Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) szki válasza Oliverda (#150) üzenetére


szki
őstag

"Long Test PASSED"
2 óra 45 perc alatt futott le. Gondolom, ha talált volna hibát, akkor kiírja. De csak ennyi az info. Csináltam fényképet is róla, amit csatolok.
Most össze-vissza vannak a számítógépek, és végül a kisebb gépben futattam le (780G/SB700/AHCI)

Mod: így szerintem okés a vinyó, és a HD Sentinel téved. De azért majd sűrűbben nézek erre a vinyóra, és nem lesz rajta fontos anyag.

[ Szerkesztve ]

(#152) Oliverda válasza szki (#151) üzenetére


Oliverda
félisten

Könnyen lehet hogy a Sentinel a hülye. :)

Ha lesz időd és van Everest-ed akkor tudnál csinálni egy ehhez hasonló screenshot-ot?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#153) szki válasza Oliverda (#152) üzenetére


szki
őstag

Ez a helyzet. A HD Sent.-ben is ezt mutatja a smartnál. Azaz 2 db sector reallocated.

(#154) Jocy


Jocy
aktív tag

Sziasztok! Most néztem ez everestben a vinyót, és találtam valami érdekeset.

Ez most mit jelent? hibás a vincsi? még csak pár napos,remélem nem haldoklik.....

(#155) audi100td válasza Jocy (#154) üzenetére


audi100td
nagyúr

Dehogy, semmi baja, azok az értékek Seagate vinnyóknál folyton pörögnek, nem kell vele foglalkozni, nem jelez hibát.

(#156) Jocy válasza audi100td (#155) üzenetére


Jocy
aktív tag

Köszönöm a gyors választ, így már nyugodtabb lettem.....csak hirtelen megijedtem,mert a 2 éves Hitachi vinyómon ezek az értékek 0 -án voltak.

(#157) audi100td válasza Jocy (#156) üzenetére


audi100td
nagyúr

A többi gyártónál tényleg 0-án szokott lenne ha nincs gond, viszont minr írtam a Seagate máshogy számolja ezeket az értékeket, nincs annak semmi baja, ez minden Seagate merevlemeznél így van...

(#158) Jocy válasza audi100td (#157) üzenetére


Jocy
aktív tag

Ok! Értem, és köszönöm!!! :R

(#159) jamy79


jamy79
tag

Csináltam én is egy Everest-es screenshot-ot a néhány hetes 1TB Seagate 7200.12 vinyómról:

(#160) Jocy válasza jamy79 (#159) üzenetére


Jocy
aktív tag

Úgy látom, van egy bad sector-od!

[ Szerkesztve ]

(#161) Oliverda válasza Jocy (#160) üzenetére


Oliverda
félisten

Ami már valójában nincs...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#162) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Kinéztem ezt a winyót: Seagate Barracuda 7200.12 32 mega cachel 1 terra kapacitással. Tudtok ennél jobbat ajánlani? Samsung F1? WD?
Nekem egy nagyon gyors, megbízható, halk winyó kéne. Ez a samsung nem bírt túl sokat...

Nagy a halálozási arány?

(#163) Vasinger! válasza Vasinger! (#162) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Sajnos ma már megvettem, de elég gyér eredmény sikerült vele elérnem, bár még nincs megformázva... Az AAM-et, hogy lehet kikapcsolni Win vista vagy 7 alól? És az meddig marad meg, mármint a kikapcsolás? Ez hardveres dolog?

(#164) Jocy válasza Vasinger! (#163) üzenetére


Jocy
aktív tag

Azt hogy érted, hogy "gyenge eredményt"? Ez a leggyorsabb 7200 as vinyó, ami jelenleg kapható......AAM-ről nem igazán tudok mit mondani, van akinek be van kapcsolva gyárilag, van akinek nincs.....Nálam HDSentinel szerint köztes értéken áll, igaz nekem csak 500 gigás példányom van.
Itt az én eredményem, még formázatlanul:

[ Szerkesztve ]

(#165) Vasinger! válasza Jocy (#164) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Jó, a gyenge eredmény túlzás, de a tiednél sokkal rosszabb. Nem egyenes arányosan ment a görbe mint neked, hanem néha meg-meg zuhant. Az acces time-mal nem voltam megelégedve, még a régi winyómnak is jobb volt. Ennek 19 ms lett. :S :W
Ezért akarom kikapcsolni az AAM-et. :K

(#166) Vasinger! válasza Vasinger! (#165) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Azt kifelejtettem, hogy a CPU usage az 6% volt egy C2D 4.0 GHz-re húzva... :Y

(#167) ImI87


ImI87
őstag

Megrendeltem az 1TB-os vinyót, hétfőn kapom meg. :))

Én maximálisan meg vagyok elégedve a Samsung F1-eimmel, van belőle 2 darab is, és hibátlanul mennek, gyorsak, stb..... Gondolkodtam rajta, hogy megint olyat veszek, de most a kiváncsiság miat kipróbálom az új Seagate-eket.

Lehet láma kérdés, de fogja vissza egy vinyó teljesítményét, hogy ketté van particionálva, és az egyik részről megy a rendszer? :F Mert úgy tervezem, hogy a Seagate-en lesz egy 50 gigás rész rendszernek, a másikon meg adattárolás.

Nem akarnék külön rerndszernek v.mi kis vinyót, egy Velociraptor meg túl drága. Ha minden igaz ez lesz az utsó vinyóm, a következő már v.mi SSD lesz.

(#168) Jocy válasza Vasinger! (#165) üzenetére


Jocy
aktív tag

Valószínű, hogy az alaplaptól is függ az eredmény, lehet az enyém jobban kezeli a vinyót.....Az oprendszer sem mindegy-nekem Vista 64bit van-legfrissebb driverekkel,+ az AHCI is be volt kapcsolva.

(#169) Jocy válasza ImI87 (#167) üzenetére


Jocy
aktív tag

Nem fogja vissza, nekem 5 partíció van, az eredmény szinte teljesen ugyanaz,mint amit feljebb látsz.

[ Szerkesztve ]

(#170) Vasinger! válasza Jocy (#168) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nekem nincs bekapcsolva az ACHI. Most megy fel a Win7, meglátjuk ott mit produkál. A s.m.a.r.t.-ot be kell kapcsolni? Azmiisaz? :D

(#171) Jocy válasza Vasinger! (#170) üzenetére


Jocy
aktív tag

Nálam nincs bekapcsolva, ha kíváncsi vagy rá pl. a HDSentinel ki tudja olvasni win alól.Egyébként a smart-ban tárol pár adatot a működésről, például itt tudod megnézni ,hogy mennyit ment a vinyó, olvasási-írási hibák voltak e, valamint ide írja ha van bad szektor,stb...

[ Szerkesztve ]

(#172) Vasinger! válasza Jocy (#171) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

És az achi-t Win7 alól érdemes bekapcsolni? Mire is jó az pontosan? :F

(#173) Jocy válasza Vasinger! (#170) üzenetére


Jocy
aktív tag

Így néz ki Everest alól...

sajna lejárt az időlimit......

[ Szerkesztve ]

(#174) Jocy válasza Jocy (#173) üzenetére


Jocy
aktív tag

Szerintem érdemes, mert akkor működik az NCQ, valamint a HotSwap-utóbbinál menet közben tudsz csatlakoztatni, vagy leválasztani vinyót, hasonlóan mint a pendrive ot.feltéve, hogy van az alaplapodon E-Sata csatlakozó.

(#175) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Hát én bekapcsoltam a bios-ba az AHCI-t egyből kék halál, meg parancssor mindenhol, egyből ki is kapcsoltam. :Y

[ Szerkesztve ]

(#176) Jocy válasza Vasinger! (#175) üzenetére


Jocy
aktív tag

Csak akkor működik, ha így telepíted a wint!!! Mindenképp előtte kapcsold be, utólag már nem lesz jó....

(#177) Vasinger! válasza Jocy (#176) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szóval itt volt a probléma. Akkor újrarakom úgy. Megér ennyit, sokat jelent ezt bekapcsolni sebesség szempontjából? Wikipédiát olvastam deh...

(#178) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Még egy kis jellemzést adnék a winyóról, de itt most nem szárat adatokról van szó mint az imént.

Érezhetően gyorsabb, mint az előző winchesterem (HD501LJ). Közel hangtalan működés, zárt házban, ellenben a régivel, amit még zárt házból is bőven ki lehetett hallani. :K
A hőmérsékletei tűrhetőek, eddig max 30 fok volt.

(#179) Jocy válasza Vasinger! (#178) üzenetére


Jocy
aktív tag

Szia. Sebesség szempontjából nem fogsz sok mindent észrevenni, de ha tudja ezeket a dolgokat akkor miért ne használjuk? Igen, észrevehetően gyorsabb lesz a rendszer ezzel a vinyóval, én is tapasztaltam.....

(#180) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! Én is vettem egy ilyen winyót (ennek a topicknak az olvasása után ;) ) és egyelőre csak kipróbáltam, hogy egy 1,4 gigás iso fájlt mennyivel másol. Nos, legnagyobb meglepetésemre 2x olyan gyors, mint a másik 2 winyóm :K A gépem nem lett zajosabb, a másik kettőt is meg akarom tartani. A hőmérséklete ennek 3-4 fokkal alacsonyabb, ezen is meglepődtem. Igaz, a másik kettőt, kénytelen voltam egymás mellé rakni közvetlen, de nem emelkedtek a hőmérsékleteik.

A gyorsasága miatt szeretnék erre tenni oprendszert. Kérdésem, hogy a lapozófájlt hova tegyem? A seagate-re vagy inkább a másikak közül válasszak?

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#181) Jocy válasza nyikszi (#180) üzenetére


Jocy
aktív tag

Szia. Mivel te is írtad, hogy sokkal gyorsabb mint a másik 2 vinyó, szerintem jobban jársz ha a seagate-re teszed.

(#182) leonaprofi


leonaprofi
tag

Sziasztok!Szerintetek ezek az adatok normálisak egy ennyire új vinyónál?
Kép

(#183) szki válasza leonaprofi (#182) üzenetére


szki
őstag

Nálam dettó! [link]

(#184) Vasinger! válasza Jocy (#179) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Vistánál is lehet használni az ACHI-t ugye? Akkor úgy kell felrakni rá a rendszert, hogy a BIOS-ba beállítom az ACHI-t aztán telepítőlemez és kész? Az nem baj, hogy már megvan particionálva?

leonaprofi: Szerintem ez így nem a legjobb. Nekem mind2 merevlemezem is 2x 100%-os

[ Szerkesztve ]

(#185) gg72 válasza Vasinger! (#184) üzenetére


gg72
veterán

Nem kell telepítőlemez: [link]

(#186) Vasinger! válasza gg72 (#185) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi! Ez nagyon hasznos link volt!

(#187) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nos, sikerült beállítanom, ahogy a linken írták. Elég fura dolog ez az ACHI. Most akkor mind a 2 winyó ACHI-ban megy? Valamit kavart a DVD rommal is, mi köze van ennek ahhoz?
És miért jön be valamilyen fekete dos ablak a BIOS-ba lépek és bootolás előtt is? :F

(#188) nyikszi válasza Jocy (#181) üzenetére


nyikszi
őstag

OK, köszi. Csak nem tudom mennyire lassítja, ha lassítja egyáltalán? Bár a mostaninál biztos gyorsabb lesz így is :P

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#189) Jocy válasza nyikszi (#188) üzenetére


Jocy
aktív tag

Igazából nem tudom, hogy lassítja e, én mindenesetre nem vettem észre......

(#190) Jocy válasza Vasinger! (#187) üzenetére


Jocy
aktív tag

Ha sata-s dvd íród van, akkor az is natívan fog menni.Bootoláskor ez normális, ilyenkor egy plusz ablak jön be.

(#191) G@ß! válasza szki (#183) üzenetére


G@ß!
őstag

Sztem ha nőnek az értékek, akkor kuka lesz egy idő után...

(#192) Vasinger! válasza Jocy (#190) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Mit értesz natív alatt? Bocsi az értetlenkedésért, de ilyen területen, még egyáltalán nem merültem még el...
Ez a +kis ablak, növeli a boot időt, háát, nem is tudom kell e ez nekem. :\

(#193) BaLee válasza szki (#183) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Vigyétek vissza azonnal. Én is így jártam, először látott 4 rossz szektort ami elkezdett szépen szaporodni, pár perc múlva már 6 lett, később 8.

Egy vadi új vinyónál egy sem lehet. Cseréltessétek ki. A második amit kaptam szerencsére már jó lett.

Kopp kopp kopp.

(#194) Jocy válasza Vasinger! (#192) üzenetére


Jocy
aktív tag

Nálam is növelte a boot időt, de frissítettem a biost, és így már semmivel sem lassabb, mint AHCI-mód nélkül. Ezek szerint valamit javítottak benne (legalábbis a Gigabyte).

(#195) Vasinger! válasza Jocy (#194) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nekem a legújabb bios van. :)

Még egy kérdés. A SATA RAID/AHCI mode-ot kell AHCI-ra állítani vagy az onboard SATA/IDE control mode-ot kell AHCI-ra állítani? :F

Sajna RAID-es lapom van, azt ez így elég bonyolult. :\

Szerk.: Most nézem full uo. lapunk van! :C Hanyas BIOS van fent neked?

[ Szerkesztve ]

(#196) Jocy válasza Vasinger! (#195) üzenetére


Jocy
aktív tag

Látom, ugyanolyan lapod van, mint nekem,így ha a sárga csatiba van dugva a vinyó és a dvd író, akkor az intelest állítst be, a lila csati az "onboard" vagyis a gigabyte sata vezérlője.....inkább a sárgát használd!

(#197) Vasinger! válasza Jocy (#196) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

De mi az, hogy az intelest állítsam be? :D A bios-ban nincs sehol sem intel. :K

A SATA RAID/AHCI mode-ot kell AHCI-ra állítani vagy az onboard SATA/IDE control mode-ot kell AHCI-ra állítani? És ha az egyik AHCI, akkor a másikra mit állítsak?

(#198) jamy79


jamy79
tag

Nagyon szomorú vagyok, mert már 2 bad szektorom is van. :( Remélem, hogy nem fog szaporodni. Amúgy sebességben nagyon ott van. :)

[ Szerkesztve ]

(#199) szki válasza jamy79 (#198) üzenetére


szki
őstag

Én ezt nem értem!
Veled együtt már legalább hárman vagyunk, hogy 2 db bad sector jelentkezett, melyeket a tartalék szektorokból kipótolt a rendszer..

(#200) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Kezdem egyre szerencsésebbnek érezni magamat a 0 bad sectorommal, kop-kop.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.