Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nzmark


nzmark
csendes tag

Sziasztok!

Nagy problémám van. Abit NF7-S -es alaplapomban eddig volt 1db 200GB -os Seagate SATA vincsi + Seagate IDE. Tökéletesen működött minden. Lecseréltem az IDE vinyót egy Samsung 200GB-os SATA vinyóra. Beállítottam a jumpert, hogy SATA1 és ment is szépen. (Linux alatt használom 2.6.11.11kernel)
Az ide vinyóról átmásoltam rá minden cuccot IDE-->Samsung SATA. A gondom az, hogy amikor a Samsung vinyóról átmásolok állományt a Seagate vinyóra (SATA-SATA), akkor azok az állományok sérülnek. Ha megnézek egy videót a Samsungról az teljesen jó, ha átmásolom a Seagate vinyóra, akkor már hibásan tudom megnézni, fura kockák jelennek meg benne, vagyis sérült az állomány? mitől lehet ez?? Nem szeretik egymást? Samsung vagy Seagate hiba? Esetleg alaplap? Mi lehet a gond??
Az IDE vinyó már nincs benne, csak a 2sata.

[Szerkesztve]

(#2) Gh0sT válasza nzmark (#1) üzenetére


Gh0sT
addikt

A biosban kell beállítanod valamit. Kis türelem és megnézem!


EXT-P2P's Discard Time: ezt vedd vissza 1-re és csinálj egy tesztmásolást

[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#3) nzmark válasza Gh0sT (#2) üzenetére


nzmark
csendes tag

óóóó.. szuper vagy!!!!! működik rendesen, már azt hittem itt a vég, és vehetek másik vinyót, alaplapot.. ki tudja, hogy mit. Pontosan mit állít ez az opció? mert a helpje igen szűkszavú és abban a 30usec beállítását tanácsolja, ha jól olvastam.
Mégegyszer nagyon köszi!!!!!!

(#4) Gh0sT válasza nzmark (#3) üzenetére


Gh0sT
addikt

Hát, ezt találtam hirtelen:

''Fixed SATA RAID-0 data corruption issue by adding a new option ''EXT-P2P's Discard Time'' in ''integrated Peripherals''. The default setting is ''3.8 us''. Please change it to ''30 us''; which is recommended by NVidia. In case the problem is still there, try ''1 ms'' please.''

Ebből számomra sok hasznos infó nem derül ki, csak hogy orvosolták a problémát. Mind1, a lényeg, hogy működik! :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#5) nzmark


nzmark
csendes tag

Még annyit szeretnék, hogy ez a ''hiba'' valószínűleg a seagate-samsung páros miatt van? ugyanis lecserélem a seagate vinyót samsungra és a kérdésem az lenne, hogy visszaállítsam -e az eredeti bios beállításokat? a csere után mindkét porton ugyanolyan samsung vinyó lesz. szóval visszaállítsam -e, vagy mit állítsak ezen az opción? lassulást/gyorsulást okoz-e ennek az állítása, vagy milyen befolyással bír a vincsik elérésére?

[Szerkesztve]

(#6) martin555


martin555
aktív tag

sziasztok!

ASUS A8N SLI premium alapom van, Nforce4 csipszetel.

chieftec ház + táp, szóval szerintem a villany se lehet gond.

benne van egy : SAMSUNG SATA2 SP2504C típ. 250 gigás 7500 rpm es 8 mb kesses vinyó. rajta English XP PRO 64 BIT.

3 hetes a vinyóm és a komplett gépem.

A PROBLÉMA : ijesztő.

ticc-ticc-ticc-ticc hangot ad a számítógép bekapcsoláskor , átlagban hetente 1-2 alkalommal eljátssza! BOOT megy, még az XP LOGO képernyő is bejön, de csak a RESET segít ha ez történik, ha ilyenje van, hogy nem indul.

SEAGATE SEATOOL online, és a Samsung saját tesztelője, a ''HUTIL'' DOS -os progija sem jelzett hibát, fosok hogy mechanikai hibája van.

mit javasoltok? rendszer már átköltözött, de hát Istenem, ujranyomom, de 170 giga cuccom is már rajta!!!

www.aqua.hu -nál vettem, állítóleg ezek 3 év garisak. érdemes nyakambavenni emiatt Pécsről a hosszu utat , garanciás csere, vagy mi legyen?

KÖSZ a tanácsot, szakik !

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#7) AtHoS válasza martin555 (#6) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kicsit részletesebben kellene megfogalmazni a dolgokat:

A ticc-ticc-ticc-ticc hangot mi is adja ki? Speaker, winyó?

Aztán, ha jön ez a hang akkor megáll XP boot közben?

Ha a winya adja a hangot, akkor másik kábellel próbáltad-e hajtani?

Nade majd jönnek az okosok és megmondják a jót :)

Addig is UP

read-only mode on the forum

(#8) Hequila válasza martin555 (#6) üzenetére


Hequila
őstag

Sokkal inkább itt: [link] tedd fel a kérdésedet, sokkal többen olvassák a ''nagyok'' közül is.
Egyébként első körben molex csatlakozót kellene ellenőrízni, valamint az adatkábelt cserélni.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#9) martin555 válasza Hequila (#8) üzenetére


martin555
aktív tag

sziasztok!

érdekes dolog történt: az alaplap ugye NFORCE 4 SLI -s, szóval leszedtem a drivert, elmúlott a kattogás (vinyó kattogott!!) (windows visszaállt a native driverre)

frissitettem www.nvidia.com, most sem jött még azóta elő.

azért gyanakodtam XP driver hibára mert F8 - safe módban SOSEM csinálta de egy tegnap már rendesen be sem lehetett bútolni vele.

persze kábelt ,mindenfélét cseréltem már...


ciao!

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.