Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Sony dsc-h1 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) p_laci


p_laci
csendes tag

Haló!
Aki úgy gondolja, írjon valami tapasztalatot a Sony DSC-H1-ről.
Ugyanis én eleven embert nem hallottam még soha erről a gépről beszélni. Szóval várom a vélemyéneket, tapasztalatokat meg satöbbiket.
előre kösz!

[Szerkesztve]

(#2) oceanearth válasza p_laci (#1) üzenetére


oceanearth
őstag

én most voltam két hétig kinnt németországban és akinél voltam, annak ilyen gépe volt, plusz egy V3-as sony, de mivel most vált DSLR-e lehet meg is veszem tőle ezt a kis gépet, mert annyira tetszett. kellemes csalódás volt a sonytól. a színei gyönyörűek, mondjuk köszönhető ez az apple gépnek és monitornak. de maga a gép is nagyon jó, viszonylag kicsi, nagy a zoom, optikai stabi. csak kicsit drága ujjonnan. nekem bejött

(#3) p_laci


p_laci
csendes tag

auf

(#4) Davidkoma válasza p_laci (#3) üzenetére


Davidkoma
tag

Kedves László, ide bagózzál:
/Feltéve, ha érdekel egy rövid, ámde magyar nyelvü ismertetö a H1-röl/
Bővebben: link

(#5) pingala


pingala
csendes tag

sziasztok! istvan vagyok, szeretnek venni egy sony h1-t, szeretnem tudni a velemenyeteket rola, erdemes venni vagy nem? mennyire massziv, es a kepminoseg mennyire tiszta?

(#6) pingala válasza oceanearth (#2) üzenetére


pingala
csendes tag

milyennek mutatkozik a sony h1-es?
erdemes megvenni?
a kepminoseg mennyire tiszta?

(#7) oceanearth válasza pingala (#6) üzenetére


oceanearth
őstag

sztem nagyon jó kis gép. nemtom mennyibe kerül, de sztem jó választás

(#8) Tottee válasza pingala (#6) üzenetére


Tottee
csendes tag

A gép képminősége a tesztek alapján nagyon jó, de látogass meg pár ezzel foglalkozó oldalt, győződj meg erről magad is. dpreview.com, dcresource.com, steve's digicam vagy az index . A gép fogása nagyon rendben van, masszív a felépítése (én egy MediaMarkt-ban tartottam kézben,nézz el te is oda-bár meg ne vedd ott,mert drága-vagy az extreme digital mammutba!), jobb benyomást kelt mint az Canon S2 IS, bár kicsit nagyobb, és nincs kihajtható kijelzője.100.000-ért nagyjából hozzá is jutsz + mem.kártya, ez nem árt, ha 512-es legalább azt 15.000-ért már kapsz.

(#9) pingala


pingala
csendes tag

koszi a biztato valaszokat!!!!!!!! nem tudom eldonteni hogy a sony h1, a canon s2 is es a konica minolta a 200-as kozul melyiket valasszam. Harom ut all elottem.......szerintetek melyikkel jarnek jobban eltekintve a gepek aratol..........?

(#10) hali01 válasza pingala (#9) üzenetére


hali01
őstag

Én kb január óta kerestem a gépemet,megnéztem nagyon sokat mire meg lett ,igy ezeket is.Ezek után én gondolkodás nélkül az A200-at venném.

(#11) Tottee válasza pingala (#9) üzenetére


Tottee
csendes tag

A helyzet az, hogy a három gép közül kilóg a Minolta. Ez nem teljesen egy kategória a másik kettővel, és ez az árán is meglátszik(140.000Ft). Bár csak 7x zoom,de 28mm nagylátószög F2.8/f3.5 - f11 (ez az f11 elég jó) 2/3''-os érzékelő iso800-at támogat, valúszínűleg ekkora CCD-vel jól is viszi,na meg kell is a 8 megapixelhez. A záridő is szélesebb tartományban állítható, mechanikus zoomgyűrű, élő hisztogram, stabilizálás. A 800x600-as videóról nem is beszélve, bár abból túl hosszút nem fogsz csinálni (esetleg 4GB-os kártyával). Egy nagy hátránya van (a 7x zoomon kívül,ami ugye kevesebb mint a 12x, de azért bőven elmegy): a közelpont makrónál 13 cm. Ez nem valami jó, és nem látom, hogy lenne szupermakró. Nézd csak meg a másik kettő adatait! Konklúzió: ha nem érdekel a makró, és van rá pénzed, ezt vegyed.Tájképhez, csoportképhez,(sötétebb) belső terekhez szerintem szuper lehet (28mm+meg a nagy érzékelő stabival).

(#12) Tottee válasza pingala (#9) üzenetére


Tottee
csendes tag

Még valami: ha már viszont van az A200-ra pénzed, annyiból vehetsz egy Panasonic FZ20-ast. Ezt a gépet pedig a kategória királyaként szokták emlegetni. Az optikája f2.8 végig és 12x zoom, jóval felülmúlja a Minoltát (kivéve azt a 28mm nagylátószöget). Igaz, nem 8 megapixel, de valószínűleg ésszerűbb megoldás az 5mpx-bár neked kell tudnod, hogy mire kell, akkor sem hinném, hogy falméretű posztereket akarsz előhívatni. Az 5mpx bőven elég, valamennyi nagyítás is belefér. A Panasonic egyetlen gyenge pontja a 1/2.5''-es érzékelő, de ez nem is 8mpx, másrészt tesztképek alapján ez nem igazán feltűnő. Egy szó mint száz: ez is nagyon jó képeket csinál, én inkább ezt ajánlanám, ha még megkapod. Amennyire tudom, egy-két helyen van belőle, ha érdekel megírom..

(#13) hali01 válasza Tottee (#12) üzenetére


hali01
őstag

Na ilyenkor szokott kezdeni zsongani az ember feje:Y

(#14) pingala


pingala
csendes tag

...........................azt hiszem csak a sony h1-es gyoz, ezt veszem meg, aztan kiderul mennyire valik be. (ha nem tetszik jon a masik ) !! a konica nem tetszik, nincs makroja, gyenge az af-ja es nem tetszenek a teszt kepek sem................de ezzel szemben a sony-t meg midig jobbnak latom !!

(#15) horusz- válasza pingala (#14) üzenetére


horusz-
tag

Mikorra tervezed a vásárlást?http://plaza.velvet.hu/index.php?module=products&category=5213,5226&from=category&prodfilter= itt 98e ft én is ebben a tip. ben gndolkodok és kiváncsian várom az értékelésedet!

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#16) pingala


pingala
csendes tag

mennyire jo a sony h1 kepstabilizatora??
kb.ket aksival mennyi kepet lehet kesziteni??
a kepminosege mennyire jo? erre ha tudtok valaszoljatok

(#17) oceanearth válasza pingala (#16) üzenetére


oceanearth
őstag

1. nagyon jó
2. elég sokat, pontosan nem tom, sztem min 500at
3. nagyon szép élethű képeket csinál autoban is

(#18) Tottee válasza pingala (#16) üzenetére


Tottee
csendes tag

A képstabi nem rossz, de a Canon IS S2-vel vagy a Panasonic FZ5-vel szemben kissé alulmarad. Félreértés ne essék, nagyon hasznos, de a versenytársak picit hatékonyabbak.
Ne ez döntsön a gépek között...
A géppel hivatalosan vmi 290 képet lehet csinálni, de ez mondjuk 150-160 lesz a valóságban. Ez nem rossz 2 elemtől ekkora gépben, bár ismét hivatkozhatnék az FZ-5-re ami Li-Ion aksival 500 hivatalosan. De az más.

(#19) pingala


pingala
csendes tag

kosz a valaszokat. max rezolucioval lehet akkor kb 150 kepet csinalni? hmm az nem rossz (ha lehet max rezolucioval), gondolom az arahoz kepest nagyon jo gep, ez valoban slr-s gep felprofi?? reg palyazom ra hogy megvegyem de elobb teletomom magam informacioval.

(#20) Pompi válasza pingala (#19) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Szerintem az, hogy milyen rezolucioval fotózol nem befolyásolja az akkumlátor merülését, nem hinném, hogy nagyobb fájlból adódó adatmentés többlet mérvadó lenne, ha erre gondoltál...
A gép nem SLR (Single Lens Reflex).
A keresője EVF (Electronic View Finder), azaz a kis lukba bele nézve egy kisméretü LCD-t látszt, gyakorlatilag ugyanazzal a képpel amit rögzíteni fogsz.

Feel Good Inc.

(#21) pingala


pingala
csendes tag

kosz ! a slr-vel kapcsolatban...ugy irja az adatlapjan hogy slr-s. mostmar mi utan lehet menni??
a kepminosege, tisztasaga mennyire jo, mennyire jol vegzi a dolgat a kepstabilizator?>

(#22) horusz- válasza Tottee (#18) üzenetére


horusz-
tag

Sok külföldi oldal el lett olvasva mielött +vettem volna a gépemet (sony h1)ugyan is mindenhol dicsérték a h1 et . Sok teszt a canon s2 el lett öszehasonlitva ill. a panával ! De 1 ik se kapot volna annyi pontszámot mint a sony !De nekem is akadt vele gondom használhatattlan a keresője (számomra) és kicsit nehéz a gép a nejem számára! De a kép amit csinál az feledteti az egészet Automatán fantasztikus képeket csinál a makró kiváló és gyors.Stabilizátor tökéletesen müxik 24x es zomnál ez a max.az égen röpködő motoros sárkányrepülőket ami (jó magasan volt)simán vette pedig még a kezem is remegett mire befogtam öket hát röviden ennyi . Remélem segitettem valakinek .

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#23) horusz- válasza horusz- (#22) üzenetére


horusz-
tag

Ja és mindösze 98500 ft Bp.en 2 év garival

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#24) horusz- válasza Tottee (#18) üzenetére


horusz-
tag

Itt van 2 db képem az 1 ik makró egy pokról a másik 1 motoros ejtőernyös 24x zommal szabadkézből (ja és az első fotóim!) http://index.hu/tech/digicam/mutat_mc?formid=742&dc_list=opinionslist

[Szerkesztve]

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#25) pingala válasza horusz- (#24) üzenetére


pingala
csendes tag

szia horusz ! kosz a biztato valaszt, lenne egy keresem kuldenel egy par jol sikerult kepet nekem erre az e-mail cimre : pingala@freemail.hu
akarok egy ilyen gepet venni meg egy kis penz kell hozza es meglesz. csak elobb agyondicseretem a gepet.:)

(#26) Lazza válasza horusz- (#24) üzenetére


Lazza
csendes tag

Hello!
Hpl sikerült ennyiért megvásárolnod a gépet?
Múlt hét végén 3 üzletben sem volt....

Lazza

Lazza!

(#27) pingala


pingala
csendes tag

a sony h1 zoomolas kozben mennyire zajos? mennyire halk a motorja?

(#28) pingala


pingala
csendes tag

meg egy kerdes: azt olvastam valahol hogy a sony h1-nek mar a 3xoptikai zoomnal esik szet a gep ez igaz?.....mennyi mindent irnak.....:F:F:F:F

(#29) horusz- válasza pingala (#28) üzenetére


horusz-
tag

hál.isten van má netem :R na szóval Bp.14 ker.telepes út 2 nem jut az eszembe a veblapja de az volt oda irva hogy ha valaki olcsóbb veblapot talál ako azon az áron itt is megkapja ezt a veblapot küldtam el nekik és rögtön válaszoltak is igy kaptam meg 98500 ért http://plaza.velvet.hu/index.php?module=products&category=5213,5226&from=category&prodfilter=

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#30) horusz- válasza pingala (#27) üzenetére


horusz-
tag

ha nagy sebességgel müxik ako lehet hallani de egyb. nem

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#31) horusz- válasza pingala (#28) üzenetére


horusz-
tag

nem igaz neki csak 2 digi zomja van van 1 ejtőernyös képem az maxal lett lekapva döndsd el szét esik e

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#32) horusz- válasza Lazza (#26) üzenetére


horusz-
tag

MEGVAN!!! http://www.avplanet.hu/index.php itt vettem a gépet és ide irtam a vebcimet ahol azt mondták hogy megkapom annyiért amenyit irtam

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#33) pingala


pingala
csendes tag

kosz a kepeket, nagyon jok. varom mar hogy megvegyem es aztan jon a fotozas.....;) a makronal lehet 2 cm tol jol makrozni?

(#34) horusz- válasza pingala (#33) üzenetére


horusz-
tag

Azt irja de én nemtudom mert azzal voltam elfoglalva hogy ne ugorjon a kezemre a pók mert kurvára félek tölük:F egyb. a gépnek van suja rendesen sokkal nehezebb mint 1 konika m.ugyhogy bele lehet markolni tuti jo a fogása

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#35) horusz- válasza pingala (#33) üzenetére


horusz-
tag

van aki perfekt ért a kamerához? kellene olyan valaki aki megmutat és tanít mindenre Pár óra lenne sztem.

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#36) oceanearth válasza horusz- (#35) üzenetére


oceanearth
őstag

a net perfektül megtanít. kezdésnek javaslom a tanuljunk digitálisan fotózni topik teljes elolvasássát
és az ottani linkek megnézését
ha azt elolvasod, garántáltam mindent meg fogsz tudni a fotózásról, ami kellhet neked

(#37) pingala


pingala
csendes tag

japan gyartmany a sony h1? vagyis az aljan irja hogy japan keszulek?

(#38) horusz- válasza pingala (#37) üzenetére


horusz-
tag

Igen japan megnéztem!és az összes kiegészitője is az töltö, zsinor stb.Az elötét és közdarabra nincs rá irva

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#39) horusz- válasza oceanearth (#36) üzenetére


horusz-
tag

ok
de más az ha valaki megmutatja és elmagyarázza mit ahogy én olvasom!

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#40) oceanearth válasza horusz- (#39) üzenetére


oceanearth
őstag

sztem jóval többet ér ha saját magad jössz rá. egyébként csomó dolgot lehet egy hozzáértő el sem mondd mert neki az teljesen evidens. sztem olvasd el azt a topikot az a legegyszerűbb. de ha van valami kérésed nyugodtan keress vele mailen vagy ha annyira akarod hogy valaki elmondja én szívesen elmondok neked 1-2 trükköt, bár én sem vagyok profi fotós, csak komoly amatőr.

(#41) horusz- válasza oceanearth (#40) üzenetére


horusz-
tag

Skypen a bedeko a nevem .msn :oldviti@hotmail.com . a kézikönyve és csomo fórumot is elolvastam de nem értek semmit .Automatában nem akarok fotozni mert nekem az nem jó. kézi beállitáshoz hülye vagyok és könyvböl nem értem meg mit mikor miért hogyan és mikor nem ezek nincsennek leirva ezt csak hosszú rutinból lehet tudni sztem.Azzal hogy valaki segit nekem csak felgyorsitom a tanulás folyamatát!Én sok kézilabda mecsre járok és ezeket szeretném fotózni.Most is onnan jöttem és katingattam (de minek) egy sem sikerült sok bemozdulás zajos életlen kép . Sok beállitást csináltam hátha valamelyk jó lesz de nem ! Hát röviden ez a bajom .

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#42) spacer


spacer
aktív tag

Hát nekem is erre a gépre esett a választás. Ma megyek megvenni. Majd elmondom az első benyomásokat róla.:))

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#43) pingala


pingala
csendes tag

na milyen a gep amit megvettel? csinaltal mar kepeket?

(#44) spacer válasza pingala (#43) üzenetére


spacer
aktív tag

Még nem volt sok időm foglalkozni vele, de az első benyomásaim egész jóra sikerültek. Az biztos, hogy kényelmes fogása van, a KonicaMinolta Z3-as után sokkal masszívabb, nehezebb a drága. Az EVF eléggé gagyi, ráadásul vagy az orrom nagy, vagy vmi a fejemmel lehet szar mert alig tudom odapréselni a szemem. A vaku eléggé lassan tölt, de ezt olvastam több tesztben is. Viszont a képminőség fenomenális:DD Azt hiszem hirtelen ennyi. Ha vmit észreveszek szólok.

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#45) pingala


pingala
csendes tag

en is veszek a napokban sony h1-est de elobb lassuk hogy ki mennyire van megelegedve a gepevel, ki milyen jominosegu kepeket csinal......na meg mennyire jo a kepstabi, es a makro mennyire tiszta, es 12 x zoomnal csinalt kepek mennyire jok

(#46) pingala


pingala
csendes tag

eppen neztem hogy a canon s2 is-nek egy kicsit jobb a makroja mint a sony h1-nek, tisztabbnak tunik a canon makroja:F

(#47) horusz- válasza pingala (#46) üzenetére


horusz-
tag

Arra nem gondoltál hogy sok múlik azon ki fogja a kamerát és mi volt a szándéka a komponálással ?lehet hogy eleve igy akarta vagy olyan mint én (nem ért hozzá):((

Krisztus meghalt bűneinkért,hát ne okozzunk neki csalódást!

(#48) oceanearth válasza pingala (#46) üzenetére


oceanearth
őstag

hogy lenne már jobb?? ilyen butaságot ne is állíts, mertz a canon Is sorozat híres a ritka sazr makrójáról. a sony-h1nek viszont kurva jó makrója van

(#49) Tottee válasza pingala (#46) üzenetére


Tottee
csendes tag

Pingala, szerintem te kicsit ''túlkattogod'' ezt a dolgot. Nem kevés a pénz, amit kiadni készülsz, de itt leírták 10-en, más fórumokban 1000-en meg a rengeteg netes teszt, hogy ez egy nagyon jó gép. Vedd meg! Ennyi. Az ára is jó, NEM FOGSZ ennyiért jobb gépet találni. Kiváló a képminősége?: IGEN, sok mindent tud?: IGEN Jó a stabi?:IGEN
ezen felül minden ''kicsit ez de kicsit az,stb,, '' hülyeség.

(#50) oceanearth válasza Tottee (#49) üzenetére


oceanearth
őstag

teljesen egyettértek vceled. sztem is túlreagálja a dolgot. ez egy ngaoyn jó kis gép. ez a sony 2. fényképezőgépe, de inkább az 1. a dscf828 is fényképező volt már, de az nagyon drága volt és itt egy jó fényképező, ami relatíve olcsó is. ráadásul ott a V3as és az R1es is. kezd a szememben feljönni a sony.
viszont a kínálatuk elég gyér. 3 fényképező.
-1 szuper zoom
-1 nagylátó
- 1 nbem is tom milyen kategória az R1

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Sony dsc-h1 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.