Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Sega, Nintendo - retro konzolok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:19

LOGOUT.hu

TILOS A WAREZ, EMLÍTÉS SZINTJÉN IS TILOS BESZÉLGETNI GÉPEK TÖRÉSÉRŐL, KALÓZKÁRTYÁKRÓL ROM-OK FUTTATÁSÁRÓL, MINDEN EZZEL KAPCSOLATOS TÉMÁRÓL!(beleértve a sárga kazettákat is)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10751) Tegla80 válasza AndrewBR (#10750) üzenetére


Tegla80
addikt

Tessek
[link]
Nekem engedi ;)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#10752) shinmegaten


shinmegaten
aktív tag

Na leadtam a rendelésem eBay-en egy Super Famicom Super Metroidra. Nem is tudtam, hogy a japán verzióban is van angol nyelv lehetőség :DDD

Elméletileg egy 10-esbe fájt. Már csak egy convertert kell szerezzek. Abból is csak egyféle van, mint a Super GameBoyból, vagy többfélét is találni más kompatibilitással esetleg?

(#10753) LordVenom


LordVenom
tag

Nos, végre megvan a sorozat első tagja. Ezzel már régóta szemezek, nem bántam meg, hogy megvettem. A második részt meg ugye buktam az ebay-en, a harmadik részt, meg az Ultimate 3-at pedig mindig lekéstem.
De ez most öröm. :)

Hú, de bonyolult egy képet felrakni...ehhez még nagyon új vagyok... :N

[ Szerkesztve ]

(#10754) Aramir válasza shinmegaten (#10752) üzenetére


Aramir
őstag

Rengeteg féle konverter van, van amelyiknek rosszabb a kompatibilitása, van amelyiknek jobb. Action Replay MK3 vagy valami márkásabb konvertert keress szerintem.

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#10755) Cheesus válasza LordVenom (#10753) üzenetére


Cheesus
senior tag

Hat meg ha kattintasra megnyithato lenne :D
Am grat :)

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/csehla

(#10756) AndrewBR válasza LordVenom (#10753) üzenetére


AndrewBR
senior tag

:P :P :P :P :P

Grat! ;)

A.

(#10757) LordVenom válasza AndrewBR (#10756) üzenetére


LordVenom
tag

Nice... :K

(#10758) Armitage válasza AndrewBR (#10756) üzenetére


Armitage
tag

Szép fotóshop kép. ;] ;] ;]

(#10759) AndrewBR válasza Armitage (#10758) üzenetére


AndrewBR
senior tag

Most mé kell lebuktatni? :O

A.

(#10760) Cheesus


Cheesus
senior tag

A felső "lenne" a God of War 2 borítója... alul pedig az első részé. Már csak a papír tapintásából is megállapítható, hogy másolt cuccról van szó, nem az a megszokott fényes papír. Azért az már hihetetlen hogy lassan a játék mellé rakott aznapi újságot, elő és hátlapi képet a borítóról illetve a tokról is, lehetőleg minél közelebbit, meg egy fény felé tartott lemezt kell kérni hogy nem karcos-e a játék. És ezek után még bőven becsaphatnak, mert vagy el sem küldik, vagy másikat küldenek el, mint amit bemutattak...

Szerk: ha kattintásra üres oldal jelenik meg, nekem egy F5 segít (Chrome)

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/csehla

(#10761) Armitage válasza AndrewBR (#10759) üzenetére


Armitage
tag

:D :D :D

Cheesus:Jól megnézve(bár annyira nem is kellett),ez bizony másolt borító,ráadásul abból is igen gyatra minőségű. :(
Nagyon spórolt a festékkel aki ezt csinálta.
Egy normális nyomtatón ez a "vázlat"minőségnek felel meg.
Az meg hogy nem fényes papírra készült már eleve gyanússá tette.

[ Szerkesztve ]

(#10762) LordVenom válasza Cheesus (#10760) üzenetére


LordVenom
tag

Szerintem is nyomtatottnak tűnik, és abból is a rosszabb. Én nyomtattam egy Eternal Champions borítót a Megadrive játékomhoz, de azon, ha nem veszed ki a papírt, és nem veszed kézbe, meg nem mondod, hogy nem eredeti, annyira szép minőség. Ez elég gyenge.

(#10763) Aramir válasza Armitage (#10761) üzenetére


Aramir
őstag

Szarból nem lehet várat építeni :D Úgy látom ezt nyomtatta ki az illető: [link]
Ez fotópapíron sem lett volna sokkal szebb, azok a kis betűk a 300dpi-s szkennelt képeken elég vackok szoktak lenni sajnos, vázlat minőséggel még vacakabb lenne szerintem. Illetve úgy látom, sima fénymásoló papírra nyomtatta, vagy valami hasonlóra, azon minden minőség szarul néz ki, minimum fotópapírra kellett volna nyomtatni.

[ Szerkesztve ]

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#10764) AndrewBR


AndrewBR
senior tag

Napi boldogság: :)

( Köszönet érte Zolibaba24 kollégának )
Szerintem az egyik legjobb 2 player-es gama. :D
Anno hülyére játszottunk magunkat tesómmal. ;]

Más: Ki szeret joy-t takarítani? ;]
Én speciel rosszul vagyok az ős kéz dzsuváktól...

A.

(#10765) khron78


khron78
őstag

[link]

Én ezektől hányok!
Nem azért, mert szegény rászorul mások kidobásra? szánt játékaira, hanem azért, mert mellette hirdeti is őket.

"Köszönöm Balázsnak, és Viviennek az ajándékokat. Örülök, hogy vannak még ilyen jólelkű emberek."

Balázsnak és Viviennek jár a gratuláció! :(

[ Szerkesztve ]

(#10766) AndrewBR válasza khron78 (#10765) üzenetére


AndrewBR
senior tag

:W :((( :((( :(((

A.

(#10767) Beatstreet


Beatstreet
csendes tag

[link]
Ez ismerős valakinek?

(#10768) Aramir válasza Beatstreet (#10767) üzenetére


Aramir
őstag

Tegnap írta, hogy kifizették.

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#10769) AndrewBR válasza Aramir (#10768) üzenetére


AndrewBR
senior tag

Ebben az esetben akkor törlöm a hirdetést... nem? :U

A.

(#10770) Aramir válasza AndrewBR (#10769) üzenetére


Aramir
őstag

De, kivéve ha elfelejtem vagy lusta vagyok :D Az ebayről mindenesetre törölte két napja.

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#10771) Beatstreet válasza Aramir (#10770) üzenetére


Beatstreet
csendes tag

Ez túl nagy érték,hogy elfelejtsem :)

(#10772) AndrewBR válasza Aramir (#10770) üzenetére


AndrewBR
senior tag

(#10773) adalbert1 válasza khron78 (#10765) üzenetére


adalbert1
veterán

Érdekes, hogy másik hirdetésben már nem ennyire kedves az illető. Egy ilyen ezer éves, hdmi nélküli, nem működő 20 GB-os Fat Xbox360 meg nem tudom, hogy utoljára mikor ért ennyit... :U

AndrewBR: a gamepad tisztogatást én sem szeretem csinálni, de jó érzés, hogy utána tisztán rakom el a fiókba vagy veszem kézbe az adott darabot. :) Főleg, hogy kontrollerből szerintem sose lehet elég darabot szerezni (nem amortizálom őket, csak a legtöbb használt gép 1 kontrollerrel jön, és azért minimum 2 jó lenne mindegyikhez, viszont gép nélkül sokkal nehezebben beszerezhetőek).

(#10774) khron78 válasza adalbert1 (#10773) üzenetére


khron78
őstag

Igen, a Nintendo-s hirdetésben is az a szöveg, hogy Nintendo géphez keres játékokat aztán felsorolja még a PS1-2-3 stb.

(#10775) AndrewBR válasza adalbert1 (#10773) üzenetére


AndrewBR
senior tag

:R

A hideg zsíroldó a legjobb haverom amikor joy-t takarítok.
(konzul :DDD vagy hogyishíják inkább) A végeredmény persze
Kárpótol. ;)

[ Szerkesztve ]

A.

(#10776) Aramir válasza adalbert1 (#10773) üzenetére


Aramir
őstag

Az a "fullos gép" még az is lehet, hogy el lett flashelve, és elszállt a meghajtó kulcsszáma (vagy milye), azt meg házilag nem egyszerű kiolvasni az alaplap nand-jából, de jobb esetben is fejcserés, aztán csodálkozik, hogy alkudoznak :DDD

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#10777) adalbert1 válasza AndrewBR (#10775) üzenetére


adalbert1
veterán

Hát, a hozzászólás második felét nem sikerült dekódolni. :))
Én szétszerelés után egyszerűen elmosogatom a műanyag részeket meleg vízzel és mosogatószerrel.

khron78: az is vicces, hogy itt a God of War-t kb. annyiért árulja, amennyiért boltban is lehet venni. De ez a kunyerálok, utána árulom tényleg gáz.

Aramir: ennyire sose mentem bele az Xbox warezba, csak flasheletlen box-om van/volt :) .
Igazság szerint azokat se értem, akik még most is warezolnak Xbox360-on, mikor rengetegen szórják ki olcsón az eredeti játékaikat (nagyjából úgy tippelném, hogy egy módosított gép 10-20k-val drágább, akkor még lemezeket is venni, amire írnak, esetleg a módosítást updateltetni, stb - közben a kezdeti különbségből vesz. kb. 10 eredeti játékot az ember), és liveon is nem ritkák az olyan akciók, hogy 500 vagy 1000 Ft-okért vehetsz egész jó címeket.

(#10778) shinmegaten válasza adalbert1 (#10777) üzenetére


shinmegaten
aktív tag

Vagy RGH-ztatod, veszel mellé egy külső vinyót és telepkolod játékokkal. Máris végtelen dollárt spóroltál. Jómagam pedig nem bízok meg a konzolok olvasófejeiben.

(#10779) shinmegaten


shinmegaten
aktív tag

A mai napom eddig is tömör gyönyör volt, de ez valóban megkoronázta.

Szóval, mondom leülök egy kicsit SNES-ezni ha már egyszer dél körül megérkezett az RGB kábel, amit rendeltem. Nem eredeti SNES kábel Nintendo, csak egy sima GameCube RGB kábel. Minden passzol: egyik vége a gépbe, másik a HDTV scart aljzatába. Super Mario All-Stars & Super Mario World gépbe be ééés...

10 milliós kérdés!

A kép az jön, épp csak ugyanazt a minőséget produkálja, mint a kompozit (avagy három-színű), ráadásul túl világos minden. Super Mario Bros-ban a háttérben lévő eufórikus állapotba lépett felhők körvonala és mosolya például alig-alig vagy egyáltalán nem látszik. Túlontúl nagy a fehér. Próbáltam a TV RGB színbeállításain módosítani ("Színeltolás" opció), de a kívánt eredmény elmaradt.
Na ez most akkor mitől van? :W :W :W

(#10780) sz.balazs.95 válasza shinmegaten (#10778) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Pont ezért lehet 360-on telepíteni a játékokat ;)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#10781) sz.balazs.95 válasza shinmegaten (#10779) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nem lehetne nevükön hívni a csatlakozókat?
Akkor még érteném is, hogy mikor melyikre utalsz. :B

S-Video, kompozit (RCA/SCART), komponens (YPbPr). Én ilyeneket ismerek.

Ha RGB alatt a komponenst érted (ami nem RGB jelet ad, de arra szokás mondani. vagy legalábbis a többire semmilyen módon nem lehet ráhúzni az RGB jelzőt) Akkor meg főleg nem értem a kérdésed, mert tudtommal SNES-hez nem nagyon létezik ilyen kábel; a hozzá szükséges csatlakozó sem lelhető meg a konzolon. :F

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#10782) ayo válasza sz.balazs.95 (#10781) üzenetére


ayo
addikt

RCA-ra gondol szerintem... de hát ki tudja :)

http://jateknaplo.blog.hu

(#10783) darkrush válasza Beatstreet (#10767) üzenetére


darkrush
csendes tag

Köszi hogy szóltál!

A terméket kifizették .

A maradék NTSC a hardverapron található :C

[ Szerkesztve ]

(#10784) shinmegaten válasza sz.balazs.95 (#10781) üzenetére


shinmegaten
aktív tag

A nevén hívtam.

Kompozitnak hívják a sárga videós, piros-fehér audiós kábeleket.

Komponensnek hívjuk az Y-Pr-Pb csatornákat keverő piros-zöld-kék videó hármast, ami mellé piros-fehér audió páros szokott csatlakozni, így öt dugót alkotva.

Egy sima RGB kábel ugyanúgy néz ki, mint a komponens, csak nincs hozzá audió és a színeket a piros, zöld és kék színcsatornák alapján keveri.

A Scart európai találmány és vihet kompozit és RGB jelet.

Model 1-es PAL SNES-hez létezik RGB kábel, ami Scart csatlakozóra végződik. Nekem egy francia model van a birtokomban, amin nincs RF kimenet, csak egy Multi Out. Franciaországban tudtommal alapból Scart kábellel árulták.

A GameCube RGB Scart kábel elvileg működik SNES-en.

[ Szerkesztve ]

(#10785) shinmegaten


shinmegaten
aktív tag

Magyarán a probléma az, hogy vettem egy GameCube RGB Scart kábelt, ami RGB helyett kompozit minőségű képet ad és azt is túlfényesítve. És erre kéne nekem egy megoldás. Vagy több.

[ Szerkesztve ]

(#10786) sz.balazs.95 válasza shinmegaten (#10784) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Tudom mi az a kompozit, és azt is, hogy mi a komponens, csak ezt az RGB-t sehogy sem tudtam elképzelni, hogy hogyan illik a képbe.

De akkor ezek szerint nincs külön ilyen, meg olyan SCART, hanem vagy a SCART, ami rendelkezik R/G/B tűkkel, és kompozit videó tűvel is?

Akkor viszont az egyértelműség kedvéért lehetne az RGB tűkkel is rendelkező SCART kábelt RGB/SCART-nak, míg az ezzel nem rendelkezőt RCA/SCART-nak, illetve a kompozit kábelt szimplán RCA-nak nevezni.

Ilyen komponensnek kinéző RGB kábelt amúgy még nem láttam, illetve nem is tudtam, hogy létezik.

Egyébként okos volt aki kitalálta, mert ránézésre a kettő tökéletesen ugyanaz. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#10787) Aramir válasza shinmegaten (#10785) üzenetére


Aramir
őstag

[link]

Itt az utolsó bekezdésben írnak erről a problémáról, ellenállásokat kéne beiktatni a három színhez.
Én belenéznék egyébként, hogy egylátalán milyen kábelt kaptál, pal vagy ntsc verziót:
http://members.optusnet.com.au/eviltim/gamescart/snesntsc.png
http://members.optusnet.com.au/eviltim/gamescart/snespal.png
Ha kondik vannak benne, akkor ntsc, ha ellenállások, akkor pal, ha meg csak úgy naturban vannak bekötve a színek, akkor kellenének az ellenállások.

Egyébként én még nem láttam rca dugós kábelt, ami rgb jelet továbbítana, csak scart végűt, meg szerintem kell a képhez a kompozit jel is, nem csak a három szín.

Hasonló problémája volt az illetőnek itt, kicserélte a 75 ohm-os ellenállásokat 125-ösre, azt írja 100x jobb lett a kép, esetleg ez is lehet egy megoldás: [link]

[ Szerkesztve ]

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#10788) adalbert1 válasza shinmegaten (#10778) üzenetére


adalbert1
veterán

Persze, az is egy megoldás, de én pl. jobban szeretek eredetiben birtokolni egy játékot.
Így, hogy az említett platformnál az árak a padlón vannak, ez nem is annyira megterhelő anyagilag, és igaz, hogy használt játék vásárlásnál közvetlenül a fejlesztőhöz nem kerül pénz, de a közösségbe, iparba, boltokba igen (és ezáltal a fejlesztőkhöz is csordogál azért az ilyen 2nd hand cuccokból is, hiszen sok eladó újból valami játékra költi a pénzét).
Ezzel nem azt mondom, hogy elítélem, aki nem így tesz, de akinek van pénze konzolra és módosításra, de mondjuk havi 1-2 használt játékra nincs 4-5k-ja, annak lehet, hogy inkább valami produktívabb dologgal kellene foglalkoznia szabadidejében (hangsúlyozom, hogy nem rád értem, hanem általánosságban beszélek).

(#10789) shinmegaten válasza Aramir (#10787) üzenetére


shinmegaten
aktív tag

Épp ezekben a pillanatokban nyitottam fel. Laikus vagyok, sose csináltam ilyet, nézd el ha butaságot beszélek. Szóval...
Nálam 3db capacitor (bocs, magyarul nem tudom, mi a neve) csatlakozik a 7-es, 11-es és 15-ös tűkbe, amik az RGB-t jelentik. mmmonkey-n látni egy NYÁK-ot (PCB, kinek hogy), de az enyémen nem látok ilyet. Ez esetleg fejjel lefelé lenne?

A 75 ohmos resistort gondolom akkor közbe kell iktatni, úgy ahogy a capacitorok voltak, de annál mindegy, hogy melyik felét? A capacitornál a plusszos lába "lóg" a konzol felé, de resistornál mindegy, hogyan teszed?

Amúgy az enyém ilyen belülről:


A diagrammokon az látszik, hogy a 75-ös resistorok rá vannak kötve a 21-es tűre, ami a földelés, viszont mmmonkey-n erről nem ír semmit.

Egyáltalán hol kell keressek ilyenféle termékeket, mint resistor. Villamossági üzletekben? Ha azt mondom, adjanak egy 75 ohm-os ellenállót, vagy biztosítékot vagy mi a neve magyarul, akkor nem kérdezik meg, hogy azon belül milyet? Amilyen szerencsés vagyok, 1000%, hogy van valami háttéradat, amire szükség volna :F

Én úgy tudom, hogy az RGB konkrétan PC monitorokra lett feltalálva így más módon működik, mint a kompozit. Sőt, a mai VGA csatink a monitorainkban is voltaképp az RGB technológiát használják megjelenítésre. SŐT! Vannak külön olyan monitorok, amiken kompozit ÉS VGA csati is van, innen gondolom egészen biztosra, hogy a kettő nem ugyanaz. A kompozit szerintem inkább egy TV-re kitalált "szabvány".

(#10790) shinmegaten válasza adalbert1 (#10788) üzenetére


shinmegaten
aktív tag

Nem feltétlenül. Ezekre a módosításkra csak egyszer költesz és megnyílik előtted az egész könyvtár. Abban ugyan egyetértek veled, hogy ha a használt biznisz értelmes árban mozog, akkor az ember tisztelje már meg annyival a játék fejlesztőit, hogy legalább egyszer az életben birtokoljon egy eredeti kópiát belőle. Ugyanakkor azt is el kell mondjam, hogy a frissen letűnt generációban alig akadt olyan játék, amit érdemes volt egynél többször végig játszani... vagy akár csak egyszer is. A DLC és az achievement rendszer teljes kiölte a tartalom feloldásának hagyományát. A napok, amikor játékkal nyitottál meg egy-egy új karaktert a Tekkenben, vagy oldottál fel egy új tárgyat/fegyvert a Silent Hill 1-ben már elmúltak. Max egy új nehézség fok a jutalmad. Manapság minden már csak DLC és a játékok sem hozzák a régi formájukat.

(#10791) sz.balazs.95 válasza adalbert1 (#10788) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

+1!

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#10792) sz.balazs.95 válasza shinmegaten (#10789) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

a capacitor magyarul kondenzátor.

Ezek szerint a kábeled NTSC-s

Létezik több szaküzlet, aholva bemész, és tudsz ilyen alkatrészeket venni.
Pl. Lomex

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#10793) shinmegaten válasza sz.balazs.95 (#10792) üzenetére


shinmegaten
aktív tag

Az a jó abban, hogy az Isten háta mögött laksz, hogy az ilyeneket, mint a Lomex kapásból el is lehet felejteni :(

Egyébként +1 ide vagy oda, én a warez + eredeti kombóra esküszöm. Miért? Mert zsákbamacskát nem veszek. Főleg a mai bugos premierek és beváltatlan ígéretek érájában.

(#10794) sz.balazs.95 válasza shinmegaten (#10793) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Jó, az már egy egész más történet, hogyha kipróbálás céljából warezol az ember.

Bocsi, nem tudom, hogy merre laksz. :B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#10795) shinmegaten válasza sz.balazs.95 (#10794) üzenetére


shinmegaten
aktív tag

Áá, csak a kissebbségi komplexus beszél ám belőlem :DDD

(#10796) szarvasbogár


szarvasbogár
aktív tag

Én egyszer játszottam másolt játékokkal tönkre is vágták a dreamcastet ill. teljesen megölték a szavatosságot mert ami nem tetszett kb ment a kukába nem gond hisz írok helyette 10 másikat a bőség teljes zavara ami a megbecsülés rovására megy. Na azóta semmi ilyesmi csak eredeti így sokkal jobban kiélvezem örülök a tárgyi értekének stb.. Más kérdés, hogy mivel multigyűjtő lettem a játékaim több mint a felét épphogy csak kipróbálni van időm és már rég nem köt úgy le mint régen viszont a birtoklási vágy mennyei érzés. Nem vagyok milliomos így szép lassan évről évre építem a bázist:) haver áthozta a ps3 mat, hogy diablo3 kópba aztán megmutatta a kb 10 ezer md, nes, snes, stb játékot ami van neki a gépen miközben görgettem a végeláthatatlan listát egyre jobban azt éreztem, hogy 'megcsalom' a polcon lévő dobozos szépségeimet:D viszont nincs abban semmi rossz ha valaki emun játszik vagy letölt engem egyáltalán nem zavar mert a lényeg, hogy játszik és jól érzi magát:)

(#10797) Aramir válasza shinmegaten (#10789) üzenetére


Aramir
őstag

Az a panel szerintem csak a gyári kábelnél van, ha jól értem a szöveget, az ellenállások beforrasztását meg csak érintőlegesen jegyzi meg, szerintem a diagrammon lévő megoldás a helyes.
Tv-elektronikai boltokban érdeklődj ilyenek után szerintem, csak bemész, aztán megmondod, hogy 75 ohm-os ellenállás kell, párforintos cucc egyébként, nem fognak kérdezgetni, hogy milyet kérsz :) Nincs plusz/minusz oldala, bárhogy beforraszthatod. Ki kell szedned a kondikat, beforrasztanod a három színt, majd a három szín lábát ráforrasztod 1-1 ellenállással valamelyik földelt lábra. A 21-es az amúgy nem láb, hanem a scart-csatlakozó fém kerete, az is egy földelés. Plusz a 20-as lábat is le kell földelned egy ellenállással.

Vagy ha van otthon ilyen elektronikai lomod, akkor azokból is kilehet talán bányászni ilyen ellenállást, kb így néz ki, csak a színek mások rajta:
[link]
A színkód a lényeg, lila-zöld-fekete színkódos kell neked, a lényeg az első három szín, és a sorrend is fontos, a negyedik szín csak a tűrést jelöli, szerintem az most mindegy:
[link]

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#10798) shinmegaten válasza Aramir (#10797) üzenetére


shinmegaten
aktív tag

Milyen igaz! Lom van itthon bőven. Pl azok a régi, ma már nem működő famiklónok. Hátha szerencsém lesz. Köszönöm a tippet. Holnap alkotok valamit. Elvégre mi lehet a legrosszabb, ami történik? Felgyújtom a házat? :DD
...
De ugye a SNES-ben nem okozok kárt, ha valami balul sül el? Evidens módon, azt azért bánnám.

(#10799) sz.balazs.95 válasza shinmegaten (#10798) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Elvileg nem okozhatsz kárt az SNES-ben, mivel az csak kiköpi magából a jelet, és különösebben nem foglalkoztatja, hogy aztán azzal mi történik. :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#10800) Aramir válasza shinmegaten (#10798) üzenetére


Aramir
őstag

Jaja, azok tele vannak ellenállásokkal a táp/videokimenet felőli részen :)
Szerintem ha 75-öst nem találsz, próbálkozhatsz nagyobbal is (100-125 körülivel is), max sötétebb lesz a kép, vagy mittudomén, baja nem lesz, max duplán kell dolgoznod és kicserélni amit beforrasztottál.

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Sega, Nintendo - retro konzolok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.