Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Ha versenyképes szeretne maradni a Sony, akkor a 10 VI a nem jön 6 GB rammal, hanem csak 8-cal, továbbá kap egy normálisabb SoC-t. (Ne az SD6 Gen-t, bár azt fogja tippre.)

(#2) Luck Dragon válasza janeszgol (#1) üzenetére

Meg 120Hz-es kijelzőt , ha már versenyképesség. Ha kell, ha nem.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3) janeszgol válasza Luck Dragon (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Az is, igen. Akinek nem kell, az majd kikapcsolja.

(#4) spect80 válasza Luck Dragon (#2) üzenetére


spect80
senior tag

meg öngyújtó és sörnyitó is legyen már benne, és piacvezető is lehetne :)

(#5) Zsolt,72


Zsolt,72
aktív tag

Kiváncsi leszek rá. Az[itt látható] forma éppúgy tetszetős, ahogy számomra az volt a Samsung Galaxy S24 Ultráé is.

"Nem vagyunk tökéletesek. Tudjuk ezt. Te is tudod. És a telefonjaink sem tökéletesek." - Steve Jobs

(#6) DS39 válasza spect80 (#4) üzenetére


DS39
nagyúr

Az árban versenytársak adnak 120 Hz-et, nem olyan nagy elvárás ez.
De a Sony nem fogja beletenni...

(#7) spect80 válasza DS39 (#6) üzenetére


spect80
senior tag

Jogos elvárás, de nem hiszem, hogy csak a 120hz megléte jelentős változásokat hozna az eladásokban. Ezen az áron a konkurenciának sokkal jobb szolgáltatásai vannak. Ezért is sajnálom hogy évek óta fokozatosan veszíti el a fajtajellegét az xperia, ami számomra az egyetlen jelentős érv volt mellette. Xperia 1 IV-et a formája, a jack és a led megléte, meg a lapos kijelző és a nem létező notch miatt vettem mocsok drágán. Sajna belülről egy trágya mindenféle problémák miatt. Gondoltam majd az 1 V, de a kamera és az sw abban sem lett sokkal jobb a cserébe a ledet már elhagyták, szóval azt már elengedtem. A mostani széria meg már a formához és a kijelzőhöz is hozzányúlt. Az a gond, hogy a fősodorba való betagozódás helyett nem jön semmi amiben különlegesek lennének. Ehhez a top árazás társul, csak már nem a 90-es években vagyunk ahol a Sony egyenlő a megkérdőjelezhetetlen csúcstechnológiával, hogy csak a neve eladja.

(#8) bmt50 válasza spect80 (#7) üzenetére


bmt50
senior tag

Szégyen amit a Sony művel mobilfronton.
Egy vakteszten a tavalyi csúcskészülékek kamerás versenyében az Xperia 1 V utolsó lett.
Aztán egy Sony fan megmagyarázta nekem, hogy ez azért van, mert a Sony képfeldolgozó algoritmusa nem nyúl bele irreálisan a képekbe, csak a valóságot kapjuk. Ez szép és jó, de ezt a többiek is tudják a DNG RAW mentési opcióval. A Sonynál viszont ha akarom se lehetek szebb, vagy a tájképeim túlszaturáltak.
Aztán ott van az UI. Spártai fapad. Még egy belépő kategóriás telónál is próbálnak valamit az ikonokon csicsásítani, hogy fancy-bb legyen a rendszer. Csicsa nélkül könnyű fürge rendszert tartani. Pedig volt régebben nekik egyedi felületük, ikonkészlet, csengőhang.
Minden évben figyelem, mit adnak ki, de eddig számomra hatalmas csalódás a Sony.

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#9) spect80 válasza bmt50 (#8) üzenetére


spect80
senior tag

Ha a szenzor egy profi gép szintjét hozná nem kéne feldolgozás de messze van attól. Így inkább kontraproduktív.

(#10) bmt50 válasza spect80 (#9) üzenetére


bmt50
senior tag

Óóó, hát azt nem lehet. Akkor kevesebb Sony fényképezőt vennének. Ja? Ilyen alsó/belépő kompaktokat már így se vesz a kutya se.
Egyébként nagyon jól mondod: legalább adnának valami valódi plusszt, amiért kevésbé fáj a 2 év (és az sem fürge) android support, a fapad felület, stb.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#11) janeszgol válasza bmt50 (#8) üzenetére


janeszgol
félisten

+1 mindenre. A Sony elavult.

(#12) Vtwo válasza janeszgol (#11) üzenetére


Vtwo
senior tag

Meglep, hogy még van egyáltalán mobil üzletáguk.

(#13) ShiberMonkey válasza janeszgol (#11) üzenetére


ShiberMonkey
senior tag

Elavult ? Minden egyes évben ugyan az a nóta, màr unalmas.
Volt a Sonynak jó pàr rossz éve a mobil àgazatban és igen mostansàg màr csak szórakozàsból csinàlnak telefont egy bizonyos rétegnek, de attól még se nem elavult se nem gagyi.
Az hogy az embereket a kínai telefonok kamu pixel hàborúja meg a hihetetlen alacsony àra vonzza oké. Most abba bele se menyjünk hogy ennek az alacsony àrnak milyen vonzatai vannak.
De ami a lényeg. A Sony igen is jó telefonokat kínàl MOSTANSÁG (III-as szériàtól kezdve) attól hogy sok negatív kommentet kap, (sokszor olyanoktól akik nem is hasznàljàk az adott telefont csak egyszer egy ismerös odaadta 10percre vagy a MediaMarktban az agyon nyúzott telót 5 percre nyomogatta) nem tükrözi azt a mindennapos hasznàlati élményt amit nyújtani tud.
Vanilla Android, kívàló akkuidö (és élettartam) jó kijelzö és minöségi összeszerelés.
Én 2+ éve nyúzok tok nélkül egy Sony 10 III-mas szériàt (belépö kategória) és semmi bajom nem volt vele, akku még mindig kivàlóan bírja 5-6 óra kijelzö idö (nem WI-Fi-n) viszonylag gyors rendszer, és a kijelzö màr túlélt màr pàr landolàst kövön aszfalton. A telefon volt màr vízben, teraszon esöben és még mindig teszi a dolgát nindezt 349 euróért.
Öszintén ? Kamera nem a legjobb de a valósàgban 90%-a az embereknek a TELEFON kijelzöjén nézi meg az adott képet valami chat alkalmazàson keresztül és ennyi. De igen, akinek a fotózàs a hobbija nem ez a legjobb vàlsztàs (de gondolom az vesz egy normàlis Nikon, Canon gépet) .
De érdekelne hogy konkrétan mi rossz a Sonyban ?

(#14) gyerecske


gyerecske
senior tag

Én nagyon bízom benne, hogy még sokáig maradnak a mobil üzletágban is.
Én kínai és koreai mobilt nem szeretnék és az iOS sem opció nálam.Pixel jöhetne még szóba esetleg, de az pedig külsőre nem tetszik.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#15) spect80 válasza ShiberMonkey (#13) üzenetére


spect80
senior tag

A 10-es széria a maga kategóriájában jó, minden tesztben olvasni a verhetetlen akkuidőről. Biztos vannak hibái is amit középkategóriában elnéz az ember, de a csúcskatgóriában már nem. És ez a baj, mert pl. az 1 IV esetén a 10-es árának háromszorosáért nem hogy háromszoros minőséget kapsz, de ebben-abban gyengébb is.
Pár hónapig volt meg az 1 IV és menekültem tőle. Gyenge akkuidő, a napot ali bírta ki dual simmel, míg a többi korabeli csúcstelóval 40% körül álltam nap végére azonos használat mellett. A töltés brutál lassú, majdnem 2 óra. A kamera vállalhatatlan a kategóriájában, point and shootra teljesen alkalmatlan, éjszakai mód nincs, a vaku ereje egy olcsó kulcstartó leddel vetekszik. Mindez akkor 600e fortintért. A kijelző és chipseten kívül az egész konstrukció 2016-os szinten van, ami design-t tekintve számomra előny volt, de a képességeket tekintve dealbreaker.

(#16) janeszgol válasza ShiberMonkey (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

Az a kivalo akkuido az nem csak gsmarena mitosz?

(#17) janeszgol válasza ShiberMonkey (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

A Sony szar kamerajan es a Canon kozott van a normalis kamera is. Eztvazok hozzak, akiket olyan hencegosen lefikaztal, a kinai markak.
Legyen benne normalis kamera minoseg. A Sonyban nincs. A tobbiben van. Pont.

(#18) sh4d0w válasza janeszgol (#16) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Nem, de ugyis azok kerdojelezik meg, akik sosem hasznaltak Sony telefont.
Csendben hozzatennem, hogy a Sony telefonokra a bloatware sem jellemzo, a nemregiben vett V III telefonomon alapbol fel oldalnyi ikon volt.

"A Sonyban nincs. A tobbiben van. Pont."

Urban legend. Photo Pro, aztan mindent is beallithatsz - pont, mint egy igazi fenykepezon, meg a kezelofelulet is ugy nez ki.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#19) janeszgol válasza sh4d0w (#18) üzenetére


janeszgol
félisten

Ma eleg nepszeru ez a "azok fikazzak, akik sosem hasznaltak". Nornalis ember csak nevet ezen. Mar csak Silenzio esete miatt is. Xperia 1 vagy 5 kategorias telefonnal akarta prezentalni, hogy milyen jo a Sony (nem volt az), aztan rajott, hogy ezt a minoseget hozza egy Redmi Note 10 Pro. Sot meg jobb is volt az utobbi. :)

(#20) ShiberMonkey válasza janeszgol (#16) üzenetére


ShiberMonkey
senior tag

Nem nem az, ha hasznàlnàl/adnàl egy esélyt akkor tudnàd hogy az àltalad legagyizott Sony igen is figyel arra hogy 1 év alatt ne menyjen trapàra az akkumulàtor :"
Powerful 4.500mAh battery with 3-year life" a 10 III esetében így volt alapból hírdetve és ezt sajàt tapasztalatból làtom hogy így is van.
Nem, nem hencegésböl hozom fel mert volt nem egy kínai telefonom, Huawei P20, Motorola, Poco és még Honort is kipróbàltam söt Iphone is megfordult igaz csak 6 hónapig nàlam.
Igen, Iphone és Huawei tökéletes volt arra hogy a zsebemböl kivéve löjek egy jónak mondott fotót a Motorola,Poco és Honor pedig so-so kategória néha jobb mint a mostani Sony-m.
De egyik sem fogja lepipàlni a Nikon,Sony vagy Canon fényképezésre szànt kameràjàt hiàba írnak rà 100 megapixelt meg AI képfeldolgozàst meg 600x-os zoomot, ez csak szàmhàború marad meg marketing.
Amúgy meg Sony 5V vagy 1V-tel is nagyon jó fotókat lehet készíteni, csak SAJÀT MAGADNAK KELL beàllítani, ennyi.
Arról nem is beszélve hogy a legtöbb telefon SONY sensort hasznàl a kameràhoz... (Xiaomi is, némelyik model samsung némelyik sony).

És igen ahogy màr említették a bloatware.
Sony stock (vanilla) android élmémyt nyújt, nincs reklàm, elöretelepített bullshitek tömkelege, rommà modifikàlt android.
De csak azt tudom mondani, vegyél egy Sony-t és próbàld ki magad.

(#21) sh4d0w válasza janeszgol (#19) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Nem, en rohogok azon, hogy sosem volt Sony telefonod, de lefikazod. :C

https://www.coreinfinity.tech

(#22) janeszgol válasza sh4d0w (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

És még tudod mi a viccesebb ennél? A világnak sem kell úgy néz ki.
A Sony-nak ott kellene tartania mobil fronton, ahol a Samsung van. Nem a Xiaominak kellene nyomnia a Samsungot alulról, hanem a Sony-nak.

(#23) janeszgol válasza ShiberMonkey (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

Én nem az akku élettartamot firtattam, hanem a legendás üzemidőt.
Senki nem akar semmit beálltani a kamerán. Löjjön jó/elfogadható képet. Csináljon jó videót. Sem teszterektől, sem felhasználóktól nem láttam még jó videót, amit Xperia-val csináltak.
Senki nem akar DSLR meg egyebekkel kamerázni. Ott a mobil, kezdő youtuberek, újságírók azt használják. Aki meg nagy kamerázik, az nem itt beszélget egy mobilos fórumon.

A vanilla droid ok, bár ugye az ember hozzászokik sok kényelmi funkcióhoz. (Nekem pl az is az, hogy Samsungon külön lehet be-, és kikapcsolni azt, hogy duplakoppra a kijelző kikapcsoljon vagy bekapcsoljon, míg a Xiaominál egyben. Vagy mindkettő vagy egyik se. Én pedig csak a kikapcsolást szoktam használni.)

És a rossz hírt hagytam a végére. Jön a Pixel. Mármint úgy igazából jön. Vége a Sony-nak. A Pixel kamerában űrtechnológia a Sony-hoz képest és vanilla droid van rajta. 7 év supporttal.

(#24) sh4d0w válasza janeszgol (#22) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Nem tudom, feltunt-e, de a Sony nem fossa a telefonokat, ellentetben a Samsunggal. Gyanitom, ha nem 3 modellje lenne, hanem 20, akkor ott tolongana a Samsung mogott - mindossze annyi a hiba, hogy a Sony nem is akar versenyezni, nekik megfelel a jelenlegi helyzet, kulonben tobb energiat tolnanak ebbe.

Uzemido: a most lerakott 5 II-m tobb, mint 3 evesen legalabb 2 napot ment egy toltessel, igaz, en nem jatszottam a telefonnal (nagyjabol ez egyetlen dolog, amire nem hasznaltam). A Sony mar akkor bevezette a lassu toltest a telefonjainal (bedtime idejen), amikor a kinai kici occo vackok meg nem is hallottak rola.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#25) ShiberMonkey válasza janeszgol (#23) üzenetére


ShiberMonkey
senior tag

Hogy Te nem akarsz semmit beàllítani a kameràn, oké, egyéni probléma.
Amúgy meg sok màs oldal és ember is jókat mondd a MOSTANI Sonykról, hasznàlom és jól müködik ismerösök hasznàljàk nem panaszkodnak, akkor most Neked vagy Nekünk van igazunk hogy jól megvan építve a mobil ?
Te akarsz annyira a kamera irànyàba elmenni egyfolytàba egy mobilos fórumon, ha màr itt tartunk és én erre mondom neked hogy 350 € ért amúgy lehet màr egy Nikon D3500-ast kapni ami kenterbeveri a kameràs mezönyt ha ennyire fontos a kamera funkció.
Egy valamire való újsàgírónak ez nem befektetés, influencereknek meg "kezdö youtubereknek" sem egy nagy deal 600-700 €-t ràszànni egy olyan szettre amit nyúzhatsz egy jóidejig.
Én értem hogy nem szereted a Sonyt, de kijelenteni hogy gagyi az szerintem az elfogultsàg kategóriàja nàlam.
Nem érdekel hogy jön a Pixel 7 év tàmogatàssal mert az akku és hardver elöbb fog meghallni meg az emberek elöbb cserélik le a mobilt mint hogy valójàban megélje a 7 év tàmogatàst.
Megint marketingröl beszélünk ezen esetben.
Amúgy meg jöjjön csak minnél több jó mobil, engem kicsit se zavar ha a Google kiadja a vilàg legjobb telefonjàt mert NEM A BRAND/CÉG ÉRDEKEL ENGEM és SE NEM VAGYOK FANBOY VAGY HATER.
Amiért csak írtam ide, az azért van mint ahogy màr említettem/említették, legtöbb ember csak visszamondja azt amit hallott valahol/olvasott ahellyett hogy kipróbàlná az adott terméket és úgy mondana véleményt.

(#26) janeszgol válasza ShiberMonkey (#25) üzenetére


janeszgol
félisten

De ahhoz, hogy az ember megvegyen egy telefont adnia is kéne valamit. Valamit jól kell adnia. Láthatod itt is, hogy nem csak én vagyok ezen a véleményen.

(#27) janeszgol válasza sh4d0w (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

"Nem tudom, feltunt-e, de a Sony nem fossa a telefonokat, ellentetben a Samsunggal."

De feltűnt. Erre az a válaszom, hogy Apple. (Oké ferdítek. Ő évi négy készüléket ad ki, néha egy bónusszal.)

(#28) sh4d0w válasza janeszgol (#27) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

En meg ezt megelozendo irtam, hogy nekik megfelel a jelenlegi helyzet, a Sony cegcsoportnak a portfolioja sokkal kiterjedtebb, mint az Apple-e. Valoszinuleg az Apple bevetelei igencsak megereznek, ha hirtelen elcseszodne a mobilpiac, mig a Sony-nal kerekitesi hiba lenne (figyelem: egy szoval sem irtam, hogy a Sony, mint cegcsoport, jo helyzetben van gazdasagilag).

https://www.coreinfinity.tech

(#29) sh4d0w válasza janeszgol (#26) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

A Sony ad is: majdnem vanilla Android, jo uzemido, nincs notch vagy lyuk, nagyon jo DAC, egyedi formavilag.

https://www.coreinfinity.tech

(#30) janeszgol válasza sh4d0w (#28) üzenetére


janeszgol
félisten

+1

De én szívesen látnám, ha megfelelő, modern portfólióval jönne a Sony. Egyre nagyobb a Kína utálat (nem nálam), meg kellene lovagolni. Én is szívesen vennék Sony-t újra.
Nekem az is elég lenne, ha a 10 V-öt kiadnák az S23-nél kicsit kisebb méretben, de ugyan olyan képaránnyal, 4-5 óra SoT-tal. Akkor nem érdekelne, hogy a kamera max közepes, a teljesítmény átlagon aluli, mert kaptam valamit, ami nekem fontos. (én még azt is megtippelném, hogy lenne rá igény ekkora méretre is.)

[ Szerkesztve ]

(#31) sh4d0w válasza janeszgol (#30) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Szerintem akkor tetszeni fog az uj Sony portfolio, felteve, hogy nem Snapdragon 6xx lesz a 10-esben - megint.

https://www.coreinfinity.tech

(#32) csakany2001


csakany2001
senior tag

Ha rövid support-t adnak szokás szerint, továbbra is az Apple/Samsung vonalon szabad csak mozogni, meg a Pixel lesz jó alternatíva ha megérkezik az EU-ba teljesen.
Igazából ezt kell belátni a gyártóknak, hogy az a 4+1 év nagyon kevés manapság(már amelyik, ezt is betartja egyáltalán). Volt Sony-hoz szerencsém, 2 + 1 év után tényleg elengedték a user kezét(és legalább az utolsó frissítések még nem is voltak hibátlanok).
Lehet javult az évek folyamán, de amilyen árcédula van a telefonok mögött elég nagy fanatikusnak kell lennie valakinek, hogy azt válassza akár egy S24/S24 U ellenében.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#33) FireKeeper válasza sh4d0w (#31) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

mondjuk egy SD 6 gen 1-el nem tudom mennyire leszünk előrébb. de aztán ne legyen igazam, hátha kap egy SD 7-et. szvsz a 6xx már a tavaly előtti mk IV-ben is vállalhatatlan volt, így azt nem tartom idén is valószínűnek. meg kijelző fronton egy 90Hz-et minimum kéne hozniuk hogy ne legyenek kiröhögve. illetve Qi töltés is jó lenne. ha ezek megvannak, rendelem is a 10 IV utódjának.

#32 mintha azt olvastam volna valahol hogy ezen is akarnak javítani, bár realisztikusan nem várnék Apple/Samsung szintű supportot, 3+1 évet tartok realisztikusnak.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#34) janeszgol válasza csakany2001 (#32) üzenetére


janeszgol
félisten

Szerintem a 4+1 év elég. Azt még 2-3 évvel tovább használhatod. (Sőt. Az OTP Bank alkalmazás megy 8-as Androiddal is még például.)
Ez akkor lenne baj, ha 4 év után kizárnák az áruházból a telefont.

(#35) janeszgol válasza FireKeeper (#33) üzenetére


janeszgol
félisten

Én is sokat szidom az SD6 gen1-et, mivel az SD778G-től igencsak elmarad, de az SD695-höz képest cpu multi core-ban jó 30%-kal, GPU-ban pedig ~50%-al erősebb.

(#36) sh4d0w válasza FireKeeper (#33) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

A 10-ben biztosan nem lesz wireless toltes (tevedhetek, de ugy emlekszem Samsung kozepkategoriaban sincs), 90 Hz szerintem az aktualisban is van. A support tenyleg gaz jelenleg, remelhetoleg a Sony is kitolja.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#37) FireKeeper válasza sh4d0w (#36) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

60Hz a 10 V

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#38) bmt50


bmt50
senior tag

Nem haterkedésből, de janeszgol kollegával értek egyet.
Nem utálkozni jövünk ide a Sony mobilhírek/tesztek alá a fórumokban, hanem várni valami jó hírt a Sony-tól, valami formabontót, egyedit. Mind hardware, mind kamera, de szoftver oldalról is! És csalódunk... De biztos mindenki rosszul látja: mi, az ide író elégedetlen felhasználók, és a MA újságírói is, akik a keserédes cikkeket írják.
És igen!!! Ha nyóc mag meg mittomén hány giga ram van egy telefonban, akkor igenis oda lehet tolni egy algoritmust, ami faszán felméri a fényviszonyokat, belövi hozzá az ISO, a fehéregyensúlyt, meg a többit és jó point and shoot fotókat eredményez. Okkal szűnik meg lassan a belépőszintű fényképezőgép gyártás.
Ez ma 2024-ben már nem plussz fícsőr, hanem alap elvárás. Aztán ha olyanja van a júzernek, akkor bemehet a professzionális/manuális módba, és szórakozhat ezek beállításával, több, v. inkább kevesebb sikert elérve..
Csalódunk a Sony-ban, mert ezért az árcéduláért nem ilyen vasak középkategóriában, nem ilyen melegedés a flagship-ek között számít bestbuy-nak.
És itt a szoftver is. Jobban lehet optimalizálni egy stock droid-ot, ez tény. Jobb lehet az üzemidő is. Csak ha nekem szükségem van arra, hogy a kijelző érzékelje a dupla koppot, wifin a videólejátszás közben felkínálja a TV-okosítóra kivetítést, folyamatosan monitorozza a jogosultságokat, és a rég nem használt appoktól vegye el, vagy mondjuk figyelje, hogy mely appok merítik jobban a háttérben az akkut, akkor az alapból erőforrás igényesebb lesz egy kicsivel, de sokkal kényelmesebb felh. élményt ad. Ne nekem kelljen mindent kapcsolni, és mindenre figyelni, ha egyszer ott a sok mag, memória, amikkel a rendszer ezt könnyedén megteheti.
Nem célom elvenni a kedvét senkinek sem. Vegyen Sony-t, ha ez a vágya. De lásson tisztán. Ne csak a jónak tartott dolgokat, de a hiányosságot, ár -érték arányt is.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#39) sh4d0w válasza bmt50 (#38) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

"...Csak ha nekem szükségem van arra, hogy a kijelző érzékelje a dupla koppot, wifin a videólejátszás közben felkínálja a TV-okosítóra kivetítést, folyamatosan monitorozza a jogosultságokat, és a rég nem használt appoktól vegye el, vagy mondjuk figyelje, hogy mely appok merítik jobban a háttérben az akkut, akkor az alapból erőforrás igényesebb lesz egy kicsivel, de sokkal kényelmesebb felh. élményt ad..."

Ez mind megvan, mi a problema?

https://www.coreinfinity.tech

(#40) janeszgol válasza bmt50 (#38) üzenetére


janeszgol
félisten

+1 :R

(#41) bmt50 válasza sh4d0w (#39) üzenetére


bmt50
senior tag

Ezt örömmel hallom. Mint írtam: nem haterkedni jöttem ide. Volt ezelőtt pár évvel Sony-m, és most is van 1 ikonikus Xperia Mini Pro-m. Az ébreszt reggelente.
Valamiért mégis a stock android-hoz közeli, fapad élményről írnak,vagy beszélnek a tesztelők.
Minden esetre ránézésre tényleg nem tül fancy.
Vannak témák? Milyenek az animációk? Van néhány yt videó, amit ezekről a telefonokról készítettek hands on.
Nem mondanám, hogy leesett volna az állam a látvány világtól.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#42) sh4d0w válasza bmt50 (#41) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Hogy a fenebe ne lennenek?!

https://www.coreinfinity.tech

(#43) Timer válasza bmt50 (#38) üzenetére


Timer
veterán

Ennyi. Hol van már az Arc S, vagy a Mini Pro 2? Azokért lehetett rajongani, imádtam mindkettőt, pedig nem voltak tökéletesek.

[ Szerkesztve ]

(#44) janeszgol


janeszgol
félisten

Én avval is elégedett lennék, hogy ma már Sony (hangban is otthon vannak), ha már annyira büszkék arra, hogy náluk megmaradt a jack csati, hogy az ártól függetlenül jó minőségű. Nem azt mondom, hogy hajtsa meg a 600 ohmos szörnyeket (igazából ezt mondom), de 300-ig elmehetne.
Ezt anno az S8 tudta. Tehát én örülnék annak, hogy ha jack minőségben egy 2024-es mobil (de ez igaz egészen a 2021-es III-as családig) hozná ebben egy 2017-es csúcs minőségét. Ebben is.

És akkor az ember úgy érzi, hogy kapott valamit a pénzéért. Vagy akkor ne legyen rajta. Tud venni hozzá egy drága madzagos fejest.

Na mindegy, csak ötletelek. Azért én a kicsi Xperiát várom ide.

(#45) csakany2001 válasza janeszgol (#44) üzenetére


csakany2001
senior tag

Sok létjogusultságát nem látom már a jacknek a hordozható eszközöknél. Az elhagyása azt eredményezte, hogy viszonylag jó eszközök érkeztek a low budget szegmensbe is.
Én simán vennék egy Q45-t egy M50X ellenében, és meg is tettem. Egy percig nem bánom, mert hangminőségben sincs hatalmas különbség, minden másban(hordozhatóság, kényelem stb. pedig a Q45 mellett szól) meg sokkal jobb.
Xperia mellett nincs komoly érv perpillanat ezt be kell látni, a formaterv meg önmagában kevés.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#46) janeszgol válasza csakany2001 (#45) üzenetére


janeszgol
félisten

Én sem, utálom is a madzagot. De otthonra, ágyban fekve zenét hallgatni még ok.
És ha már annyira büszke a Sony, hogy meghagyja a jacket, akkor legalább a minőségre adjon. De sokat adjon!

"Xperia mellett nincs komoly érv perpillanat ezt be kell látni..."

+1

(#47) Lojkus válasza janeszgol (#16) üzenetére


Lojkus
csendes tag

Nem. Volt Sony 10 III-am és 1 jó tulajdonsága volt az az akku. Nagyon jól bírta.

(#48) Szena67


Szena67
csendes tag

Inkább egy unalmas Sony, mint egy ilyen izgalmas "lézerkajd" :DDD . [link]

(#49) bmt50 válasza Szena67 (#48) üzenetére


bmt50
senior tag

Izlések és pofonok....

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#50) FireKeeper válasza Szena67 (#48) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ez mondjuk kicsit öngól poszt mert az Xperia 5-nél is tipikus hibajelenség volt ez.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.