Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Sis 655 vs. intel e7205? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) sajo


sajo
tag

Alaplapot szeretnek venni, de nem tudom milyen chip-pel???:D

MInden perc sebezhet, de az utolsó öl.

(#2) Male válasza sajo (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem nyugodtan vehetsz SiS-t. Nekem a 645DX-es chipjük van az alaplapomon (ASUS P4S533), és teljesen stabil, gyors, stb.

A 655-ösnél volt valami kavarodás, hogy az első sorozat még nem tudta a HT-t, de a legtöbb gyártó azt nem is használta, hanem csak a javított változatot. Ha jól emlékszem volt itt a PH-n egy cikk a SiS 655-ről, azt olvasd el. Úgy emlékszem, hogy elég jól teljesített.

(#3) sajo


sajo
tag

Kinek mi a vélemenye ezekről az alaplapokról:

- Aopen AX4R Plus
- Aopen AX45-4D Max
- Gigabyte GA-8INXP
- Gigabyte GA-SINXP1394

:(:(:(

MInden perc sebezhet, de az utolsó öl.

(#4) sajo


sajo
tag

ÉS kinek mi a veleménye az aopen lapokról.

MInden perc sebezhet, de az utolsó öl.

(#5) Male válasza sajo (#3) üzenetére


Male
nagyúr

A Gigabyte volt az egyik olyan gyártó, aki használta az első sorozató SiS655-ös chipeket, ugyhogy azzal vigyázz (ráírták, hogy tudja a HT-t, de csak működik vele, használni nem tudja).

(#6) sajo


sajo
tag

Kösz. NAgyon gondolkozom, mert nem tudok dönteni a két chip-szet között, elválik, hogy melyiket veszem meg. De ha meglesz akkor majd leírom, hogy hogy megy.:D

MInden perc sebezhet, de az utolsó öl.

(#7) sajo


sajo
tag

Igen, de az MSI honlapjan fel is van tüntetve a különbség, mert két lapja is van. Lehet, hogy MSI lesz, mert otthon is az van és nagyon jól megy.:D

MInden perc sebezhet, de az utolsó öl.

(#8) g@bo


g@bo
nagyúr

A sis655 olcsó, és és gyors lap ( legalább is a memória átvitele, a single ddr hez képes, pl. a winyó kezelésre én is kiváncsi lennék..) de az intel proci alá intel chip-set dukál elvet azért fontold meg... és várj inkább egy olcsó i7205 lapra. Egyébként a sis655 rev B. tudja a HT-et kezelni. a Gigabite 8SQ800 lapja ( sis655 rev A) minden földi jóval meg van pakolva ( s-ata raid gigabit lan ...) és az ára feltünően baráti, ha már sis-t akarsz.

(#9) sajo


sajo
tag

Van benne valami, hogy intel-hez csak intel:D

MInden perc sebezhet, de az utolsó öl.

(#10) Male válasza sajo (#9) üzenetére


Male
nagyúr

Az Intelhez Intel már jó ideje nem igaz (mondjuk VIA-t azért nem vennék). A SiS P4-es chipsetjei teljesen jók. Szerintem inkább vegyél egy márkás, SiS chipsetes alaplapot, mint egy Intel chipsetes noname lapot (az ár így kb ugyan annyi).

(#11) Fr4G


Fr4G
aktív tag

most akkor a Gigabite 8SQ800 Ultra alaplap a ht-t ki tudja használni ?mert én valamikor nemsokára tervezek gépvásárlást (amikor már elfogadhatobb ára lesz a 3.06nak) és azért nem szeretnék nagyon befürödni... :(((

(#12) sajo


sajo
tag

Nagyon elgondolkodtató, hogy melyiket vegyem meg, mert a ketto kozott nagy különbség van.:(

MInden perc sebezhet, de az utolsó öl.

(#13) Skica


Skica
őstag

Volt ASUS P4G8x Deluxe alplapom DDR333 Samsung memóriákkal , szép jó de valami hiányzott,és cseréltem Gigabyte GA-SINXP1394 Ultra2-re és kánaán.Így lett DDR400 OZC memóriák ,csere fedezte a két lap árbeli külömbsége.Mivel videó feldolgozásra használom a gépet ,így a memória sebessége érezhető.Stabilitás kiválló,tudás szinte egyforma a két lap között,mindenkinek csak ajánlani tudom.
(És B-step az az HT supported!)

Tesztek:
http://www.anandtech.com/mb/showdoc.html?i=1784
http://www.anandtech.com/chipsets/showdoc.html?i=1806
http://www4.tomshardware.com/mainboard/20030312/index.html


.: No Comment Grp:.

(#14) Fr4G


Fr4G
aktív tag

igen de a sinxp az az ULTRA 2! nem pedig a sima ULTRA... az ultra kettes nem kétprocesszoros ???

(#15) Skica


Skica
őstag

Nem.De minden system iformációnál nállam két processzoros információt jelez.(3Dmark03/3Dmark2001se/Sandra...)

.: No Comment Grp:.

(#16) Fr4G


Fr4G
aktív tag

nem értem akkor... miért van akkor rajta az a plusz fekete slot a processzor közelében ? :(

(#17) Skica válasza Fr4G (#16) üzenetére


Skica
őstag

A fekete csík,plussz áram ellátó áramkör a proci felé így nem 3 lépcsős az áram ellátása a procinak,hanem 6.Így jobb stabilitást eredményez.A tuning is erőssége a lapnak!

.: No Comment Grp:.

(#18) Fr4G


Fr4G
aktív tag

ja értem már köszi a választ. mennyibe kerül az a lap ? a sima ultrárol nem tudtok semmit , itt a phnál jó ha 2 hete tesztelték senkinek sincsen ilyene ?

(#19) Tibisz


Tibisz
aktív tag

Ha jól tudom max 3 hét is itt vannak az új chipkészletű intel lapok, melyek támogatját: Dual DDR400, Sata, 8X AGP, Raid. Szerintem érdemes megvárni!

(#20) Fr4G


Fr4G
aktív tag

jó hát én sem öt perc mulva fogok gépet venni de a phban olvasott teszt alapján nekem nagyon szimpatikus volt a sis chipset is.

(#21) Skica válasza Fr4G (#18) üzenetére


Skica
őstag

GiGabyte nettó:40600.- az ASUS nettó:52700.- -volt.

.: No Comment Grp:.

(#22) sajo


sajo
tag

Milyen chip-készlet lesz az az INTEL e7205 továbbfejlesztett változata lesz. Ha igen akkor már nagyon várom.:D

MInden perc sebezhet, de az utolsó öl.

(#23) access_denied válasza Skica (#21) üzenetére


access_denied
senior tag

Én nettó 38.000.- ért vettem a deluxot...

(#24) peace&love


peace&love
aktív tag

Én egy GA-8INXP tulajdonosa vagyok.
Én is gondolkodtam, hogy kell mit vegyek és végül a két csatornás lapok közül én amolyan biztos-ami biztos alapon a E7205-re szavaztam, mondván intel proci-intel csipszet.
A gép zúz mint állat, 4db 256MB-os 266MHz-es (CAS2) Nanya rammal! Húzni nem próbáltam, mert minek! CTRL+F1 asszem az alaplapon a memóriaidőzítések állítása, ott minden a legagresszívebbre véve (az anandtech-ről néztem le), meg top performance-on. Nagyon gyors, és stabil mint egy piramis.
Szerintem a 400-as duál felesleges, azt a mem-sávszélességet nem használja ki a P4... bár tuningolni biztos jó.
Egyetlen észrevétel, hogy néha terhelés alatt elkezd pittyegni az alaplap, de csak úgy szép halkan, nem hibaüzenet, hanem valamire beállítottam valami jelzést csak nem tudom mit :) de mondom, hogy atomstabil!

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#25) erdoke válasza sajo (#22) üzenetére


erdoke
titán

No, bocs hogy csak most szólok bele, lehet, hogy már megvetted a választott cuccost. Nekem Gigabyte GA-SINXP1394 (= GA-8SQ800 Ultra2) alaplapom van, ami a SiS655 chipseten alapul, ezt most 40 nettó körül tudod beszerezni. A GA-INXP a Gigabyte 7205-ös lapja, ez 60 körül kóstál.
Itten egy link, ahol részletes összehasonlítást találsz: http://www.xbitlabs.com/articles/chipsets/display/sis655.html
Ha mégse látogatnál oda, az eredmény körülbelül döntetlen, tehát szvsz az ár dönt. Vagy megvárod az Intel Springdale/Canterwood párosát, ami már a 800-as FSB-t és a DDR 400-at is támogatja (gondolom az idén még vagyonokért).
Elvileg a SiS 655-ben benne lehet a 800-as FSB (355-ig húzható az enyémen 133-ról), a DDR400-at különösebb előny nélkül, de használja a 333 mellett.

A legjobb aláírás a héten

(#26) erdoke válasza erdoke (#25) üzenetére


erdoke
titán

Bocsi, alinket elb...tam, kopizd be.

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Sis 655 vs. intel e7205? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.