Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) karyo


karyo
senior tag

Amatőr és profi home videósoktól kérdezném, A Digital8 szabvány effektíve milyen felbontásban rögzít? Mennyire éles, színhű a rögzített kép?

Érdemes ma Digital8 kamerát venni, vagy miniDV ( ami drágább ugyan?)???

Ha valaki be tudna nyomni egy sample képet, azt megköszönném.

Enjoy the silence.

(#2) qpakcovboy válasza karyo (#1) üzenetére


qpakcovboy
őstag

A téma engem is érdekel! 100-1200-ért már lehet ilyen kamerákat venni ki melyiket venné az olcsóbb kategóriából?

(#3) karyo válasza qpakcovboy (#2) üzenetére


karyo
senior tag

Én a TRV255E-t néztem ki, 105E bruttó. Sztem home videózásra tökéletes lehet, bár még nem tiszta előttem, hogy milyen módon rögzít, illetve hogyan lehet áthúzni az elkészült videót pc-re. (firewire, usb2?)

Gondolom nem tömörít mpeg2-be, hanem nekem kell megtenni. Akkor viszont hatalmas vinyó kell...:(

Enjoy the silence.

(#4) qpakcovboy válasza karyo (#3) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Szerintem egy 80 gigás vinyó elég

(#5) And válasza karyo (#3) üzenetére


And
veterán

Hali! Mpeg-be nem tömörít, a DV-adatfolyam mérete kb. 13GB óránként. A miniDV ill. a Digital8 rögzítési eljárása teljesen ugyanaz, a csak a kazetta formátumában van különbség. Ezért érdemes egyéb technikai paramétereket figyelembe venni: optikai zoom, dv in/out lehetőség, ccd mérete és pixelszáma. Bevallom, nálam csak kölcsönben járt egy Sony Digital8-as kamera jó régen, de az is lenyűgözött a video8 után ;) (nem voltak szinkronhibák, meg a szalagzaj is eltűnt). Eléggé alaptípus volt, még a video8-as kazettákat sem volt képes visszajátszani, de azért elfogatdam volna egy olyat...

(#6) karyo válasza And (#5) üzenetére


karyo
senior tag

A felbontásra, amivel a kamera rögzített, nem emléxel véletlenül???

Azért érdekel ez annyira, mert az elkészült home videókat dvd formátumban szeretném viszontlátni, és a kérdés, hogy elég jó-e ehhez a digital8?

Enjoy the silence.

(#7) zsolt501 válasza And (#5) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nekűnk van Mini DV kamera is meg Digital8 és a Mini DV sokkal jobb minőségű képet produkál.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#8) zsolt501 válasza karyo (#6) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az optikai nagyitásra mindenképp figyelj minnél nagyobb az optikai nagyítás annál jobb ne a digitálist nézd az már nem ojan jó minőségű képet produkál

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#9) b.bone


b.bone
senior tag

nekem DCR-TRV22E-van. lehet rögzíteni széles vászonba amit pont annyi mint a dvd-s filmek, meg lehet ugyanazzal a szélességel (768) szor akármennyi hogy fullképernyős legyen.

egyénként nem tudom mennyiben rögzít a kemra, de azt hogy milyen legyen a capture-nél lehet eldönteni. de a dvd-s a maximum.

ja és videót firewire-en lehet húzni. usb-n max a képeket lehet, mármint amit a memo kártyára csinál.

ja és #5-öt figyelembe véve annak amit néztél is ezt kéne tudnia.
amennyire megfigyeltem az ettől drágább kamerák ált. sokkal többet nem tudnak. inkább az optika jobb, drágább. sőt ezenyémnek a ''kis tesója'' csak ennyiben különbözött.

[Szerkesztve]

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#10) And válasza karyo (#6) üzenetére


And
veterán

A miniDV/Digital8 rendszerek felbontása PAL rendszerben 720x576 pixel, mint a normál DVD-é.
#7, zsolt501: ''Nekűnk van Mini DV kamera is meg Digital8 és a Mini DV sokkal jobb minőségű képet produkál.''
Attól, hogy a rögzített jel szabványa megegyezik, még lehet különbség a digitalizálandó jel minőségében. Nyilván ezért lehet alig százezer HUF fölötti és sokszázezres kamerákat is kapni, és ez utóbbi kategória nem (csak) a sok kényelmi szolgáltatás, csingilingi miatt drágább. A ccd-k darabszáma, felbontása, felülete, zaja, analóg áramkörök és az optika minősége, stb., stb. mind befolyásolja a képminőséget - mint ahogy digit fényképezőgépeknél is.

(#11) karyo válasza And (#10) üzenetére


karyo
senior tag

''A miniDV/Digital8 rendszerek felbontása PAL rendszerben 720x576 pixel, mint a normál DVD-é.''

Nekem alkalmi home vidózásra kell, nem profi szinten akarom művelni. Ahhoz sztem bőven jó lesz a digital8 is , főleg, ha ekkora felbontásban tudok videózni.


Enjoy the silence.

(#12) zsolt501 válasza karyo (#11) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A Digital8 nak kissebb a felbontása igaz nem sokkal

[Szerkesztve]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#13) karyo


karyo
senior tag

Kölcsön kaptam egy Samsung VP-D20-as MiniDV kamerát. Nos, lenne néhány megjegyzés:

1, a kamera rögzíti a magnó alapzaját (is). Ez elég idegesítő, főleg ha olyan helyen rögzítek, ahol csend van, mert csak a zaj hallatszik akkor.
2, A képminőség jó fényviszonyok esetén kiváló, viszont félhomályban már nagyon nagy a zaj (szemcsés a kép).
3, a 10X-es optikai zoom használhatatlan, annyira megnő a kézremegés miatti rángatózás.

Egyébként sztem az a baj, hogy a kamera nagyon könnyű. Egy nehezebb kamerát talán kevesebb remegés nélkül is kézben lehetne tartani (?)

De legfőképpen az érdekelne, hogy más típusok is felveszik a magnó zaját???

Enjoy the silence.

(#14) qpakcovboy válasza karyo (#13) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Milyet érdemes szerinted venni? mondjuk nekem lenne rá bruttó 100-110 ezer forintom... Ennyiért érdemes?

(#15) karyo válasza qpakcovboy (#14) üzenetére


karyo
senior tag

Sajna még én sem tudtam döntést hozni. Kétségtelen, hogy a MiniDV-k nagyon jó képminőséggel bírnak, viszont az ár-érték aránya a Digital8 kameráknál a legjobb.

Ki szeretnék próbálni még egy Sony D8 kamerát is, és utánna hozok döntést.

Egyébként a D8-nál alacsonyabb áron kapsz 20X-os optikai zoomot, míg ez a Samsung Pl csak 10x-est tud.

Enjoy the silence.

(#16) karyo válasza qpakcovboy (#14) üzenetére


karyo
senior tag

Én a digital8-at ajánlom neked. bruttó 91E az alaptípus, DV-link van azon is. Otthoni videózásra tökéletes.

Enjoy the silence.

(#17) qpakcovboy válasza karyo (#15) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Nekem az a lényeg, hogy buliba el tudjam vinni, tehát kicsi legyen, jól bírja az akksija, legyen rajta LCD, és nem két-három hónapra veszem, tehát legyen tartós is :) de fogalmam sincs hogy ennyiért milyet és hol vegyek, van tipped? Neten nincs ilyen üzlet, esetleg fórum, mert én nem nagyon találtam.

(#18) karyo válasza qpakcovboy (#17) üzenetére


karyo
senior tag

110-ért csak használtan kapsz miniDV-t.

D8-ak viszont már 90K-nál indulnak:

Bővebben: link
Bővebben: link

Enjoy the silence.

(#19) qpakcovboy válasza karyo (#18) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Te melyiket vennéd?

(#20) And válasza karyo (#13) üzenetére


And
veterán

1. Szerintem beépített mikrofonokkal általános jelenség az analóg hifi-sztereó megjelenése óta (előtte valszeg. a szalagzaj úgyis elnyomta a felvett alacsonyszintű motorzajt, meg a többit: műanyagház recsegést, zoom motort, kezelőszervek tapizását :) ). Megoldás esetleg külső mikrofonok használata, ha van rá mód. Az említett Samsungnál nem láttam ilyen csatlakozót.
2. Több leírásban is fejtegették, hogy a hasonóan nagy pixelszámú ccd (VP-D20: 800k) sötétben nem feltétlenül előnyös, ráadásul itt 1/6'' ccd-mérettel párosul.
3. Pedig van rajta képstabilizátor, bár nem írják hogy optikai lenne. Így utólag visszagondolva jó lett volna, ha a régi felvételeimet - zoom nélkül is - állvánnyal készítem. Szerintem az amatőr felvételek egyik legzavaróbb hibája a kép remegése, még nagy látószögnél is. Az amatőrök nagy része pedig imádja a zoomot: játszik vele akkor is, ha arra semmi szükség. A nyugodt kép igen sokat javít annak élvezhetőségén. A kamerák súlyának növekedése az amatőr kategóriában nem jellemző. A (fél-)profi cuccok viszont mind elég testes példányok.

(#21) qpakcovboy válasza And (#20) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Te milyen kamerát vennél és melyik gyártótol mondjuk 150.00ért ja és ami fontos, hogy hol?

(#22) And válasza qpakcovboy (#21) üzenetére


And
veterán

Lássuk! Úgyis mindenki egyéni követelmények alapján választana, egységes recept nincs. Ami nekem gyártótól függetlenül fontos kritérium lenne:
- Megfelelően éles kép minél kevesebb zajjal. Ez egy kicsit ellentmondás, ahogy a #20-ban is utaltam rá. 470k pixel alatt nem is tudom, kapni-e digit gépet, de nagyon felmenni csak akkor érdemes ha valaki fényképezni is akar vele, mint pl. a Sony megapixel feletti gépeivel lehet. Kivétel: 3ccd-s kamerák, de az egyelőre még nem ez az árkategória. (Szerintem fényképezni fényképezővel kell, nem pedig videokamerával, mobiltelóval, kulcstartóval, satöbbi.)
- Lehetőleg optikai képstabilizátor.
- Nagy optikai zoomátfogás, de ennél is fontosabb hogy megfelelően nagy látószög legyen az alap, kisfilmes formátumra konvertálva f =< 35mm, + makró mód.
- Kézi üzemmód: mindent lehessen variálni, ne csak automatika legyen.
- FireWire out (van olyan digit. kamera, amelyiken ez nincs? :U )
- Jó minőségű, változtatható érzékenységű/zoom-mikrofon, esetleg külső csatlakozó.
- 37mm-es szűrőátmérő, vagy amihez megfelelő közgyűrűt kapni. Az ok: ilyen előtétlencséim vannak..
- Akár használt is lehet, de úgy általában: ki lehessen próbálni. Úgyis ez számít a legtöbbet, nem a száraz műszaki adatok.
Ami kevésbé fontos: digitális effektek, digitális 10'000x...milliószoros digit zoom (szvsz. mind csak parasztvakítás), USB in-out, Firewire in (inkább DVD-re szánnám), memóriakártya, intelligens és jó drága Li-ion akksi, stb.
Aztán jöhetnek a kompromisszumok, a szabott keret alapján:
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

(#23) tibibi válasza karyo (#18) üzenetére


tibibi
őstag

sziasztok mennyire lehet megbizni a használt kamerákban magyarul mennyit birnak ki? nekem van egy régi vhsc kamkorderem 11 éves,de nem volt csak ősszvissz. két napot használva gondolom ez nem mérvadó .Tehát átlagos használat mellet érdemes használtat venni vagy inkább újat?


(#24) bitfarkas válasza karyo (#13) üzenetére


bitfarkas
őstag

Na én is ezért vettem anno D8-at, mert annak emberi a mérete.
Nagyon könnyű berázni ezeket a tenyérbemászó kis vackokat. Az én D8-am elég inteligens, DV in/out analóg in/out, tehát külső jelforrás digitalizálásra is használható. Az optikája sajnos nem zeiss, de elmegy. Talán egy puskamikrofon segítene a bajodon, ha van intelligens csatija a kamerádnak.

(#25) bitfarkas válasza And (#22) üzenetére


bitfarkas
őstag

Ez egy minimum 350 ezres gép, amit ide leírtál.
A szabbvány szeriti képalkotáshoz minimum 405.000 aktív pixel kell. Ekkora méretűeket általában csak a 3 CCD-s kamerák alkalmaznak, igaz ebből rögtön hármat.:)) Ehhez persze optikai stabilizátor is kell, mert elektronikusra már nincs szabad érzékelőfelület.
A nagyobb érzékelőméretet részben a kézremegés kiküszöbölése érdekében, részben a fotohasználat miatt alkalmazzák. Igaz, egyik sem valami fényes eredményt ad.

(#26) bitfarkas válasza tibibi (#23) üzenetére


bitfarkas
őstag

Ebben még a kamerát látva sem lehet laikusnak tanácsot adni. Meg kell mutatni egy szakszervíznek, ahol már láttak többszáz használt masinát. (Mechanika és fejkopás, az optika élesreállító mechanizmusának kopása, meg hogy nem csapták-e oda az asztalsarkához?)

(#27) And válasza bitfarkas (#25) üzenetére


And
veterán

Teljesen igazad van!

Persze könnyű elméletben maximalistának lenni, aztán amikor vásárlásra kerülne a sor, akkor jönnek azok a fránya kompromisszumok :)). Azért van olyan kritérium, amiből nem szívesen engednék, ezért inkább várok még egy kicsit vele. Addig kihúzom valahogy a mostani 10 éves Video-8 -as kameránkkal..

(#28) balkoger


balkoger
tag

Sziasztok ! Nekem egy DCR TRV 340-E sony-m van es azert vettem ilyet mert sok DV kameranak nagyon keves az optikai zoom-ja es a digitalis meg szart sem er,ezen a 25 optikai zoom-ot hasznalom nagyobb zoom-nal remeges nelkuli kepet csak alvanyrol lehet csinalni ,tehet a sok szazszoros zoom csak reklamfogas.
A lenyeg a kameran a digitalis szenzor felbontasa ,ill. darabszama (3 CCD)ami szinenkent tortenik ,de egy 3 CCD-s kamera szerintem meg eleg draga. A lerogzitett felvetel felbontasa Pal rendszernel 720x576 ami a DVD felbontasa de annal sokkal jobb minosegu szerintem van 20 giga is orankent amit kesobb le kell konvertalni olyan formatumra amilyet szeretnel belole kesziteni.A hangja egy ilyen kameranak mar 16 bites nagyon jo minosegu es nalam nem veszi fel a szalag hangjat. Szerintem a dv elonye a kisebbsege ,de sajnos le kell mondania a jo minosegu optikai lencserol es hangrol ,masban nem kulonbozik ,ja meg az ara borsosabb.Szeintem vegyel Digital 8-at !

(#29) balkoger


balkoger
tag

Ja es a ''night view'' is egy nagy vakitas ,mert a kameran van egy infravoros szenzor az elejen ami elorevetiti a ezt a fenyt ,de kb 3-5 Meterig tehat addig latsz tok sotetben es zold a kep ,nem szines!

(#30) bitfarkas válasza balkoger (#28) üzenetére


bitfarkas
őstag

1 óra - 13 giga

(#31) Cirrus


Cirrus
csendes tag

Sziasztok! Most szeretnék kamerát venni, de nem tudom, h. melyik lenne jobb: a mini DV, v. a DVD. Tehát? Előnyök, ill. hátrányok?
Illetve, melyik gyártótól lenne érdemes? Samsungon gondolkodtam? Hm?

(#32) Ami2


Ami2
csendes tag

Szerintem ez most elég jó ajánlat:
Bővebben: link
media marktba 120 akciósan
itt meg 105 :
Bővebben: link
nekem is ez van most és téleg jóh :)

(#33) Zenty válasza Cirrus (#31) üzenetére


Zenty
őstag

Szia!
Hát attól is füg mennyi pénzed van :)!
Ha sok dvd-ést! -Előnye: Nagyon jó képminőség.Alapból MPEG2 késziti a filmet! Ha jól tudom egy DVD-RAM ill. DVD-R lemezre rakja movit.Szoval kis házi dvd minőségü filmeket tudsz csinálni!
Meg + az jó még benne ,hogy nem kell tökölni,hogy ide oda kötökesd a kábeleket meg átalakitokal bibelődni,hogy majd el készitett filmedet átvehesd valahova!Hanem egyszerüen kamerából kiveszed a dvd lemezt és kapásból lejátszhatod egy asztali dvd lejátszóba vagy egy sima dvd romon pc-n :)!
-Hátránya:drága,és az ugymond olcsobik változatok nem rendelkeznek nagy felszereltségel.

mini dv:
A nagy előnye ezeknek a gépeknek ahogy benne is vana nevébe ,hogy kicsi kamerák :)!
Jó minőségüek!Szép digitalis filmeket lehet késziteni!De itt nem dvd lemezre és nem is MPEG2 tömöriti filmet!Hanem egy kis dv kazetára helyezi movit!
Nekem is olyan tipusom van amit AMi 2 ajált!Szerintem egyik legjobb mini dv!De lehet elfogult vagyok :B
Márkák közt mint mások is írták:Sony,Panasonic,JVC,Canon
Ezekbe érdemes gondolkodni!A Samsungok-ról mostanság roszakat hallok ,de azért attól még lehetnek jók :)
Nah ennyi remélem tudtam segiteni bye!

Guild Wars - Zenty a survivor

(#34) bitfarkas válasza Cirrus (#31) üzenetére


bitfarkas
őstag

Attól függ, mit akarsz a felvételeiddel kezdeni.
Ha csak nézni akarod őket, jobb a dvd, mert könnyebben kezelhető.
Ha egy kicsit szerkesztgetni akarod, vágni, hangosítani, esetleg effektek, felejtsd el a dvd-s kamerát. Ez esetben az Mpeg formátum ugyanis hátrány. Nagyon kevés szerkesztőprogi képes bánni (profi módon pedig nem is tud) az mpeggel.

(#35) tudatlan


tudatlan
csendes tag

Hali.
Most vettem egy Sony digital8 kamerát. De sajna tudatlan vagyok egy kicsit a felvett film letöltésében.
Kérdések:
- Az dv (i.link) kimenet a számitógép firewire portkához csatlakozik?
- Ha igen akkor a movie átvételéhez elég egy egyszerü firewire kártya(kb. 3500HUF), meg egy kábel?
- Milyen kábel kell hozzá, mert láttam sokfélét (pl. 6-4 , 6-6),meg mik ezek a számok?
- Meg ha egyszer sikerülne összekapcsolnom akkor milyen progit használjak az átvétel+tömörítéshez?

(#36) bitfarkas válasza tudatlan (#35) üzenetére


bitfarkas
őstag

6-4. Az egyik oldalán a pc-knél megszokott, egyik, keskenyebb végén lekerekített téglalap alakú, a másik oldalon a kamerához (vagy laptopon levőhöz) illeszkedő kisméretű csatlakozó van.
A pc-be átírásra jó a kamerához kapott program is, de az XP-nek is van beépített szerkesztőprogija, amivel szinzén be tudod vinni a filmet a pc-be és még egyszerűbb vágási feladatokra is alkalmas.
Tömörítésre (mpeg) én az ingyenes Tmpgenc-et javallom, ha még létezik.

(#37) Kiss67


Kiss67
senior tag

Sziasztok. Nagyon nem olvastam végig a topicot, de azért hozzászolnék. Nekem van egy sony minidv-m és egy sima alaplapi firewire csatin le is jön az adat. Én az Ulead Movie Factory 3-at használom most , és ez el is inditja a capture-lést is egyböl. A letárolt file pedig mpeg2 !! Amit abban írok ki amibe akarok. (svcd,dvd) Ugy tudom hogy a d8 is ilyen adatfolyamban jön le. Remélem segítettem valakinek.
Sziasztok.:D

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#38) szkíta


szkíta
csendes tag

Sziasztok!

Ugyan én is későn szólok hozzá,de ebből még valaki okulhat.
Nemrég vettem egy Sony DCR-TRV255E kamerát.Sokat szerencsétlenkedtem a hozzá kapott progival,mert csak úgy működött,ahogy ő akart.Aztán rá kellett jönnöm,hogy az XP Movie Makere tökéletesen megoldja a problémát mindenféle + kütyü nélkül.Telepítsétek a hozzá kapott szoftvert,de ne azt használjátok.Ha viszont nem rakjátok fel,akkor csak mozaikosan hajlandó bemásolni PC-re!Sokat lehet vele szívni!!! :)

(#39) masterminde


masterminde
csendes tag

Sziasztok!

Lehet használni a Sony DCR-TRV255E tipusú digit kamerához más 8mm-es kazit is, pl. sima 8mm-eset, vagy HI8mm-est? Pontosabban arra vagyok kiváncsi, hogy jelentős minőségromlás lesz-e? Vagy nincs különösebb jelentősége?

(#40) somé


somé
őstag

Vki mondja már meg kerek-perec,a DV és a Digital8 minőség szempontjából (kép/hang) ugyanolyan?Elvileg a Dig8 is DV.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#41) Márton válasza somé (#40) üzenetére


Márton
nagyúr

Igen, csak a szalagban kulonboznek, minosegben ugyanaz.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#42) I_Am válasza somé (#40) üzenetére


I_Am
veterán

A Dig8 a Sony hülyesége.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#43) Márton válasza I_Am (#42) üzenetére


Márton
nagyúr

Ez a hozzaszolas meg a tied...

Nagyon is jo annak a digital8, aki azelott hi8-cal dolgozott, hiszen le tudja jatszani vele a regi kazettait, es raadasul jobb minosegu digi felvetelt is vehet ra!
Nekem nem volt hi8-as multam, megis akkoriban digit8-at vettem.
OK: olcsobb volt a kamera is kazi is, mint barmely minidv.
Minoseg meg ugyanaz. Menet kozben megis kerult hozzam nehany hi8 kazi, es ekkor kellemes volt minden gond nelkul lejatszani.
Sokan nem tudjak, hogy a digit8 kazi szelessege miatt sokkal megbizhatobban
tarolja a dv informaciot, mint egy minidv kazi. Ezt tapasztalom is, mert mar mind2 rendszert hasznalom.

ES TE?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#44) somé


somé
őstag

Egy:Egy. Tehát attól függetlenül,hogy olcsóbb a dig8,ugyanolyan minőség?Csak a Sony saját nevet adott neki?

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#45) Márton válasza somé (#44) üzenetére


Márton
nagyúr

Mar irtam. Nem muszaj elhinned, tapasztald ki te is.
Ugyanolyan minoseg, sot, ha az idotallosagot nezzuk meg jobb is a d8.
Csak azt nem ertem miert nem csinalt a Sony 3ccd-set belole.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#46) somé válasza Márton (#45) üzenetére


somé
őstag

Már van 90k-ért Sony d8,csak sajnos 540e pixeles.Gondolom az átlagos a 800e pixeles.Az viszont már 120-130k...

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#47) Márton válasza somé (#46) üzenetére


Márton
nagyúr

Es te hany pixelt akarsz latni?
768x576 a TV-d, ez durvan 440e pixel.
Az 540-essel sincs baj, maximum nem olyan jo az elektronikus kepstabilizatora, amilyet egy 800e-es tudna. Hiszen ott erre megy el a tobbi pixel...

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#48) ferec


ferec
tag

Nekem kb.1éve van meg a sony dcr-trv 145e tipusú digatal8 kamerám.
A képminőség szemmel láthatóan jobb, mint a panasonic minidv kameráinak.
Viszont aki komolyabban szeretne foglalkozni a kamerázással, annak NEM ajánlom a digital8-at.Mégpedig:

egy idő után iszonyatosan zajos lesz a kamera és ez a zúgás belehallatszik a felvételbe!!! Ez elég zavaró tud lenni. Már 2x is volt szervízbe, megcsinálták és 1 hónap mulva megint rossz lett.
És itt jön a sony hülyesége: (ha jóltudom) 2hónapon belül, ha elromlik ugyanaz
az alkatrész (tegyük fel zajosodik a fej) abban az esetben nem cserélik ki 2 hónapon belül!!
Tehát aki sokat használja a kamerát annak ajánlom a PANASONIC márkát, az bíja és nincs hangja!

Ja és kamkorder vásárláskor figyeljetek, hogy legyen microfon bemenet, esetleg aki sz.gépen vágni szeretne később, az vegyen dv-in opciójú kamerát!még jól jöhet!

(#49) I_Am válasza Márton (#43) üzenetére


I_Am
veterán

Én ''csak'' VHS-C és betát próbáltam a miniDV előtt. (pontosabban volt nálunk Hi8-as is meg digit8-as is, de a Hi8-as meg sem közelitette anno a VHS-C-t és problémásabb is volt az átvétele, mert ha nem volt kamera, akkor nem vetted át. Sőt fateromnak még van 1 Sony Hi8-as kamerája a polcon porosodik. Tudom van Hi8-as lejátszó, de azt vegye meg annyiért akinek telik is rá, ha már ennyire fanatikus). Szvsz a Sonynak asszem igy könnyebb volt, mintha áttért volna a miniDV-re, meg a versenypolitika is mindig azt diktálja, hogy ne legyenek egyformák a dolgok, mert akkor nehezebb az összehasonlitás. :)

Arra meg nem mondok semmit, hogy a Hi8 és a miniDV minősége ugyanaz. Ha neked megfelel a Te dolgod.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#50) Apicius


Apicius
tag

Rendelt már valaki Bővebben: link innen? Idáig a legolcsóbb oldal, amit találtam SONY kamera ügyben.

[Szerkesztve]

''Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.