Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kdani007


Kdani007
csendes tag

Sziasztok!

Nemrégiben vettem egy laptopot amin van egy SPDIF 5.1 kimenet. Ez egy 3.5 Jack dugó(aranyozott belsejű). Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudom ezt használni illetve hogy tudok ebből 5.1-es rendszert alakítani. Arról hallottam, hogy van ilyen illetve hasonló; optikai kimenetes hangkártyák és azt összekötöm egy dekóderrel egy optikai kábellel és arról működtetem a hangfalakat. Az lehetséges, hogy van olyan dekóder, hogy van ilyen 5.1 es Jack bemenete?
Előre is köszi a válaszokat, plz segítsetek! :)

Üdv.: Kdani

(#2) ByB válasza Kdani007 (#1) üzenetére


ByB
addikt

UP, mert engem is érdekelne a dolog! ;) Egy Gigaworks-szel szeretném házasságra bírni a laptopom, ha lehetséges!?

(#3) AMD Power válasza ByB (#2) üzenetére


AMD Power
titán

Ha van a gépeden S/PDIF vagy a van egy külső hangkarid akkor nem probléma. De természetesen Analogon is rá lehet kötni ( Az 5.1-ben nem vagyok biztos) , de persze fele olyan szépen nem szól mintha digit-n menne.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4) AMD Power válasza Kdani007 (#1) üzenetére


AMD Power
titán

Mikor még megvolt az asztali gépem , jó volt mert volt benne egy SB Live 7.1 amin persze volt SPDIF és arra volt rákötve a Megaworks 2.1-m és természetesen sokkal de sokkal szebben szólt. Most azt fogom csinálni , hogy veszek egy külső Creative hangkártyát és már mehet is a Scooter , Tiesto.......! :B

[Szerkesztve]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5) ByB válasza AMD Power (#3) üzenetére


ByB
addikt

De hogyan lehet rákötni, ez lenne a kérdés? Milyen kábel szükséges hozzá? A Gigaworks-ből három analóg 3.5-ös jack jön ki, de az s/pdif csak egy darab csatlakozó! :F Szerintem ehhez nem csak kábel kell, hanem egy dekóder is... :( (De ne legyen igazam!)

(#6) Kdani007 válasza ByB (#5) üzenetére


Kdani007
csendes tag

Igen... Nekem is volt a régi asztali gépembe egy SB Audigy 5.1-es hangkártya és azon minden ment elég jó minőségbe. Nemtom, de sztem is kell hozzá egy dekóder és azon egy SPDIF bemenet... az lenne a kérdés, hogy van e ilyen Jack 3.5-ben???
Valaki? Ötlet?

Üdv.

(#7) luciferc


luciferc
őstag

már van ilyen topik [link]. szvsz ott kellene folytatni

(#8) AMD Power válasza Kdani007 (#1) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem ezt zárassuk és tedd fel a kérdést ebben a topic-ban!

[link]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9) szijartg válasza Kdani007 (#6) üzenetére


szijartg
senior tag

úgy kell hogy fogod a kis optikai kábeled beledugod a géped oldalába és onnan viszed tovább a jelet pl. egy 5.1 v 6.1es erősítőbe. és természetesen az a cucc már tudja mit kell vele csinálni és hogyan ossza szét a jelet a dobozokra.
elméletileg még koaxialis kábellel lehetne eztt megcsinálni. a hang nemsokban fog eltérni optikai társától. de azt figyelembe kell venni hogy egy ilyen optikai kábel ami nem valami szar kb. 10-15k körül adják.


mod: de javítsatok ki ha tévedek

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.