Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) retkop


retkop
csendes tag

Sziasztok!

Ahogy cseréltem ki az alaplapomat véletlenül visszacsukódott az LGA775-ös foglalat zárófedele, sajnos mielőtt még megtisztiszíthattam volna, így az üres procifoglalat kiálló lábaira rákerült egy nagyon kevés a hővezető pasztából. Úgy kb. öt kis fémtüskét érint.

Most mit csináljak? Egyik ismerősöm ajánlotta ezt az oldalt, hátha itt tudtok segíteni.

Kösz szépen előre is a segítőkész hozzászólásokat!

(#2) EQMontoya válasza retkop (#1) üzenetére


EQMontoya
veterán

vezetni nem vezet, szal leégni nem fog Tőle a rendszered. sőt, szerintem elvben semmi baja nem lehet, tisztogasd le tük tetejét (úgyis ott érintkezik), és utána elvben mennie kell. de felelősséget nem vállalok.

Same rules apply!

(#3) Szten Márs válasza retkop (#1) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Valóban zsepivel vagy amivel hozzá lehet férni óvatosan de alaposan megtisztítani.
MOD: Ha ezüstös a paszta, akkor vezet :DDD

[Szerkesztve]

(#4) retkop


retkop
csendes tag

Kösz! A paszta valami fehéres színű cucc, a Coolink batár hűtőjéhez adták!

A nagy gáz az, hogy ugye alaplapot cseréltem, tehát a régit el akarom adni, de így nem a legjobb színben tűnik fel, hogy a tokból ott vigyorog a leendő vevőre a fehér paszta :(

(#5) EQMontoya válasza Szten Márs (#3) üzenetére


EQMontoya
veterán

akinek ezüstös pasztája van, nem csinál ilyet :D ;]

Same rules apply!

(#6) retkop válasza EQMontoya (#5) üzenetére


retkop
csendes tag

Én sem direkt csináltam, abszolute véletlen volt.

Kopogtattak az ajtón, egy kicsit megdőlt a tenyerem és megtörtént a baj, olyan lett néhány tű. Már sokszor cseréltem lapot, procit, de még egyszer sem fordult elő velem ilyen.


Szerintetek, ha beviszem egy szervízbe, ott van olyan anyag, amivel teljesen el bírják tüntetni a pasztát a foglalatból?

[Szerkesztve]

(#7) EQMontoya válasza retkop (#6) üzenetére


EQMontoya
veterán

nem is aza gond, hogy eltüntetni, hanem hogy ezt olyan anyaggal kell eltüntetni, ami nem maró hatású, és nem korroziv.

Same rules apply!

(#8) Szten Márs válasza EQMontoya (#7) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Alkohol? :)
96%-os etilalkohol patikából, vagy esetleg vmi jófajta házipálesz :D

(#9) Muton válasza Szten Márs (#8) üzenetére


Muton
addikt

hp-t ilyenre nem szabad pocsékolni :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#10) Borisz76 válasza Muton (#9) üzenetére


Borisz76
veterán

Be a bendőbe és onnan az agyba......és ezt fogom csinálni : :Y

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#11) Winner_hun válasza retkop (#1) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kés hegyére zsepi aztán óvatosan letörölgetni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12) retkop


retkop
csendes tag

Próbáltam már varrótűvel leszedni, sikerült is a nagyját, de van három olyan pont ahol kenődik az anyag és onnan nem lehet sehogy leemelni.

Egy kicsit tartok bármiféle dolgot is rárakni, mert ezek a lábak ugye elég hajlékonyak, és mivan akkor, ha az anyag amivel tisztítanám csak több kárt okoz.

Hajh, húsdarálóban van a tököm. :(

(#13) Szten Márs válasza retkop (#12) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

rakj már egy zsepit arra a tűre, vagy tekerd úgy össze a zsepi sarkát hgoy alkalmas legyen oda behatolni és meg van oldva :) Akkor tuti nem hajlítja el a lábakat...
Mr Tweak :D

(#14) retkop válasza Szten Márs (#13) üzenetére


retkop
csendes tag

Sajna a zsepis dolog nem hoz megoldást :(

Mr Tweek ;)

(#15) Szten Márs válasza retkop (#14) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Miért, cementet használsz szilikonpasztaként hogy nem jön le?

Nafene, télleg ee, nem ea :R

(#16) Muton válasza retkop (#14) üzenetére


Muton
addikt

szerintem ide kompresszor kell. 7-8 bar nomás az ki tudja szedni a oglalatbó, amíg kenhető az állapota. a szervízben meg szeruntem
egy: kiöhögnek :P
2: érdmben nem tudnak hozzányúlni nagyon (mármint amit te ne tudnál megvsinálni)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#17) Muton válasza Muton (#16) üzenetére


Muton
addikt

ja, meg mondjuk fogkefével is nekieshetsz alkohol társaságában :U

de jól szedd ki a cuccot, mert ha vezet az dond, de ha nem az is. rövidzár vagy kontakthiba. talán az utolsó jobban hngzik. bár ha eg 4 napos munkád száll el, akkor tök mindegy

good luck!

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#18) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Kicsit túl van lihegve a dolog nem? :U Nem lesz semmi baja, attól, hogy ráment egy kis paszta!

De ha le akarod szedni, akkor alkoholos folydék (pl: én oxi pattanástalanító löttyöt szokatm használni) + fültisztító. Vagy amivel megy.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#19) bbchris


bbchris
senior tag

Denaturált szesz vagy Foltisztító benya ezeket utóbbit háztartási boltban kapsz . Azt hiszem alkoholt már nem kapni a patikában mióta jövedékis termék lett legalábbis nálunk már no kapni . Megkenyed oszt sűrített levegővel kifújatod .

(#20) BenJoe válasza retkop (#12) üzenetére


BenJoe
senior tag

Fater egy régi gépnél hajlított el egy pár lábat... Aztán egyesével -asszem csipesszel- visszahajlította... :D Azt mondta, hogy mikor berakta a procit, kicsit szorult, de működött rendesen...

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#21) elitgamer válasza retkop (#12) üzenetére


elitgamer
tag

latod,mondtam hogy varotuvel is jol lehet,amugy sztem probalj alcoholt lotyinteni a ture,ja es nezd meg a privimet,ott leirtam hogy hol is hallottam a fickorol.

konfig az adatoknal,,,,,ime az en kisci Crysis-es oldalam,csomo letoltes,csomo altalam forditott anyag stb http://crysis.uw.hu/

(#22) Pug válasza BenJoe (#20) üzenetére


Pug
veterán

Óóóó én hányszor voltam így. Meg mikor haver mustárban dolgozott,, megjött a szállítmány oszt nézem, hogy a kis d-s cerkának jóformán egy lába sem áll egyenesen. Na mire én azokat visszagörbítgettem....... :DDD Az egyik csak ippeg nem esett le.... :D

(#23) BenJoe válasza Pug (#22) üzenetére


BenJoe
senior tag

Ha egy láb leesik, akkor az egésznek lőttek??

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#24) jasszer válasza BenJoe (#20) üzenetére


jasszer
senior tag

Én egy 166-os MMX-et hajlítgattam fél napig. Betette vmi jóarc a foglalatba, majd - bár csak félig voltak bent a lábak - ráhajtotta a zárókallantyút. Eredmény:
_________________________
I_________________________I
I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I
I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I
\ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#25) Pug válasza BenJoe (#23) üzenetére


Pug
veterán

Háááát. Az attól függ honnan. Láttam már olyan 478-as precsót amiről egy lepottyant, az lett az eredménye, hogy a hőmérő teljesen random értékeket adott. De azért 99%-ban egy láb elvesztés a proci halálát jelenti.

[Szerkesztve]

(#26) retkop válasza Motion_Blur (#18) üzenetére


retkop
csendes tag

Azt eddig nem mondtam, de az Asusnak az egyik csúcskategóriás lapjáról van szó, erről: [link] ami azért még most is 65-70k, szóval nem szívesen játszadoznék vele, ameddig meg nincs a tuti válasz! Ráadásul a vevőm is megvan rá, de így nem akarom neki odaadni :(

A legtöbben az alkás lét mondjátok, tehát akkor ettől nem lesz baja a lapnak?

(#27) Pug válasza retkop (#26) üzenetére


Pug
veterán

Tényleg nincsen mitől félned, a szilikon paszta nem vezeti az áramot, szigetelőként viselkedik :) . Ha ezüstpaszta (sicc!) lett volna, na akkor rendesen cidáznád a dolgot :DDD .

[Szerkesztve]

(#28) Pug


Pug
veterán

Akkor majd holnap írd meg a fejleményeket, oszt nó para ;)

(#29) retkop válasza Pug (#28) üzenetére


retkop
csendes tag

Jaja! Remélem tényleg nem lesz semmi gáz! Délelőtt kiderül!

(#30) 5teve


5teve
senior tag

Fogj egy puha tiszta hosszúszőrű ruhakefét, és kezdd el kefélni. Procilábak közül sikerült már így kiganéznom a bónusz pasztát..

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#31) retkop válasza 5teve (#30) üzenetére


retkop
csendes tag

Tehát akkor már te is jártál hasonló cipőben.

És a proci milyen volt, gondolom nem 775, mert ezek elvileg végképp érzékenyek mindenféle simogatásra :(

(#32) retkop


retkop
csendes tag

A nappali napszakban hogy vélekedtek a problémámról?

(#33) rétisün


rétisün
veterán

én is jártam igy, igaz az 939-es foglalat volt. vettem ki a procit, aztán a meleg, eléggé folyós paszta rácseppent a foglalatra. ugye ennél a foglalatnál külön jó, hogy itt bele tud folyni a tüskéknek szánt lyukakba. én azt csináltam, hogy kontakt-spray-el fujogattam, és óvatosan törölgettem, aztán egyszercsak elfogyott a fölös paszta. ha esetleg maradt is valahol a lyukak legmélyén, abszolút nem befolyásolja a működést. modjuk ez nem ezüst-paszta volt, szóval nagy galibát nem is okozhat, ha naradt a lyukban....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#34) westlake


westlake
félisten

alkohol+fogkefe+kompresszor

Play nice!

(#35) retkop


retkop
csendes tag

Köszönöm a segítőkész hozzászólásokat, olyanokra lenne még szükségem, akiknek szintén LGA775 foglalattal történt meg a dolog.

Mert ugye, ha itt elhajlik egy tű akkor, kuka lehet a lap :(

(#36) rétisün válasza retkop (#35) üzenetére


rétisün
veterán

úgy tartod a lapot, hogy le tudjon csöpögni róla a kontakt-spray, aztán fujogatod vele. leoldja a pasztát, aztán ahogy csöpög/párolog le, alőbb utóbb megtisztitjaa foglalatot.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#37) ssolitude válasza Pug (#27) üzenetére


ssolitude
őstag

Az ezüst paszta sem vezet. Ipari ezüst.

[Szerkesztve]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#38) Ősember


Ősember
őstag

nem kell félni a 775 lábaitol sem, az is olyan massziv mint a 478-as procik lába volt! szerinted miböl van? kartonbol? :F ha tényleg sokat szerelgettél már akkor tudhatnád hogy egy hardvert nem olyan legendásan könnyü tökrevágni ;)

mellesleg ez a lap még nem olyan régi, hogyha 1 év garral vetted volna ne legyen már rá több gar, gondolom én :U nekem ez mindig egyfajta biztonságérzetet ad :DDD

[Szerkesztve]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#39) retkop válasza Ősember (#38) üzenetére


retkop
csendes tag

Ősember: Nekem eddig még nem ment tönkre, de egyik nagykeres ismerősöm mondta, hogy a 775-s úgy törik, mint a ropi.
Sajna pont az ilyen esetekre nem vonatkozik a gari.
Relatív sokat szerelgettem, egy egyszemélyes számítógép használóhoz képest, de nem egy tapasztalt bolti szervizeshez viszonyítva.

Rétisün: jó, hogy írtad ezt a fejjel lefelé dolgot, mert attól tartottam, hogy a kontakt-spray egyszerscsak szétfüstöli a lapot és onnan ugrott a gari is.

[Szerkesztve]

(#40) retkop


retkop
csendes tag

Voltam néhány számtech boltban, ahol ismertem a szervízeseket, de mindegyik azt mondta, hogy nem meri bevállalni, néhányan meg azt, hogy inkább villámkároztassam le.

Még van egy műszerész ismerősöm, vele megnézzük este, a spéci folyadékkal, nagyítóval stb., de addig nem lesz egy nyugodt percem sem, amíg nem működik a dolog.
Viszont ha nem működik rendesen beszopom, mert nem tudok semmit sem kezdeni ezzel a full extrás lappal :(

(#41) retkop válasza retkop (#40) üzenetére


retkop
csendes tag

Tökkkéletes lett a végeredmény!

A műszerész csodalöttye megoldotta a problémát és a rendszer jobban működik mint a Népköztársaság :)

Mindannyiótoknak köszönöm a segítséget és az ötleteket!

A lap elkelt. :))

[Szerkesztve]

(#42) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Megoldódott.
Egyébként elfért volna az Azonnali kérdések órájában [link].

A topikot zártam.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.