Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Sata merevlemez gondok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#19) Sick Boy


Sick Boy
őstag

Hal!

Hmmm. Most tértem át én is, hát szívtam eleget. Bár a téma nem a Norton Ghost-hoz kapcsolódik, gondoltam megemlítem és nem nyitok új topicot. Szóval.
Megvettem végre és kidobhattam a szar Maxtor 30 GB-os PATA vinyómat. Abit NF7-S-es alaplapom van. A HDD pedig Samsung 80 GB SATA cucc. Még mielőtt megvettem volna, utánakérdeztem itt, hogy mi a pálya, mert sejtettem, hogy nem fog simán menni. Mondtátok itt, hogy f6-ot kell nyomni és megadni a SATA flopit, meg minden, hú, mondom ez így jó. Na elkezdem felpakolni, de nekem valami olyan XP CD-m volt, amely előbb fel akar pakolni cuccokat és csak utána kérdez. Na ezzel szívtam egy sort, mert én nem akartam használni a PATA vinyót, csak a SATA-t egyedüli driveként, de nem tudta felpakolni rá a cuccait a telepítő, mert nem látta, csak akkor indult a telepítő, ha mellédugtam a PATA-t. Ez így jó is lett volna, de a SATA driver telepítése közben lefagyott, de úgy, hogy ki is kapcsolta a gép. Nem tudtam, mi a pálya, máig nem tudom. De így játszottam egy ideig. Na végül kaptam az egyik haveromtól egy olyan XP CD-t, ami előbb kérdez, aztán pakol csak fel cuccokat, meg mindenek előtt partícionál meg ilyenek. De alaplapi BIOS-t is kellett frissíteni meg letölteni a legújabb SATA drivert, és csak ezután volt hajlandó működni. Érdekes, nem? Na, de most már minden OK, hál' Istennek.

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Sata merevlemez gondok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.