Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Sikerült a szellőzés javításával hűvösebbé és csendesebbé tennem a gépet, de sajnos ezzel előjött egy addig ''elnyomott'' hang. A vinyó (Samsung SP1614N, kb. 2 hónapos) összegerjed a házzal. Olyasfajta ciklikusan felerősödő, rezonancia, mint a távolsági Ikarus buszok hátsó hídja. Mély, idegesítő, felerősödő, majd csillapuló búgás (kb 5 mp. ciklusokkal). Kézzel is érezni, ha ráteszem a kezem a házra, ahogy remeg.

Próbáltam szorosabbra húzni mindent, merevítőket tettem be, hogy feljebb toljam a rendszer rezonancia frekvenciáját, de nem segít. Hagytam lazán is, tettem alá mindenféle csillapítást, de ezt a ferkit nem szűri ki. Egyszerűen, csak ha kézben tartom a vinyót, ha nem ér a házhoz (de rettenetesen rezeg akkor is), akkor szűnik a zaj. Ha felteszem a ház oldalát, az meg csak felerősíti a hangot. NAGYON IDEGESÍT!!! SEGÍTSÉG!!! (Rosszabb, mint a csöpögő vízcsap!!!)

Mit tegyek?
1. Cseréljem ki a házat?
2. Vágjam ki a vinyó tartó részt, és tegyem be rugalmasan felfüggesztve?
3. Vigyem vissza gariba a vinyót (3 év), mert nem szabadna így rezegnie (vibrálnia, remegnie).
4. Hajítsam ki a gépet az emeletről, és pihenjem ki magam egy szanatóriumban?

Várom a tanácsokat!

Üdv,

W

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

milyen ház?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#3) Sopi válasza Wolfskin (#1) üzenetére


Sopi
senior tag

Ez engem is érdekelne, mert a másik gépemet szinte teljesen szétrázza egy Maxtor 20GB-s (Slim), és én is szeretném megoldani a dolgot.
És a csavarok alá akarok szerezni vmi gumigyűrűt, csak még nem tudtam.

(#4) Wolfskin válasza TexT-BoY (#2) üzenetére


Wolfskin
őstag

Acorp. Kb 1,5 éves, akkor 12e. volt egy 300W Codegen táppal.
Viszont elég nyeke-nyóka, ha nincs rajta az oldala, nyaklik mindenfele...



''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#5) TexT-BoY válasza Wolfskin (#4) üzenetére


TexT-BoY
addikt

az gáz:( sztem probálkozz másik házzal vagy lógasd le a vinyót gumidarabokkal

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#6) Wolfskin válasza Sopi (#3) üzenetére


Wolfskin
őstag

Én tettem gumit (gimiám paszta), parafát, polifoamot. Az a baj, hogy alacsony frekvencia, szinte semmi nem csillapítja.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#7) Sopi válasza Wolfskin (#4) üzenetére


Sopi
senior tag

Az is Acorp, lehet hogy ugyanaz a típus?
(Tudsz róla képet? Á, ez nem fontos, evvel nem oldódik meg a probléma.)

(#8) Wolfskin válasza TexT-BoY (#5) üzenetére


Wolfskin
őstag

Nem lehet, hogy a vinyó sz*rakodik? Az előző IBM olyan hangos volt, mint egy centrifuga. Gondoltam, na ez majd folyadékcsapágy, meg minden...

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#9) fufi válasza Wolfskin (#1) üzenetére


fufi
tag

na
1. lehetőség hogy megpróbálod gumival a helyére fogatni a vinyót. tehár hogy gumi lapokat teszel a ház és a hdd közé (ilyenkor csavar nem igazán kell mert ált megfogja eléggé)
2. lehetőség (ami a nehezebb de jobb) kiszeded a vinyótartó ''falat'' és kívülebbre rakod (vagy vmi mást teszel a helyére), és a vinyókat gumiszalagra teszed.
kb így : -<=>- (az egyenlőség jel két vonala közt van a vinyó; valahol láttam ilyet csak nem tom hol).

ezzel tuti megoldódik. amúgy neked szerencséd van hogy a búgó hang az ami van és zavar. ezt egész könnyen meg lehet oldani (ld. feljebb), de a fisító vinyó az amivel sok mindent nem lehet csinálni. arra az egyetlen megoldás a Peliscan féle ''vinyó ól (tm) :)'' szóval irány a gumigyár:DD

Semmi sem biztos, csak a lehet.... De bármi lehet!

(#10) Wolfskin válasza Sopi (#7) üzenetére


Wolfskin
őstag

Fotót most nem tudok, de majd teszek fel, a hűtést úgyis be akarom mutatni. (Nekem úgy tetszik, és levitt 5 fokot.)
Szóval fekete, elég dizájnos, olyan plexi szerű az előlapja. Típusű:6057L-CA series



Most nyugi van, mert lekapcsolt (beállítottam, hogy 3 percenként kapcsolja le a merevlemezeket).

Nincs valami módszer, amivel a vinyót lekapcsolhatom, de lagalább lassíthatom???

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#11) fufi válasza Wolfskin (#10) üzenetére


fufi
tag

a vinyót le lehet kapcsolni. biosban vagy vindózban beállítod hogy mennyi használatlansági idő után kapcsoljon ki. lassítani meg nem lehet, meg nem is jó. a vinyónak az a dolga hogy gyors legyen

Semmi sem biztos, csak a lehet.... De bármi lehet!

(#12) Wolfskin válasza fufi (#9) üzenetére


Wolfskin
őstag

Azt hiszem ez jó lesz... Kikapom a falát és bicigli belsőre fellógatom (kifeszítem alul-felül, és egyszerűen átfúrom rajta a csavart.

Az IBM, az visított rendesen! Nem hiszem el, hogy nem lehet normális vinyókat kapni!!! :O

[Szerkesztve]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#13) TudorVigyor válasza Wolfskin (#10) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Lassítani csak seek-et lehet, ahol lehet (acoustic management), de neked nem ez a bajod. FDB motoros vinyóknál a ki-be kapcsolgatás káros. Nálam a megoldás (DiamondMax-om volt, barkács nem sokat segített): csere Seagate-re. Bejött.

(#14) fufi


fufi
tag

magas hangra télleg csak a vinyó ól a megoldás.f a mályeket a gumibelsővel simán elstűnteted.

Semmi sem biztos, csak a lehet.... De bármi lehet!

(#15) Sopi válasza TudorVigyor (#13) üzenetére


Sopi
senior tag

Bizony, a Seagatek nagyon-nagyon HALKak!!!
Szinte egyszer sem lehet hallani, hogy dolgozik (nincs bekapcsnál katt, nincs hangos seek, olvasás/írás is hangnélküli).

(#16) Wolfskin válasza TudorVigyor (#13) üzenetére


Wolfskin
őstag

Teszek egy próbát a barkácsolással. Nem adom meg magam ilyen könnyen egy... egy... Samsungnak...

Aztán jöhet a Seagate.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#17) dbali válasza Sopi (#15) üzenetére


dbali
aktív tag

jaja ezt én is bizonyítom bár a régebbi Seagatetek-nek volt hanguk de a mostaniaknek szinte semmi.

Okos enged ha már szenved!

(#18) vicces válasza Sopi (#15) üzenetére


vicces
addikt

ezt cáfolnám.
az én seagate-emnke igenis van hangja.
főleg akkor hallani, ha megy a norton virus scan.
meg most székel, de nem tudom miért.
mondjuk nem nagyon hangos, de lehet hallani.
viszont azt is ideirom még, hogy már több, mint 1 éve megy 0-24 óráig :)

:)

(#19) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Köszi mindenkinek a tippeket!

1. Felfüggeszutés gumitartókra + hangszigetelés
2. Seagate

Jó barkácsolást, ha kész bemutatom az eredményt (foto, illetve számlamásolat)

W

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#20) fufi


fufi
tag

Azt én se jelenteném ki hogy a szígétek tök némák. bár nem mai csirkék az enyémek (egy 80gigás 1,5 éves és egy 120as >fél éves) és bár van még melletteük egy 80as maxtor azért észre lehet venni a vinyókat.
már tény hogy nem annyira nagy hangjuk, de azé van. így hogy a fülemtől kb 30 centire vannak, és nincs feltéve a ház fala, így azért hallható.

Semmi sem biztos, csak a lehet.... De bármi lehet!

(#21) LukE


LukE
veterán

silentpcreview.com. Ott pedig nezelodj vinya halkitasok kozott. Van tobb modszer is, kepekkel, meg minden joval:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.