Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Sianis blogja

Hozzászólások

(#4) Sianis


Sianis
addikt

Érdekes probléma történt ma!

Először is nem tudtam a Linux-os notebookommal sehogysem csatlakozni az itthoni vezetéknélküli hálózatomhoz.

Tulajdonságai:

- D-Link DI-624+ router kezeli az itthoni internetelérést és a belső hálózatot
- Rejtett SSID
- WPA-PSK (TKIP) titkosítás
- MAC szerinti szűrés

Közel egy éve üzemelt ez a rendszer, minden gond és megállás nélkül. Ma reggel azonban, egyszerűen nem akart kommunikálni egymással a két rendszer. Gondoltam driver gond, meg is csináltam rutinosan ahogy kell, mégis semmi. Belenéztem a router menüjébe, hogy mi lehet a gond, látom ott minden rendben van. Tanácstalanul, szüneteltettem egy kicsit a gondot. Egy órával később nagybátyám szól, hogy nem megy a vezetéknélküli hálózat a Windows-os gépen sem. No, gondoltam, hogy itt akkor már router gondok lesznek. Megnéztem, hogy mi lehet a hiba, és egy eddig nem létező linksys router tűnt fel a scannelés közben. Biztos újít a szomszéd is, de ennek nem szabadna akadályt jelentenie. Mindenesetre eszmbe jutott egy lehetséges megoldás.

Megoldás:

- Minden védelmet levettem a hálózatról. Ekkor már a gépeim rögtön megtalálták a helyüket, üzemelt is a hálózat rendesen. Persze így nem lehet hagyni a rendszert, informatikusnak készülök, a wardriver-ek megsértődnének egy default rendszer láttán!
- Miután ez szépen üzemelt, visszakapcsoltam a WPA-PSK-t. Még így is működött minden. Jöhet a MAC szűrés, bár bízom benne, hogy a WPA-PSK-n túl úgysem jut senki. SSID szórást rajtahagytam a rendszeren, nehogy a gépek megörüljenek, hogy láthatatlan hálózat helyett van látható is és osarohanjanak rögtön. Talán még a szomszéd is észreveszi magát, hogy a gépe mutat egy biztonságos hálózatot és kedvet kap, hogy ő se szolgáltasson ingyen internet hozzáférést.

Végülis nem jöttem rá a probléma mibenlétjére, mindenesetre örüm, hogy ezt is megoldottam, remélem legalább egy évig megint nem újul ki ezen betegsége a routernek.

Sianis

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Sianis blogja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.