Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oliverda


Oliverda
félisten

A Seagate hétfőn útjára indította a legújabb desktop szegmensbe szánt HDD sorozatát a Barrcauda 7200.12-t.

Seagate Ships Desktop Hard Drive With World's Highest Areal Density -- 500GB Per Disk

Röviden:

500GB/tányér kapacitás
160MB/s lineáris olvasási sebesség (gyári adat)
500, 750, 1000, később 1500, 2000GB-os modellek.
16MB vagy 32MB cache
SATA 2 csatoló

A topik célja

A szériával kapcsolatos tesztek, tapasztalatok megvitatása. A céltalan fikázást és az OFFot lehetőleg kerüljük.

Az 1 tányéros 500GB-os modell első tesztje

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2) Thrawn


Thrawn
félisten

Ezúttal higgadtabban, ha kérhetem... :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3) audi100td


audi100td
nagyúr

Nem fikázásnak szánom (mielőtt "megkövezne" valaki :) ), csak információközlésként, ha esetleg még nem érkezett volna róla hír, a Seagate is már "csak" 3 év garanciát vállal a 7200.11 / 7200.12 desktop HDD-kre, a korábbi 5 év helyett: [link]

(#4) TeeJay válasza Oliverda (#1) üzenetére


TeeJay
félisten

wow az 500gigás olyan mint a régebbi 1tányéros 250gigás :DDD
ez a vékony fajta :R
kíváncsi leszek a 2tányéros verzióra, hátha az lesz olyan ütős mint az 500gigás 2tányéros 7200.11 :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5) Oliverda válasza TeeJay (#4) üzenetére


Oliverda
félisten

A 2+ tányérosok valószínűleg gyorsabbak lesznek. Bár ha megfigyeled akkor az írási sebességben ígyis majdnem kétszeres gyorsulást értek el a korábbi egy tányérosokkal összehasonlítva, ami azért elég jó.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) TeeJay válasza Oliverda (#5) üzenetére


TeeJay
félisten

a 250-es 1tányéros szerintem elég jó vinyó volt (a vékony)
a 320-as 1tányéros már nem sikerült olyan jól meg az elérési idő is hatalmas lett
de ahogy látom az 500gigás 1tányéros is egész jó :R
szívesen használnék ilyet pl adathordozásra mert vékony könnyű vinyó ;)

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7) audi100td válasza TeeJay (#4) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az 1TB-os és nagyobb változatok könnyen lehet hogy még gyorsabbak lesznek, mivel 250GB 7200.10 és 500GB 7200.11 közt is kb. 15MB/s különbség volt az utóbbi javára.

[ Szerkesztve ]

(#8) Oliverda


Oliverda
félisten

Megjelentek a specek a Seagate honlapján

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9) TeeJay válasza Oliverda (#8) üzenetére


TeeJay
félisten

erről szívesen néznék valami tesztet --> ST31000528AS :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10) Barney™ válasza TeeJay (#9) üzenetére


Barney™
aktív tag

Használ valaki 500Gb-os 7200.12-es HDD-t?

Nekem nem igazán éri el a 160MB/s-es olvasást.:(
Kiváncsi lennék másnak hogyan muzsikál.

(#11) Barney™ válasza Barney™ (#10) üzenetére


Barney™
aktív tag

senki? :W

(#12) adalbert1


adalbert1
veterán

Wow, most látom csak hogy van ilyen topic.
Lehet hogy egy ilyen 500-as 1 tányérosra benevezek majd ha kedvezőek a tapasztalatok vele...

(#13) ASzucs válasza Barney™ (#10) üzenetére


ASzucs
csendes tag

A "up to 160MB/second" az a 7200.12-eshez irt "gyári adat". A gyari adatok meg altalaban mindig elmeleti felso korlatok szoktak lenni, mint pl a sata/sata2 sebessege..
A neten talalhato tesztek alapjan 130mb/s korul volt a max sebessege.. bar ez megcsak a legelso 12-es hdd, es raadasul megcsak 1 tanyeros verzio, vagyis a kesobbik lehet jobban megkozelitik majd a 160-at...

(#14) Oliverda


Oliverda
félisten

Seagate 7200.12 ST31000528AS HDtach & HDtune

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15) audi100td válasza Oliverda (#14) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ez se lett gyorsabb mint az 500-as, még egy HD Tach teszt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#16) Omega81


Omega81
senior tag

Mi a különbség a ST3500410AS és a ST3500418AS között? :F

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#17) audi100td válasza Omega81 (#16) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ez jó kérdés, a Seagate oldalán csak annyi különbséget találtam, hogy a 410AS 0,01 fonttal nehezebb. :F

(#18) Oliverda válasza audi100td (#15) üzenetére


Oliverda
félisten

Lagalábbis szintetikus read tesztek alatt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19) audi100td válasza Oliverda (#18) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, ami végülis nem számít túl sokat, mivel a gyakorlati viszonyokkal nem egyenlő, de a gyakorlatban sem hiszem, hogy az 1TB számottevően gyorsabb/lassabb lenne az 500-as verziónál, de majd biztos lesznek alaposabb tesztek.

(#20) Oliverda válasza audi100td (#19) üzenetére


Oliverda
félisten

Majd kiderül...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21) Omega81 válasza audi100td (#17) üzenetére


Omega81
senior tag

Hát az, én is ennyit látok, persze a grammban megadott érték már ugyanannyi. Azt gondolnám, hogy valamelyikben 16 helyett 32MB cache van. Mindenesetre itt egy ST3500418AS nálam, valamelyik nap be kell üzemelnem, akkor majd kiderül.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#22) audi100td válasza Omega81 (#21) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem, a cache mérete ugyanakkora...

(#23) Omega81 válasza audi100td (#22) üzenetére


Omega81
senior tag

Látom, papírforma szerint is (számla/garpapír), illetve a Seagate oldala szerint is. Érdekes, valami oka csak kell, legyen.
Nem lehet összefüggésben a .11-es hibájával?

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#24) audi100td válasza Omega81 (#23) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem hiszem...

(#25) Omega81 válasza audi100td (#24) üzenetére


Omega81
senior tag

Mert arra is gondoltam, amikor jött a .12-es széria, akörül derült ki, hogy valóban gond van bizonyos decemberi .11-es szériával. Talán az előbb gyártott, lehetséges problémás 12-esek a 410-esek, a firmware frissítettek pedig a 418-as jelzésűek.

[ Szerkesztve ]

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#26) audi100td válasza Omega81 (#25) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem ezekkel már nincs ilyen probléma, mindenesetre azért jobb kerülni mostanában ezt a márkát, legalábbis amíg nem lesz elég tapasztalat erről az új szériáról, de talán ez jobban sikrül(t) mint a .11 ...reméljük.

(#27) Omega81 válasza audi100td (#26) üzenetére


Omega81
senior tag

500-as Samsung kollégám új gépében, bekapcsoltam, Windows XP telepítő boot, particionálás indul. Nagy kerregés, fejcsattogás, vadi új vinyó KO. Nos, a boltban WD nem volt, Hitachi 1 de félretett, Samsungot inkább még egyet ne, maradt a Seagate.
Majd elválik.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#28) gV


gV
őstag

7200.12 1TB teszt [link]
nem meggyőző, talán majd 3 tányérral

(#29) Oliverda válasza gV (#28) üzenetére


Oliverda
félisten

WTF?!

vs. EZ

Ez már a full retail verzió vagy valami beta firmware-es darab? Ugyanis elég durva eltérés van a két teszt eredménye között

Mindenesetre a zajszint és a fogyasztás remek. Ha az ára is jó lesz akkor tároló vinyónak megfelelő lesz.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#30) gV válasza Oliverda (#29) üzenetére


gV
őstag

1. a te linkedben ott van h "fake" (elgondolkodtató)
2. én a techreportnak hiszek, ha betas a firmware lesz teszt a véglegessel, pl legútobb a velociraptornál is megcsinálták
3. fc teszt ami harmatos és számomra gáz, lehet h csak felkéne vásárolniuk a samu hdd részlegét( ;] ) és akkor ahogy a maxtor felvásárlása után megoldodott a multitasking teljesítmény megoldodna ez is?

(#31) audi100td válasza gV (#30) üzenetére


audi100td
nagyúr

"és akkor ahogy a maxtor felvásárlása után megoldodott a multitasking teljesítmény megoldodna ez is?"

Szerintem inkább több gondot okozott a maxtor felvásárlása mint pozitívumot, gondolok itt a gyakori meghibásodásra, sorozatos fw hibák... nem kell még ide a samu "hibái" is.

(#32) gV válasza audi100td (#31) üzenetére


gV
őstag

persze szerinted biztosan a maxtor felvásárlása miatt történtek azok, de én ebben nem hiszek
pl a vállalati szegmensbe szánt hdd-iről nem derültek ki hasonló problémás pedig ott nem csak a cheetah van

[ Szerkesztve ]

(#33) audi100td válasza gV (#32) üzenetére


audi100td
nagyúr

"pl a vállalati szegmensbe szánt hdd-iről nem derültek ki hasonló problémás pedig ott nem csak a cheetah van"

Ezt én is tudom, mint ahogy a notivinyóik is teljesen korrektek, de ha belegondolsz talán pont a maxtor miatt lett ilyen problémás a desktop szegmens, mivel a maxtor csak desktop hdd-ket gyártott, gondolom nem hiába vásárolta fel a Seagate, valószínűleg használják is valamire.

[ Szerkesztve ]

(#34) Oliverda válasza gV (#30) üzenetére


Oliverda
félisten

Forrás. Nem hiszem hogy fake, de ha még az is miért pont az access time-ot írták volna át?

"fc teszt ami harmatos és számomra gáz"

Számomra az a furcsa hogy az 500as első tesztjéről pont az jött le hogy az írási sebesség javult sokat a .11-hez képest. Ennek ellenére az FC testben az olvasási teszteken gyaláz de ahol már írni is kell ott elbukik. Nem mondom hogy a techreport kamu tesztet csinált mert nem szokásuk szórakozni, de ez a 17ms-es access time rengeteg. Nem is emlékszek hogy 7200-es vinyóvál láttam-e már hasonlóan magas értéket.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#35) audi100td válasza Oliverda (#34) üzenetére


audi100td
nagyúr

Tud AAM-et a 7200.12? Lehet, hogy gyárilag aktiválva volt és nem vették észre a tesztelők, volt már ilyen példa nem rég egy Hitachi vinyónál is.

Amúgy az a 17ms tényleg lehetetlen, vagy aktiválva volt az AAM, már korábban linkeletem ezt a "user" HDTach tesztet, 15,3ms-t mért.

[ Szerkesztve ]

(#36) Oliverda válasza audi100td (#35) üzenetére


Oliverda
félisten

Elvileg tud.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37) audi100td válasza Oliverda (#36) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor szerintem gyárilag aktiválva volt és nem vették észre, ugyanez történt egy Hitachi 7K1000.B tesztnél is, 17,1ms-t mértek, nekem ugyanilyen vinyóm van és 13ms-t kapok HD Tune-ba, ha aktiválom az AAM-et akkor felugrik ~17-re. Erre odafigyelhettek volna a tesztelők, pedig mind2 ismert oldal.

(#38) Oliverda válasza audi100td (#37) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor így lehet is kukázni a Techreport tesztjét. Legalábbis így nem mérvadó a legtöbb esetben.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#39) gV válasza audi100td (#33) üzenetére


gV
őstag

akkor pontosítok ez tök ugyanaz fizikailag mint az asztali és evvel nincs probléma

#38 miért is? mert defaulton használtak egy vinyót? elösször is derüljön ki h aktív volt az aam, EVEREST a f1 samunál jelzi h ismeri de tiltva van, ha a seagate bekapcsolja akkor nekik miért kéne kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#40) audi100td válasza gV (#39) üzenetére


audi100td
nagyúr

Sajnálom, de mellényúltál: [link] igenis érintett az FW hibában (is), mint ahogy a maxtor diamondmax 22 is. Jobban kéne tájékozódni, mielőtt okoskodsz, de hagyjuk már itt a .11-et és inkább bízzunk abban, hogy a .12 végre helyt fog állni minden téren.


Oliverda:
Hát igen, ezt a tesztet jól elcseszték, mint ahogy a Tom's hardware a Hitachi-nál, az acces time ugyebár kihat a gyakorlatot megközelítő tesztekre is és akkor ott is gyengébben jön ki egy adott HDD a valós teljesítményénél. Ebben az a legzavaróbb, hogy az említett oldalak tesztjeire sokan adnak, közben meg (még ha akaratlanul is) félrevezetik a vásárlókat.

[ Szerkesztve ]

(#41) gV válasza audi100td (#40) üzenetére


gV
őstag

hupsz :B , én a témával kapcsolatban csak ezt olvastam, Abu külön nem emlitette meg az ES-t, a linket mivel .11 vinyom épp nincs nem néztem meg

(#42) ixtom válasza audi100td (#37) üzenetére


ixtom
tag

"We've also learned that Seagate has optimized the 7200.12's seek mechanism to lower acoustics. This so-called "quiet" seek mode is set at the factory and can't be adjusted by end users, and it has some significant performance implications that will become clear on the following pages. Despite optimizing seeks for lower noise levels rather than quicker access times, Seagate is still pushing its latest Barracuda as a performance-oriented drive appropriate for workstations, gaming systems, and high-end PCs."
mod: forrás

Ha jól értem, akkor gyárilag magasabb elérési időre van beállítva a cucc, hogy kevesebb legyen a zaj. Nem is lehet átállítani. Azért van így mert még az előző generációt akarják eladni, mint gyors vinyó (utsó mondat alapján). Gondolom később majd jön a "rendes" verzió.
Szóval nem az oldal tesztelt rosszul.

[ Szerkesztve ]

(#43) audi100td válasza ixtom (#42) üzenetére


audi100td
nagyúr

Viszont akkor azt magyarázd el nekem miért vannak 14-15ms értékeket felmutató tesztek is? Az hogy mit ír a Techreport, nem konkrét tény, lehet csak ők nem tudták állítani AAM-et és nem jártak utána mégis hogy működik a dolog, pl. vista alól a legtöbb alaplapban nem lehet, mert a driver nem támogatja, csak dos-os progival (Pl. Hitachi Feature Tool).

(#44) ixtom válasza audi100td (#43) üzenetére


ixtom
tag

Akkor valószínű lehet állítani AAM-et, és csak a tesztelők bénáztak. Legalább leírták hogy magasabb elérési idő van beállítva, és ezért olyan az eredmény amilyen. Persze ez akkor most nemigazán mérvadó teszt, kell egy frissítés ebből is...
PH tesztet akarunk! :DDD
A vinyó meg tárolásra szerintem is jó lehet, feltéve hogy nem lesznek vele gondok ;]

(#45) gV válasza ixtom (#44) üzenetére


gV
őstag

(akkor tőled is, te talán válaszolsz)
miért kellene elállítaniuk a gyári beállítást?

(#46) audi100td válasza gV (#45) üzenetére


audi100td
nagyúr

Talán, hogy korrekt módon össze lehessen hasonlítani a többi gyártó termékével, mivel így nem tükrözi a hdd valós teljesítményét. :U

(#47) gV válasza audi100td (#46) üzenetére


gV
őstag

korrekt? a többiek nem 500gb-os tányérokkal rendelkeznek, raptor meg 10000 fordulatos a többi 7200-esek

mellesleg itt a hitachi fc tesztje ott van az aam-es eredmény is nagy különbség nincs a kettő között [link]

(#48) adalbert1 válasza ixtom (#42) üzenetére


adalbert1
veterán

A latest a 7200.12-re utal, nem a 7200.11-re. Nem kevered véletlen a last-tal? :U Habár a last is a 7200.12-re utalna normál esetben.

A mondat fordítása amúgy ezen kívül jó, kb. erre akarnak vele rámutatni: hogy a gyorsabb elérési idő helyett kisebb zajszintre optimalizált seek ellenére teljesítmény orientált drive-nak akarják eladni, ami alkalmas munkaállomásokhoz, gamer pck-hez, és high end pc-khez.

(#49) ixtom válasza adalbert1 (#48) üzenetére


ixtom
tag

Igazad van! :R Akkor "reggel" eléggé benéztem a dolgokat. :B
Így van ez ha keveset alszik az ember... :(((

(#50) audi100td válasza gV (#47) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ennek köze nincs a tányérokhoz, meg a fordulatszámhoz, csak annyiról van szó, hogy a legtöbb HDD-n gyárilag ki van kapcsolva az AAM, a Seagte meg aktiválta a .12-n (az se biztos hogy mindegyiknél), hogy halkabb legyen. Hitachi-nál is volt erre példa, de mindegyik drive esetén (azonos típuson belül), pl. az enyémen ki volt kapcsolva, másoknak meg nem.

Amúgy lehet, hogy a gyakorlatban nincs nagy különbség, de sokan meglátják a 17ms access-t és ezért vesznek más drive-ot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.