Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SMPlayer

Hozzászólások

(#1) Fuvaros


Fuvaros
senior tag

KMPlayer problémája miatt tettem fel (hangváltási gondok), ezt ajánlotta valaki.

Kérdés: - megbízható-e a lejátszó (főleg mkv-hoz)
- miért sárga a felirat és miért nem engedi színét változtassam (verziószám: 16.1.0 (32-bit)

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#2) zoltanz válasza Fuvaros (#1) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nekem simán fehér (fekete árnyékkal) a felirat. Ua a verzió (32 bit)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#3) zoltanz


zoltanz
nagyúr

gojko.m

Itt folytatnám akkor.
Szóval Debian 9-en néztem, a 4K Youtube videót és gondolom a Gnome MPV (15 Jan 2017 0.11.1)ezeket használja Majd ha Windows-os gép előtt leszek, ott is megnézem.
3840 x 2160 VP9

Smplayer Verzió: 16.11.0 (revision 8242) 2016
Lejátszó: MPV 0.23. (2016)
Youtube-DL 2017.5.18.1-1

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4) gojko.m válasza zoltanz (#3) üzenetére


gojko.m
senior tag

Windows alatt egyenlőre - a korábban vázoltak szerint - nem tudok 720p-től nagyobb felbontással youtube videót lejátszani.

Linux (Linux Mint 18) alatt érdekesen alakult a helyzet. Jelenleg az SMPlayer 17.12.0 verziója van fent, amit nem sikerült 18.1-re frissíteni (gondolom még nem készült el az ubuntus csomag). Az alap beállításokkal egyáltalán nem indultak a Youtube videók.
Mivel említetted az mpv-t és a youtube-dl-t így a beállításokat átállítottam ezekre a programokra:
1) Opciók > Beállítások > Általános > Multimédia motor: mpv
2) Opciók > Beállítások > Hálózat > Support for video sites: mpv + youtube-dl
Kiderült, hogy nincs telepítve az mpv csomag. Ezt pótoltam. Ezután már játszotta is a legjobb felbontással és hanggal a yt videókat. :C

Azt a furcsaságot azért megjegyezném, hogy bizonyos videóknál az 1080p nem minden esetben érhető el. Pl. a 4K-s videóknál a Prefered quality: Best video and audio beállítás hozza a legnagyobb felbontást, de a Prefered quality: 1080p már csak 720p-s végeredményt ad... :F

(#5) gojko.m válasza gojko.m (#4) üzenetére


gojko.m
senior tag

...közben win alatt is átállítottam az SMPlayert mpv + youtube-dl-re. Itt csak annyi probléma volt, hogy be kellett másolni a legfrissebb youtube-dl-t a lejátszó mappájába.

(#6) zoltanz


zoltanz
nagyúr

SMPlayert mpv + youtube-dl eddig ha volt 1080p -ben VP9 és AVC -vel kódolt videó az AVC játszotta le.
Ez fontos mert hw-es támogatott sok esetben adott, de most VP9 indítja. Lehet valamit tenni? Kösz! :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SMPlayer
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.