről szijjjja a levegőt. Kicsit borzolok oszt adok linket.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#29) mura81


mura81
senior tag

nem pont a TT féle megoldás de hasonló [L]http://www.overclock.hu/cgi-bin/overclock/L-HU-ZM5700DCU.html[/L]
ehhez még kell egy venti a gép hátuljába ami befelé fújja a levegőt.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#30) Dokibá


Dokibá
aktív tag

Beballagsz egy OBI vagy más barkácsáruházba, megkeresed a szellőzetés részleget és... Bár persze nem pont ilyen, de rengeteg féle van, lehet válogatni.

Dokibá

(#31) engusz válasza Dokibá (#30) üzenetére


engusz
veterán

Erre így hirtelenjében nem is gondoltam! Holnap meg is nézem.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#32) mura81 válasza engusz (#31) üzenetére


mura81
senior tag

nem vagyok benne biztos hogy a passziv módszer műxeni fog.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#33) engusz válasza mura81 (#32) üzenetére


engusz
veterán

Mivel az Intel hivatalosan ajánlja, ezért lehet benne valami.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#34) Cane


Cane
őstag

Bementem a boltba, vettem egy műanyag virágcserepet (abból a nem törős műanyagból) és kivágtam az alját egy éles késsel, majd felszereltem a házam kivágott oldalára, úgy ahogy az #1 hozzászólásban látható volt. Tökéletesen működik és ha jól emlékszem ~350-400 Ftba került ez a mutatvány.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#35) engusz válasza Cane (#34) üzenetére


engusz
veterán

Mivel plexi oldallapom lesz, ezért nem biztos, hogy jól mutatna a virágcserép. :P
De ötletes megoldás. Egyelőre maradok az OBI-nál...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#36) Cane válasza engusz (#35) üzenetére


Cane
őstag

Hát a #1-ben bemutatott megatakonyciánzöld terelő sem mutatna szerintem elég tetszetősen egy plexilap mögött... :P

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#37) engusz válasza Cane (#36) üzenetére


engusz
veterán

Izlések és pofonok. De lehet bennem van a hiba. Mindíg is a kész (megvásárolható) megoldások híve voltam. Most is így lenne... :P

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#38) engusz


engusz
veterán

Találtam egy okos kis kütyüt.



Sokaknak ismerős lehet.
Egyik barátom mondta, hogy ez egy állítható hosszúságú bass-reflex cső. Szerintem ideális és kiváló darab. Ha nem találok jobbat az OBI-ban, akkor ezt veszem meg. Aki esetleg tud jobbat vagy szebbet, az ne kíméljen!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#39) Vitus válasza engusz (#38) üzenetére


Vitus
őstag

Nem lesz sokkal hangosabb a gép szerinted ezzel? Mert ugye a hangnak is nyílt útja lesz kifelé. Lehet, hogy nem :) De ha nem lesz vészesen hangosabb lehet énis megpróbálkozok hasonlóval :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#40) engusz válasza Vitus (#39) üzenetére


engusz
veterán

Reménykedek benne. Elméletileg nem szabad hangosabbnak lennie!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#41) mura81 válasza engusz (#40) üzenetére


mura81
senior tag

ettől biztos nem lesz sokkal hangosabb. Nem hinném hogy eddig ki lett volna bélelve a gépházad hangszigetelő szivaccsal.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#42) engusz


engusz
veterán

Visszatértem az OBI-ból. Még hasonló dolgot sem találtam. Egyedül a WC lefólyóknál volt valamiféle hasonló vonásokat viselő valami, de igazából nem jó, mert volt benne görbítés. Megnézem majd másik barkácsáruházban, de ha nem találok, akkor marad a bass-reflex cső...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#43) Tütüm


Tütüm
aktív tag

És hogy érdemesebb felrakni a ventit,hogy belülről szívja a levegőt segítve a procihűtőt,vagy ezzel inkább a légcserét akadályozza,vagy kívülről fújja rá a hűtőre,így viszont ellentétes légmozgást keltve.Egyébként hátsó ventikre is áll a kérdés,tudom hogy előről nyomatni be,hátsók szívják ki,de mi van ha hátsó is befele fújja procira?Csak azért kérdem mert rohadt meleg a procim.

(#44) engusz válasza Tütüm (#43) üzenetére


engusz
veterán

Nekem úgy volt a legjobb hatása, ha a procira fújta a levegőt. Mondjuk a ház tetején is volt egy venti, ami szívta kifelé.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#45) Cane válasza engusz (#44) üzenetére


Cane
őstag

Jaja, az a frankó, ha a ház tetején a venti + táp is szívja kifelé a meleg levegőt. A procira pedig érkezik be a hideg levegő.
Szerintem erre az építendő beömlőnyílásra nem is kell plusz venti ami tolja befelé a hideg levegőt, mert ha az ember csinál egy beömlő csövet, ami nem ér hozzá a procihoz, csak attól kb. 2-3 cm-re van, hiszen a táp + a felső venti is húzza be magának a hideg levegőt. Vagy lesz rá venti?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#46) Pötyi


Pötyi
őstag

Láttatok már hús-vér Xeont? Az Intel egy hupikék csövet ad hozzá, hogy kivezethesd a gép hátulján a prociról a hőt... :D
Echte Intel gyári blowpipe...

QNX is cool!

(#47) engusz válasza Cane (#45) üzenetére


engusz
veterán

Igen ez egy nagyon okos megoldás! :)
Nem lenne rá venti...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#48) engusz válasza Pötyi (#46) üzenetére


engusz
veterán

Tudsz róla adni egy linket vagy legolább egy fotót?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#49) engusz válasza Pötyi (#46) üzenetére


engusz
veterán

Az új Xeon-nál találtam egy ilyet...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Speciális levegőterelés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.