Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CsatiZsol


CsatiZsol
tag

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy az új gépembe milyen alaplapot vegyek? AMD-s konfigot szeretnék venni és nem tudom, hogy melyik alaplap az ami Bartonhoz jó, megízható és jól kihasználja a cuccost. Másmint ez alatt azt értem, hogy Most van az aláírásomban szereplő gépem, de ez a lap igen erősen visszafogja a procit, mert havernak ugyanilyen prockója van csak egy Asus lapban és sokkal jobb az írási/olvasási értéke mint az enyém. :(

Szóval mindenki aki benéz írja le, hogy melyik lapot javasolná, részletezve is, hogy melyik miért jó.

Tudom, hogy van egy n-forceos cikk meg még millió, de én az otthoni felhasználás közbeni tapsztalatokat is szeretném tudni. Előre is köszönöm.

Üdv Zsolt

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#2) PirosHello válasza CsatiZsol (#1) üzenetére


PirosHello
senior tag

Már válaszoltál is...Ha van zsé akkor ASUS, esetleg Epox, ha nincs, akkor tudom ajánlani az MSI-t vagy ABIT-ot. A lényeg: mindenképp nforce2 ultra 400-as legyen, mert ezek ''kihasználják a cuccost'' rendesen.....Csak győzd hűteni.:P
(Egyébként szerintem mind jó, kisebb-nagyobb hátrányokkal-előnyökkel....)

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#3) Ruzso


Ruzso
tag

szvsz: abit nf7

Life could be so easy without PC.

(#4) venember83 válasza PirosHello (#2) üzenetére


venember83
nagyúr

Abit NF-7 -bar nforce max 6-7% teljesitmenynovekedest jelent a dual channel-evel, inkabb Gigabyte KT600as chipsettel, ez is megy szinte ugyanolyan jol, bar tuning nem fog menni, mert nincs fix AGP orajel.
Maganvelemeny, no flame!

(#5) Dassler válasza CsatiZsol (#1) üzenetére


Dassler
őstag

Szintúgy támogatom az előttem szólót. NF-ből Asus v. Epox, MSI... de ha nem nagyon sürgős, akkor lehet, hogy érdemes megvárni az ''új'' (KT880) viás lapokat, márha egyszer még véletlenül megjelennek :D Viszont egy KT600 lap se rossz választás, picit lasabb, mint egy nf2-es, de van SATA meg jobb IDE-vez.

[Szerkesztve]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#6) Viper válasza CsatiZsol (#1) üzenetére


Viper
csendes tag

ABIT NF7 2 év garival, mostanában már az ára is jó.

(#7) taltos


taltos
senior tag

Gigabyte 7nnxp
Csak azt tudnám, hogy most mit is vársz? Végülis a topic címe ez is lehetne: milyen alaplapot használsz? Vagy hogy milyet szeretnél használni (AMD-set! :) )
:)

(#8) Sniper_BOY válasza CsatiZsol (#1) üzenetére


Sniper_BOY
aktív tag

DFI lanparty ultra2 rev2 vagy ha nem vagy elengedve lével vagy nem akarsz sokat áldozni abit nf7

AMD XP 3200+ Abit NF7 TT SilentBoost 512MB Kingston DDR400 Sapphire Ati 9700Pro WD 80GB 7200rpm/8MB + samsung sp0802n 80GB 7200rpm/2MB HDD CMD-649-es ide vezérlő MSI DR-16B Toshiba 1802 DVD Samsung 757MB MX500 live! 5.1 Chieftec 300w 3x8cm CM blue led fan azona cs-2600 ház

(#9) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

Szerintem Abit NF7-S a jó választás.
Gyors, stabil, tuningolható, egy rakás integrált cucc (kiemelném a SoundStorm hangkártyát).
Ahogy elöttem is írta valaki már az ára is igen jó, boltban 22, használtan 15 körül kapható.


[Szerkesztve]

(#10) Ruzso


Ruzso
tag

Abit NF7 20 rugo az e-connectbe
érdemes benézni vagy garma-át megkeresni

Life could be so easy without PC.

(#11) GunJoe


GunJoe
csendes tag

Az egyik legjobb választás az ABIT NF7. Nekem is az van és rohadtul lehet benne húzni a procit. A memória-kezelése az egyik legjobb az AMD-s lapok küzül, királyul hajtja a ramokat. Az egyetlen gáz vele, hogy csak 3 DIMM bank van rajta.
Amúgy nagyon stabil, a legjobban a 2,6-os Bartont lehet vele húúúúúúúúúzni.
Egyébként nagykerben dolgozom, nálunk megkepod 15.900 bruttóért.

GGG

(#12) vjannus


vjannus
aktív tag

Abit-nak tényleg jó, de nem a legjobb a memória kezelése, de beszéljunka többiről is a szenzor érzékelésről a hdd kezelésről ami ingen gyenge neki , Ezért 2 db van ami jó is mindezekben 1.AsusA7n8x,+Delux, 2.Msi K7n2 delta

(#13) Viper válasza GunJoe (#11) üzenetére


Viper
csendes tag

Melyik nagyker? Jöhet privátban is, ha nem akarod beírni a fórumba.

(#14) Latyakos


Latyakos
aktív tag

Ha stabilitásra vágysz, Gigabyte 7n400pro, ez nforce-os, és duálbiosos is, szvsz nagyon best buy.

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#15) app__


app__
csendes tag

Egyetértek az előttem szólóval, bár nekem gigabyte 7N400-L van (majdnem ugyan az, csak lehagytak róla pár cuccot, pl a dualbiost). Tuning terén is meg vagyok vele elégedve (bár nem túl radikális az a tuning :) ), stabil is, úgyhogy go gigabyte :C

He who seeks that, which cannot be found, must look inside himself for further guidance... or look harder

(#16) dain


dain
tag

az igazi best buy az albatron kx18d pro szerintem

atomstabil és iszonyat tuningbarát, emelett nem is drága

my days are darker than your nights..

(#17) klepto


klepto
addikt

Szerintem érdemes egy pillantást vetni a Soyo SY-KT 880 Dragon 2 lapjára, ami egy Via 880-as csipre épülő szépen feszerelt lap. [L]http://www.soyo.com.tw/products/proddesc.php?id=1000011[/L] A lapon van Raid rendesen, 8db USB2, Firewire, 8 csatornás audio, 1Gbit-es Lan, és még sok egyéb nyalánkség :P
A Via 880-as csipje egyébként szinte teljesen megegyezik sebességben az nForce2 ultra 400-al: [L]http://www.tomshardware.hu/mainboard/04q1/040308/kt800-03.html[/L]
Én ma kértem rá árajánlatot, de még nem kaptam. Ha kapható, és nem túl drága, szerintem érdemes számításba venni ezt a lapot is :P

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#18) hokuszpk válasza CsatiZsol (#1) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

gigabyte 7vt600-1394 occso es nem raz :)

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#19) GunJoe válasza Viper (#13) üzenetére


GunJoe
csendes tag

Viper nézd meg az emiledet ha kőőőőő valami :)

GGG

(#20) CsatiZsol


CsatiZsol
tag

Köszönöm a hozzásuólásokat, még olvasgatok egy kicsit, aztán meglátom eddig az NF7-s és ASUS lapokat nézegettem, de majd körülnézek a többi gyártónál is. Mégegyszer köszönöm és jöhetnek tovább a tanácsok. :)

Üdv Zsolt

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#21) PirosHello válasza CsatiZsol (#20) üzenetére


PirosHello
senior tag

NF7-S nagyon jó, nekem is az van, csak jó tapasztalatokat tudok írni róla (a memóriakezelésével és a HDD kezelésével nagyon meg vagyok elégedve, nem beszélve a Soundstorm-ról, nagyon jól szól!) Ha eldöntötted mit veszel, írd ide a topic végére....

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#22) Club


Club
őstag

A mostani piacon nforcos lapokból(kivéve az újak)15k-nál többet, Csak, és kizárólag Deluxe- kivitelú lapok érnek!!
Én a helyedben körülnéznék, 16k körül lehet szerezeni Abit Nf 7-S-et, esetleg ha mondjuk 20k-t rááldozol, akkor vegyél Asus A7N8-Deluxe-ot!
De itt egy lehetőség, amiből csemegézhetsz:)
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=62898&arc=f[/L]

[Szerkesztve]

(#23) bug399


bug399
csendes tag

Ajánlhatok Abit NF7-S vagy NF7-SL, esetleg Abit AN7.
MInda a kettő jó kis lapka és stabilak.
Az An7 pedig nem sokkal drágább az NF7-SL től.

Commodore 64

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.