Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gyurcika


Gyurcika
tag

Szóval van egy pár ilyen alaplapom.
Eddig P2-es procik voltak bennük.
Most viszont szeretném lecserélni 500 körül P3-as procikra.
Elvileg az alaplap tudja.
Rátettem az újabb bios-t.
Látja is P3-nak, de nem tudom 100 MHz-re állítani az FSB-t.
Pedig a jumpereken mindent próbáltam már.
A legjobb eredmény az volt, hogyha auto-ra tettem a jumpikat, akkor biosban 83 MHz-et tudtam beállítani.
De az sem volt igazán megoldás sajnos ...
Szóval ha valakinek sikerült a 100-at kicsiholni belőle, az kérem segítsen ebben !

Nagyon köszönöm
:R

(#2) Gyurcika


Gyurcika
tag

fel

(#3) Rive


Rive
veterán

A lap letölthető manualja elég korrektül leírja a jumperelést. Ha az alapján nem megy, akkor itt valószínűleg senki se tud segíteni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4) Gazsy


Gazsy
csendes tag

Hali !
Én egy Shuttle hot663 - as alaplapot szeretnék feljavítani. Bárhol böngészgetek, nem találom, milyen procikat bír, milyen bios flash kell ahhoz, hogy p3 szintre felhozzam. Most egy 400 - as cerka ketyeg benne, ezt szeretném felturbózni, de nem tuom, milyen procikat bír. Please help me!

Megkapod a kijáró tiszteletet, amíg be nem bizonyítod, hogy nem vagy érdemes rá!

(#5) anaqer válasza Gazsy (#4) üzenetére


anaqer
veterán

[link]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#6) Balu4


Balu4
csendes tag

Sziasztok,

Nekem is egy 661-esem van, keresem a max cpu-t, amit bele lehetne tenni. A leírás 5x szorzót ír, ez mennyire komoly?

Balu

(#7) DewiL válasza Balu4 (#6) üzenetére


DewiL
senior tag

Általában az ilyen leírásokat csak viccből készítik és ezért nem is kell komolyan venni (sőt ha teheted szerintem dobd ki) ezért is kell használni az igen népszerű kereső oldalak egyikét pl a Googlet
íme egy találat: [link]

[ Szerkesztve ]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#8) Balu4 válasza DewiL (#7) üzenetére


Balu4
csendes tag

Van rendes user manual hozzá, persze amikor készült nem voltak 500 MHz feletti procik, nagyjából a link adatai is vannak a felhasználóiban. Végig keresgettem már a netet, élő embert keresek aki próbálta van tapasztalata. A bios frissítések sem valami bőbeszédűek, max támogatja a piii cpu-kat, de melyikeket?

(#9) DewiL válasza Balu4 (#8) üzenetére


DewiL
senior tag

ha jól emlékszem a 440bx chipset támogatja a 133as fsb-t és ez ennél a lapnál max 5,5szorzóval párosul ami ugye 733 de legrosszabb esetben 550es proci megy bele

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#10) Balu4 válasza DewiL (#9) üzenetére


Balu4
csendes tag

Bx támogatja, a lap még úgy készült hogy max 100, de a szorzót csak 5x--re állíthatom, erre itt egy ember: [Pumbaa] aki 6*100-ast hajt. Nem értem hogyan állította be. Mondjuk neki P-s volt a lapja ez egy fokkal jobb, nekem csak sima van. Lehet hogy rá kell szánnom magam és biost frissítgetni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.