Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Sapphire 9800se 256bites Mo-n (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Peat;)


Peat;)
veterán

ATI Radeon 9800SE Atlantis 128Mb DDR TV DVI
ATI Radeon 9800 chipset, 256 bit 128Mb DDR ram
AGP 8x, 4x; 4 csatornás renderelés

Ezeket egy nagyker árlistájából copyztam ide! Megéri ezt venni vagy inkább 9600XT ? Mennyivel lassabb a 9800se ha nem átalakítható? Egy-két teszt linket írjatok be legyetek szívesek! (egyébként nagykerhez képest 43ezer valamennyi tehát igaznak tűnik! ,mennyi lehet az esély egy ilyennél az átalakításra? válogatni nemtok sajna)

(#2) Peat;) válasza Peat;) (#1) üzenetére


Peat;)
veterán

Ha igaz a memmodulok L alakban vannak igaz? Akkor lehet hogy meg tudom kérdezni mennyire igaz.

(#3) divot válasza Peat;) (#2) üzenetére


divot
veterán

Ha 3,3-as ramok vannak rajta, és eléred vele a 400/600-as tempót, akkor a 256 bit miatt még akkor is elképesztően gyors lesz, ha nem megy a +4 pip. 43-at bőven megér.

(#4) Peat;) válasza divot (#3) üzenetére


Peat;)
veterán

Tehát alpban is jobb egy 9600xt-nél? Neked is 9800sed van ugye? Neked meddig sikerült húzni?

(#5) divot válasza Peat;) (#4) üzenetére


divot
veterán

Igen, nekem is 9800SE-m van, de csak 128 bites.
Amit kinéztél magadnak, az alapban nem jobb a 9600XT-nél, mivel alapórajele 325/540. Azonban ha sikerül jól tuningolni (nálam 400/640-en stabil), akkor a 256 bit miatt nagyon jó kártyát kapsz. 43K-ért meg pláne. Ha én lennék a te helyedben, nem gondolkodnék, hogy ennyiért megvegyem-e.

(#6) Peat;) válasza divot (#5) üzenetére


Peat;)
veterán

Kezdesz meggyőzni:) ,megvárom hátha tudnak-e segyteni hogy a 256bit igaz-e

(#7) Peat;) válasza Peat;) (#6) üzenetére


Peat;)
veterán

Egyébként köszi az eddigi helpet!

(#8) ZoCso válasza Peat;) (#7) üzenetére


ZoCso
senior tag

Melyik nagykernél láttad? Ha valóban 256 bites, ne sokat gondolkozz, mert el fog fogyni. Ha van rá lehetőséged, próbáld ki, mielőtt megveszed. Sajnos a nagykerekben nem mindig lehet.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#9) Peat;)


Peat;)
veterán

Megkérdeztem és a négy memória egymás mellett van felül..., vidzont a termékfelelős azt mondja 256bit elvileg. Inkább hagyjam ki, jól érzem hogy ez mindenféleképpen csak 128bit?

(#10) Alvin_ti4200 válasza Peat;) (#9) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Alapból tuti nem gyorsabb a 9600XT-nél. Ha nem átalakítható, akkor nem egy nagy buli. Viszont az Asus 9600XT-ket egész jól lehet húzni a tesztek szerint. Keressek Neked 9600XT vs. 9800SE tesztet?

(#11) Stitch


Stitch
őstag

Ha nem átalakítható a kártya, akkor a 256bites memóriával nem megy sokra, mert nincs mit ''etetni'' azzal a nagy memsávszéllel...attól függetlenül nem rossz kártya annyiért...főleg ha még át is tudod alakítani!

(#12) Peat;) válasza Alvin_ti4200 (#10) üzenetére


Peat;)
veterán

Azt megköszönném! Kicsit már kerestem de sehol nem találtam 9800se tesztet!

(#13) Stitch válasza Peat;) (#9) üzenetére


Stitch
őstag

Ezt a commentedet csak most olvastam el. Ezeknél a kártyáknál nem tudom, hogy ugyanaz igaz-e mint annó a 9500ösöknél volt...legjobb lenne kipróbálni!

(#14) Peat;) válasza Stitch (#13) üzenetére


Peat;)
veterán

Hát igen, csak erre nincs lehetőségem:) (R*m*r*s)

(#15) divot válasza Peat;) (#14) üzenetére


divot
veterán

Megtaláltam a neked (nekünk) való tesztet! Itt két 9800SE is szerepel: a sima 128 bites, és a 256 bites, amit Gold edition-nek neveznek. A tesztekből kitűnik, hogy húzás nélkül a gold kicsivel marad le a 9600PRO mögött. Ha tehát egy ilyen Goldot fölrántasz 400/600-ra, akkor bizony odaver a 9600PRO-nak.
A teszt:
[L]http://www.digit-life.com/articles2/radeon/sapphire-4.html[/L]

(#16) divot válasza divot (#15) üzenetére


divot
veterán

Sőt, most, hogy a végére értem a táblázatoknak, jó néhány tesztben alapórajelen gyorsabb a PRO-nál.
Tehát 43K-ért ne gondolkozz.

(#17) Peat;) válasza divot (#16) üzenetére


Peat;)
veterán

De ha elolvasod feljebb,ezen csak felül vannak memóriák nem L alakban! Inkább egy 9600xt akkor ugyanennyiért, nem?

(#18) Peat;) válasza divot (#16) üzenetére


Peat;)
veterán

A tesztet köszönöm!!

(#19) Alvin_ti4200 válasza Peat;) (#12) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Parancsolj, bár itt egy 128 bites SE van, de ott van mellette egy 9600XT is.
[L]http://www.digit-life.com/articles2/radeon/sapphire-5.html[/L]

(#20) Stitch


Stitch
őstag

Csak az a gond, hogy a belinkelt tesztben szereplő kártyákról készült képeken is látszik, hogy bizony a sorban lévő ramok 128bitet sejtetnek...:F

(#21) divot válasza Stitch (#20) üzenetére


divot
veterán

Az lehet. Szerintem a srác mindenképpen próbálja ki, hogy 256bites-e, mert az valóban nagyon jó vétel 43K-ért. A 128 bitesen már érdemes elgondolkodni, mert néhány hét múlva 43K-ért biztos, hogy sokkal jobb kártyát lehet majd venni.

(#22) Stitch


Stitch
őstag

Huh, elég egyszerre írtuk őket, az előző hozzászólásomat a 17. helyre szántam...

(#23) divot válasza Peat;) (#17) üzenetére


divot
veterán

Ha nem próbálhatod ki az SE-t, hogy 256bites-e, és adják az XT-t is 43-ért, akkor azt vedd. Az biztos választás.

(#24) Peat;) válasza divot (#23) üzenetére


Peat;)
veterán

Igen az is lesz,a 44 az asus, sapphire 40 xt-ből. Így már nem kérdéses. Egyébként a hivatalos oldalon is 256bitet ír a sapphire. Eddig azt hittem korrekt gyártó ,de nagyon nem az. Nem csak minket vásárlókat de a boltokat is átverik.

(#25) Tanith válasza Peat;) (#24) üzenetére


Tanith
csendes tag

44ert az xt engem nagyonis erdekelne :B
Csak te tudsz ott vasarolni, vagy ha megkerlek szerzel nekem is :F

(#26) Peat;) válasza Tanith (#25) üzenetére


Peat;)
veterán

Nekem is hozzák és erre még közel 10% is rámegy. Egyszer élhetek a lehetőséggel én is:)

(#27) westlake


westlake
félisten

ha I alakban vannak a memorik nem lehet 256 bites!!
mo-n csak hercules 9800se 256 biteset lehet kapni, semmi mast!

Play nice!

(#28) Legolas válasza westlake (#27) üzenetére


Legolas
senior tag

Igen és azon L alakban vannak !

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#29) Stitch válasza westlake (#27) üzenetére


Stitch
őstag

Pont hogy akkor lehet nem?!

''L'' alak = 256 bit

(#30) Stitch válasza westlake (#27) üzenetére


Stitch
őstag

Pont hogy akkor lehet, nem?!

''L'' alak = 256 bit

(#31) Stitch


Stitch
őstag

Sorry! :U

(#32) rudi válasza Peat;) (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Sorban csak 128bites kártyán vannak a RAMok. Itt a kép és magyarázat a RAM kiosztásról még 9500/9700kapcsán, ez áll 9800/9800SEre is:
[L]http://vganfo.uw.hu/r300mod.html[/L]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#33) detri


detri
aktív tag

Westlake i alakot írt, nem L alakot, csak nagybetűvel írta, és gondolom kis L-nek nézted. :)
Szal mindenki u.arról beszél. :)

(#34) westlake válasza Stitch (#29) üzenetére


westlake
félisten

elnezest, en azzal ''i'' betut akartam jelolni :)

Play nice!

(#35) westlake válasza detri (#33) üzenetére


westlake
félisten

koszi a vedest, de en b@sztam el...
i
I
l
L

na, en a harmadikat irtam, es az a kis ''ell'' betu.
szal bocs a megtevesztesert.

Play nice!

(#36) westlake válasza westlake (#35) üzenetére


westlake
félisten

namost hogy szetoffoljam a topicot.....

ha beirsz egy nagy ''i'' betut, es egy kis ''l'' betut, a gep ugyanannak mutatja a hozzaszolasban.

Play nice!

(#37) mart


mart
csendes tag

MEgjegyezném, hogy a sapphire honlapján valszeg hibásan van fenn a 9800se-hez tartozó memória interfész jelzés, vagyis azt írják, hogy 256 bites. Ezt a tényt külföldi fórumozók is megerősítették. A boltok pedig, főleg az oem termékeknél a www.sapphiretech.com-ra hivatkoznak, és ezt írják be az árlistába is. A sapphiretech ez irányú emailjeimre eddíg még nem válaszolt. Egy boltban pedig azt mondták, hogy sapphire 9800 se-ből van minden féle, I-ramos 256-bitesként jelezve, ami tudjuk ugye hogy nem igaz, de láttak már L-ramosat is, 128 bitesként. Úgyhogy ne dőljön be senki, mert látjuk az alábbi linkből : http://www.hothardware.com/hh_files/S&V/radeon_9600xt.shtml , hogy már a 9600XT-is egy új nyákon csücsül, ami ugyebár biztos hogy 128 bites, mégis L alakban vannak rajta a ramok. Én inkább a 9600XT-t választom 9800se helyett, mert alapból sokkal gyorsabb, tuningolni garanciavesztés miatt nem akarok, nem is beszélve arról, ha kifogom és nem hajtható a 9800 se, akkor csomó pénzért lesz egy lassú kártyám : http://www.digit-life.com/articles2/radeon/sapphire-5.html , aki nem hinné el.

mart

(#38) crash


crash
csendes tag

Ez melyik nagyker....???

(#39) rudi válasza mart (#37) üzenetére


rudi
nagyúr

Az ÖSSZES 9600as úgy 128bites hogy L alakban vannak rajta a RAMok!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#40) westlake válasza mart (#37) üzenetére


westlake
félisten

tisztazva a dolgokat.
az L akak,es a 256 bits memoriabusz, csak es kizarolag a referencia radeon 9700-es nyakra vonatkozik.
tudvalevo, hogy bizonyos 9500-oshoz, es minden radeon 9600-hoz mar ujratevezett nyakot hasznalnak!

Play nice!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Sapphire 9800se 256bites Mo-n (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.