Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HunyadyG


HunyadyG
csendes tag

Samsung SM-T320 Galaxy Tab PRO 8.4
Nem rég jelent meg ez a cucc. Mi a véleményetek róla? Elvileg 359-es ppi-je van. Már kb. 80 ezer forintos áron hozzáférhető. Egy mobilarena-s teszt majd jól jönne róla...

[ Szerkesztve ]

(#2) gdevil


gdevil
aktív tag

Nekem ilyen van, nagyon jó kis tab.
Csodálkozom, hogy még nem tesztelték, hiszen gsm boltból már egy ideje kapható.

(#3) wolfcsibeee válasza gdevil (#2) üzenetére


wolfcsibeee
csendes tag

Hali!

Tudnál esetleg egy kis élménybeszámolót tartani a tablettel kapcsolatban? Külföldi tesztekben olvastam olyanokat, hogy túlszaturált nagyon a kép, kicsit áthúznak néha a dolgok a képen (pl: film), akad a menü, alig bírja az akksi, az alkalmazások nincsenek optimalizálva ehhez a képernyő/felbontás pároshoz, így kicsik a gombok/nem teljes a kép... stb. Jó lenne,ha ezek nem lennének olyan zavaróak...

Eddig az Lg G-pad tűnt egyedüli választásnak a mérete/teljesítménye miatt, de most ez nagyon megtetszett!

Üdv,
Peti

(#4) gdevil válasza wolfcsibeee (#3) üzenetére


gdevil
aktív tag

Most csak röviden:
Gyönyörű, retina kijelző, én nem látok túlszaturáltságot. Nálam nem akadozik, szépen viszi a Snapi800 a nagy felbontást.
Az akksiról, nekem nem merül jobban, mint mondjuk a családban lévő galaxy tab plus 7.0. Ha nagyon gyorsan lemerülne, az feltűnt volna.
De én nem vagyok az a méricskélő fajta. Ha lemerül, felrakom tölteni. :)
A Dead trigger 2 high grafika mellett gyönyörűen fut.
A Gameloftos Dungeon Hunter 4 very high-on ugyanígy flottul megy.
Modern Combat 4 ugyanígy.
Én is az Lg Gpad-dal szemeztem, de győzött a fejlettebb Soc, a retina felbontás, a vaku, meg a talán hosszabb support.
A prémium bőrhatású hátlap pedig hab a tortán.
Jelenleg nem vágyok jobb tabra...

[ Szerkesztve ]

(#5) wolfcsibeee válasza gdevil (#4) üzenetére


wolfcsibeee
csendes tag

Hali!

"Most csak röviden" -- Akkor várom a teljesebb beszámolót! :) De ezért is hálás köszönet!

Akkor semmi hibát nem tudsz mondani a készülékkel kapcsolatban?

Megkérdezhetem, hogy hol vetted? Én 87 körül látom általában (pl gsmline, gsmhome...stb.) Bár vannak angol nyelvű egyéb változatok is pl: eu-s gari vagy tartozék nélküli verziók is fent 71-től. Mondjuk a mobilbirodalomnál 12 hónap Hu garit ír 71-ért, az ujgsm pedig 81-ért 1+1 év HU garit, de ezek nem tudom mennyire igazak...

Minden esetre ár/értékben a legjobb tabletek között van (nem is beszélve arról, hogy egy hasonló képességű mobil mennyibe fáj jelenleg) és remélem tényleg minden ok vele. Azért elolvasnék a mobilarénás tesztet előtte...

Vagy ha te is részletesebben tudsz még írni, azt is megköszönném!

Üdv,
Peti

(#6) gdevil válasza wolfcsibeee (#5) üzenetére


gdevil
aktív tag

Egy ph-s sráctól vettem. Egyébként xxl gsm-es vásárlású.
Dobozos, annyi, hogy eu-s töltővel jött, de adtak hozzá átalakitót.
Szerintem a 80 körüli árat nagyon megéri/megérte ezért a hardverért.
Hogy negatívat is írjak: a hangszórók elhelyezése nem szerencsés, mert egy oldalra kerültek, és ha fektetve fogom, akkor az alsó hangszórót eltakarja a kezem....

[ Szerkesztve ]

(#7) nexus6


nexus6
aktív tag

már régóta szemezek vele. ezt milyen stylussal lehetne használni?

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#8) Metal213


Metal213
tag

Én is nagyon szemezek vele, elég jónak tűnik

archaic.bandcamp.com

(#9) Lacee1986


Lacee1986
senior tag

Rakott már rá valaki custom rom-ot? Most gondolkozok, hogy cserélem a gyárit Cyanogenmod-ra. A gyári rendszer elég sűrűn belassul sajnos.

(#10) banhammer válasza Lacee1986 (#9) üzenetére


banhammer
veterán

Láttam Cyanogenmod ROM-ot, de még nem mertem felrakni.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#11) banhammer válasza Lacee1986 (#9) üzenetére


banhammer
veterán

A belassulas ellen ujra szoktad inditani a tabletet?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#12) Lacee1986 válasza banhammer (#11) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Már 2 hete a Cyanogenmod-ot használom. Fényévekre van a gyári Touchwiztől sebességben! Semmi lassulást nem tapasztalok így.

Nagyon gyorsan fel lehet rá pattintani, ha nem bánod a garanciát.

(#13) banhammer válasza Lacee1986 (#12) üzenetére


banhammer
veterán

Értem, a garanciát féltem.
Hiába szürke importos, akkor is pénzbe került.

Neked is gyorsan merül a készülék vagy ez csak az első pár feltöltés után áll be rendesen?

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#14) Lacee1986 válasza banhammer (#13) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Elég gyorsan merül sajnos. 2 naponta a töltőn szokott lenni, viszont nagyon gyorsan feltölt.

(#15) buek1967


buek1967
tag

Lehet egyáltalán rendes Samsung garival kapni? Mi van, ha pl. Expasystól rendelem?

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#16) banhammer válasza buek1967 (#15) üzenetére


banhammer
veterán

Hivatalosan nem forgalmazzak hazankban
A magyar Samsung oldalon sincs kinn.
Ezt a ket ev garanciat nem kell tullihegni, mert az elso evben teljeskoru a garancia, a masodikban mar csak a keszulekre kapsz garanciat, toltore, akkumulatorra nem.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#17) banhammer válasza Lacee1986 (#14) üzenetére


banhammer
veterán

Az energiatakarekos mod bekapcsolasa segit a dolgon?

A Note 10.1-emnel ugy trukkoztem, hogy kikapcsoltam a WiFit amikor nem hasznaltam.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#18) Lacee1986 válasza banhammer (#17) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Nem tudom, azt nem próbáltam. Cyanogenmod-ban nincs ilyen.

(#19) buek1967 válasza banhammer (#16) üzenetére


buek1967
tag

Mi a helyzet ausztriai vásárlás esetében? Itthon érvényes a gari?

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#20) banhammer válasza buek1967 (#19) üzenetére


banhammer
veterán

Miután az EU-ban vagyunk így a Samsungnak kutya kötelessége egy azaz 1 évig kérdés nékül garanciálisan javítani az adott készüléket.
De ha rám hallgatsz akkor felhívod a 06-80-7267864-es számot ami a Samsung ügyfélszolgálatát és ott rákérdezel a dolgokra.
Az ausztria vásárlásnak meg nem sok értelmét látom (hacsak nem laksz közel a határhoz), mert árban ugyan ott van a magyarországi szürke importos készülék.
Csak elötte érdemes tisztázni, hogy mit adnak és mennyi pénzért, mert sok bolt trükközik (light box, oem box, stb.).

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#21) buek1967 válasza banhammer (#20) üzenetére


buek1967
tag

Köszi, időnként járok ki és még a mai árfolyamon is 78.000HUF környékén lenne Samsung garival. Nem sufni, nem light...

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#22) buek1967 válasza banhammer (#20) üzenetére


buek1967
tag

Bocs, magamnak válaszolok, de hátha mást is érint: [link]
Tehát Ausztriában 2 év teljes körű garancia jár. (Még az utólag szakszervízben beépített akkura is.)
Ez az EU-ban is érvényes, de az adott ország garanciális szabályai alapján teljesül. Tehát érdemes kint megvenni, mert egyrészt itthon is érvényes (max nem két év teljes körű), másrész, ha a második év utolsó napján mondjuk bekrepál a masina, akkor még mindig él a teljes gari kint, ami azért nem megvetendő előny.
Ha kint veszem meg, akkor a Samsung Austria a szerződő partner, tehát az ő feltételei a mérvadók, tehát azért a két év az két év valszeg. Ja és a számla és a sorozatszám kell a garancia érvényesítéséhez az Ausztriában vásárolt készülék esetében.

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#23) banhammer válasza buek1967 (#22) üzenetére


banhammer
veterán

Ugyan ez vonatkozik a Magyaországon vásárolt Samsung magyarország által forgalomba hozott készülékekre is.
Plusz két hónap extra garancia.

"Köszi, időnként járok ki és még a mai árfolyamon is 78.000HUF környékén lenne Samsung garival. Nem sufni, nem light..."

Benzin költség, autópályadíj (magyar, osztrák) és már mindjárt többe kerül.
(Budapest, Parndorf, Bécs útvonalban gondolkoztam)

A LaptopExpressz-nél vettem a tabletet 81890 forintért.
A doboz mar fel volt bontva, de csak amiatt, hogy ellenőrizzék minden meg van benne (tablet, töltő, adatkábel, fülhallgató, fülhallgatóhoz gumiharangok), az összes kellék érintetlen volt, eredeti csomagolásban volt a dobozban, a töltő mellé adtak átalakítót ingyen, mert a töltő angol dugós.
Nyugodtan merem ajánlani a boltot, nem a szarházi lehúzós bolt light, OEM, akármi boxos készülékekkel.

Betelefonáltam nyitáskor, hogy egy Samsung Galaxy Tab Pro 8.4-es tabletet keresek fehér színben.
Mondták, hogy van raktáron.
Megbeszéltünk mindent (számlázási cím, értesítési telefonszám, emailcím).
A megrendelést visszaigazolták emailben, kaptam követésiszámot.
A rendelés után kb. 4 órával már jött az SMS, hogy átvehetem a készüléket a boltban.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#24) buek1967 válasza banhammer (#23) üzenetére


buek1967
tag

Köszönöm. Ezek szerint a Laptopexpressz nem csak bolti garit ad?

[ Szerkesztve ]

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#25) banhammer válasza buek1967 (#24) üzenetére


banhammer
veterán

Boltit adnak.
Megbízhatónak tünt a gép, nem a Juszuf, Ali GSM típusú bolt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#26) center82


center82
csendes tag

Gondolom próbáltátok előtte a TAB S 8.4-et is valahol. MM vagy máshol kézbe venni. Érzésre képminőségbe a PRO8.4 és az S8.4 mennyire különbözik egymástól? S8.4 AMOLED kijelzőről egyszerűen nem tudtam levenni a szemem.. A PRO8.4-nek milyen "szines" a kijelzője, mennyivel másabb?

(#27) buek1967 válasza center82 (#26) üzenetére


buek1967
tag

Az S nekem kissé még drága. LG G PAD 8.3-t próbálgattam, nagyon bejön. Tesztek és videók szerint a Pro sokkal jobb, árban meg max 10k a különbség. De lehet, hogy megvárom, míg az S olcsóbb lesz, addig meg marad a Playbook.

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#28) Lacee1986 válasza center82 (#26) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Sajnos akkor még nem volt elérhető az S mikor én vettem. :(((

(#29) banhammer


banhammer
veterán

Egy Super AMOLED kijelzőt nem valami korrekt dolog összehasonlítani egy scLCD kijelzővel.
Picit fehérebb, fakóbb a színe, mint a Super AMOLED-nek.
Nem tudom pontosan leírni, látni kell.

Sebességben a Qualcomm Snapdragon 800 CPU még mindent beletapos a földbe, a Tab S-nél is gyorsabb.
Lásd itt a tesztet.

Nekem az a véleményem, hogy a kijelzőn kívül nem sokban különbözik a Tab Pro 8.4 és a Tab S 8.4.
A Tab S-ben több a RAM, de a CPU lassúbb.
Az igazság az, hogy a Samsung fossa ki magából a szinte azonos specifikációkkal készített mobileszközöket és ember legyen a talpán aki el tudja dönteni, hogy melyiket vegye meg.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#30) center82 válasza banhammer (#29) üzenetére


center82
csendes tag

Akkor ha nem lehet összehasonlítani az AMOLED-del akkor a többi gyártóhoz képest milyen képe van a kijelzőnek. A drágább kategóriákhoz képest. (apple, asus, lg) Mennyire szines és jó ránézni a többi gyártóhoz képest. Milyen a legnagyobb fényerőn és a legkisebben.
Vettem gyakorlásnak egy Levnovo A7-50-et 1280x800 IPS de a képétől és a max fényerejétől nem vagyok lenyűgözve. Elvileg a Samsung nagyon jó kijelzőket gyárt, csak ilyen nagy felbontásút nem lehet kitéve látni, mert a Mo-n nem forgalmazzák ezt a verziót. Samsung honlapon fent sincs. Csak ha cserélek egyet később akkor nem szeretnék a képe miatt csalódni. Az AMOLED viszont ilyen fúb.zdmeg de durva kategória. Vagy arra kell gyűjteni, vagy ennek is nagyon szép színes, nagy fényerejű kijelzője van.

(#31) banhammer válasza center82 (#30) üzenetére


banhammer
veterán

Ennyire nem vagyok benne a temaban.
Egyedul azt vettem eszre, hogy a fekete sapadtabb, mint az AMOLED-es Galaxy Note 3-nal.

A fenyero nalam szinte mindig minimalison van, mert megfajdul a fejem az eros fenytol.
Automatara rakva szerintem napfenyes idoben is olvashato a kijelzo.
A YouTube-on vannak osszehasonlito videok, azok utan el tudod donteni, hogy melyik kijelzo az ami neked jobban tetszik.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#32) center82


center82
csendes tag

Én is amit vettem Lenovo HD IPS kijelzője van, de nekem kissé csalódás... A színe és a fényereje is.

(#33) banhammer válasza center82 (#32) üzenetére


banhammer
veterán

Par hozzaszolassal fentebb linkeltem egy tesztet, abban van egy iPad Mini osszehasonlito video.
A tesztelo meg elvan ajulva a Tab Pro kijelzojetol.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#34) buek1967


buek1967
tag

Hezitáltam feljebb... Végülis TAB PRO 10.1-t vettem. Tudom, hogy Enyxos, de az akkuidő jobb és csak 30 Euróval volt több. Kedvenc német ebay-es boltomban vettem, a gari itthon is jó, ezt a Samsung szervízben is megerősítették. Szállítással együtt EUR 283,90 paypallal fizetve, 45 napos visszaadási lehetőséggel. Ez utóbbit egyszer már kipróbáltam, működött. De ne legyek off: a 8.4 csak náluk 30 Euróval olcsóbb: price-guard.

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#35) center82


center82
csendes tag

A Galaxy Tab Pro-k tudják a MultiUser dolgot. Ha többen használnánk akkor képes külön fiókokat létrehozni? Tab S-ek tudják ezt. Csak azt nem tudom hogy a Pro is kezeli. Valaki akinek van ilyen az megnézné, esetleg valaki használta már?
Még egy kérdés. A Tab kijelzőjén van Gorilla Glass vagy valami más védelem alapból, vagy csak egy üveg vagy műanyag és tud karcolódni.

(#36) buek1967 válasza center82 (#35) üzenetére


buek1967
tag

[link]
A fenti Samsung chat szerint Gorilla 3: "The tablet comes with Gorilla Glass 3 version"

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#37) buek1967


buek1967
tag

MHL adaptert tudtok ajánlani? Olyan kellene, ami tölt is, miközben HDMI-n küldi a képet. (Gondolom a 8.4 és a 10.1 ebből a szempontból nem tér el.)

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#38) TOTAL LOKI


TOTAL LOKI
tag

Létezik mobilos verziója is, T325 kódjellel.
Valaki ismeri? Van tapasztalata?

TL

(#39) buek1967 válasza TOTAL LOKI (#38) üzenetére


buek1967
tag

[link]
Ha valaki ilyet venne! Baromi jó áron adják (70 alatt a vége mindenestül) és szállítanak Magyarországra. Két év EU garis a tab, ezt az itteni Samsung szervízzel is lecsekkoltam, bár itthon ez csak egy évet jelent. (Mondjuk én már megvettem a 10.1-t, szuper gép az is.)

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#40) TOTAL LOKI válasza buek1967 (#39) üzenetére


TOTAL LOKI
tag

Nagyon jó gép az is, csak nekem telefonálásra is kellene.

TL

(#41) apion73


apion73
csendes tag

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni életem első tablet vásárlása előtt. Két jelöltre sikerült leszűkítenem a kört, az egyik az LG G Pad 8,3, a másik a Samsung T320 Galaxy TabPRO 8.4. Árban és méretben ezek megfelelnének, de nem tudok dönteni, mivel mindkét márkából vannak egyéb termékeink, amelyekkel maximálisan meg vagyunk elégedve.

(#42) Lacee1986 válasza apion73 (#41) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Szia! Ugyan ez volt nekem is, mielőtt megvettem a Tab Pro-t. Jobban jársz vele márcsak a hardver és a kijelző miatt is szerintem.

(#43) banhammer válasza apion73 (#41) üzenetére


banhammer
veterán

A Samsunggal jobban jarsz mar a termek tamogatas miatt is.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#44) baszenszejj


baszenszejj
csendes tag

Vettem egy ilyen kis gépet, rengeteg Samsung kütyüm volt az elmúlt pár évben. 2 szót tudnék mondani erről a cuccról. Egyszerűen hibátlan. :C

(#45) Kapanyél válasza baszenszejj (#44) üzenetére


Kapanyél
őstag

Az. :K

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#46) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Sziasztok!
Én is egy ilyen tablet vásárlásán töröm a fejem, lenne pár kérdésem. A kijelző betekintési szögei milyenek, valamint ez a felbontás nem okoz gondot a hardvernek?

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#47) banhammer válasza AllTheBest (#46) üzenetére


banhammer
veterán

A betekintési szögek tökéletesek, a hardver meg vidáman megeszi ezt a felbontást is.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#48) AllTheBest válasza banhammer (#47) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Az jó :) Eddig LG Gpad 8.3-at szerettem volna venni, de tegnap valahogy rátaláltam erre a samu-ra és meglepődtem, hogy samsunghoz képest milyen jól van árazva, ha minden jól megy jövő hónapban én is beszerzek egy ilyet :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#49) HunyadyG


HunyadyG
csendes tag

A Samsung Galaxy Tab PRO 8.4 és az LG G Pad 8.3 egyaránt nem egy rossz vétel.....de úgy gondolom, hogy ez a két készülék nem csak egymás konkurense....a magyar piacon is rengeteg konkurense támad. Akinek például nem számít a kijelző mérete, annak ajánlom a nemrég megjelent Asus MeMO Pad 7 (ME572CL)-t.

(#50) AllTheBest válasza HunyadyG (#49) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Hát nekem lényeg a custom rom-ok megléte is a tableteknél. Erre a samu-ra ha jól tudom van hivatalos cm11, ami alapján valószínűsíthető, hogy erre lesz majd az új android l-ből is cyanogenmod, ami nekem a fő szempont :) Ezért asus-t nem szívesen vállalnék be, főleg, hogy az csak 7 colos és intel procis...

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.