Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Sony dsc-h1 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#151) szaszicska válasza pingala (#141) üzenetére


szaszicska
csendes tag

Sziasztok!

Első hozzászólásom itt a prohardveren, előre is bocs, kicsit szétszórt leszek, mert több mindenre is akarok reagálni... :) Remélem nem hordok össze hülyeséget, ha mégis, akkor az nem a sajátom, hanem máshol olvastam! :) (Bár tudom, az csak rosszabb, mert akkor terjesztem is. :D)

A dpreview.com Sony talk fórumában Paul-828 csinált jópár képet H5-tel, a képek elérhetők a
http://www.flickr.com/photos/digipixuk/sets/72057594137507641/
címen. Pár kattintással el lehet jutni a teljes méretűekig...

Én is gondokoztam egy H1-en, elég sokat olvastam mostanában mindenféle fórumot - ez lenne az első komolyabb gépem... Mostmár viszont hajlok a H2 felé, a zaj nem tűnik rosszabbnak (nem úgy, mint Pana FZ5-FZ7 összehasonlításban), az LCD mérete annyira nem izgat, és párszor jól jöhet az az ISO800, mert bár elég gyengus a kép, de adott esetben a semminél jobb. Ja, meg a vakuteljesítmény jobban szabályozható. :)

Valaki kérdezte a telét... Az Olympus TCON-17-ről olvastam, hogy többen használják a Sony H sorozatú gépein...de ahhoz kell egy menetátalakító gyűrű, bár valamivel még így is olcsóbb a Sony VCL-1758-nál.

A gabonakörökről én is azt olvastam (és az is tűnik a leglogikusabbnak), hogy a levegőben lebegő porról visszaverődő vakufény okozza. Kompakt gépeknél azért jelentkezik viszonylag sűrűn, mert ezeknek elég nagy a mélységélessége. Az erős vaku nyilván csak ráttesz erre még egy lapáttal... Ennek bizonyítására valahol láttam is egy képet, ahol hóesésben fotóztak vakuval, és tényleg egy csomó ''becsillanó'' folt volt a képen.

Vakufeltöltődés sebessége: nyilván attól függ, mekkorát kellett előzőleg villantania a gépnek. A gép méri a visszaérkező fényt, és ez alapján vezérli a vakut. Ha sok a fény, nem süti ki teljesen a vakut, tehát a következő feltöltés gyorsabb lesz. A gép előtt fehér lap esetben erre jó esély van.

(#152) Ninoka válasza szaszicska (#151) üzenetére


Ninoka
tag

köszi az infót!:)

(#153) kovacstibor79


kovacstibor79
aktív tag

Hali!

Azt szeretném kérdezni hogy a H1-be lehet használni az aksik helyett ceruza elemet végszükség esetén?
Nem tudjátok mennyibe kerük kb. egy Ni-HM aksi?

Kössz

(#154) fecoka válasza kovacstibor79 (#153) üzenetére


fecoka
aktív tag

Természetesen lehet használni Normál ceruza elemet.
Egy jobbfajta tartós elemmel eléggé sokáig bírja, de nyilván nem éri meg ezzel használni a magas ár miatt.
Ha pl szétnézel itt akkor láthatod az árakat is. [link]

(#155) nordican


nordican
tag

Hali, azt meg tudja mondani valaki, hogy távkioldó van-e a H1-hez? Eddig nem találtam, de jó lenne, ha valaki ráerősítene. Köszi.

(#156) fecoka


fecoka
aktív tag

Egy jó géphez nem kell sok hozzáfűznivaló.

(#157) kovacstibor79


kovacstibor79
aktív tag

Hali!

Egy olyan észrevételem van ezzel a tipussal szemben, legalábbis nálam hogy ha nagy távolságba teljesen rázoomolok akkor olyan néha a kép mintha 'ködös' lenne. Vette már ez valaki észre? Illet ve valami ötlet hogy mitől lehet ez? Esetleg csak rossz beállítás?

Üddv.

(#158) Ninoka válasza kovacstibor79 (#157) üzenetére


Ninoka
tag

Nem lehet, hogy köd volt amikor fényképeztél?:) Én még nem tapasztaltam ilyet, max. csak akkor, ha ablaküvegen keresztül fényképeztem:) Nekem viszont olyan van, hogy ha egyáltalán nem zoomolok rá, és világos hátteret fényképezek, pl. felhőket, akkor az adaptertubus amit a géphez adtak, beárnyékolja a kép négy sarkát.

(#159) fecoka válasza kovacstibor79 (#157) üzenetére


fecoka
aktív tag

a zoom bizonyos távolságig természetesen nagyon jó dolog, de képzeld el, hogy a pl 12 Km re lévő balatoni túlpartot kb 1 Km nek megfelelő közelségbe hozod.
Gondold csak el, mennyire besűrüsödik 12 kilométernyi levegő :))
Az efféle jelenség valószínüleg más gépeknél is ugyanígy van.
Hangsúlyozottan igen nagytávolság esetén.

(#160) kovacstibor79 válasza fecoka (#159) üzenetére


kovacstibor79
aktív tag

Kössz a választ!

Igazad van, tényleg csak óriási távolságoknál jelentkezik az a dolog. :)

(#161) nrgxxx


nrgxxx
tag

eladóak az alábbi patronok:

-Canon CLI-8PC
-Canon BCI-3eBK
-Canon BCI-6c
-Canon BC-20
-Epson T018
-Epson SO20093

ha valakit valamelyi érdekel, privizzen, aztán mindenképp megegyezünk

Minden embernek meg kell tanulni, hogy hogyan kell élni.... csak kár hogy pont egy élet kell hozzá.

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Sony dsc-h1 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.