Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Seatools kérdés

Hozzászólások

(#1) timarcell


timarcell
tag

Érdemes új HDD-t seatools-al particionálni-formázni (setup new drive) vagy Winxp-vel? :F

(#2) Aram válasza timarcell (#1) üzenetére


Aram
tag

Véleményem szerint lényegi eltérés nincs a kétfajta partícionálás között, mivel szabványos lemezformátumot hoz létre mindkettő.

Én nem vesyődtem SeaTools-al egyik Seagate HDD-mnél sem, pedig van egy pár.


Üdv!

Aram

Ez a felirat 20byte!

(#3) Gaskin


Gaskin
aktív tag

Lefuttattam a seatools-ot a seagate winchesteremre, egy szűzen instalált XP-re. Minden teszt hiba nélkül lefutott, de van valami ''file structure test'' is ebben a programban, ami mindig failed. Some Critical Error-t, vagy valami hasonlót kapok. Kipróbáltam a másik 2 Winchesteremre is. Persze hasonló eredményt kaptam. Aztán a céges gépemben is. Ott is ugyanaz lett. Most már kezdem azt hinni, hogy egy kalap ..ar ez a program. Van valakinek valami hasonló tapasztalata? Vagy mi a fenén problémázik ilyenkor ez a tesztprogram?

(#4) deadguy válasza Gaskin (#3) üzenetére


deadguy
aktív tag

Én tegnap futtattam le hibaüzi nélkül. Próbáld meg újra letölteni a SeaTools-t a seagate honlapjáról, hátha az segít.

(#5) deadguy válasza Gaskin (#3) üzenetére


deadguy
aktív tag

Én tegnap futtattam le hibaüzi nélkül. Próbáld meg újra letölteni a SeaTools-t a seagate honlapjáról, hátha az segít.

(#6) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Seatoolsba van low level format v ilyesmi :F

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#7) OddMan


OddMan
őstag

Letöltöttem a Seagate SeaTools programot és ezzel kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni.
Ami nem teljesen tiszta számomra, hogy a programban melyik teszt pontosan mit is csinál.
Azt a tesztet szeretném majd lefuttatni, amelyik a legrészletesebben átvizsgálja a merevlemezemet. Az idő nem számít, az adatok pedig törölhetőek.
Amúgy szerintem az alábbi tesztek jöhetnek szóba, csak nem igazán értem a különbséget közöttük.

- Long Drive Self Test
- Long Generic
- Advanced Tests

A google-en annyi infót találtam, hogy a "Long Drive Self Test" teljes felülettesztet végez. A „Long Generic” szintén teljes felülettesztet végez, de valami olyasmit is olvastam, hogy megpróbálhatja javítani a rossz szektorokat, ha egyáltalán vannak. Az "Advanced tests"-ről pedig annyit olvastam, hogy formázza a merevlemezt, de arról nem találtam semmit, hogy a formázáson kívül tesztel-e valamit.
Szóval, ha valakinek vannak pontosabb információi, akkor az legyen szíves, írja le ide a fórumba. Amúgy valószínűleg semmi baja a merevlemezemnek, amit tesztelni szeretnék, de azért jó lenne megbizonyosodni róla teljes mértékben. :U
Thx.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#8) OddMan válasza OddMan (#7) üzenetére


OddMan
őstag

Találtam egy link-et a Seagate oldalán, ha valaki ezt elolvassa, akkor már jobban érthető, hogy melyik teszt-et milyen esetben és milyen márkájú merevlemezeknél érdemes használni. :)

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#9) csaszar338


csaszar338
csendes tag

seatools-al véletlen lekorlátoztam a vinyó kapacitását 160gb-ról 30 gb-ra.
valaki meg tudja mondani hogy tudom visszacsinálni?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Seatools kérdés
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.