Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oliverda


Oliverda
félisten

A közel jövőben szeretnék egy ilyen telefont birtokolni. Ezért érdekelne hogy akinek van az mit gondol róla. Lassú, gyors, mp3, rádió, fotó, kamera, pc szinkron,stb... megvárom míg 70-80e. lesz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2) simonzé válasza Oliverda (#1) üzenetére


simonzé
addikt

CSak egyszer nyomogattam vagy 5 percig egy ilyet. Nekem úgy tűnt, sok a jóból. Én az a telefonálgatós, SMS-ezgetős fajta vagyok, aki nem várja a telefonjától, hogy a ''mélytengeri olajfúrás'' funkció is benne legyen. Siemens ME45 rulez. Ha az SX1 használat közben van olyan jó, mint az ME45, akkor minden pénzt megér. :)

I don't fit in. I fit out.

(#3) odani


odani
tag

Muszáj volt előkeresnem ezt a topicot, szeretnék beruházni ebbe a telefonba, de sok helyen olvastam, hogy az oldal-billentyűzet minősége (nem az elrendezésre gondolok) és a kis joy bizony hagy kívánnivalót maga után. ''Kinek mik a tapasztalatai?''

(#4) yogee válasza odani (#3) üzenetére


yogee
tag

No ez a téma engem is érdekelne.
itt egy UP neki...

(#5) pl_centra válasza yogee (#4) üzenetére


pl_centra
csendes tag


En mult heten probalgattam az SX1-et egy GSM kereskedesben. Tapasztalataim szerint a joystick pontos minden iranyba, es a kozepso nyomaspont, vagyis, hogy valamelyik menupontot kivalasszuk az is rendkivul pontos. A keszulek konnyen es jol kezelheto, habar a billentyuzetkiosztast meg kell szokni (ehhez van egy jatek a telefonban, ahol ezt a nem mindennapi billentyuzetkiosztast gyakorolhatjuk). Raadasul ket olyan fontos dolog (radio es MP3 lejatszo) is van benne, amit a tobbi Symbian-es telefonbol rendszerint kimarad. En igy mindenkinek ajanlanam az SX1-es SIEMENS-et, aki egy rendkivul nagy tudasu, szoftveresen es hardveresen is bovitheto mobilt szeretne maganak. Nekem is ilyen lesz a kovetkezo telefonom!!! Egy dolgon azonban csodalkozom. Az alapcsomagban nincs MultiMediaCard. Van valakinek arrol infoja, hogy kezeli-e a keszulek a 256 es 512MB-os MMC kartyakat?

(#6) pl_centra


pl_centra
csendes tag

Erdeklodtem a SIEMENS-tol: a telefon az 512 megas kartyat is kezeli, azon pedig hatalmas mennyisegu adat fer el!!

(#7) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Ha elcseszik a középső gombot úgy,mint az ST55/ST60-nál,a Siemens Mobile-nak kb harangoztak.:D

(#8) tkesy válasza pl_centra (#5) üzenetére


tkesy
őstag

Van benne infra port? Mert én a listában nme láttam...

#szerk. közben megtaláltam a readme-ben... van... :)

[Szerkesztve]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#9) odani


odani
tag

Én végülis megvettem jó három hete, én bizony nem bántam meg. Vannak apró bosszantó hiábi, mint pl.:
- az MP3 lejátszás néha két szám között megáll, ilyenkor néha elég kétszer megnyomni a gombot a fülhallgató mikrofonján
- ha a beépített kihangosítóval beszélek, a másik fél mindig panaszkodik, hogy alig hall. Néha fülhallgatós esetben sem értenek.
- MP3-akat nem lehet csengöhangnak berakni, lehet viszont WAV-et (én 22KHz-es, 16bit-es mono klipeket nyomtam fel, 30-40 másodperceseket, amik 2-3 MB-ot foglalnak egyenként)
- nem lehet infrán vagy Bluetooth-on a telefonmemória szabad területénél nagyobb méretü fájlt (akármit) átküldeni másik eszközre a memóriakártyáról (ezt igazából nem értem)
- néha teljesen váratlanul lefagy (hetente 1x)
- két naponta biztosan kell tölteni
- nagyon ritkán ha MP3-hallgatás közben hívnak, a vonal bontása után nem szól a zene, a kijelzön pedig megjelenik, hogy valami hiba miatt bezárta az alkalmazást
- a hozzá adott adatkábellel 50 MB zene (mondjuk egy album) feltöltése a memóriakártyára kb. fél óra (kérdésem: érdemes venni egy kártyaolvasót? Azzal milyen gyors lenne?)

Más momentán nem jut eszembe, de legalább ilyen hosszan tudnék arról beszélni, hogy milyen istenkirály a készülék!

A verziója:
SVN: 10
Appl SW: 12.2_ 10
Netröl szedtem már le újabbat, de hiába teszem, amit kell, a szoftverfrissítö program nem érzékeli a telefont, amikor kéne.

Írjatok!! :))

(#10) Nimrod


Nimrod
addikt

Nekem is csorog a nyálam erre a telóra, de még sokallom az árát. Előbb egy Nokia 6230 valszeg, mire lejár a hűség, addigra itt a 3G. ;]

(#11) Oliverda


Oliverda
félisten

Valszeg. jövő héten meglesz az SX1.Majd megírom a tapasztalatokat!

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12) DopeBob


DopeBob
addikt

nekem nagyon tetszik a tel, ugyhogy várom a tapasztalatokat :) egy PDAt mennyire tud kiváltani? Mert akkor elég lenne csak ezt cipelni:) filmet nézni lehet rajta?:))

MZ/X

(#13) channel válasza DopeBob (#12) üzenetére


channel
tag

HI
Idézet a mobilnegyed.hu-ból:

''A Siemens számomra mindig is a német precizitás ékköve lesz, de a kijelzõk terén még a Nokia-t is alulmúlták.''

Ennyit a filmnézésről...

Próbálkozz a Sharp TM100 modellel, 76.800 pixeles kijelző ! (320x240)

Csáá

Jja, a Siemens nagyon jó erősáramban, ahogy az Alcatel vákumszivattyúban !

[Szerkesztve]

Could you live without music ?

(#14) Oliverda


Oliverda
félisten

A Sharp inkább maradjon a lemezjátszóknál. Az SX1 kijelzője pedig van olyan mint a 7610-é. Nagyon jó az SX1. Az aksi ugyan hamar feladja ha sokat nyomkodod, amúgy teljesen pozitívak a tapasztalatok.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15) pl_centra válasza channel (#13) üzenetére


pl_centra
csendes tag

Nem tudom ki írta ezt a baromságot, de az SX1 kijelzője messze veri a NOKIA 6600-t és a 7610-est is. SX1-em van, és a napokban volt szerencsém összehasonlítani egy Nokia 7610-es kijelzőjével. Az SX1-é sokkal szebb!!!!

(#16) pl_centra válasza channel (#13) üzenetére


pl_centra
csendes tag

Nem tudom ki írta ezt a baromságot, de az SX1 kijelzője messze veri a NOKIA 6600-t és a 7610-est is. SX1-em van, és a napokban volt szerencsém összehasonlítani egy Nokia 7610-es kijelzőjével. Az SX1-é sokkal szebb!!!!

(#17) pl_centra válasza channel (#13) üzenetére


pl_centra
csendes tag

Nem tudom ki írta ezt a baromságot, de az SX1 kijelzője messze veri a NOKIA 6600-t és a 7610-est is. SX1-em van, és a napokban volt szerencsém összehasonlítani egy Nokia 7610-es kijelzőjével. Az SX1-é sokkal szebb!!!!

(#18) donw3ga válasza pl_centra (#17) üzenetére


donw3ga
senior tag

kb 1 hónapja vagyok tulajdonosa egy SX1-nek, bátran merem ajánlani, rengeteg szoftver van hozzá, N-gage játékok nagy része fut rajta, bár én nem játszok...
lehet telepiteni rá messengert :DD

(#19) odani


odani
tag

Esetleg megajándékozol minket (legalábbis engem:DD) pár linkkel a témában?

Másnak is le szokott fagyni néha SMS-írás közben a teló? :(((

(#20) sbálint válasza odani (#19) üzenetére


sbálint
aktív tag

Nekem nem szokott!

(#21) kirkri válasza odani (#19) üzenetére


kirkri
addikt

Kollégámnak is szokott fagyni az SX1-es. Ha véletlenszerűen nyomkodja rajta a gombokat gyorsan, akkor garantáltan le lehet fagyasztani. Az én 6230-as Nokiámat nem lehet ezzel a módszerrel sem, tehát nem bántam meg, hogy ezt választottam, nem az SX1-et.....

21 éve a Prohardveren! ™

(#22) odani válasza kirkri (#21) üzenetére


odani
tag

Pontosan! Amikor igazán gyorsan nyomok egymás után különbözö billentyüket, általában olyankor áll meg, aztán ''resetel''. Néha beszélgetés közben is elmegy az egész, újraindul.

Nagyon idegesítö hibái vannak, egyszer már vittem (vitettem, a Pannonnal) szervízbe, akkor a hangszórója krepált be a semmitöl.

- ha valakit utólag adok hozzá egy csoporthoz, nem biztos, hogy játssza a csoport csengöhangját, ha hív az illetö
- annyira nem izgat, szar képet csinál a hasonló Nokiákhoz képest, a videóhoz és a fényképhez is sok fény kell neki, így gyakran semmi nem látszik
- van egy nagyon érdekes jelenség: tfh érkezett egy üzenet és le van zárva a billentyüzet. Kioldom #, de amikor ö még azt írja, hogy 'billentyüzet kioldva', én már nyomom a bal gombot, hogy nyissa meg, no de ekkor még nem az van ott az érkezett üzenet ellenére, hogy ''olvasás'' (vagy ''megnyitás'', most nem t'om), hanem megnyitja az alapértelmezett balgombos alkalmazást, ami nálam az MP3 Player. Amikor ezt észreveszem, egyböl nyomom a jobb gombot, ami normál esetben a kilépés a lejátszóból, viszont itt meg úgy reagál, mint amikor egyébként üzenet érkezett és indulóképernyön vagyunk, vagyis kilép az SMS-értesítésböl (és a továbbiakban csak kis boríték jelzi, hogy olvasatlan üzenet van), és a vicc, hogy a lejátszó pedig fut tovább! Ha ezt most értette valaki, akkor biztosan ö sem érti! :R

Szerintetek ha mindezt elmondom a Pannonnál vagy a Siemensnél, mit kéne, hogy tegyenek? :))

(#23) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

aztszeretném kérdezni hogy hogy lehet beállítani a hátteret.meg állítólad lehetvele hangot felvenni,halehet azt se tudom hogy hogy kell.

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#24) odani válasza [pod]Diablo (#23) üzenetére


odani
tag

Ha nézegeted a képeket, van olyan opció, hogy ''Beállítás háttérként''.
Hangot felvenni Menü, Szervezö, Rögzítö. Ha ezt végigzongorázod egy beszélgetés KÖZBEN, akkor magát a beszélgetést is fel lehet venni (természetesen a másik fél elözetes beleegyezésével:DD).

Nagyon kiakaszt ez a telefon, rengetegszer lefagy!!!

(#25) Viktor0610 válasza odani (#24) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Lefagyásra --> sw frisítés?

Samsung Galaxy A54

(#26) [pod]Diablo válasza odani (#24) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

már nekem is lefagyott pedig én madélelőtt vettem.amúgy a képet hol nézzem emg hogyott legyen a beálítás hátérként már megnéztem akameránál az images fun-ba és aképek be is és egyik opciójába se volt benne.

[Szerkesztve]

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#27) Viktor0610 válasza [pod]Diablo (#26) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az, h. a telcsit ma vetted, nem jelenti azt, h. a legújabb szoftver van rajta...

Samsung Galaxy A54

(#28) [pod]Diablo válasza Viktor0610 (#27) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

ez igaz.már megtaláltam a hátér beállítást:D,azt szeretnéém kérdezni hogylehet rá rakni soppert?gondolom nem de hátha

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#29) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

azt szeretném kérdezni hogy nemtudjavalaki hogy Bluetooth-tal hogytudom a ghépről rárakni a cucokat a telóra?

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#30) odani


odani
tag

Csatlakoztatni kell a Bluetooth device-oknál a telefonod, amin meg persze engedélyezni kell elötte a ''kékséget''. Ha a számítógépen jobb gombot nyomsz azon, amit át akarsz nyomni, a Send to...(Küldés->) menüben elvileg van Bluetooth places vagy device, nem tudom fejböl. Ha konkrétabban érdekel, kérdezz!

(#31) [pod]Diablo válasza odani (#30) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

köszi.egyenlőre most megtudom már csinálni a segítségednek hála:R:R.havalamit nem tudok majd szólók. aj arra a stopperes kérdésemre nem tudsz válaszolni?

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#32) odani válasza [pod]Diablo (#31) üzenetére


odani
tag

Eredetileg ugyebár nincs stopper benne, szerintem az egyetlen mód, ha neten találsz valahol egy Java-programot, ami idöt mér. De hogy hol, arról fogalmam sincs sajna... :(

(#33) sbálint válasza odani (#32) üzenetére


sbálint
aktív tag

Nem feltétlenül Java progi kell, lehet symbian is!
Érdemse itt körülnézni:
Bővebben: link
vagy a 6600sectorban!

(#34) sbálint


sbálint
aktív tag

Na megtaláltam hozzá a stoppert!
De weblapom nincs ahova fel tudnám tenni ezért akinek kell adja meg e-mail címét és elküldöm neki!

(#35) [pod]Diablo válasza sbálint (#34) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

én ott írogatok msn-en hova lettél,vagy mi a bajod?

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#36) sbálint


sbálint
aktív tag

Van itt valaki aki ért ahoz, hogy hogyan kell új szoft-ot tenni a telóra?:F

(#37) odani


odani
tag

Mármint, frissíteni a szoftvert? Én annak idején a Siemens oldaláról rángattam le frissítést, ami egy jó nagy .exe volt, és az szépen elmondta, hogy mi kell csinálni.

Úgy kell bekapcsolni a telefont, hogy közben nyomva tartod a .... Shift vagy a Menü gombot. Most nem t'om. És akkor valami szervíz-módban indul el, na elvileg akkor lehet frissíteni. Naná, hogy a hozzá adott adatkábellel.

Még itt van a gépemen: SX1_PANNON-HU-uk-hu-de_12_0001_update.exe, nem tudom, van-e újabb.

(#38) odani


odani
tag

Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#39) tailor válasza sbálint (#36) üzenetére


tailor
őstag

Itt: Bővebben: link
megtalálod a 14-es magyar fw-t, + a pc-s softot hozzá. Olvasd végig az oldalon a hozzászólásokat is ezzel kapcsolatban, mindenre választ kapsz! Sok sikert!

(#40) sbálint válasza tailor (#39) üzenetére


sbálint
aktív tag

Ok köszi de már itt is tag vagyok és már feltettem itt is a kérdést!
Csak ott Bálint7 nevén vagyok reggelve!

(#41) joda49


joda49
csendes tag

Sziasztok! Légyszi segítsen vki: Hogyan lehet USB drivert installálni SX1-hez, hogy kapcsolatot tudjak létesíteni a WIN98 SE alatt USB-n keresztül? Két fájlt (Siemens_Sx1swup.inf ; Siemens_Sx1swup.sys) már letöltöttem hozzá, de nem sikerül őket installálni. Előre is nagyon köszönöm

(#42) Ck.


Ck.
addikt

Van egy eladó darab:

Bővebben: link

(#43) tailor válasza joda49 (#41) üzenetére


tailor
őstag

az USB-t egy olyan portba dugd, ahol azelőtt még nem volt. Ekkor a win felismeri a HW-t, és kéri a drivereket. Ekkor adod meg a swup-okat.

(#44) joda49 válasza tailor (#43) üzenetére


joda49
csendes tag

Köszi, de azt már próbáltam és nem működik. Azt írja ki, hogy nem talált megfelelő eszközt. Hiába adom meg a pontos elérését a két fájlnak.
Sőt már a vezérlőpultban is próbáltam új hardware hozzáadásánál, de ott is hibát ad ki.
Egyéb ötlet??

(#45) tailor válasza joda49 (#44) üzenetére


tailor
őstag

semmit nem sikerült feltenni? registryből szedd ki ami esetleg bent marad a telóról...hmm...ha semmi nem megy, látogass el ide:
Bővebben: link

Itt sztem tudnak majd segíteni...;)

(#46) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

nekem az lenne a problémám hogy most vettem egy usb-kábelt és a telefon azt írja ki hogy a tartozék nem támogatott,és a gépre felraktam a telepítőét,bedugtam a gépbe meg a telóba és ás is állítottam on-ra és semmi.Hol tudnám megnézni hogy a gép és a teló közzöt van e kapcsolat?

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#47) tailor válasza [pod]Diablo (#46) üzenetére


tailor
őstag

Milyen kábelt vettél hozzá? Mert ha jól tudom, csakis a DCA-540-essel hajlandó működni...Ami a saját gyári kábele.

Bővebben: link
Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#48) [pod]Diablo válasza tailor (#47) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

nekem meg dca510-est adtak a pgsm boltba:( enyit a szaküzletről:(((,kööszi akkor majd megrendelem örök hála

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#49) tailor válasza [pod]Diablo (#48) üzenetére


tailor
őstag

nincs mit;)

(#50) joda49 válasza tailor (#45) üzenetére


joda49
csendes tag

Sajnos még nem sikerült összehozni a dolgot (most még próbálkozom az általad megadott linken), de köszönöm szépen a gyors reagálásaidat!!!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.