Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wirelesser


wirelesser
csendes tag

HI mindenki.!!

Ebbe a fórumba várunk mindenkit akinek baj van az SMC WBR14G2 routerével.

(#2) Keksz


Keksz
senior tag

Nekem!

SMCWBR14-G2
Numbers of DHCP Clients 1
Runtime Code Version V1.01 (Oct 19 2005 16:37:41)
Boot Code Version V0.03


Sziasztok!

A fenti routerem 35 nap utan ma elkezdte azt jatszani h nem oldja fel a dns-t, beirom a webcimeket es nem jonnek be, IP alapjan barmit elerek. Kiprobaltam mar a szolgaltatom masik 4 dns serverevel es 2 masik fuggetlen serverrel is. Ha a modemet siman bedugom a windowsos gepbe akkor van net, most is ugy irok.

A routerre ket gep van kotve, egy linux es egy winxp es egyiken sincs akkor dns feloldas.

Nem tudjatok h lehet ezt megoldani?
Kicsit idegesit, mert nem ezert vettem ezt a routert...

A masik h UPC net van, es nekem ilyen 1 heten 1x fagyott be a router, szoval az nem volt veszes, 1edul ez :(

Firmware-t nem talaltam ujabbat, de meg regebbit is.

köszi, ha vki tud vmi hasznosat.
üdv
K

(#3) Out


Out
addikt

En tegnap vettem ilyen routert, es V1.00-as firmware van benne, mivel van par hibaja ezert gondoltam beujitok uj firmwarere, ezert letoltottem ket uj firmwaret innen:
[link]

De a V1.02 es a V1.04 firmware se mukodik nalam, ugyanis upgradenel azt irja ki, hogy File verification failed

Valaki talalkozott mar ezzel a hibaval?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#4) Pédé válasza Out (#3) üzenetére


Pédé
csendes tag

Helló!
Millen böngészővel akartad frissiteni? Nálam csak a explolerrel ment, de azzal sikerült.

(#5) Keksz


Keksz
senior tag

hi,
chello netem van es miota ilyen routert hasznalok azota ha pl 280kb/sec-vel jon le vmi akkor meghal a net, nem jonnek a honlapok...
ha siman ra van dugva a gepre, akkor akar 310-el is szedhetek es mindent tudok nezni rendesen...
5let?

(NEM ADSL! - CHELLO!)

biztos h vmi router problema...
üdv
Keksz

(#6) kloon15 válasza Keksz (#5) üzenetére


kloon15
csendes tag

Hali,

Nekem is ilyen routerem van, és nekem olyan gondom volt chello nettel, hogy a router időnként lefagyott, az első az teljesen, tehát csak kihúzás segített, a második ami most van, az csak a netet dobja el, és lehet szoftveresen resetelni. Nagyon ajánlom, hogy rakjátok fel az 1.04 es firmwaret, azóta má nem ke minden nap resetelnem a routert. Jah és sztem firefox ot használjatok, az a legjobb hozzá.

Kloon

(#7) Out válasza Pédé (#4) üzenetére


Out
addikt

IE6-al probaltam most is, de ugyanazt irja ki. Eltudnad kuldeni azt a filet ami neked felment?

Szerintem az lesz a problema, hogy ez az 1.04-es firmware, nem ehhez a tipusu routerhez van, mert ennek a part no.-ja, 752.8576. A tietek milyen?

Egyebkent irtam az SMC-nek, hogy felrakhatnanak valami firmware-t ehhez is, de meg valaszt nem kaptam.

[Szerkesztve]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#8) Balage85


Balage85
tag

Hali!

Nekem is gondom van a routerrel.
Konfiguráltam, chellom van, 2 gép, az egyikre vezetékesen, a másikra wlan.
A hibák azonnal jelentkeztek. Azureus-t indítom és megszakítja a netet mindkét gépen, úgy h vissza se áll pár percen belül, így inkább újraindítom.

Ma letiltottam a upnp-t és virtual serveren engedélyeztem az azureus portját. Ezzel azt sikerült elérnem, hogy ha elindítom az azureust akkor nem szakad meg, viszont a másik gépen már msn-ezés közben leáll és közben ezen megy rendesen. Ha itt is elkezdek msn-ezni, akkor 10-15 perc után csinálja ezt.

Letöltöttem az 1.4-es firmware-t, vmi bin file, de azt nekem nem akarja elfogadni, azt írja ki, h File verification failed. Nem értem, én csinálom rosszul???

Ha van vkinek 5lete, h hogyan tudnám megcsinálni h ne szakadjon meg folyamatosan a kapcsolat, azt örömmel venném. Ja és a nettel semmi baj, sztem a router tiltja le a gépet.

Remélem érthetően írtam le.

(#9) kloon15 válasza Balage85 (#8) üzenetére


kloon15
csendes tag

Nekem is detto ugyanez van strongdc vel, vagy bitcomet tel, ha szedek egy torrentet, akkor közbe/utána nem lehet netezni, ha bitcomet be be van kapcsolva a upnp, akkor má torrent se megy, meg ugyanez van dc vel. Sztem ez a router hibája lehet, majd talán az 1.10 es firmware normális lesz, és nem csinál ilyen hibákat. :))
Ha vkinek kéne az 1.04 es firmware, nekem megvan a működő fájl, de mondom próbáljátok firefoxba frissíteni, úgy hátha megy.

(#10) klambi


klambi
addikt

mikor az első beállítást futtatom a webes felületen akkor mi a router pass-ja mert nem volt leírva a papirjára és még az ip je se...
nem tud valaki 1 képet adni a beállításairól hogy valhogy elinduljak belőle..(klambi@gmail.com) :R :R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#11) Balage85 válasza kloon15 (#9) üzenetére


Balage85
tag

Nem tudnád elküldeni ezt a működő firmware-t? Én próbáltam mozillával és explorerel is, egyikkel se ment.

Klambi: 192.168.2.1 pass: smcadmin

[Szerkesztve]

(#12) Out válasza Balage85 (#11) üzenetére


Out
addikt

Nem fog menni neked se, mert neked is mar az uj szerias router van, ahhoz meg nem jelent meg uj firmware, sot meg semmi info se :o( En egyebkent visszafogom vinni, es veszek egy masik markaju routert.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#13) kloon15 válasza Out (#12) üzenetére


kloon15
csendes tag

Sztem válaszd a T s verziót (WBR14T-G) azzal nincs ilyen gond, az má régebbi darab és sokkal kiforrottabb. Énis ki akarom cseréltetni, de 3 hétig router nélkül nem bírom ki. :DDD

(#14) kloon15 válasza Balage85 (#11) üzenetére


kloon15
csendes tag

Ez van neked ugye Balage? SMCWBR14-G2 EU. Egy sorozatszámot tudnál mondani?
Én simán tudtam frissíteni a firmwaret, majd megkeresem, me másik gépen van.

(#15) Out válasza kloon15 (#14) üzenetére


Out
addikt

Azt nezd mar meg hogy neked a Part No. az 751 vagy 752-el kezdodik-e? Mert nekem 752, es szerintem Balage85-nek is, mert ugyanazt a hibauzit kapjuk mindketten.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#16) kloon15 válasza Out (#15) üzenetére


kloon15
csendes tag

Jaja, nekem 751.8267. Akkor nektek vmi újabb van, ami ezek szerint semmivel sem jobb az enyémnél. :F

(#17) kloon15 válasza Out (#15) üzenetére


kloon15
csendes tag

Ha viszont nem egyezik a part number, akkor az nem is wbr14g2 router, hanem vmilyen más.

(#18) kloon15 válasza Out (#15) üzenetére


kloon15
csendes tag

http://www.smc-europe.com/index.cfm?event=downloads.searchCriteria&localeCode=EN_HUN

Ide próbáltad má beírni a part numbert? Milyen típust hoz ki?

(#19) Out válasza kloon15 (#17) üzenetére


Out
addikt

De, mert a dobozara is az van irva, hogy SMC WBR14-G2 EU, sot a router admin feluleten a firmware update resznel is az van irva hogy ilyen gyartmanyhoz szedjunk firmwaret az oldalrol, csakhogy ilyen ott nincs, de en irtam az SMC supportnak vasarnap, de azota se valaszoltak :o)

mod: Ezt irja: Could not find product number. [752.8576]

[Szerkesztve]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#20) Out válasza kloon15 (#18) üzenetére


Out
addikt

Nah talaltam egy linket ahol ezzel a part no-val van ez a router: [link]

Ref. fabricante 752.8576

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#21) kloon15 válasza Out (#20) üzenetére


kloon15
csendes tag

És a router úgy néz ki, ahogy ott a képen van?

(#22) Balage85 válasza kloon15 (#14) üzenetére


Balage85
tag

Én is sztem veszek 1 másikat, ezt meg visszaviszem, mert csütörtök óta szívok vele. :(((
Part n: 752.8576

Nekem nagyon nem így néz ki, mint a képen. :F

[Szerkesztve]

(#23) Balage85


Balage85
tag

Nekem ilyen van: [link]

(#24) Out válasza kloon15 (#21) üzenetére


Out
addikt

Oszinten szolva nem emlekszem hogy nez ki, ha hazaertem megnezem :o)

Balage85: En is csutortok ota szivok vele, naponta kell ujrainditani es ez a legnagyobb problemam vele :o(

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#25) Balage85 válasza Out (#24) üzenetére


Balage85
tag

A másik idegesítő, hogy vmikor nem szakad meg a net, csak az msn-t szakítja meg. :(((

Asszem holnap veszek 1 TRENDnet TEW-432BRP-t, csak nem írt rá senki semmit, hogy ez most jó vagy nem. Lehet h azzal is ez lesz. :DDD

(#26) kloon15 válasza Balage85 (#22) üzenetére


kloon15
csendes tag

Sztem próbáljátok kicseréltetni egy WBR14T-G verzióra, azzal tuti nincsenek ilyen gondok (persze drágább me az 108 mbites, de a 6 év gari nem rossz :) ).
Ezt a net eldobást nekem a legújabb firmware el is csinálta egy darabig, de egyszer csak megjavult :F Viszont van egy még szarabb (!) hibája ennek a típusnak: egy huzamosabb idő után, egyik nap egyszer csak nincs net, hiába a reset, semmi. Csak a gyári beállítások visszaállítása után áll vissza. :(

(#27) Out válasza kloon15 (#26) üzenetére


Out
addikt

akkor megsem lenne jo valasztas az se :o) En egy Edimax BR-6304Wg-t neztem ki magamnak, de meg magyar infot errol se olvastam sehol, viszont lattam a webes feluletet es ott talaltam olyan dolgot ami nekem kell, de ebbe nincs benne :o)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#28) Out válasza Out (#24) üzenetére


Out
addikt

Enyem is ugyanolyan mint amilyet Balage85 mutat....

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#29) kloon15 válasza Out (#27) üzenetére


kloon15
csendes tag

Nekem WBR14G2 van nem a T s verzió. Tehát a leírt hibát nem arra értettem. Bocs, ha félreérthető volt. Azzal tudtommal nincsenek ilyen gondok.

(#30) Out válasza kloon15 (#29) üzenetére


Out
addikt

Jah, ok, mostmar vilagos, de mar mindegy, kicsereltetem mas tipusra, de sajnos Edimaxra nem tudjak, ugyhogy lesz egy Asus WL-520g

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#31) Out


Out
addikt

Most kaptam meg a valaszt az SMC supporttol :o) Azt irjak koszonik hogy felhivtam ra a figyelmuket, es hogy mostmar van adat errol a part no.-s tipusrol is Igaz egyelore csak manual. Nekem igazabol mar mindegy, mert egy ASUS WL-520g-re csereltem, de hatha valakinek meg jol jon :oD

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#32) kostja válasza Out (#31) üzenetére


kostja
csendes tag

Van az uj G2-hoz is frissites. En mar kicsereltem egy ASUS-ra, de hatha valakinek jol jon:
http://62.168.45.50/smc/drivers/router/WBR14-G2v2/

(#33) kloon15 válasza kostja (#32) üzenetére


kloon15
csendes tag

Hát nem tom, de sztem ezt a típust kicsit elkapkodva adták ki. Tele van apró idegesítő hibákkal.

(#34) Keksz


Keksz
senior tag

Vkinel volt mar olyan h a DDNS (dyndns.org) nem akart menni?
Az elso 1 honapban ment minden rendesen es azota hiaba kapok uj IP-t nem tortenik frissites.

Mar leresteletem a routert de semmi valtozas, regeltem uj hostot is es minden beallitottam meg1x.

Semmi, vkinek 5let? Miert ment 1 honapig es most miert nem?

(#35) Keksz


Keksz
senior tag

ma meg azt csinalta h elment a net, kihuz bedug, megy 1 percig, megint semmi

aztan kihuz bedug es jo, a vegen rajottem hogyha a modem be van dugva akkor a router eldobja magat, a ket gep latja egymast, de a routert nem lehet pingelni

ha nincs benne a netkabel, akkor minden jo...
frissitettem az itteni legutolsora, es most megint megy minden

ki erti ezt a szart?

pontosan 56 napos es 2x volt vele nagyobb gaz, dyndns azota sem megy

(#36) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Haliho!
Hát nekem egy wbr14t-g routerem van. Rendszeresen kiakad egy egy része. A kimenő levelek menek de le nem jön meg ilyen aproságok. Konektor reset után megjavul :) Nem tud valki hozzá vlami új firmwaret?

Numbers of DHCP Clients 0
Runtime Code Version V1.07 (Sep 14 2005 17:13:36)
Boot Code Version V0.03
Hardware Version 01
Serial Num S606024712

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#37) Szaki@Pécs


Szaki@Pécs
tag

Sziasztok!
Péntek óta küzdök egy wbr14-g2 routerrel. Bekapcsolás után pár órányi netezés után egyszercsak eldobja magát. Nem jön be egy weblap sem, a router admin felülete sem, sőt a pingelésre sem válaszol a router. Kikapcs - bekapcs után megint teljesen jó 1-2 óráig, aztán szakadozik, majd végül behal újra. Ha a tűzfala be van kapcsolva még gyakrabban elszáll, sőt akkor érezhetően lassabb is, ami szerintem nem normális. Egy újabb firmware-t feltettem rá (pár hsz.-al ezelőtti linkről), de semmi javulás.
Van valami router tesztelő progi, amivel tesztelni tudom, illetve reprodukálni a hibát, mert a szervízben nem hiszem, hogy neki állnak 2 órát netezni vele, csak azért, hogy nekik is lehaljon?!

Az abraka-dabra ehhez képest csak hókusz-pókusz.

(#38) kloon15 válasza Szaki@Pécs (#37) üzenetére


kloon15
csendes tag

Hali,

Pedig ezt vissza kell vinned szervízbe, mert ez nem szoftveres hanem hardveres hiba. Ha a szoftver miatt lenne, akkor az admin felületet ugyanúgy el tudnád érni. Onnan tudom, hogy nekem is ez volt az első darabbal, most másik van, ez má nem nagyon csinálja ezt a hibát (néha elszáll, de ritkán szerencsére).
Azt tudom ajánlani, hogy próbáld meg kicseréltetni egy wbr14t-g routerre (108 mbites), vagy keress másik márkát hasonló árkategóriában (pl. asus, stb.).
Ezzel a típussal eddig még mindenki szív rendesen. :O (Pedig király márka az SMC)

(#39) kloon15 válasza zsamiatt (#36) üzenetére


kloon15
csendes tag

Hali,

Én tudok hozzá, az 1.12 a legújabb firmware hozzá, itt a link:

[link]

(#40) kloon15 válasza Szaki@Pécs (#37) üzenetére


kloon15
csendes tag

Nekem 3 hétbe tellt, amíg kicserélték, de legalább kicserélték. Amúgy ha megmondod mi a gond vele, akkor meg fogják nézni, hogy télleg elszáll-e a router, és akkor cserélik. Én ahol vettem üzletbe mondták, hogy mielőtt elküldik szervízbe ők is kipróbálják, hogy szar-e a router.

(#41) Szaki@Pécs válasza kloon15 (#40) üzenetére


Szaki@Pécs
tag

az a baj, hogy a fagyás csak több óra után jön elő, és a szervízben ha bekapcsolják, kipróbálják menni fog, csak ha aktívan csesztetem több órát akkor hal be. Most arra próbálok rájönni mivel lehet biztosan reprodukálni a hibát, mi az amire tuti ledobja a gépszíjjat...
most a legutóbbi próbálkozás, hogy ha netes rádiót hallgatok (me**esleg.fm) -akkor 5-10 percen belül elveszti a fonalat és mekszakad az adás, de ezt sem mindig csinálja... jó lenne ha találnék valami permanens hibát, ezért kéne valami router tesztelő progi, de azt még keresem

Az abraka-dabra ehhez képest csak hókusz-pókusz.

(#42) Griada


Griada
csendes tag

Sziasztok!

Végigolvastam a hozzászólásokat, és sajnálattal vettem észre, hogy senkinek sincs olyan problémája, mint nekem.

Nekem az a bajom a fenti router-el, hogy ha bekapcsolom a MAC szűrést, vagy a WPA titkosítást, akkor semilyen típusú vevővel (ASUS, SENAO, notebook-ba integrált) nem hajlandó működni. De abban a pillanatban, hogy kikapcsolom, 5 mp múlva automatikusan csatlakozik.

Segítsetek, mert már nagyon unom, 2 hete szivat a cucc,
köszi

András

(#43) Cser_Crusher


Cser_Crusher
csendes tag

Hello mindenki! Akkor lenne egy olyan problemám hogy SMC WBR14-G ilyen routert vettem 1 éve kb... És most lettem már nagyon ideges merthogy a legrégib játékok nem mennek el pl sc:bw, diablo2, Teamspeak, stb és amit megnézek portforward.com-on portokat mit kell hozzá beállitani nem jók... Hiába csinálok minden ugy mint ott van nem lesz sehogysem jó.. 2 gép van összekötve és már nagyon unom ezt, pénzem nincsen ujra valahogy segitsetek plz. Előre is kösz!

[Szerkesztve]

Crusher

(#44) kloon15 válasza Cser_Crusher (#43) üzenetére


kloon15
csendes tag

Legújabb firmware van fenn (1.00.028)? Ha nem akkor próbáld meg, hogy felrakod, hátha segít:
[link]

(#45) Keksz


Keksz
senior tag

en kozben talaltam 1 uj hibat:

ha FXP-ezni akarok ftprol ftpre, mindegy h milyen progi (TC, UltraFXP), akkor lefagy a router, csak a kihuzom bedugom segit rajta --- ez a kemeny!

:(

(#46) wirelesser


wirelesser
csendes tag

Hi mindenki!! Én is leveleztem az SMC tech. suporttal, és végül nemrég megkerestek újra e-mailben, és javasolták, hogy tegyem fel a legújabb firmware-t. http://62.168.45.50/smc/drivers/router/WBR14-G2/v1.05/ -> !!!! de ez csak a G2-es hez működik.

1.Nekem olyan problémám van, hogy pl torrent, vagy DC működése közben szakítja meg a netet, de IP cím marad. Azt írta SMC tech. support, hogy ez attol van hogy a P2P programok nagyon leterhelik a router NAT táblájat (2000-3000 bejegyzés) vagy mi :D és ''kiakad'' a router. (Sztem nem csak ez a problémája, mert volt már olyan h megszakadt a net, de a NAT táblában csak 10-20 bejegyzés volt.)
2. A router beállítás mentésekor lefagy, és csak ugy lehet ujaraindítani, ha kihuzom és vissza. Erre azt írta SMC, hogy a flash memóriája rossz.

Nekem csak ezek a problémák vannak, szóval nem fogom frissíteni az 1.04-est 1.05-re mer hátha rosszab lesz a helyzet :) de ha vki megtenné, az írjon tapasztalatiról ide. Kösz.

(#47) nortol


nortol
senior tag

sziasztok ''bajtársak'' :)

nekem is SMCWBR14-G2 752.8576 routerem van. ugyanazokat a hibákat produkálta, amiket itt is olvastam. mindegyiket egytől egyig, amiket írtatok.

aztán nagy merészen levettem a titkosítást a wifiről, és azóta minden úgy megy, ahogyan kitalálták smc-éknél. csak éppen így most egy teljesen nyílt hálózatom van. ha valaki netezni akar az utcán, megtehetné minden további nélkül :(

mindezek után arra kellett rájönnöm, hogy a WEP és a WPA tett oda neki, de keményen. úgy néz ki, hogy ha bármelyik titkosítást, autentikációt is alkalmazom, azonnal előjönnek a lefagyások és hasonló társai.

csak a nyílt forgalom esetén nem jött elő semmi probléma.

(#48) knajf


knajf
senior tag

nektek ilyen problémátok nincs hogy iszonyat gyenge a jel? és gyakorlatilag két ajtót nem visz át (vastag fa) 10m után?!?!?!?! mert már kritikus hogy gyenge a jelerősség egy pár lépés távolságból... lefogadom hogy egy jobb minőségű linksys routerrel ilyesfajta problémáim nem lehetnének, csak ugye az sokkal többe kerülne... válaszotokat előre is köszi

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#49) rdi válasza nortol (#47) üzenetére


rdi
veterán

titkosítás helyett megteheted a mac alapú szűrést, esetleg.

Fej! Tor! Potroh!

(#50) Cser_Crusher


Cser_Crusher
csendes tag

Helloztok! Letöltödtem az uj fimware verziot (1.00.028) de semmit se segitet rajta...Ha van valakinek még ötlete szivesen várom.Elöre is kösz KIBASZOM A PICSÁBA

Crusher

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.