Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anagylevin


anagylevin
csendes tag

A napokban talált rám egy régen nem látott-hallott ismerősöm. A rövid "hogyvagy? család? midenrendben?" után kérdezte meg, hogy hallottam-e már a sciennet-ről. Nem hallottam. Ez után kb. 20 percig próbálta elmagyarázni, hogy tulajdonképpen egy törzsvásárlói közösségről van szó, ahol a vásárlásaimból gazdagodhatok (?) meg.
De hát: vannak még "jogok", "kedvezmények", "virtuális iroda", "jogfa", "partnerek"..... - még sorolhatnám az általam nem ismert kifejezéseket - és ezek számomra átláthatatlan kapcsolata.
Számok. Hát ebből én csak arra emlékszem, hogy nagyon-nagyon meg lehet ebből gazdagodni vásárlással és jogelhelyezéssel.
Jövő héten beszélünk ismét.
Itt tartok most. Szerintetek ez egy új -legalább is nekem- pénzkereseti lehetőség, vagy csak egy vásárlásra ösztönző kereskedelmi forma?
...egy kicsit deja vous érzésem van.

(#2) GrandeP válasza anagylevin (#1) üzenetére


GrandeP
őstag

Figyelj, baromi egyszerű, az összes ilyen csapdája az hogy vásárolnod kell, hogy pénzt kaphass, meg piramis szerűen alád kell szervezni a hülye zombiekat, akik ugyanezt teszik.

Minél többet vásárolsz(tatsz), annál többet kapsz vissza. De nem annyit, amennyit vásároltál. A különbség vajon kinek a zsebét tömi? És miért jó az neked, ha válságban vásárolsz mindenfajta hülyeségeket, amik nélkül tök jól elvagy?! :U

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#3) Sanyabá válasza anagylevin (#1) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Igen,szépen hangzik hogy gazdagodj meg költekezéseidből. De ki?Elsősorban az eladók,kereskedők.Meg hogy olcsóbban kapod meg a terméket 5-8%-al. Hétköznapi példa: bementem egy müszaki kereskedésbe venni egy cd-és rádiót,kérdi az eladó hogy van-e sciennet
kártyám, mire én minek mert akkor 10%-al olcsóbban kapom meg.Mondom nincs, és ide adja annyiért mintha lenne,ideadta. Más,gumisnál,ott is elengedte a 8%-át.Akkor meg minek a kártya.Adózás szempontjából meg külföldi bevételnek számít és az Apeh könyörtelenül meg adóztatja.Kinek hiányzik a sok felesleges macera? Aki legelőször elkezdte annak lehet hogy bejött de a legalul lévők meg szívják. :K

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#4) anagylevin válasza Sanyabá (#3) üzenetére


anagylevin
csendes tag

Hmmm. Elgondolkodtató. Nekem az emberem úgy magyarázta, hogy soha nem volt még itthon hasonlóan korrekt cég. Elolvastam én is egy pár fórumot erről. Volt benne hideg-meleg. Viszont a rendszer nagyon hajaz egy szokásos MLM piramishoz. Meg még valami. Megnéztem vmi matekot arról, h amit 10% kedvezményként kapok, abból csak 1%-ot kapok vissza én, ha tag vagyok, 2,5% megy a piramisba, 6,5% meg az én virtuális irodámba. Virtuális lóvéként. Szal nem igazi, a hajamra kenhetem. Ezekért vehetek "talányos" jogokat. De ezt megvehetem igazi pénzért is, amiből jogfát építek... Ja, meg foglaló. Ez a következő talány...
A kereskedők állítólg nem buknak. A 10% bele van kalkulálva az áraikba. a van kártyád, megkapod, ha nincs, akkor extra 10%. Jó mi? :)
Kíváncsi leszek a keddi találkozóra.

(#5) tkazmer válasza anagylevin (#4) üzenetére


tkazmer
addikt

A 10% bele van kalkulálva az áraikba
hát azért sokkal 10% fölötti haszonkulcssal elég nehéz hétköznapi termékeket árusítani...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#6) anagylevin válasza tkazmer (#5) üzenetére


anagylevin
csendes tag

...mármint a snet 10%-os kedvezménye. Bocs, rosszul írtam. Egyébként ezt is egy fórumon olvastam.

(#7) Vasgar válasza anagylevin (#4) üzenetére


Vasgar
csendes tag

Én úgy tudom amit virtuális pénzként kapsz az nem is igazán virtuális. Szal abból tudsz jogokat venni..ami nem más mint vásárlási utalvány amit a termékpartnernél levásárolhatsz..
Tudom mert mutatta egy spanom a fáját aki ezzel foglalkozik..szal kétféle pénzt kap..az igazit azt a bizonyos 1százalékot pénzbe meg a másik nem tom hány százalékot utalványpénzbe...minden vásárolt cucc után...
Annyira nem tartom hülyeségnek..elég sok településen lehet így vásárolni.....főleg azoknak lehet jó akik a távolság miatt nem naon tudnak olcsó hiperszupermarketekbe vásárolni...s rá vannak szorulva a kisboltokra a változó áraikkal...így legalább pár forint visszajöhet....

[ Szerkesztve ]

http://vasslajosblogja.blogspot.com/

(#8) anagylevin válasza Vasgar (#7) üzenetére


anagylevin
csendes tag

Megvolt a találkozóm a beszervező emberrel. Az "év üzletéről" maradok le, ha most azonnal nem leszek tagja a rendszernek. ....Óriási reklámjog(?) vásárlás van!!!....Egy csomó helyen kedvezmény.... meg ilyenek. Egy órán keresztül csak mondta-mondta és én egyszerűen nem fogtam fel.
Namost egy pár dolognak utánanáztem. A coop lánc pl un. 1%-os (igazából nem tudom, mi???), ami számomra annyi, h van egy 10e Ft értékű jogom, amit ott érvényesíthetek. Ezt viszont csak úgy tehetem, ha 990e Ft-ért vásárolok, amúgy a hajamra kenhetem az egészet.
Ez is amolyan piramis lehet, bármennyire ágál a beszervezőm ez ellen. A lényeg - ahogy leszűrtem - a jogok. Ez meg úgy gyorsabb, ha megveszem ezeket igazi lóvéért. Ezért tűnik nekem úgy, h egy hagyományos piramis az egész. Több helyen olvastam, h a tulaj kiléte gyakorlatilag kideríthetetlen, egy ügyvezető van itthon és ennyi. A céget meg valahol amerikában jegyzik egy irodaház vmelyik emeletén...
Szóval ilyeneket hallani. Nincs új a nap alatt :) .

(#9) Vasgar válasza anagylevin (#8) üzenetére


Vasgar
csendes tag

A beszervező emberekkel az a baj hogy lelki nyomorékok....nem kell neked semmilyen jogot vásárolnod meg ilyenek..nem kell befektetned pénzt..sztem bőven elég ha tagja vagy s vásárolsz a termékpartnereknél..illetve a te láncod alatti emberek is vásárolnak....ha látod hogy működik az összekapart pénzből már tudsz vásárlási utalványt foglalózni s azzal úgy ügyeskedsz, jogozol ahogy te akarsz.
Így nem fektetsz bele pénzt..s semmit se buksz....sztem, csak a hétköznapi vásárlásaid másként oldod meg, viszed a kódod s ha elfogadják örülsz neki.. :))
Természetesen a beszervező embernek célja hogy többen csatlakozzanak alá, de hülyeség azzal indítani hogy vegyél jogokat mert az jobban gyűjti a pénzed....ez alapból minden normális ember kedvét elveszi...

http://vasslajosblogja.blogspot.com/

(#10) anagylevin válasza Vasgar (#9) üzenetére


anagylevin
csendes tag

"lelki nyomorékok" :DDD Ez tetszik!!!!
A másik meg, h olyan irányból mutatta be nekem a rendszert, mint egy befektetést, ami nagyon hamar megtérül és irgalmatlan hasznot hoz....ezér kéne jogokat vennem.
Lehet, h elmegyek egy keddi előadásra és megnézem mizu ott.

(#11) R válasza anagylevin (#10) üzenetére


R
aktív tag

Lehet, h elmegyek egy keddi előadásra és megnézem mizu ott.
miért?

(#12) anagylevin válasza R (#11) üzenetére


anagylevin
csendes tag

Ez jó! Tényleg, minek...?
Egyszerűen zavar, h nem értem a rendszert és azt remélem, direktben meghallgatva talán tisztább lesz a kép.

De valószínű, ott csak a lelkesítő papírformát/dumát hallanám....

(#13) R válasza anagylevin (#12) üzenetére


R
aktív tag

azért nem érted, mert ez tényleg piaramisjáték, ideig-óráig működhet agyhalottakkal, aztán kampec

(#14) Lenry


Lenry
félisten

én némi összefüggést látok a sciennet és a szcientológia közt... :U

egyébként meg szerintem a szokásos hülye MLM

a konferenciával kapcsolatban meg érdemes Bog kapcsolódó írását elolvasni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) anagylevin válasza Lenry (#14) üzenetére


anagylevin
csendes tag

Állítólag van is.
Elolvastam Bog írását... hát okozott derült perceket :D ! Szeretem az ilyen őszintén szarkasztikus írásokat!
Végül is nem mentem el a keddi észosztásra, mert a beszervezőm azon kívül, hogy "mekkora reklámkamány indult tegnaptól" és hogy "életem mekkora lehetősége ez"...nem igazán hallottam mást. Meg egy kérdésre nem tudott normálisan válaszolni. Mégpedig: ha 400e tagja van a rendszernek és nem mlm piramis, akkor miért nem rongygazdag mindenki???
Válasz: mert nem mindenki vásárol annyit, és nem mindenki vesz ugyanannyi jogot....
Erre varrjak gombot!

(#16) glutamin


glutamin
őstag

Azt hiszem megértettem a lényegét ennek a dolognak is. A jogok/kedvezmények téma lényegében azért szükséges mert a Sciennet még arra sem vette a fáradtságot, hogy saját termékekkel rukkoljon elő mint mondjuk Forever vagy társaik. Most lusta vagyok az egészbe jobban belemelegedni de nagyjából erről lehet szó. Csak azt sajnálom, hogy ismert emberek adják a hangjukat ehhez a ****-hoz.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#17) Dany007


Dany007
veterán

Nem kérdés. Ugyan az, mint a Websoo meg az összes hasonló MLM-es marhaság.
A furcsa az, hogy ezt már TV-ben rádióban is reklámozzák :(((

(#18) R válasza Dany007 (#17) üzenetére


R
aktív tag

A furcsa az, hogy ezt már TV-ben rádióban is reklámozzák :(((

ja, a fogyatékos SMS-től kezdve, bármit engednek

(#19) anagylevin válasza Dany007 (#17) üzenetére


anagylevin
csendes tag

Az persze (MLM), egyértelmű. Mégpedig a gátlástalanabb fajta. A reklámok mennek futószalagon, amit sok ezren be fognak kajálni. Nő a piramis, mint a gomba. Viszont józanul gondolkozva, szimpla matek alapján sem lehet jó mindenkinek...aki mondjuk csak vásárol.
Annyit úgyse vesz, hogy megérezze. Vesz a szerződéses partnernél valamit, amiből megkap 1%-ot(!), 1,5% megy a fölötte lévő 3-nak(0,5%/fő), a többi virtuálisan meg megy a számlájára, ami ugye nem kézzel fogható zsé, csak van. Tehát kézzelfoghatóan 1%kedvzményt kapott. Egy átlagos hétvégi bevásárláskor (kb.30eFt) ez 300ft lesz, óriási buli :D !!!!
Hogy ebből "komolyabb" zseton képződjön, ahhoz ugye rengeteg embert be kell hívni a rendszerbe. Ha mondjuk van 1 hónap alatt 20 emberem (ehez mindenképpen, legoptimálisabb esetben is, min. 60 telefont kellett megengednem!!) és mindenki elkölt a termékpartnereknél 30e Ft-ot (megint csak optimális eset), azok után megkapom ugye a 0,5%-ot, akkor van 3000 Ft-om, ami az én 300 Ft-ommal már 3300 Ft (ÓRIÁSI!!! :DD ). Ha csak a vásárlásokat nézzük....vagy rosszul matekozok? Elvégre az a szlogen, hogy ebből kell meggazdagodni??? És akor ott van a kb. 60 telefonhívás, darabonként 3-5 perc mobilon, kb. 100 Ft/hívás, az 6000 Ft. itt már 2700 Ft bukó van. A találkozók, benzin, parkolás, munkaidő...stb, már nem is számolom.
Ekkor jön ám a jogvásárlás, meg a foglalózás, aminek már édes kevés köze van a vásárláshoz! Az én igazi pénzemet kell befizetni (azt hiszem 10ezrenként), hogy gyorsabban jussak előre... És innentől számomra homály az egész. Próbálta elmagyarázni egy figura, aki be akart léptetni, de a tűzfalam nem engedte át az infot. Valahogy nem értettem az egészet és mindig visszakanyarodtunk ugyan ahhoz a kérdéshez: ha olyan zseniális a rendszer, miért nem rongygazdag mindenki, aki a redszerben van???? Nyílván tudjuk, vagy sejtjük a választ.... :))
Jó lenne hallani olyanról, aki benne van, elégedett, érti és meg tudná osztani a tapasztalatait.

(#20) donhere


donhere
tag

"A legjobb példa erre az orosz biciklikereskedő története. Még amikor bejött a bicikli, egy orosz faluban nyitott a kereskedő egy boltot. Ahol – mondjuk – 10 petákért lehetett biciklit vásárolni. Ám lehetett úgy, hogy 8 petákért vásárol, és újabb 5 petákért kap 5 jegyet, amiket ha odaad valakinek, és az vesz rajta biciklit, visszakapja az 5 petákját. Persze a jegyesek is kérhetik szépen a 8 peták + 5 jegyes akciót, és alkalomadtán nekik is visszajár az 5 peták.

Ez az első vásárlónak megéri, a következő 5-nek is, még a következő 25-nek is talán, de a következő 625 kinek fogja eladni a jegyét, ha már mindenkinek van biciklije? A jegy bizony rajtuk fog maradni, és a 10 petákos biciklit 13 petákért vették meg." [link]

"Vicces" lesz a vég :((

[ Szerkesztve ]

Magyarország jobb pozícióba került a korrupciós listán, bár ez nem volt olcsó.

(#21) anagylevin


anagylevin
csendes tag

Hát itt nagyon megy a bót! Naponta találnak meg a "kihagyhatatlan lehetőséggel"! Már a rokonságom is. A reklámok viszont úgy érzem szerencsére abbamaradtak...

(#22) anagylevin


anagylevin
csendes tag

Mennek a reklámok, mint a gép továbbra is. Ez piszok sok lóvéba kerül....
Tud valaki olyan valakit, aki benne van a rendszerbe és elégedett? (És persze az alá beépített emberek is elégedettek?) Jó lenne ilyenről olvasni....nemcsak arról, hogy gazdagodjon meg....

(#23) R válasza anagylevin (#22) üzenetére


R
aktív tag

ez a reklámosdi az utsó próbálkozás a halál előtt sztem

(#24) Dany007 válasza R (#23) üzenetére


Dany007
veterán

Hát utsó próbálkozásnak nem kicsi. Úgyértem, ha a végüket járják, akkor miből futty ennyi reklámra?
A TV-k tele vannak vele, a rádió, plakátok, molinók, buszok oldala stb stb... Irdatlan pénz lehet mögötte.
Én is kíváncsi lennék pár olyan emberre, akiknek ez bizonyíthatóan bejött.
Nekem jópár olyan ismerősöm, és haverom van, akik beszálltak különböző mlm-be, de egyik se lett gazdag, sőt gazdagabb tőle...

(#25) Louro


Louro
őstag

Dany: én se ismerek egyet se, de már sokan felkerestek a soha nem látott jó lehetőségekkel. És szerintem most kicsit okosan ámítja az embereket a cég, mert eddig javarészt a szerencse fiaihoz, a fiatal (18-20) korosztályt izzították be, hogy kezdjétek el minél korábbna és annál több pénzetek lesz. Most úgy érzem a hiszékeny időseket akarják megfogni, mert azok azt látják, hogy egy jó lehetőség és simán elmennek egy dícsőítő énekeket zengő felvonulásra, megmutatják az "elsőket" (akik még profitálnak), de a többiek, akik ülnek, azok vajon miért érkeztek busszal? Szóval az idősek elmennek, benyelik a dolgot, ott helyben aláíratnak velük dolgokat, megvetetik a kezdő készletet, ami tuti nem 500 pénz, szóval már ott kezdődik a lehúzás, aztán meg a kedves mama, mivel nem érti, csak azt, hogy jó lehet(ne), a szomszéd asszonyokat is elrángatja ilyenekre. Sajna a magyar idősek többsége elég hiszékeny.

A reklám lehet, hogy utolsó lehellet, de ha nem is az, egy erőszakos figyelemfelkeltés. Boldog boldogtalan belefutott már legalább egyszer egy kocsin, buszon, plakáton levő reklámjukba. Ha valamit sokat reklámoznak az úgyis beépül sajnos az emberekbe még ha rossz is (ld: Pákó, Kiszel Tünde,...)
Reklámjából szerintem a Zepter él meg a legjobban. Igaz, hogy nem árul rosszat, de horribilis áron nyomja. Ugyanabból készült edényeiket már tizedannyiért is meglehet venni. Vagy a csodalámpái...Lehet, hogy gyógyítanak, de belső forrásból tudom, hogy a célcsoportjaik az öregek.

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#26) anulu


anulu
félisten

szanalmas MLM. gyujtanam fel azt is, aki kitalalta! :(((

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#27) Louro


Louro
őstag

Jah és a legtöbbnél idővel ki kell váltani a vállalkozóit, hogy a feletted levőknek kevesebb gondjuk legyen veled :S De nem folytatom. Eléggé megvan a véleményem az ilyen cégekről. Szüleimnek szóltam, hogy amint ilyen super jó ajánlatot hall, hallgassa meg, kérjen visszahívást és azonnal hívjon. Csak hát ismerem és sajna vidéken olyanok az emberek, hogy az újság hátuljáról is kivágják és visszaküldik minden héten a megfejtéseket és mellette 5 és 6 lottó, férfiak még tottóznak is :S Tényleg a szegények adója mindez :(

Mess with the best / Die like the rest

(#28) Dany007 válasza Louro (#25) üzenetére


Dany007
veterán

Igen, de szerintem ez most minden korosztályt megcélzott. Főként mivel bővebb infot a neten lehet elérni. Az meg nem az idősek erőssége.
Engem is kerestek meg páran. Még haverok is, sokszor meglepő módszerekkel.
De azt szoktam nekik mondani, hogy okés, gyere vissza 2 év múlva egy Merci SLK-val és akkor beszélhetünk róla. Addig viszont leszarom. :)
Általában ettől elmegy a kedvük rendesen.
És bizony, azóta már eltelt jócskán 3-4 év is. És mindegyik ugyan az az átlagmelós maradt mint azelőtt.

(#29) bajuszati


bajuszati
tag

A sciennet-tel pénzt 1. vagyis egytelen esetben tudsz kereseni.

Házalsz, minél több embert regisztrálsz, találsz vagy 5 olyan embert akiket rá tudsz szedni hogy komolyan csinálják és nem utolsó sorban befektetsz.

Közben mit veszthetsz?
- barátaid nem vezsik fel a telót
- barátaid lassan már nem lesznek, csak mlm zombiiik
- családoddal együtt töltött idő
- a családod
- józan itélőképesség..a pénz elvakít

A SEMMIBŐL csak valami,valaki kárára lehet pénzt csinálni!

(#30) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Az MLM rendszerek legfőbb veszélye, hogy tönkreteszed vele a kapcsolati tőkédet. Ha nincs munkád, akkor gyakorlatilag az egyetlen lehetőségedet a normális álláshoz.

x gon' give it to ya

(#31) bajuszati válasza fordfairlane (#30) üzenetére


bajuszati
tag

hát kapcsolatok nélkül elég nehéz manapság érvényesülni

(#32) anagylevin


anagylevin
csendes tag

Ide mindenki!!!!! :DD
Sikerült találnom egy embert, aki benne van a snetben, csinálja, szereti és szívesen segít!
Persze privátban. Javasoltam, jöjjön ki ide és írja le a véleményét a kételkedőknek, hívőknek és pesze az ingadozóknak is. De nem jön.....eddig legalább is. Ha ennyire jó és szuper, illetve érti a rendszert biztos meg tudná védeni az álláspontját.
De ha ilyen "életed nagy lehetősége" mlm zombi, akkor érthetően marad az árnyékban :DDD

(#33) Dany007 válasza anagylevin (#32) üzenetére


Dany007
veterán

Milyen meglepő... Azért szívesen megkérdezném tőle, hogy mennyi ideje csinálja, és mennyi pénzt keres vele havonta / ráfordított órák száma...

(#34) anagylevin válasza Dany007 (#33) üzenetére


anagylevin
csendes tag

jaja.
Ugyan ezt én is megkérdeztem tőle, no meg azt, hogy még hány ismerőse vszi föl a telefont! :F
A választ nyílvánosan vártam voln' , de nem jön...

(#35) tyan válasza anagylevin (#32) üzenetére


tyan
senior tag

Szia!

Nagyon szívesen válaszolok priváton kívül is a kérdésekre, de jelenleg eléggé sűrű a programom.

Előzetesen csak annyit, hogy ez "életed nagy lehetősége"-e vagy sem, azt mindenkinek saját magának kell eldöntenie a kapott információk és saját meggyőződése szerint, én ilyet senkinek nem mondok és nem írok, meggyőzni sem akarok különösebben senkit. :-)

Ahogy tudok jövök és válaszolok a kérdésekre.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#36) anagylevin válasza tyan (#35) üzenetére


anagylevin
csendes tag

Köszi, h kijöttél :) !
Gyakorlatilag már az első hsz-omban leírtam, h mit nem értek a rendszeren.....foglalózás, jogfa, jogok...stb. Ez állítólag még azok számára is homály, akik benne vannak. Szal, mik ezek?
"Gazdagodjon meg mások költekezéséből.." hagzott a reklám. Akkor miért kell foglalózni? Miért kell pént betenni?
A legtöbb esetben az összes, kp-ben realizálható visszatérítés 1% körül van, nem? Akkor hol itt nekem a bolt? A többi zseton megy fölfelé a piramisba, meg virtuális lóvéként a virtuális irodádba? Ez úgy tudom, nem váltható kp-re, csak levásárolható termékpartnereknél, az általuk biztosított %-ig. Pl, ha van 10e Ft-os kedvezményem, akkor ezt csak 1M Ft levásárlásakor tudom érvényesíteni!!! Ki vásárol egyszerre annyit?

Milyen komolyabb termékpartnere van a snetnek? Egy, egyébként is drága élelmiszerláncról hallani, az is tagadja...

Egyébként meg szerintem szimpla matek. Az MLM-ben mindig a piramis teteje gazdagodik meg, kivétel nélkül. A többi veréb meg hordja a legyet.... A rendszer jellegéből adódik, h nem járhat jól mindenki. Minél gyorsabban, lehetőleg még az indulásnál, minél több embert rántasz be magad alá, annál nagyobb esélyed van a sikerre, a többi meg kit érdekel? Hívják ezt bárminek....

Mindenkinek saját döntése, hogyan teszi tönkre, hogyan használja ki a kapcsolatait.

Szummázva, idő kérdése, mikor dől be sztem és mikor indul ismét új név alatt, új kihagyhatatlan ígéretekkel... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37) TomPoe


TomPoe
tag

Sziasztok!

Látom, nem gyengén szkeptikus emberek vannak itt a környéken :). Ez a Sciennet kb. ugyanaz, mint a Shellnél a smart kártya, csak magyar tulajdonú cégek vannak benne. És ugye az elmaradhatatlan MLM is belekerült, de alapvetően az MLM-el nincs gond, csak túl sok gány próbálkozás volt már ezen a téren és ezért nagyon tartanak tőle az emberek. Pedig nem értem a dolgot, mert a Sciennetnél nem vagy köteles semmit vásárolni, nem úgy mint más helyeken. Nincs belépési díj sem, így ha valaki óvatosabban akarja kezelni az egészet, akkor érdemes úgy elkezdeni, hogy az elején nem rak bele pénzt. Semmit! Én is ezt teszem egyelőre, majd később elválik, hogy mi lesz az egészből. Egyébként meg ugyanazt kell csinálnod, mint általában. Lemész a közértbe kenyeret meg párizsit venni :D.
Amúgy ezt a meggazdagodást én is túlzásnak tartom. Ha valaki csak néha-néha megemlíti az ismerőseinek a dolgot és beszervez pár embert maga alá, akkor maximum egy kis jövedelemkiegészítés lesz a vége. De igazából ha azt vesszük, hogy ezért a pénzért (amit havi szinten megkapsz, mert ugye folyamatosan vásárolnak az emberek) csak egyszer kellett megdolgoznod, akkor azért mégsem olyan rossz dolog :). Ha más nem is, de mondjuk a havi cigid ingyen lesz :D. Azért az is valami, én úgy gondolom.
Szóval én azt mondom, hogy nem bukhat bele az ember, ha nem rak bele pénzt egy jó ideig. Amúgy ha itt tartunk: ha pénzt raksz bele, az meggyorsítja a folyamatot és gyorsabban kapsz jutalékot (elvileg). Mindenesetre nekem most pl. nincs nagyon pénzem, így fel se merült, hogy belerakjak zsét :D.
Maradjunk annyiban, hogy nem érdemes mindennel kapcsolatban előítéletesnek lenni. Azzal csak azt éred el, hogy a végén nem érsz el semmit az életben. Pl. azt a focistát, aki nagyon sok gólt rúg pályafutása során, megszokták becsülni. De azt senki nem nézi, hogy ő is próbálkozott a legtöbbször, ergó ő is hibázott a legtöbbször. Ebből csak annyit szeretnék kihozni, hogy ha tegyük fel, mondjuk pénzt bukok ezen az egészen pár hónap múlva, én még akkor is jól fogom magamat érezni, mert legalább nem hagytam ki egy jónak tűnő lehetőséget.
Várom a reakciókat :)

Üdv Mindenkinek!

(#38) anagylevin válasza TomPoe (#37) üzenetére


anagylevin
csendes tag

Sztem amit leírtál az egy teljesen elfogadható álláspont. Se mellette, sem pedig ellene. Nagyon jól írtad, h nem kell berakni lóvét, kvázi nem bukom el. A cigipénz meglesz.
A reklámszöveg meg úgy szól, h gazdagodj meg mások költekezéséből. A kommunikáció/beszervezés meg arról, hogy ronggyá keresed magad ebből. Azt meg már korábban leírtam, h itt meg a matek miatt nem járhat jól mindenki. Azaz, ha a cigipénzre mész, az általad leírt módon, az valszeg meglesz. Ha meg leszáll a rózsaszín köd, mert belevezettek és sok pénzt akarsz belőle, kezdesz foglalózni, jogok, meg minden, akkor nagy valószínűséggel belebuksz. És persze elveszted a pénzed az utolsó petákig, mások meg tovább gazdagodtak a költekezéseidből. :C (Itt megjegyzem, fogggalmam sincs a foglalózás és jogok, meg miegymás mibenlétéről, csak sok csalódott, illetve csak(!) csalódott emberrel beszéltem.)

Nem tudom, hogy ez az egész rohadt MLM mikor pusztul már ki az országból, de már nagyon unom! Hetente kapok rég nem látott ismerőseimtől "Mivel foglalkozol most?" kezdetű telefonokat... Mindre sajnos az a jellemző, hogy pár ember k*-ra megkeresi magát, sok ezer másik meg fizeti/kergeti az álmait! :F
Ez ellen nem lehet tenni semmit, mindig lesz kocka a piramisok aljára! :D

(#39) anagylevin


anagylevin
csendes tag

Nem hiszem, hogy ebben az országban akad olyan, akinek ne lenne olyan ismerőse/rokona/osztálytársa/bárkije, aki ne lenne tagja valamelyik MLM kreálmánynak. Ha esetleg akad ilyen, leírom az elmúlt pár hét kulcsmondatait, persze kiragadva a szövegkörnyezetből. Ha valaki ilyet hall, szinte biztos, hogy a valaha oly' keves ismerőse agymosott MLM-zombi lett:

...egyébként mivel foglalkozol most?
...szeretnél gyorsan sikereket elérni?
...szeretnél gyors anyagi függetlenséget minimális befektetéssel?
...ismersz, bennem bízhatsz, nem mondok rosszat!
...nem verlek át!
...csak rajtad múlik.
...nem tudod, milyen lehetőséget hagysz ki.
...ez egy egyedülálló pénzkereseti lehetőség.
...napi pár órával kereshetsz annyit, mint a csúcsvezetők.
...szeretnéd a munkaidődet magadnak beosztani?
...saját vállalkozásod lesz.
...szeretnéd az üzletedet még sikeresebbé tenni?
...semmi köze az MLM-hez. :D
...nem vagy elfogadó.
...ez más, mint az MLM.
...nyitott vagy az új dolgokra? (Ez az egyik legszebb!!! :D )
...csak gyere el és hallgasd meg. Ezzel nem vesztesz semmit!
...jó néhány ismerősömnek nagyon bejött, én még csak most kezdem, de nagyon tetszik.
...szerintem te is jót akarsz mindenkinek, ahogy én neked.

Szóval csak egy pár igazi gyöngyszem :DDD !
Ezekre a mondatfoszlányokra biztosan pirosban leng már a mutatóm. Igyekeznem kell a körülményekhez képest udvariasan lefojtani a beszélgetést, még robbanás előtt....mégis csak egy ismerős hívott, vagy ami még szebb, ajánlott! :DDD

A minap meg egy bevásárlóközpont parkolójában jött oda egy figura: "Ne haragudjon, hogy megszólítom, - mondja ő - kap visszatérítést abból amit vásárolt? ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!

(#40) TomPoe válasza anagylevin (#38) üzenetére


TomPoe
tag

Igazából nem cigipénzre megyek, mert nem dohányzok :D. Csak egy példa volt, hogy szerintem az elején miben érdemes gondolkozni. De nekem az is pénz. Akkor nem cigi, hanem mondjuk bulipénz. Vagy mondjuk pár hónap alatt egy új számítógép :D. Szóval ezért gondolom, hogy nagy hülyeség teljesen kimaradni belőle. Majd esetleg egy 10.000 ft-os foglalót átgondolok akkor, ha már legalább 10.000 ft-ot kaptam a rendszertől :). Tehát semmiképpen nem megy mínuszba az ember, ha kicsit átgondolja a dolgokat. Amúgy aki alá beregisztráltam, ő pl. elég jó benne, a hozzáállása is tetszik, nem az átlag mlm zombi, aki folyamatosan zaklat mindenkit a hülyeségével. És eddig minden kérdésemre hajlandó volt válaszolni. Pl. konkrét számokat mondott, hogy mennyi idő alatt mennyit sikerült összehoznia és azért ezt nem sokan teszik meg.

(#41) anagylevin válasza TomPoe (#40) üzenetére


anagylevin
csendes tag

Drukkolok a számítógépedhez :) .
"És eddig minden kérdésemre hajlandó volt válaszolni. Pl. konkrét számokat mondott, hogy mennyi idő alatt mennyit sikerült összehoznia és azért ezt nem sokan teszik meg."
Amúgy meg éppen ezt hiányolom, h eddig ezt senki nem írta le! Mennyi a zsé, mennyi munkával, mennyi lóvé ment bele és persze meddig tartott.
Az általános MLM válasz erre: "Csak rajtad múlik!" vagy "Gyere el az előadásra, ott megtudsz mindent!" :DDD

(#42) ollie


ollie
MODERÁTOR

A sciennet ügyvezetője Leinemann Zsolt, aki már a szépemlékú Atlantis-Contor kft csalássorozatban is annak a kft-nek volt a vezetője.

www.google.hu/search?hl=hu&q=%22Leinemann+Zsolt%22&btnG=Keres%C3%A9s&meta=

forrás

[ Szerkesztve ]

***

(#43) TomPoe válasza anagylevin (#41) üzenetére


TomPoe
tag

Hát ha úgy vesszük, tényleg csak tőled függ. Pl. ha valaki nagyon ismert és népszerű (mondjuk van egy zenekara, amit szeret a nép), enyhén könnyebb dolga van beszerveznie embereket, mint egy full népszerűtlen, antiszociális embernek :).
Ha érdekelnek konkrét adatok, akkor megadhatom az elérhetőségét (remélem, hogy nem haragszik meg érte :D) PM-ben! Eddig tisztának tűnik a fazon. Eleve úgy kezdte az egész üzletet, hogy 11 hónapig nem csinált semmit, mert lesz@arta :D. Na mindegy, jelezd ha érdekel az elérhetősége!

(#44) zetecR válasza anagylevin (#41) üzenetére


zetecR
addikt

A lányom sakkedzője fél év alatt jó pár tízmilliót vett ki a Sciennetből (még az elején), amióta ilyen szépen felgyarapodott a törzsvásárlói közösség és főleg leálltak az elképesztő méretű foglalózások, szépen konvergál a havi jutaléka a 0-hoz...

2008 november-decemberében egy 500-600e forintos jogfába napi 2-3 repülőjog érkezett, utána annyira kinyít a nemzeti fa és annyira lecsökkentek a foglalózások, hogy havonta jó, ha eltalálja ugyanazt a jogfát egy repülő jog.

No meg 2009. júliusától olyan mértékű változást eszközöltek az ÁSZF-ben, ami a rendszer lényegét vette el, és természetesen meggátolja a nagy jutalékok kifizetését...

Vásárlás meg minimális történik rendszeren keresztül (erről nem feltétlenül a rendszer tehet), úgyhogy minimális a vásárlásokból közvetlenül visszajáró, direkt jutalék, és baromi lassan épül a jogfa.

(#45) anagylevin válasza TomPoe (#43) üzenetére


anagylevin
csendes tag

Jaja...ilyen erővel minden tőled függ! :DD
Neeeeeeeeeeeeeem! Köszi nem kérem a számát :) . Írja le ide a tapasztalatokat, hátha kedvet kap hozzá más is! Tyan barátunk is megígérte pár hsz-al ez előtt, kérdeztem is, de hallgat. Biztos építi a piramist :D .

Egyébként meg valahol lehet csodálni ezt a rendszert. Ennyi embert ilyen rövid idő alatt behülyíteni... és eladni a semmit! Talán ez is hungarikum :D

(#46) anagylevin válasza zetecR (#44) üzenetére


anagylevin
csendes tag

Hát, ja. Itt áll meg az én tudományom! A foglalózás, mint fogalom halványan dereng...ui. enélkül nincs lóvé. De a "jogfa", "repülőjog", "nemzeti fa"....igazat megvallva, nem tudom mik ezek.
Mondjuk a snet körül nagy a csönd...sztem hamarosan dől a piramis. :B

(#48) plömplöm


plömplöm
őstag

hmm... vajon lehet-e véletlen, hogy Az Internet Explorer nem tudja megjeleníteni a weblapot...

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#49) tyan válasza anagylevin (#45) üzenetére


tyan
senior tag

Tyan barátunk nem építi a piramist, hanem keményen dolgozik. Felejtsük már el ezt a piramis dolgot. Nézz meg egy egyszerű munkahelyet, ahol a főosztályvezető alatt van az osztályvezető, alatta a csoportvezetők, alattuk a dolgozók. Ez nem piramis?

Nekem nem célom az, hogy kedvet kapjon hozzá más is, mert nem ez a lényeg.
Nem fogok győzködni, agitálni senkit. Nem kell mindenkinek ezt csinálnia, de aki ezzel foglalkozik az tudja, hogy itt is dolgozni kell, nincs ingyen ebéd.
Ha én egy ismerősömet felhívom, röviden elmondom, hogy miről van szó, ha nem érdekli úgyis kiderül. Ezután már feleslegesen nem hívom, tiszteletben tartom a döntését.
Hogy mennyit kell dolgozni? Változó, van hogy hétvégén is csinálom. Mennyit lehet vele keresni? Éppen annyit, amennyi munkát belerakok. Az átlag havi nettó 100-150ezer Ft.

(#50) kelzsoca válasza ollie (#47) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ez bizony bukta :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.