Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) Tamás9102


Tamás9102
csendes tag

Egy SMCWBR14-G2 típusú routerrel akadt olyan problémám hogy mikor be akarom állítani és a böngészőbe beírom a http://192.168.2.1 -et akkor egyszerűen semmit nem csinál. Valakinek van valami ötlete mégis mit kezdjek vele?

(#2052) Pulsar válasza Tamás9102 (#2051) üzenetére


Pulsar
veterán

kihúz - bedug sem segít?

böngészőt mit használsz? állísd be az ip-t proxy kivételnek, ha nem automatán van.

[ Szerkesztve ]

(#2053) Taxispider


Taxispider
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan probémám, hogy szeretném beállítani, hogy a kapcsolatot csak egy előre megadott jelszó beírása után érjék el. (Eddig egyetlen lakótárs csatlakozik, de bárki tudna sajnos) Beállítottam (próbáltam) WPA2 kulcsot, legalábbis megadtam ott egy jelszót. Pre-fixed key. Ez jó is, de a lakótárs ugyanúgy eléri a wi-fit kód nélkül. Azt vártam volna, hogy ha beállítom, akkor nála egyszer csak elmegy a net és csak a jelszó beírása után tud újra csatlakozni.

Légyszi segítsetek, mert nem sok időm van ezzel foglalkozni meg utánaolvasgatni.

üdv

(#2054) SPDeluxe1.0


SPDeluxe1.0
aktív tag

Az lett a helyzet hogy egyik napról a másikra csak Disconnected állapotban van a Státusz képernyőn a gomb, és nem csatlakozik.Ha közvetlenül az AP-ról tolom be a gépbe a kábelt , akkor a windózos pppoe becsatlakozik ,tehát direktbe nincs gondom a nettel.De amint ugyanezen kábelt betolom wan-ba, és a másik kábelt LAN portba az SMC-n, akkor a fent említett állapot következik be.A routeren nem világít a PPPOE ,pedig be van konfigolva rendesen.Reset is megvolt.Mit javasoltok , lehet még tenni valamit vagy ennek is jöhet a fejsze?

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#2055) HurKa46


HurKa46
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy nem érem el a routerem interface-ét. Most váltottunk UPC-ről Digi 80/25 Mbit/s -re. Bedugom a WAN részébe a netet, a LAN1-el pedig összekötöm a gépet. LAN kapcsolatnál kiírja, hogy csatlakozva van Hiába írom be ff-ba, hogy: "192.168.2.1", nem történik semmi. Pedig már reseteltem is. A CD-je segítségével is próbáltam már többféle módon (cabel, dns...) feltenni, de még úgy sem jön be.

Tud valaki segíteni?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#2056) tszabi


tszabi
tag

Üdv!

WBR14G tipusu routerem van. Már a 2. Windows 7-es netbook van nálam, amivel sehogy se tudok a wifi-n keresztül csatlakozni. Ha leveszem a titkosítást akkor sem.

Volt valakinek ilyen problémája Win7 és ezen router esetén?
Mi lehet a gondja?

(#2057) szlosi


szlosi
tag

Van egy olyan problémám: adott egy Diginet, és egy router ami br14g 2 az a probléma, hogy ahogy bedugom a WAN ba a diginetet elmegy minden, vagyis a wifijel és az elérhetőseég a router beálításához..... régebben ment és semmi baj nem volt vele:( minden féle beállítást próbáltam,,, segítsetek fontos lenne!

(#2058) Pinocchio23 válasza szlosi (#2057) üzenetére


Pinocchio23
tag

Szia!

Nekem is pontosan ez a jelenség. Én 2 db smc routert próbáltam ki amik másik lakásban mentek másik internet szolgáltatóval, de a digivel nem mennek, pedig az egyik már egy évet ment vele. De most mindkettő megfagy ahogy bedugom a net vezetéket.
Találtál megoldást már rá?

(#2059) papg79


papg79
tag

Sziasztok!

Bízom benne, hogy valaki még olvassa ezt a topikot... :) . Nálunk a lakásban üzemel egy ilyen router, vezetéken lóg rajta egy pc, a wifit pedig mobillal használom. A problémám az, hogy a lakás másik végében a mobil már alig kap jelet, és nagyon gyenge a jelerősség, és meg is szakad a kapcsolat. Érdemes lenne próbálkozni a router channel beállításainál más csatornát választani, vagy ruházzak be egy komolyabb routerbe? Digis net, amit megosztok, és a wifi részét, egy Sony ericsson xperia mini pro-val szeretném használni. Köszönöm előre is a válaszokat.

(#2060) Claude Leon válasza papg79 (#2059) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Az sok mindentől lehet, hogy a lakás másik részében már használhatatlan a jel.
1) a mobilok antennája nem túl acélos
2) a lakás elrendezése olyan, amilyen (pl. nekem 2 rádióra van szükségem a 76 nm-es régi építésű lakásban, aminek egyik oka a nagy valószínűséggel rabic válaszfal)
3) a közeledben sok szomszéd ugyanazon a csatornán küldi (mint gyári alapbeállítás), de ebben az esetben még kisebb távolságban, jó jelszint mellett is bizonytalankodna a kapcsolatod.
(annak utána kellene nézned, hogy a mobilodnak milyen app kellene, amivel végig tudod szkennelni a lakást idegen rádiójelek után)

"Komolyabb" routertől nem lesz nagyobb jelszinted (esetleg antennával koncentrálhatsz valamennyit bizonyos irányokba), esetleg még a router helyével operálhatsz.

(#2061) Hajas Mao


Hajas Mao
tag

Üdv!

Van egy ilyen routerem. Mindent sikerült beállítani, kivéve 1 dolgot. A router belépési kódját, amivel be tudok lépni a főoldalra. Azt hol lehet?

(#2062) Hajas Mao válasza Hajas Mao (#2061) üzenetére


Hajas Mao
tag

Megvan

(#2063) departure


departure
csendes tag

Üdv Mindenki.

smc wbr14-g2 routerem van eddig 5 megás netem volt azzal tök jól elvolt, most lett ez a fiber power (25) ezt bírni fogja ? Van ennél valami sávszélesség korlátja ?

Üdv,
Á

üff kafa leyla

(#2064) Hajas Mao válasza departure (#2063) üzenetére


Hajas Mao
tag

Én 10 megással használom, azt még jól bírja:)

(#2065) departure válasza Hajas Mao (#2064) üzenetére


departure
csendes tag

köszi :)

üff kafa leyla

(#2066) departure


departure
csendes tag

RDP hozzáféréshez kéne beállítanom, a DDNS-t viszont csak a tzo.com -ot illetve a dyndns-t támogatja ezek fizetősek a 14 napos trial verzió meg nem elég, valahogy rálehet erőszakolni a no-ip-t ? Esetleg van olyan firmware hozzá amivel azt is tudom használni ? Vagy ha valakinek van ilyen tapasztalata az kérem írjon nekem. Ratok, vnc, teamviewer, stb kilőve.

üff kafa leyla

(#2067) Vigneau válasza Hajas Mao (#2064) üzenetére


Vigneau
félisten

Megerősítelek, még 60/25-höz is jó. Én a betárcsázáshoz használom T-Home-os előfizetésnél. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2068) крокодил


крокодил
tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni, hogy miért dobhatjk el az internetet a routereim?
A helyzet az, mikor több gép, vagy telefon csatlakozik hozzájuk elfelejtik az internetet sugározni. SMC WBR14T-G mind a kettő amikről beszélek. Az egyik otthon, a msik a munkahelyemen van, de a probléma ugyanaz... A router-t látják az eszközök, a csatlakozás él, de nincs internet. Egy idő után elfeletik továbbítani a jelet. Adapter kihúzás 1 percre, majd visszadugva csatlakozik újból egy darabig a netre, de ez elég idegesítő. Lehet, hog beállítás gondjuk van? Lehet, hogy az iPhone-om miatt van? Azt heszem mielőtt nem ez a telefonom volt, nem csináltak ilyeneket. Tudomásom szerint a legfrissebb firmware-van rajtuk, de ez nem biztos. Nem tudom hol kell ennek utánajárni. Amennyiben valaki segítene megköszönném, mert nem hiszem, hog orvosolhatatlan a probléma.

(#2069) #27813376 válasza крокодил (#2068) üzenetére


#27813376
törölt tag

Ugyanez a bajom. Ha kiderítettél vmi értelmeset, szólj már.

(#2070) Tomi0703 válasza крокодил (#2068) üzenetére


Tomi0703
őstag

Nekem is ugyanezen problémák. 4-5 telefon, 1 gép kábelen, 3 vezeték nélkülin.

(#2071) buherton


buherton
őstag

Sziasztok!

Nem tudom mennyire él még ez a topic, de bajba kerültem egy SMC WBR14-G2 EU routerrel. Firmware-t próbáltam rajta frissíteni, de nem sikerült és most egy recovery oldal jön be (gondolom, ez a bootloader), ahol csak letölteni tudom a firmware-t. Próbáltam az összes verziót innen: [link], de nem igazán jött össze a dolog. Van esetleg valakinek ötlete?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#2072) buherton válasza buherton (#2071) üzenetére


buherton
őstag

Tárgytalan. Reset után várni kellett...

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#2073) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

SMCWBR14-G2 EU 752.8576

Ehhez kellene nekem firmware. Itt a topikban azt írjátok, hogy 1.09 a legújabb. Én a neten ezt sehol nem találom, a hivatalos oldalon is csak 1.10 volt, de TW megjelöléssel, ami gondolom Taiwan akar lenni. Ez az egy ment fel és működik vele a router, csak épp kínai karakterek vannak a menüben. :W Van valakinek angol nyelvű firmware hozzá? Segítségképpen: kizárólag olyat fogad el, ami 1025 KB méretű.

(#2074) sing1ep1ayer válasza sing1ep1ayer (#2073) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Találtam hozzá megfelelőt, bár a letöltött zipben v2-höz szánt verziónak jelölte a readme fájl, de felment, angol nyelvű és működik. :)

(#2075) individor


individor
csendes tag

üdv!
szereztem kölcsönbe egy ilyen smc modemet( kínlódik ami nekem van evvel hátha gyorsabb lesz amíg nem veszek másikat)
de nem találták meg a cd-t hozzá
honnan lehet leszedni ezt?
az smc hivatalos oldalán csak firmware van semmi más
a 192.168.1.1-re nem csinál semmit
köszi!

(#2076) individor válasza individor (#2075) üzenetére


individor
csendes tag

elkapkodtam a dolgot
192.168.2.1 a jó cím

(#2077) szabo.csabi


szabo.csabi
tag

Sziasztok!

Egy ZTE ZXV10H201L típusú 'digitális elosztó' WiFi jelét szeretném valahogy felerősíteni az SMC segítségével. Lehetséges lenne? Aki tudna segíteni kérem írja le, hogy mit és hogyan kellene beállítani a két eszközt! Köszönöm! (A ZTE a földszinten található, laptopok a szinteltolásos ház legfelső szintjén, SMC esetleg lehetne(?) a középső szinten)

(#2078) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!
Nem tudok felcsatlakozni tablettel egy SMC routerre, csak akkor, ha újra indítom a routert. Azt vettem észre, hogy amint egy eszköz csatlakozik a routerre újra indítás után, másik eszközt nem enged fel a netre. Látszólag fent van a tab a hálón - van térerő -, de nincs netkapcsolat. Ha meg újra indítom a routert és utána a tabbal csatlakozom elsőként, akkor a laptopot nem engedi fel másodikként. Csak, ha megint újra indítom a routert.
Tehát: a router csak egy eszközt enged fel, és csak azt amelyik elsőként csatlakozott. ??! Ilyet még soha nem láttam. Ismerősöm routere. Azt mondja, senki nem buheralta, mióta megvette, beköttette. Egy reset segíthet? Mit lehetne vele kezdeni? Nagyon köszönöm, előre is!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#2079) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!
Egy mobil "zseb" router használható vezeték nélküli adatátvitele valamelyik FTP-szerveres fájlküldő alkalmazással laptop és tablet között anélkül, hogy ez leszivna a havi, 10 giga netből bármit is?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#2080) Komorgó válasza Motion_Blur (#2046) üzenetére


Komorgó
csendes tag

SMC-re a fejszés megoldás megfontolandó, ez nagyon tetszett :)

De például egy régi TP-Link wifitlen router remek 3 mm-es zöld LED-forrás volt, mivel olyan hosszú lábakkal voltak beforrasztva, hogy ki sem kellett forrasztani, elég volt kicsípni csípőfogóval :) Azóta egy-egy ilyen LED-del ellenőrzöm az alaplapi CMOS-RAM elemeket, hogy van-e még bennük valami kakaó.

Találkoztam már SMC-n kívül régi Edimax, nem olyan régi Siemens Gigaset 361, illetve egy 11 éves Zyxel P-334WT-vel, amelyek szintén borzalmak voltak és nem lehetett normális működésre bírni őket.
A családban is volt régen egy SMC wifitlen router, ő régóta dobozban várja a végítéletet, ott egy TP-Link 741ND router lett a meg- és kiváltó.

Nálam állandóan megy egy 741ND v2.x gond nélkül és hibátlanul, eredeti firmmel. Vettem még hozzá olcsón egy használt Linksys WRT54GL v1.1-et, az is szinte állandóan megy, DD-WRT-s firmmel ő a repeater. Ha ismerősnek kell repeater, a D-Link DIR-300 vagy 600-as modell is nyugodtan ajánlható, a b-s verzió. Persze ezek is csak 10-20-x Mbitig ajánlhatók (nem tudom pontosan, próbálkozni kell, meddig bírják), de igazán nagy sávszélességnél már döglődnének.

A lényeg az, hogy az ember "ne menjen le kutyába" router vásárlásnál, mert ha rosszul választ, több gondot okoz neki a cucc, mint amennyi haszna lesz belőle.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.