Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Sata merevlemez gondok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Lőre


Lőre
tag

Halihó mindenkinek!!
Minap váltottam Sata merevlemezre IDE után!
Kisebb telepítési gondok után simán felment rá minden. Miután készen lettem a full rendszerrrel,utána szokásomhoz híven szerettem volna egy mentést Norton Ghost 2002 vel de sajnos nem sikerült!!!
Valamijen oknál fogva mikor betöltődne a floppyról a progija,lefagy és nem lehet továbblépni.
Szerény nyomott véleményem szerint lehet hogy a Sata merevlemez vezérlő okoz gondot neki amit még XP telepítéskor is külön floppyról kellett feltölteni.
Nincs valakinek ötlete? Tapasztalata,hogy milyen módon tudnék mégis mentést csinálni a Satás partíciómról?
Csak ne a norton ghost 2003 at mondjátok mert már kétszer cseszte szét a partícióimat ugyhogy ghost 2003 soha többé!!!!!!

Egyet mondok,ne szóóójj bee! Mer' végig megyek rajtad kerekes szatyorral!

(#2) Lőre


Lőre
tag

Up!!

Egyet mondok,ne szóóójj bee! Mer' végig megyek rajtad kerekes szatyorral!

(#3) bulyu válasza Lőre (#1) üzenetére


bulyu
csendes tag

Szia.
Nem tudom milyen alaplapod van hogy floppyról kellett a SATA driver -t betölteni, Nekem semmi ilyesmit nem kellett tennem, ugyanúgy ment fel az XP mint szokott a régi ( IDE )vinyóra. Viszont a Norton Ghost -tal én is így jártam, a mai napig sem tudom a mentést megoldani, mert pont úgy jártam mint te.Szerintem a N.Ghost nem ismer valamit a SATA vezérlés körül.
Esetleg én is várom a hozzászólásokat, mármint ,hogy milyen módon lehet SATA vinyóról mentést készíteni. Előre is köszönök mindent.
Üdvözlettel, minden jót.

Bulyu

(#4) Crion


Crion
aktív tag

Nem fog menni talán majd csak az uj ghostal, vagy ha van satahoz valami dos-os meghajtó.

Esetleg ugy tudjátok megoldani, hogy beraktok mellé egy ide-s vincsit, rátükrözitek a sata-t és arrol mentitek le.

(#5) jamez válasza Crion (#4) üzenetére


jamez
senior tag

Sziasztok!

Nekem az más gondom van a SATA-val: Eddig még nem volt ilyen felületű HD-m, új az alaplap is. (Asus A7N8X-E Delux) Van a gépben egy PATA-as vinyó és egy SATA-s is. Bootoláskor kiírja hogy látja a SATA-s vinyát, de se a BIOS-ban se windows telepítéskor nem látom, csak a PATA-sat.
Az alaplapon aktiválva van, gondolom e nélkül a raides vezérlő sem látná.
Mit kell beállítani, hogy erről lehessen bootolni? és persze telepíteni?

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#6) bulyu válasza Crion (#4) üzenetére


bulyu
csendes tag

Szia.

Melyik új Ghost -ra gondoltál ? .Nekem ez van :
Norton Ghost 2003 Update 2
Copyright (c) 2002 - 2003 Symantec Corporation May 30 2003
All Rights Reserved
És ezzel nem működott. Van ettől újabb ?
Köszönöm.

Bulyu

(#7) Szeni válasza jamez (#5) üzenetére


Szeni
aktív tag

SCSI-t állítsál be boot device-nak.

(#8) L3zl13 válasza jamez (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A BIOS után, mikor megtalálja a SATA vinyót, elvileg kéne valamit írnia, hogy nyomd meg a CTRL+H-t vagy valamit a SATA vezérlő menüjébe való belépéshez.
Ott látni fogod a vinyót.
Windows (2k/XP) telepítéskor csak akkor fogja látni, ha a telepítés elején (mikor azt mondja nyomd meg az f6-ot raid/scsi vezérlő betöltéséhez) megnyomod az f6-t és az előkészített floppyról betöltöd a SATA vezérlő driverét.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#9) GuMipOkE


GuMipOkE
aktív tag

Próbáltátok Powerquest Drive Image-el? (persze valamelyik újabb verzióval)

(#10) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Az image készítéshez szerintem mindenképpen olyan bootflokira volna szükség, amin van dos-os driver a SATA vezérlőhöz. és az betöltődik config.sys-ből.

Aki hülye, haljon meg!

(#11) jamez válasza L3zl13 (#8) üzenetére


jamez
senior tag

Köszi a választ. Az KT3-hoz kaptam floppyt, de az Asus alaplaphoz nem találtam. Lehet hogy a CD-n lesz.

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#12) VigyorEX


VigyorEX
tag

Hú !
Ennek a fórumtémának is eljött az ideje !
Nagyon sokat szívtam én is a Serial ATA-val !
Nekem is voltak hasonló problémáim a SATA kontra Windows XP-vel :O !
A legnagyobbat a Bios beállításokkal szívtam,biztos volt vagy két óra mire sikerült minden eszközt megjeleníteni a windowsban (úgy hogy ne legyen ütközés) !
Na,de mindig győzedelmeskedik az ember a gép felett (kivéve mikor nem :U )
Nekem 120 GB-s SATA Maxtorom van,lekopogom (kopp-kopp) tökélesen műxik !
Röviden ennyi......

(#13) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

Nekem is SATA vinyom van, de elmondhatom h eddig semmi problema nem volt vele... kb hetente irom vissza az imaget ra norton ghosttal... eddig problemamentesen. Probald ki h nem floppyval csinalod, hanem engeded neki h windows alol elkezdje, es o csinaljon mindent. Nekem igy megy... (mondjuk nincs is floppym:) )

...csak én vagyok helikopter?

(#14) Szeni válasza jamez (#11) üzenetére


Szeni
aktív tag

Az ASUS CD gyökérben lévő fájlokat kell kimásolni egy floppy-ra.

(#15) bulyu válasza Sethdobaloah (#13) üzenetére


bulyu
csendes tag

Üdv.
Sajna én így próbáltam( XP alól ) de semmi.
A fentebb említett Ghost -om van. Te melyik norton ghosttal írtad hetente probléma mentesen.Nagyon érdekelne, mert mindenképpen menteni akarok.
Köszike.

Bulyu

(#16) Sethdobaloah válasza bulyu (#15) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

A Systemworks 2003hoz valoval csinalom. Szal ha jol nezem ugyanaz... de nincs semmi problema.. kilepteti a gepet valami dos szerube, 1,5 perc alatt visszairja, es mar megy is minden restart utan.

[Szerkesztve]

...csak én vagyok helikopter?

(#17) Lőre


Lőre
tag

Hát ugy látom nem csak nekem okoz gondot a Sata winyó ghostolása,bár ez nem vigasz a problémámra!
A 2003 as Norton Ghost-al próbáltam !Telepítés indítás--restart norton ghost indult,
aztán minden megállt.
Ráadásul utána már nem volt többet hajlandó a windowst betölteni ,mindig a ghost akart indulni.Ha a return to windows menüt választottam akkor sem ment vissza a windows indítóra,csak állt egyhelyben.Format lett a vége mert egyszerűen sehogy sem tudtam többet elindítani!ráadásul a partícióimat is összezagyválta teljesen.A C-ből F et csinált és a saját 8 megás ghost partícióját nevezte ki C-nek,ugyhogy még Fdisk-elnem is kellett .
Az alaplapom Abit IS7-E P4 C 2,6 ht proc 1Gb mem ugyhogy nem tudom mi hiányozhat neki,és miért nem dolgozik rendesen.

Egyet mondok,ne szóóójj bee! Mer' végig megyek rajtad kerekes szatyorral!

(#18) L3zl13 válasza Sethdobaloah (#16) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Milyen lapod van?
Nem Intel 865 vagy 875 véletlenül?

Szerk:
Ja látom 865.
Az ICH5R-ben lévő SATA vezérlő asszem tud működni olyan módban, hogy a rendszer sima IDE vezérlőként látja.
Szóval annak DOS alatt sem kell hardver.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#19) Sick Boy


Sick Boy
őstag

Hal!

Hmmm. Most tértem át én is, hát szívtam eleget. Bár a téma nem a Norton Ghost-hoz kapcsolódik, gondoltam megemlítem és nem nyitok új topicot. Szóval.
Megvettem végre és kidobhattam a szar Maxtor 30 GB-os PATA vinyómat. Abit NF7-S-es alaplapom van. A HDD pedig Samsung 80 GB SATA cucc. Még mielőtt megvettem volna, utánakérdeztem itt, hogy mi a pálya, mert sejtettem, hogy nem fog simán menni. Mondtátok itt, hogy f6-ot kell nyomni és megadni a SATA flopit, meg minden, hú, mondom ez így jó. Na elkezdem felpakolni, de nekem valami olyan XP CD-m volt, amely előbb fel akar pakolni cuccokat és csak utána kérdez. Na ezzel szívtam egy sort, mert én nem akartam használni a PATA vinyót, csak a SATA-t egyedüli driveként, de nem tudta felpakolni rá a cuccait a telepítő, mert nem látta, csak akkor indult a telepítő, ha mellédugtam a PATA-t. Ez így jó is lett volna, de a SATA driver telepítése közben lefagyott, de úgy, hogy ki is kapcsolta a gép. Nem tudtam, mi a pálya, máig nem tudom. De így játszottam egy ideig. Na végül kaptam az egyik haveromtól egy olyan XP CD-t, ami előbb kérdez, aztán pakol csak fel cuccokat, meg mindenek előtt partícionál meg ilyenek. De alaplapi BIOS-t is kellett frissíteni meg letölteni a legújabb SATA drivert, és csak ezután volt hajlandó működni. Érdekes, nem? Na, de most már minden OK, hál' Istennek.

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#20) Lőre


Lőre
tag

UP!

Egyet mondok,ne szóóójj bee! Mer' végig megyek rajtad kerekes szatyorral!

(#21) Auslander válasza Lőre (#20) üzenetére


Auslander
tag

Szia,

Acronis: PartitionExpert, vagy TrueImage.
Nekem mindkettő megvan (megvettem). Űberkirály :)
(Trial letölthető)

Természetesen működik a SATA vinyóimmal. (ASUS P4P800-on)


[Szerkesztve]

A kígyó és a zsiráf közt nem csak az a különbség, hogy az egyik vízszintesen, a másik függőlegesen hosszú....

(#22) V_Zoli


V_Zoli
tag

Nekem volna egy olyn kérdésem:
pár napja vettem egy 120Gb-os Seagate Barracuda-t (7200,8MB,SATA) és a bios csak ATA100-nak ismeri fel mikor a gép indul de már Xp-ben már nem...ez vajon gáz? :)

''Teljes gázt húzok, ameddig csak lehet és ha fékezni kell, akkor az életemért fékezek, mert vége az útnak.''

(#23) bewiz


bewiz
csendes tag

Sziasztok HELP
Lenne egy nagy problemam !
Adott egy KT4 Ultra FISR alaplap (1.4 BIOS), es egy Hitachi SATA winyo. A SATA bios-bol csak stripet es mirror (2 winyo eseten) lehet csinalni, tehat strippet csinaltam a csillag ott van, tehet bootolhato.
Bootolas XP install CD-rol az MSI gyari cd-rol a driver hozzad, ok latja a winyot. Partcio letrehoz -> install.
Szepen felmegy (dos modban) reboot. kiirja, hogy searching boot record -> not found. MIERT ????
Masik scsi winyon levo XP siman latja a winyot !
1. a winyon nincs Master Boot Record ???

2. updatelni kene a SATA vezerlo bios-at. Az MSI site-on nincs update, Promise-n van , de ok ezt a chipet csak vezerlokartyan aruljak, ennek ellenere lehet hasznalni az o bios frissitesuket???

Kerlek segitsetek

Koszi

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Sata merevlemez gondok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.