Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SDmemory007


SDmemory007
csendes tag

Hi all!

Van egy Seagate 160GB 8mb SATA winyóm.
Az a gond, hogy nem tom üzembe helyezni:
bekötöm, de nem ismeri fel se a régi rendszer, se akkor se, ha új rendszert szeretnék telepíteni.
Lécci mindent írjatok le!
Az elejétöl a végéig, hogy kell megcsinálni!:(:(

(#2) 3z válasza SDmemory007 (#1) üzenetére


3z
csendes tag

Hi!

A biosban bekapcsoltad a sata vezérlőt???
Ha a bootoláskor látszik, akkor a win is felismeri.

-ZZZ-

(#3) SDmemory007


SDmemory007
csendes tag

Csak az válaszoljon, aki ért is hozzá, és nem nézi hülyének az embert,
köszönöm.:(((

(#4) Thulcandra válasza SDmemory007 (#3) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Most kinek tahózol? Egy ember szólt eddig hozzá, az se bunkón, s nem is mondott hülyeséget.
A kérdésedet is hülyén tetted fel.
Mindenestre nem mindegy hogy SATA 1 vagy SATA 2 alaplapod támogatja-e, ha windowst installálsz akkor meg mikor kiírja hogy press f akárhány to install third party scsi driver akkor támaszkodj rá a gombra s add meg neki a sata drivereket.
Ha még most sem értesz semit, akkor mond el érthetően mi a problémád, s talán adunk pontos segítséget is.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#5) o0tomy0o


o0tomy0o
tag

Hy all!

Remélem ebbe a topicba elfér a dolog!

Szóval minap vettem egy WD 200Gb os SATA-II es wincsit, de sehogy sem tudom használni! Mit tévő legyek?

BIOS-ban engedélyeztem a sata-kat, fel is ismeri a vinyót. Próbáltam XP telepítővel formázni, de max 1 50Gb os partíciót tudtam csináélni, mert a következőnél gondolkodik vagy 15-20 percet majd kiírja hogy a telepítő nem tudja elérni a lemezt. Ph!-t is olvasgattam, de nem lettem okosabb. . . valaki segéllyen!
Feltettem a Partition medzsiket is, de ''error:100'' as hibával már az elején leáll. Hivatalos oldalról leszedtem valami progit, de az sem indul, mert valami miatt hibát észlel és kész. . .:( :O

Szóval bármilyen segítséget szívesen várok! :R

"Gyerekek! Amíg én élek, ennél a háznál ááállat lesz!!!" (Bödőcs T)

(#6) o0tomy0o


o0tomy0o
tag

Már az XP telepítő sem indul el veleeee!!!!!

VALAKI PLÍÍÍZZ SEGÍTSEN MERT MINNYÁN FELROBBANOK!!!!!!:O:O:O:O:O:O

"Gyerekek! Amíg én élek, ennél a háznál ááállat lesz!!!" (Bödőcs T)

(#7) o0tomy0o


o0tomy0o
tag

A helyzet úgy áll, hogy valszeg valami megadta magát. . . Sehogy sem tudom elérni az új vinyót. . . sem a telepítő cd, sem az eredeti vindóz, semmi sem indul el ha rá van dugva az alaplapra a vinyó :(:(:O:O

viszont egy idő után folyamamtos magas sípoló hang hallatszódik az alaplapról a proci körül, és olyankor folytonosan világít a HDD ledje. . .

Tanácstalan vagyok.:O

Lécci valaki mondjon már valamiiit!!!!:(((:O

"Gyerekek! Amíg én élek, ennél a háznál ááállat lesz!!!" (Bödőcs T)

(#8) MUŁĐER válasza o0tomy0o (#7) üzenetére


MUŁĐER
addikt

átjumperoltad sata1-re a vinyót?

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#9) o0tomy0o válasza MUŁĐER (#8) üzenetére


o0tomy0o
tag

Azt hogy kell?:F

"Gyerekek! Amíg én élek, ennél a háznál ááállat lesz!!!" (Bödőcs T)

(#10) MUŁĐER válasza o0tomy0o (#9) üzenetére


MUŁĐER
addikt

van rajta jumper nem? mint az ide vinyókon...legalábbis a samsung sata2 vinyómon volt sata 1 jumper....

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#11) o0tomy0o válasza MUŁĐER (#10) üzenetére


o0tomy0o
tag

Van egy ilyen: Jumpered pins 5 and 6 enable SATA 150 MB/s only operation.

így is indítottam de semmi hatás. . .

Xp telepítő lefagy mielött még a partícionálási részhez érne, az előzőleg felinstallált vindóz az a bootképernyőn ragad, szaladgál a csík, és magasan sípoló hang jön az alaplapról, és ott megáll. . . próbáltam letölteni mindenféle DOS-os cuccot hozzá de egyik sem indul el ha rá van dugva a vinyó a lapra. A lapot vissza flash-eltem régebbi BIOS ra, de semmi változás, összes SATA csatlakozást végigpróbáltam, de egszerűen nem elérheő. . .

Legutoljára akkor láttam életet benne amikor sikerült még az elején csinálnom rajta egy partíciót (egy 50Gb osat), majd amikro csináltam volna a második 50Gb os partíciót akkor 20 perc gondolkodás után kiírta hogy a telepítő nem tudja elérni az eszközt. . .

ezután a windóz elindult még vele, kiírta hogy van 2 partíció, utána próbáltam letörölni azt a két partíciót, és amikor letöröltem az elsőt, akkor 20 perc gondolkodás után kiírta megint hogy az eszközt nem tudja elérni a telepítő és akkor az volt az utolsó láélegzete. . .azóta semmilyen program vagy oprendszer nem indul el ha rá van dugva a lapra, bár a BIOS még mindig szépen felismeri. . . :(

Szóval ennyi. . . holnap, vagyis ma megprószálom visszavinni hátha kicserélik, vagy pici ráfizetéssel leváltom egy samsungra. . . :O
Pedig olyan jó véleményeket olvastam a WD-ről, és erre az első vinyóm ami WD már azelső órában beadta a kulcsot. . . :(:(:O:O

"Gyerekek! Amíg én élek, ennél a háznál ááállat lesz!!!" (Bödőcs T)

(#12) MUŁĐER válasza o0tomy0o (#11) üzenetére


MUŁĐER
addikt

hát nemtom,lehet nem a vinyóval van a gond....biosfrissítés?

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#13) o0tomy0o válasza MUŁĐER (#12) üzenetére


o0tomy0o
tag

Legújabb BIOS volt fent rajta de azzal sem ment. Esetleg nem kéne valamilyen SATA driver hozzá? bár ezzel is az a bajom hogy az elején elindult a vindóz akkor is hogyha rá volt dugva a lapra, de mostmár nem, meg lehetett rajta legalább egy partíciót csinálni. . .

Annyira úgy tűnik hogy behalt. . . pedig hallatszik hogy felpörög meg minden, és mégsem jó :(
Meg az is érdekes hogy a proci körül sípol valami amikor lefagy a gép, tehát lehet hogy a lappal van valami :(

Egyszerűen nem tudom hogy mit próbáljak még ki :O


[Szerkesztve]

"Gyerekek! Amíg én élek, ennél a háznál ááállat lesz!!!" (Bödőcs T)

(#14) Dare2Live válasza o0tomy0o (#11) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

imho viddvissza gariba a hddt tünetek alapján hibás

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#15) o0tomy0o


o0tomy0o
tag

Sziasztok!

Ma visszavittem a vincsit, elregéltem a kínom, és mivel ugyan olyat nem tudtak adni, vettem egy 250Gb os Hitachi vinyót, SATA-II-t.

Szeretném ha valaki szépen elmondaná hogy az adataimnál lévő gépbe hogy építsem be, mert nem akarom megint elrontani!

Várom minden kedves tudor hozzászólását, lehetőleg minnél részletesebb legyen. Cél a vinyók partícionálása, úgy hogy tárolóvincseszter legyen belőle oprendszer nélkül!

Köszönöm!:U

"Gyerekek! Amíg én élek, ennél a háznál ááállat lesz!!!" (Bödőcs T)

(#16) o0tomy0o


o0tomy0o
tag

Nehülyüjjetek már gyerekek, nemigaz hogy ilyen keveseknek van, vagy ők se tudják? :DDD:U

"Gyerekek! Amíg én élek, ennél a háznál ááállat lesz!!!" (Bödőcs T)

(#17) antikomcsi válasza o0tomy0o (#16) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Az nf3 tudja kezelni a sataII-t???

(#18) nRu3 válasza o0tomy0o (#16) üzenetére


nRu3
addikt

A vinyod természetesen csak sima sata1 vinyoként fogg menni. Én általában a 2. vinyot a legprimitivebb és legegyszerübb modon szoktam tárolo vinyonak beüzemelni és particionálni. Persze amilyen sata driver van a laphoz azt telepisd fel vagy majd ha kéri a rendszer akkor frissiteni kell a drivert.

ha a win teljesen betöltött és felált akkor : Vezérlöpult -> Felügyeleti eszközök -> Számitogép-kezelés -> és ott Lemezkezelés , ott elvileg látni kell az új vinyót , ha látodd akkor minden OK:) az új vinyot elöször Formázod, ha ez meg van akkor már a win teljes értékü vinyoként ismer és használhatod, ezekután ugyan itt particionálhatod ahogy neked tetszik.

remélem sikerül.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#19) nRu3 válasza o0tomy0o (#15) üzenetére


nRu3
addikt

na sikerült?:F

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#20) ed019 válasza nRu3 (#18) üzenetére


ed019
tag

Ez segített az új WD winyom aktiválásához :)
Az ember ha kicsit utána néz itt a fórumokon bizony talál sok hasznos dolgot (egyesek ugyanazt megkérdezik fél évente nemhogy utánanéznének kicsit.
:R :R :R

(#21) thwHUNter222


thwHUNter222
csendes tag

Valaki tudna segíteni?

A régebbi hddm megadta magát és újat kellett vennem, ugyan olyan típust (Wd) vettem és mikor beköttem, indítottam clickelő hangot adott ki másodpercenként és a BIOS sem ismeri fel, mit tegyek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.