Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erel


erel
csendes tag

Sziasztok!

Elég komolyan fotózok és jelenleg egy 1,7-es Celeron/256 MB RAM Win XP gépen szerkesztem a képeimet (Photoshop CS, Paint Shop Pro 8, Neatimage) és hát gondolom nektek nem kell ecsetelnem, hogy nem valami villámgyors.
Gondoltam egyet, hogy lecserélem a masinát egy a feladathoz jobban megfelelőre és megdöbbenve tapasztaltam, hogy a kapható cuccok 98%-áról a márkanevén kívül fogalmam sincs, hogy micsoda és mire jó. Kb. 3 éve nézegettem utoljára ilyesmit, akkor úgy-ahogy képben voltam (nem vagyok egy PC guru csak felhasználó), most meg csak kapkodom a fejemet.
AMD XP,Sempron, Athlon 64, 64FX, Intel Celeron,Centrino,Prescott, HT, dual procik stb. teljes a káosz a fejemben, hiába próbáltam utánuk olvasni, csak rosszabb lett :)
Szóval segítsetek légyszi, hogy a fent említett kütyük között mi a különbség és a föleg profi képszerkesztésből álló melóhoz milyen gép kellene!
Játszani nem igazán játszom a gépen csak nagyon elvétve (1 évben kb. 5x), tehát a lényeg tényleg a fotós alkalmazásokon van.
Nem szeretnék és nem is tudok horror összegeket kifizetni egy gépért (3-400 ezret), de úgy gondolom, hogy 200 alatti bruttóból már el lehetne vegetálni.
Nem vagyok elkötelezve egyik márka mellett sem, csak a cél a lényeg!

Köszi a segítséget!

(#2) _az


_az
senior tag

ilyen munkákhoz p4 prescott HT-vel köll + rengeteg rum

az

(#3) I_Am válasza erel (#1) üzenetére


I_Am
veterán

A64-es totyikok Bővebben: link
P4-es totyikok Bővebben: link
A64 socket 939 vs LGA 775 P4 totyik Bővebben: link

Erre az alkalmazás specifikus területre jelenleg a HT-s P4-eket ajánalnám, mert a PS használja is és jelentős teljesítménynövekedést lehet elérni vele a képszerkesztő programokban, valamint már nincs árkülönbség egy közel azonos teljesítményű amd és intel konfig között sem.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#4) _Volkovy_ válasza erel (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Röviden:vegyél egy minimum 3ghz-es Prescott magos P4-et,valami jobbfajta alaplapot(márka ízlés dolga),és annyi ramot,amennyit csak kezelni tud a lap.

(#5) erel válasza _az (#2) üzenetére


erel
csendes tag

Én az Acomp oldalán láttam P4-es Prescott procikat és P4-es HT-s procikat, de olyat ami P4 Prescott HT, olyat nem; vagy ami HT az Prescott is egyben?

Köszi az eddigi válaszokat

(#6) erel válasza erel (#5) üzenetére


erel
csendes tag

Ja és mégvalami: mi a fontosabb a nagyobb proci vagy a több ram?

Pl: 2400 P4 Prescott 1Mb cache FSB 533 + 1 GB RAM vagy 2800 P4 Prescott 1Mb cache FSB 800 + 512 MB RAM (ezek pl. így egy árban vannak)

(#7) I_Am válasza erel (#5) üzenetére


I_Am
veterán

HT-s P4-ekből asztali konfigurációba jelenleg 3 féle típus létezik.

1. Northwood: 533MHz-es processzor oldali órajel (továbbiakban PSB), ebből egyetlen képviselő van a palettán a 3.06GHz-es modell. (bolti forgalomban már nem kapható) Ezekben 512Kbyte másodlagos gyorsítótár van (továbbiakban L2 cache)

2. Northwood: 800MHz PSB, 512Kbyte L2 cache. 2.4GHz-től 3.4GHz-ig.

Norhtwood Extreme Editiont direkt nem irtam a felsorolásba, mert az ára miatt nem tartozik szvsz a leggyakrabban használt asztali processzorok közé. Ebben van még 2mega harmadszintű gyorsítótár (L3) ami olyan 10% teljesítménynövekedést okoz alkalmazás specifikus területeken a sima Northwoodhoz képest. (ára 150 ezer Forint fölött van)

3. Prescott: 800MHz PSB, 1Mega L2 cache. 2.8 GHz-től 3.8GHz-ig. Ezek között létezik 478-as tokozású és LGA 775-ös tokozású is.

A nagyobb proci vagy több ram a Te esetedben kétféleképpen is számít. Mivel PS-ra kell a gép, ezért elengedhetetlen a nagy mennyiségű memória is és a gyors műveletvégző sebesség is.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#8) erel válasza I_Am (#7) üzenetére


erel
csendes tag

'' A nagyobb proci vagy több ram a Te esetedben kétféleképpen is számít. Mivel PS-ra kell a gép, ezért elengedhetetlen a nagy mennyiségű memória is és a gyors műveletvégző sebesség is.''

Sejtettem, hogy nem úszom meg! :)
Köszönöm a kimerítő segítséget!

(#9) erel


erel
csendes tag

Ugyanebben a szellemben tudnátok segíteni VGA kártya ügyében is?
Tehát milyet profi képszerkesztéshez?

(#10) Dilikutya válasza erel (#9) üzenetére


Dilikutya
félisten

Csak 2D? Akkor Matrox egyértelműen.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11) erel válasza Dilikutya (#10) üzenetére


erel
csendes tag

Hááát 98 % -ban csak képszerkesztés, de negyedévente 2x játszom is. :)

Matrox? Bővebben? És ha ez csak 2D, akkor az azt jelenti, hogy kihal a gép egy Age of Empire-től vagy egy Doom-tól vagy menni fog csak csúnyábban és lassabban?

(#12) Dilikutya válasza erel (#11) üzenetére


Dilikutya
félisten

Neem, Age of Empires nem árt meg neki :) Minden 3D-s dologgal fel vannak vértezve, de leginkább 2D-s szerkesztésre használják őket, a kiváló képminőségük miatt. Én játszottam is Matrox kártyával, nem vészes, lehet vele.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13) zso73 válasza Dilikutya (#12) üzenetére


zso73
veterán

És az ATI 9550? Szerintem elég olcsó/ 17eFt környéke/. És a képminőség is jó.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.